Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
Jakoscia obrazu to Sony na pewno nie wygrywa. Philips ma poza Ambilight najwieksza zalete, ze wlasnie bije jakoscia obrazu pozostale firmy.

Zgadzam się, na dole mam TV Sony50w805C i na górze 50PFH6550/88 Sony nie umowy się co do płynności obrazu, a tak jak któryś kolega wyżej pisał Większość problemów została już rozwiązana w Philips, a co do jakości wykonania mój model Philips nie ma ani jednego Clouda matryca jest idealnie podświetlona a ramka jest perfekcyjnie spasowania z każdej strony nie ważne z której popatrzę.
 

bartson2

New member
Wadliwy model? przecież ten TV leży pod względem softu, a nawet samego wykonania (ramka) i tutaj nie ma znaczenia model. Cały ten temat jest tylko dowodem na to, że Philips w dupie ma opinie użytkowników, bo jak nazwać fakt, że każdy kolejny soft nie naprawia tak poważnych błędów
Jeszcze dwie osoby się wypowiedziały na plus na konto Philipsa więc podtrzymuję, że może jednak miałeś wadliwy model ;) Sama ramka w jednym lepszavw drugim gorsza była. A tak na serio to obie firmy poprawiają soft co jakiś czas. Philips owszem, troche mnie po.... urwał ale dziś jest picobelo :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

lukasz1983

New member
Jeszcze dwie osoby się wypowiedziały na plus na konto Philipsa więc podtrzymuję, że może jednak miałeś wadliwy model ;) Sama ramka w jednym lepszavw drugim gorsza była. A tak na serio to obie firmy poprawiają soft co jakiś czas. Philips owszem, troche mnie po.... urwał ale dziś jest picobelo :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
3D działa, ustawienia zapamiętuje? patrzę z ciekawości na ten temat Experience thread Experience thread - QM152E_000.005.101.054 for 5500, 65X0, 6400 i jakoś nie wygląda, by wszystko było picobelo, chyba, że sam w domowym zaciszu poprawiasz błędy Philipsowego softu ;)
 

bartson2

New member
3D działa, ustawienia zapamiętuje? patrzę z ciekawości na ten temat Experience thread Experience thread - QM152E_000.005.101.054 for 5500, 65X0, 6400 i jakoś nie wygląda, by wszystko było picobelo, chyba, że sam w domowym zaciszu poprawiasz błędy Philipsowego softu ;)
Ustawienia zapamiętuje oprócz jednego nie aż tak istotnego. 3D działa ale nie został jeszcze wyeliminowany całkowicie crosstalk. Jestem cierpliwy i coraz bardziej zadowolony. A Ty ambilighta masz? Tego raczej Sony w sofcie nie poprawi... :)


Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

lukasz1983

New member
Ustawienia zapamiętuje oprócz jednego nie aż tak istotnego. 3D działa ale nie został jeszcze wyeliminowany całkowicie crosstalk. Jestem cierpliwy i coraz bardziej zadowolony. A Ty ambilighta masz? Tego raczej Sony w sofcie nie poprawi... :)


Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
Proszę Cię, co to za argument z Ambilightem, skoro wiadomo, że mają go tylko TV Philipsa i świadomie kupiłem telewizor właśnie bez Ambilighta? no bez jaj, nie szukaj na siłę, bo to nie o to chodzi. Ważne natomiast, że w Kodi i YouTube masz magiczne 720p :)
 
Ostatnia edycja:

kaska3er

New member
Witam,

Widzę, że toczy się tu dyskusja użytkowników philipsa i osób które mają sony W755C

Tak więc kieruję do was pytanie, co będzie lepsze?
40PFH6550 czy Sony LED KDL-43W755C
Do Philipsa przekonuje mnie ambilight ale słyszałem, że nie wyświetla filmów w 1080p a na tym mi zależy bo mam wiele filmów w mkv i bdmv.

Z góry dzięki za odpowiedź
 

bartson2

New member
Proszę Cię, co to za argument z Ambilightem, skoro wiadomo, że mają go tylko TV Philipsa i świadomie kupiłem telewizor właśnie bez Ambilighta? no bez jaj, nie szukaj na siłę, bo to nie o to chodzi. Ważne natomiast, że w Kodi i YouTube masz magiczne 720p :)
Menu w kodi mam w 720 Filmy lecą w 1080. I mam to z pełną świadomością przed kupnem TV. Nie musiałem z niczego rezygnować, bo coś mi się chrzaniło w TV :) Chciałem bardzo dobry obraz z ambilightem i to mam. Ty ewentualnie to pierwsze, ale widzę, że nie do końca potrafisz się z tym pogodzić. :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

kaska3er

New member
Menu w kodi mam w 720 Filmy lecą w 1080. I mam to z pełną świadomością przed kupnem TV. Nie musiałem z niczego rezygnować, bo coś mi się chrzaniło w TV :) Chciałem bardzo dobry obraz z ambilightem i to mam. Ty ewentualnie to pierwsze, ale widzę, że nie do końca potrafisz się z tym pogodzić. :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
Filmy na 100% lecą w 1080p? Mam dużo filmów, które są w najwyższej jakości mkv/bdmv i chciałbym się nimi nacieszyć :)
 

bartson2

New member
Część na płytach to na ps3 odtworzę a kilka mam zgranych od kolegi na dysk przenośny 1tb usb 3.0
Ponoć z dyskiem przenośnym się android wiesza przy odtwarzaniu.
Kolega chyba czytał inny wątek. Nic się nie wiesza i TV gra w 1080 bo jest full HD. W 720 jest tylko android, a filmy z USB można odtwarzać z wbudowanego playera w full hd :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

kaska3er

New member
No ale gdyby wbudowany player nie podołał mkv i bdmv(m2ts) to na androidzie/kodi można w 1080p odpalic. Wydaje mi sie ze z jakas aktualizacje powinni zmienic rozdzielczosc bo to tylko software'owe ograniczenie
Ogólnie to jesteś zadowolony z tego modelu?
 

bartson2

New member
No ale gdyby wbudowany player nie podołał mkv i bdmv(m2ts) to na androidzie/kodi można w 1080p odpalic. Wydaje mi sie ze z jakas aktualizacje powinni zmienic rozdzielczosc bo to tylko software'owe ograniczenie
Ogólnie to jesteś zadowolony z tego modelu?
Na androidzie w aplikacjach 1080 nie pójdzie, aczkolwiek w filmach streamowanych na kodi jest mała różnica między materiałem 720 a 1080. Ja jestem bardzo zadowolony i czekam tylko na poprawę 3D. Oczywiście nie ukrywam, że przy pierwszych softach się wkurzałem. Teraz jest ok.

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka
 

iandreas1000

New member
Wbudowany odtwarzacz wspiera mkv. I jakosc na wbudowanym jest napewno 1080p, a o kodi nie moge tego powiedziec, bo jakosc jest wyraznie gorsza. Ogladalem serial gdzie jeden odcinek to okolo 4gb wiec mam porownanie.

P.s. Szkoda ze na wbudowanym nie mozna zmienic wielkosci czcionki napisow itp. Pod tym wzgledem kodi jest o wiele lepsze. A tak to ladnie dali dupy, dajac mozliwosc wyawietlania tylko w 720p, dramat.
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Mkv na bank. Np. wczoraj oglądałem Ugotowanego w mkv w 1080p. Fabuła kiepska ale obraz jak żyleta :)

Wysłane z mojego czegośtam przy użyciu Taptalka

m2ts też wspiera miałem w tym formacie ostatnio Zemstę Tytanów czy jakoś tak, ja do wszystkich filmów używam tylko wbudowanego odtwarzacza
 

rusty666

New member
50 cali 6550 juz tylko egzemplarze z ekspozycji. Może uda Ci się znaleźć 6510 oryginalnie zapakowany. Różnią się tym, że w 6510 masz tylko dwustronny ambilight.
 
Do góry