Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

pawelik2015

New member
Dokładnie dziwie się że ktoś kupuje tv z 3D i go to nie interesuje... jak bym nie chciał 3D to bym kupił inny model... bez 3D.
W momencie wyboru tv , to miała być lepsza alternatywa PFH5500 którego test jest tutaj na forum. 3D traktuje jako dodatek, do tego co było podane w danych technicznych które wskazywały na lepszy telewizor.
 

maroani

New member
Bzdura totalna,
Mnie nie interesuje kompletnie 3D, za to bardzo interesuje mnie matryca 100Hz i 3stronny ambilight. Dawaj coś bez 3d w chociaż podobnej cenie...

W gruncie rzeczy nie ma co dyskutować na ten temat moja błędna interpretacja... nie ważne... powiem tak dla mnie 3D jest istotne i skoro tv ma taką funkcję to powinna ona działać prawidłowo... a tutaj od 8 aktualizacji jest jakaś totalna lipa...
A cała reszta oczywiście działa mi dobrze i nie narzekam.
 

tesla2015

New member
Drodzy przyjaciele, rozumiem swoje frustracje. I planuje wrócić do telewizji po tygodniu, ale moja żona nie akceptuje telewizor bez pie****o Ambilight.

Tu, w Rumunii 40PFH6550/88 kosztuje 488 euro, w tej samej cenie można kupić LG 42LF652V 109cm pasywnego 3D, nie android, ale na tyle sprytny, i wszystko działa.


Aby mieć szansę będzie Phillips rozwiązać problemy, musimy pisać na oficjalnym forum technicznym, tutaj:
Technical feedback - QM152E_0.5.100.44 for 6XX0 and 5500

Masz wspaniałego forum tutaj, ale wątpię, philips jest czytanie.

Na podstawie wszystkich swoich postów przykładem powinno być:
============================
TV Model Number: 40PFH6550/88
Previous Firmware: QM152E_0.4.45.4

Positive:
+ mouse support
+ youtube starting OK, no more black screen
+ remote working better

Negative:
- 3D crosstalk little improvement, but still not usable
- PNM setting not preserved

============================

Należy edytować przykład zgodnie z własnymi ustaleniami i podać szczegóły

Dziękuję za przeczytanie. Przepraszam za mój polski, ja używam google translate.
 

maroani

New member
Drodzy przyjaciele, rozumiem swoje frustracje. I planuje wrócić do telewizji po tygodniu, ale moja żona nie akceptuje telewizor bez pie****o Ambilight.

Tu, w Rumunii 40PFH6550/88 kosztuje 488 euro, w tej samej cenie można kupić LG 42LF652V 109cm pasywnego 3D, nie android, ale na tyle sprytny, i wszystko działa.


Aby mieć szansę będzie Phillips rozwiązać problemy, musimy pisać na oficjalnym forum technicznym, tutaj:
Technical feedback - QM152E_0.5.100.44 for 6XX0 and 5500

Masz wspaniałego forum tutaj, ale wątpię, philips jest czytanie.

Na podstawie wszystkich swoich postów przykładem powinno być:
============================
TV Model Number: 40PFH6550/88
Previous Firmware: QM152E_0.4.45.4

Positive:
+ mouse support
+ youtube starting OK, no more black screen
+ remote working better

Negative:
- 3D crosstalk little improvement, but still not usable
- PNM setting not preserved

============================

Należy edytować przykład zgodnie z własnymi ustaleniami i podać szczegóły

Dziękuję za przeczytanie. Przepraszam za mój polski, ja używam google translate.

Już tam napisałem w ten sposób... może jak więcej ludzi faktycznie napisze to będzie szybsza reakcja.
 

bobwoj

New member
Panowie ponowię swoje pytanie, czy można bez żadnych negatywnych skutków wyłączać tv z prądu codziennie na noc, czy jest to niewskazane? Na stronie Philipsa przeczytałem, że takie postępowanie to tzw cold start i jest niezbędny po aktualizacji. Czy po czymś takim tv będzie trzymał wszystkie ustawienia?
 

Gucio2004

New member
Hmmm, powiem tak potestowałem sobie przez weekend i tak (jest to mój trzeci tv philips i trzeci z ambilightem):

Na plus:

  • AMBILIGHT !!!!!!! - tryb gra - mega dynamiczny i sama praca rozwala system, kolega ma rasberry pi i szczęka mu opadła jak to u mnie działa.

  • kolory i czerń (wobec poprzedniego modelu duża różnica).

  • funkcjonalność i mimo wszytko android - nie instaluje mega wtyczek i dodatków więc dla mnie ok (fakt czasami zwalnia ale cóż dwa rdzenie robią swoje tym bardziej że android na 6 rdzeniowym potrafi przyciąć.


na minus:

  • wykonanie telewizora - mam serie 7 z 2012 roku 46pfl7665, i tam rama jest spasowana i jest uszczelniona plastiko gumą i jak się spojrzy pod kątem na matrycę to jest ona gładka i nie ma żadnych widocznych nierówności. Natomiast w modelu 6550 występuje złe spasowanie i są widoczne szczeliny pomiędzy matrycą a obudową, można włożyć tam złotókę - sprawdzałem, i "tafla" matrycy jest ponaginana co chyba wynika z innego materiału z którego osłona matrycy została wykonana (widoczne zniekształcenia pod kątem - trochę jakby w niektórych miejscach ktoś mocniej skręcał obudowę).

  • Walka z ustawieniami - w poprzednim modelu ustawiłem i działało, tutaj cały czas mam wrażenie że telewizor coś zmienia. Jestem grafikiem więc wkurza mnie to tym bardziej. :niewiem:

  • Podświetlenie matrycy - no qrde nie jest rewelacyjnie - mimo wysztko widzę że po ok 10 cm z każdej strony (lewa, góra, dół) jest słabsze podświetlenie. :hmm: chyba że mam walnięty egzemplarz.

  • Wczoraj męczyłem tv materiałem FHD - The trail ends (rowerowe ewolucje w górach), są tam bardzo dalekie i szerokie plany i powiem tak, przy dużym oddaleniu tv się gubi i np. jedzie rowerzysta płynnie a za chwilę tylko jego ruch jest szarpany a reszta jest płynna.
    Jak kamera odjedzie bardzo daleko i jest pokazany cały krajobraz góry ląd itd, pojawia się masa szczegółów to obraz ZACZYNA MIGOTAĆ !!!!! :( co oznacza że albo matryca wcale nie jest taka dobra , albo odświeżanie albo procesora nie daje sobie rady :(. Co ciekawe w jednej scenie pojawiły się kwadraty zamiast obrazu i problemy z wyświetlaniem sceny i koloru tak jakby tv się "zmęczył". Dzisiaj sprawdzę ten sam materiał na zewnętrznym odtwarzaczu zobaczymy może po prostu tv nie daje rady odtwarzać i wyświetlać od razu tak skomplikowanego materiału. (mam podłączony dysk do USB 3.0)

  • No i 3d - nie mam okularów a skoki braku synchronizacji widzę i bez nich, efekt cross talk również występuje, sprawdzę jak dzisiaj okulary dojdą, czasami 3d się nie wyświetla (czarny ekran ambi działą) a zaraz poźniej już tak. Raz nawet wykrył 3d.
    Tak samo jak w przypadku poprzedniego punktu spróbuję z zewnętrznego źródła zobaczymy i z różnej wielkości plikami.

Podsumowują, tv zawisł na ścianie na miejscu sterego ale zaczynam powątpiewać czy powisi tam dłużej niż 10 pozostałych do mi do podjęcia decyzji o ewentualnej rezygnacji.

A biorąc pod uwagę to że inżynierowie philipsa w 8 aktualizacji nie rozwiązali problemów z 3d świadczyć może o problemie nie koniecznie programowym ale może sprzętowym.

I cały czas mam głupie uczucie że to jest tv który może sięniedługo zepsuć - echhh.

Zobaczymy jeszcze ale na razie, szkoda, jednak Made in china to made in china.

Dobra finalnie o tym TV. 3D leży ale w sumie mam projektor z 3D więc na dobrą sprawę, nie będzie tylko wisiał nieużywany tylko będzie służył do 3d :) (swoją drogą ostatnio w 3d obejrzeałem grawitację). Więc dla mnie 3D nie jest najważniejsze, ale poczekam jak zacznie działać.

Co do wczorajszych minusów:

Telewizorowi za prawie 3k można wybaczyć wiele a jak ktoś nie może to niech kupi OLEDA za 7.000. albo seri 9 philipsa za 20.000 :).

Podświetlenie jest dobrze - za 3k bez przesady na moim starym tv było duuuuuuuuuuuuużo gorzej.

Film The trail ends po wyłączeniu na odtwarzaczu WDTV działa dużo lepiej, nie widać migotania (może to wina kabla, lub zbyt dużego bit rate).



Filmy typu Avengers itp, czyli naszpikowany efektami super, Avatar poezja (3 stronny Ambilight powala micha mi się cieszy jak dzieciakowi i nie mogę się nacieszyć jak to działą, a w trybie gra ...... hoho jest dynamicznie na maxa, model 8109 wymięka mimo że ma 4 stronny, wiem bo miałem przez 3 dni)


nie oglądam zbyt czesto sportu więc nie wypowiem się jak go ustawić pod sportowe transmisje ale wydaje mi się że wyłaczenie "wspomagaczy" moża bardziej pomóc w oglądaniu transmisji niż pozostawienie ich właczonych - zależy jak dobry sygnał.

Podsumowując.


Z efektem 3d zacytuję Czarka Pazurę "poczekami i popatrzę a później sam włączę się do akcji" :). Po prostu ten element nie jest dla mnie najważniejszy. Aczkolwiek okularki 3d zamówiłem i czekam czekam - mają dojść najpózniej dzisiaj :)


Dla jakości obrazu, ambilightu, designu (mimo pewnych kompromisów i spasowania), softu (mające swoje humory jak płeć piękna), stwierdzam że za tą kasę jest to zajebisty telewizor. Rzekłem :):krol:
 

Gucio2004

New member
Panowie ponowię swoje pytanie, czy można bez żadnych negatywnych skutków wyłączać tv z prądu codziennie na noc, czy jest to niewskazane? Na stronie Philipsa przeczytałem, że takie postępowanie to tzw cold start i jest niezbędny po aktualizacji. Czy po czymś takim tv będzie trzymał wszystkie ustawienia?

Z żadnym telewziorem tak nie robię po to jest tryb stand by, problem z załączaniem siętv w nocy lub wariowania może być związany z kontem googla podpiętym do androida, jak macie włączone powiadomienia, aktualaziacje aplikacji, dochodzi wam sms, macie ustawioną synchronizację to moze być powodem dziwnego zachowania tv. Ja u siebie wyłączyłem aktualizacje i synchronizacjęautomatycznaw lelefonie i tv gra ok.
 

bobwoj

New member
W moim przypadku wyłączanie na noc nie ma nic wspólnego z problemami z TV. Mój egzemplarz przynajmniej do tej pory nie sprawia mi żadnych problemów. Po prostu siła przyzwyczajenia po poprzednim tv. Poza tym do tej samej listwy mam kilka innych, starszych urządzeń, które w trybie standby potrafią zużywać 30 wat.
 

esbes

New member
Testu nie odpuściłem tylko miałem wyjazd, właśnie go kończę.

Post z 02-10-2015, 18:50

To przykre. Ostatnio drażniło mnie działanie pilota, czarny ekran na youtube i odpalanie ambilighta w nocy bez mojej wiedzy :neutral:

O dziwo aktualnie wszystko działa:krol:
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
Ale co wniesie opinia KIKI niby? CO się dowiemy że telewizor jest super ekstra fajny ale brak okularów nie może sprawdzić 3D i kosztowałem TYLKO 3000zł więc nie jest idealny
 

bartut

New member
Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie ustawień tego telewizora w wersji 50 cali? Przy filmach obraz jest dobry, ale po przełączeniu na piłkę nożną obraz jest fatalny, wszechobecna zieleń i rozmyty obraz. Proszę o pomoc.
 

barbakolo

New member
no i zdecydowałem się na zakup tego tv, ostatnia sztuka w media expert.Choć sprzedawca usilnie wciskał mi samsunga 6400,zaryzykowałem i decyzja padła na philipsa.W razie czego mam 14 dni na zwrot.Tv dotrze do mnie jutro. Jaki uchwyt polecacie do tego modelu,żeby nie zasłaniał podświetlenia z tyłu?
 

hyniks

Member
barbakolo
Polecam uchwyt z biedronki. Jest obecnie w sprzedaży coś za 89 zľ. Solidnie zrobiony z przyzwoitą regulacją kątów.

Tapnięte z mojego HUAWEI P8 za pomocą Tapatalk
 
Do góry