Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mihail1

New member
Chyba poczekam jeszcze kilka miesięcy do przyszłego roku aż sytuacja się wyklaruje, gdyż bardzo chce androida

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

runforestrun

New member
@mihail1
Mam podobnie, ale coś czuję, że się możemy nie doczekać wyklarowania sytuacji. Jeśli chodzi o Androida to wszędzie są podobne opinie. Na Philips-ie działa kiepsko, ale na Sony to już tragedia. Tylko, że sam soft Philipsa dostarcza trochę dodatkowych wrażeń. :) Generalnie w zeszłorocznych modelach zajęło im koło 9 miesięcy by w miarę wszystko grało. A idealnie do tej pory nie jest. Więc pewnie trochę poczekamy. :)
 

piterkos

New member
Też niedawno kupiłem ten telewizor 50 cali. Dwa razy zdarzyło mi się to co ktoś już tu pisał, że w aplikacjach nie było obrazu. Generalnie z obrazu jestem super zadowolony to jest najważniejsze. System wg mnie nie jest aż taki zły. Zobaczę później, jak faktycznie będzie kiepsko to kupię jakiś box tv. Najważniejsze zostanie, czyli jakość obrazu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

mihail1

New member
Powiem tak, że jakość jest bardzo istotna. Ale czy tv może się zawieszać i resetować podczas zwykłego oglądania tv? Czy tylko gdy zacznie się grzebać w androidzie?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

bartson2

New member
Od kilku dni TV 50PFH6550/88 gra i umnie. Po tych kilku dniach zastanawia mnie tylko jedna rzecz związana z obrazem. Co jest do jasnej ciasnej z tym "wielokrotnie nagradzanym" Perfect Natural Motion? Jak lecą seriale na niektórych stacjach (sygnał z eNki) i wyświetlana jest scena z szybszym ruchem to Natural Motion przycina. Bardzo wyraźnie klatkuje w obszarze szybkiego ruchu. WTF? Ktoś tak ma? Ktoś coś wie?
A może przeoczyłem temat, bo śledziłem wątek tylko do pewnego momentu.....
 

bartson2

New member
Powiem tak, że jakość jest bardzo istotna. Ale czy tv może się zawieszać i resetować podczas zwykłego oglądania tv? Czy tylko gdy zacznie się grzebać w androidzie?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Ja jeszcze nie miałem czasu na zabawę androidem poza "zaglądniecięm" i przetestowaniem Youtube. Żadnej zwiechy nie było (puk puk)
 

prezmer

New member
Powiem tak, że jakość jest bardzo istotna. Ale czy tv może się zawieszać i resetować podczas zwykłego oglądania tv? Czy tylko gdy zacznie się grzebać w androidzie?

U mnie telewizor nie zawiesił się ani razu, zarówno podczas oglądania telewizji z zewnętrznego tunera jak i korzystania z Androida. Natomiast zdarzyło mi się że Android dwa razy w ciągu tygodnia zrestartował się podczas korzystania z aplikacji Kinoplex.
 

maykel

New member
U mnie po kilku intensywnych dniach użytkowania mogę stwierdzić:
- nie wiesza się, łapie czasem zadyszkę jak naotwieram i pozamykam kilka aplikacji. Faktycznie czasem jest reset przy aplikacji Kinoplex.
- myślałem z początku, że problem nie trzymania ustawień mnie nie dotyczy, ale jednak. Jest to mega irytujące jak przy każdej zmianie źródła muszę je przywracać. Ustawienie niby zachowuje (np. Film) ale szczegóły ustawienia typu kontrast, jasność czy inne gubi. Co ciekawe, wystarczy, że zmienię opcję np. czujnika światła na włącz/wyłącz i przywraca właściwe ustawienia obrazu. Grzebałem trochę po forach zagranicznych i widzę, że jest to powszechny problem...
- co ciekawe, wczoraj zauważyłem, że aplikacja fabryczna ma duże problemy przy odtwarzaniu materiału HD z USB (chociaż nie z każdym!). Plik w formacie avi 1080p strasznie klatkuje, raz zwalnia żeby za chwilę przeskoczyć kilka sekund do przodu. Tak jakby miał problem z buforowaniem. Próbowałem zmieniać porty i dyski, nawet zainstalowałem tv od nowa, ale ciągle to samo. Co ciekawe ten sam materiał leci bez problemu po sieci przez serwer multimediów. Na szczęście jest android wiec zainstalowałem VLC i MX player. Tam odtwarza bez zająknięcia.
Poza tymi problemami, które mają ewidentnie związek z softem, póki co jest OK. Obraz po odpowiednim ustawieniu (gdyby nie to resetowanie!) jest rewelacyjny (powtórzę raz jeszcze - czernie, wow!). Dźwięk mam podłączony optykiem do grajbelki Sony - jest dobrze.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

magg

New member
Ja mam te same pozytywne odczucia do kolega wyżej. Obraz z połączeniem ambi jest naprawdę super. Mój TV ma już drugi tydzień i ani razu nie bylo restartu lub zawieszenia choć ustawienia gubi.

Podstawkę dostałem wczoraj czyli przyszła w mniej niż tydzień gdyby ktoś był zainteresowany mam do oddania jedna za jakaś przysłowiową sumkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kris-83

New member
Dźwięk mam podłączony optykiem do grajbelki Sony - jest dobrze.

Udalo Ci sie wymusic na TV zeby przeslal dzwiek 5.1 po optyku? jak tak to jaki program i ustawienia?

Mi sie nie udalo wymusic na KODI/TV zeby przesylal dzwiek po optyku nie rozkodowania. Jak ustawiam w KODI ze ampli ma dekodowac dzwiek i wylaczam glosniki wbudowane to trzeszczy. Narazie jestem zmuszony do ogladania (sluchania) wszystkiego co idzie z TV tylko 2.0 :(
 

maykel

New member
Niestety mój soundbar jest tylko 2.1 z programowym surroundem, ale dźwięk odtwarza zarówno przy ustawieniu "wielokanałowy" (mam wrażenie jest jest czystszy) jak i "stereo nieskompresowany" i wyłączeniu głośników z TV. Odtwarza też bez problemu dźwięk Dolby z NC+. Ale tak jak powiadam to tylko 2.1. Nie mam nic kurde 5.1 pod ręką żeby Ci sprawdzić.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lukasz1983

New member
Ja dzisiaj złożyłem reklamację na swojego 50PFH6550/88 z opcją zwrotu gotówki. Nigdy więcej Philipsa, liczę, że moja reklamacja skończy się właśnie na zwrocie gotówki
 

magg

New member
Ja to serio nie wiem czy to inne partie czy co ale moja sztuka ani razu się nie zawiesiła nie zresetowała ani nic co by mnie zdenerwowało no chyba ze gubienie ustawień od czasu do czasu. Support działa dość dobrze bo nie minął tydzień a juz miałem to co było złe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

prezmer

New member
Ja to serio nie wiem czy to inne partie czy co ale moja sztuka ani razu się nie zawiesiła nie zresetowała ani nic co by mnie zdenerwowało no chyba ze gubienie ustawień od czasu do czasu. Support działa dość dobrze bo nie minął tydzień a juz miałem to co było złe.

U mnie Youtube zaczal lepiej dzialac. Nie wiem jak to mozliwe ale od kilku dni nie mam problemu z brakiem wizji. Zastanawiam sie czy poprawki do Androida sa instalowane tylko razem z oficjalnym wydaniem firmware'u na stronie Philipsa, czy tez sa instalowane na biezaco jak tylko pojawi sie cos w Google Play Store?
 

dark c

New member
Ja dzisiaj złożyłem reklamację na swojego 50PFH6550/88 z opcją zwrotu gotówki. Nigdy więcej Philipsa, liczę, że moja reklamacja skończy się właśnie na zwrocie gotówki

Mojego właśnie dziś zabrali. Teraz mam 2 tygodnie czekać na decyzję... Zachciało mi się Ambilightów... Oby tylko zwrócili nam pieniądze.
 

bartson2

New member
Hej.
I jak w końcu z tym Perfect natural Motion??? Da się to modyfikować tak żeby telewizor pamiętał??? Puszczam klipy na VEVO i po każdym jednym efekt teatru włącza się na max. a ja chcę na min. masakra jakaś...

I jeszcze mnie wkurza to że po aktualizacji softu pliki avi da się obejrzeć tylko przez kodu albo mxplayer bo bezpośrednio odtworzone w firmware philipsa tną niesamowicie. Wcześniej tego nie było. Teraz płynnie chodzą tylko .mkv. Też tak macie??
 

maykel

New member
Z tym avi mam dokładnie tak samo. Opisałem to kilka postów wcześniej. Tną się tak, że nie da się oglądać. Tylko zewnętrzne aplikacje sobie radzą. Z zapominaniem ustawień niestety chyba większość ma problem...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

lukasz1983

New member
Hej.
I jak w końcu z tym Perfect natural Motion??? Da się to modyfikować tak żeby telewizor pamiętał??? Puszczam klipy na VEVO i po każdym jednym efekt teatru włącza się na max. a ja chcę na min. masakra jakaś...

I jeszcze mnie wkurza to że po aktualizacji softu pliki avi da się obejrzeć tylko przez kodu albo mxplayer bo bezpośrednio odtworzone w firmware philipsa tną niesamowicie. Wcześniej tego nie było. Teraz płynnie chodzą tylko .mkv. Też tak macie??

to są właśnie główne powody mojej reklamacji, pod względem softu ten TV po prostu leży. Z resztą to chyba cały Philips ma problemy z oprogramowaniem w swoich telewizorach. Jeśli korzystasz z jakiegoś dekodera, to efekt teatru można definitywnie wyłączyć, jeśli w opcjach obrazu wybierzesz "Gra", co oczywiście jest jedynie półśrodkiem, bo w naziemnej już tego nie zrobisz
 
Do góry