Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

prezmer

New member
Jaaaasne :D Tak jak na ciągłe zwiechy pilota pomóc ma wymiana nowych baterii na jeszcze nowsze :D Najlepiej na takie, których jeszcze nie ma w produkcji...

Z tym factory reset po upgradzie to nie jest bez sensu. Pamiętam, że coś podobnego zalecane było wykonać na routerze Mikrotik wyjętym z pudełka. Może też być sensowne po upgradzie oprogramowania. Config od starej wersji niekoniecznie musi dobrze pracować po upgradzie
 

dark c

New member
Z tym factory reset po upgradzie to nie jest bez sensu. Pamiętam, że coś podobnego zalecane było wykonać na routerze Mikrotik wyjętym z pudełka. Może też być sensowne po upgradzie oprogramowania. Config od starej wersji niekoniecznie musi dobrze pracować po upgradzie

Może i nie bez sensu o ile to oczywiście działa, bo w tym przypadku nie działa :D Poczytałem trochę dziś w internecie. Problemy tu opisywane mają również inne telewizory. Zarówno te starsze jak i najnowsze i bez względu na klasę :D Ludzie narzekają nawet na modele premium za furmankę pieniędzy. To jest jawna kpina, że ta firma nic sobie z tego nie robi...
 

prezmer

New member
Może i nie bez sensu o ile to oczywiście działa, bo w tym przypadku nie działa :D Poczytałem trochę dziś w internecie. Problemy tu opisywane mają również inne telewizory. Zarówno te starsze jak i najnowsze i bez względu na klasę :D Ludzie narzekają nawet na modele premium za furmankę pieniędzy. To jest jawna kpina, że ta firma nic sobie z tego nie robi...

Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i faktycznie, Twój egzemplarz zachowuje się wrednie. Zdecydowanie wymieniłbym go na inny. Ja na razie zauważyłem w swoim tylko poniższe problemy:
Aktywacja HDMI ARC
Sporadyczna utrata wizji w aplikacjach Android.

Z obydwoma problemami radzę sobie bez konieczności restartu telewizora. Aha, no i potwierdzam, u mnie TVNPlayer też nie działa. Tyle że tutaj może to być bardziej po stronie twórców tej aplikacji a nie Philipsa. Z ciekawości zrobię reinstalację i sprawdzę tę aplikację
 

grab

New member
Tv 50PFH6550 posiadam już ponad miesiąc. Szczęśliwie jak do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów. No może poza tym, że nie trzyma ustawień. TVN Player też nie działa ale dla mnie to bez znaczenia. Tv się nie wiesza,chodzi płynnie. Obraz po ustawieniach z AVF forum + osobiste poprawki jest bardzo dobry. Wifi śmiga, Kodi działa. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Jedyna rzecz która mnie wkurza to cena która spadła już o 400 zł. Mogłem poczekać ale czy wtedy bym go kupił? Czytając o problemach jakie z nim macie pewnie nie:). A tak kupiłem w ciemno bo na test się nie doczekałem i jest OK.
 

lukasz1983

New member
Ja powoli jestem zdecydowany na rozstanie z moim tv. Euro RTV raczej na pewno mi go nie przyjma,bo zakup w sklepie stacjonarnym uniemozliwia zwrot towaru. W poniedzialek zwroce sie chyba do rzecznika praw konsumenta,jak to wszystko rozegrac. Niektore problemy z tym modelem sa na tyle irytujace,ze ja mam dosc. Produkt nie jest zgodny z opisem,wiec to bedzie chyba punkt wyjsciowy
 

esbes

New member
Zrobiłem kalibrację zgodnie z "50PFT6550 best picture settings avforums" ale jak zapisać te ustawienia ? Wystarczy, że wyjdę do menu, odpalam film i automatycznie resetują się wszystkie ustawienia.
 

maykel

New member
Ja musiałem ustawiać na każdym źródle (n-ka, playstation czy pendrive), bo przy przełączaniu niestety się resetowaly. Po jednorazowym ustawieniu na każdym z osobna już się nie zmieniały. Na szczęście nie kasują się przy każdym filmie. Generalnie aby się zapamientały nic nie trzeba robić poza ustawieniem właściwych i wyjściem z menu.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Lukaszek78

New member
Swoja 40 6550 mam od poczatku 10.2015.. Nie narzekam na razie, choc jeszcze nie robilem upgrade do softu z 28.09. Podstawka jest solidna, nie ma zadnych wygiec, zagiec itp.. Co do obrazu jest oki, choc tez jeszcze kalibracji nie robilem.. U mnie musialby obejrzec to specjalista by zobaczyc co to banding, clouding, bo ja nie na tym kompletnie nie znam..Nie mam tez zadnych problemow z pilotem, dziala ok..
 

jarhead7

New member
Czy ktoś się orientuje czy te ustawienia z avforums będą fajnie grały na naziemnej cyfrowej tv? Wsszystkie wspomagacze są tam wyłączone... przy kiepskim źródle obrazu będzie to dobrze grało??
 

pawelik2015

New member
Napisał jarhead7
Czy ktoś się orientuje czy te ustawienia z avforums będą fajnie grały na naziemnej cyfrowej tv? Wsszystkie wspomagacze są tam wyłączone... przy kiepskim źródle obrazu będzie to dobrze grało??


Witam

Według mnie te ustawienia dają obraz blady i zimny...
Ja sprawdzałem ustawienia te z avforums , ustawiłem większość oprócz wyłączenia wspomagaczy i specjalnie różnicy nie widać do tego co było wcześniej. Może nawet widać trochę gorzej.
W przypadku tego TV uważam ze wspomagacze powinny być włączone , bo robią dużo dobrego. No chyba że ktoś ma blue-ray albo ogląda filmy w super jakości z innego źródła, to może wyłączyć. Oglądając telewizje naziemną lub filmy z Kodi z reguły ma sie inaczej
 

dark c

New member
Philips męczy swoich użytkowników w TV tym swoim kiepskawym oprogramowaniem już 3-4 lata więc nie licz na to, że coś się zmieni. Miałem philipsa 6550 i wiem, na co go "stać". Po 20 dniach oddałem. Nie żałuje. Jedynie co go ratuje to tylko ambilight i tyle. Moja ocena tego TV to 5-/10. Ci co narzekają, niech lepiej oddadzą i kupi inny TV. A ci co są zadowoleni, niech zostawiają sobie i trzymają dzielnie kciuki, bo Philipsy to jak bomba zegarowa :)

Ja czekam na rozwiązanie sprawy. Tv brałem na firmę, więc czekam na decyzję, czy oddadzą pieniądze. Wiadomo z góry, że to wada z którą wypuścili te buble, więc i tak nie naprawią i będą musieli mi w końcu te pieniądze oddać... Z resztą jak poczytałem w sieci jak philips traktuje klientów, i że ich oprogramowanie kuleje nawet w tv z najwyższej półki to nie wiem gdzie była moja czujność podczas wyboru tej marki...
 

prezmer

New member
U mnie po tygodniu używania, największą bolączką jest to, że czasami zdarza się że znika wizja w aplikacjach Androida. Przy czym nie wiem czy jest to wina producenta telewizora czy Google'a.
Z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony. Ulepszaczy (Picture Natural Motion) nie wyłączam bo działają bardzo fajnie. Dzięki nim ruch jest dużo bardziej płynny.
Dźwięku nie oceniam, bo słucham przez zewnętrzny wzmacniacz. Jest kilka niedoskonałości jeśli chodzi o wirtualną klawiaturę ekranową i sterowanie z pilota. Tutaj mam problemy ze zrozumieniem logiki działania przycisku OK, np. podczas zatwierdzania znaków specjalnych z klawiatury ekranowej podczas podawania hasła do WiFi.
 

mihail1

New member
prześledziłem cały wątek, jest mega dużo negatywnych opinii o 55pft6550. A ja się właśnie nad nim zastanawiam. Konkurencja to tylko sony 809c ale on ma mnóstwo bugów.
W temacie o sony wypowiedział się kiki i polecił zamiast niego philipsa bo ponoć jest lepszy.
Co wy na to?


Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry