Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mareq7

Member
Mam dokładnie ten sam model i wczoraj po południu jeszcze wszystko chodziło normalnie a wieczorem już zero, pilot nie kontaktuje ale joystick działa, tylko że nie da się przez niego wejść nawet do ustawień. Do tego jak podłączam pendriva z aktualizacją, gdzie powinna się ona wtedy automatycznie włączyć nic się nie dzieje. Nie wiem czy oddać go na gwarancję czy można gdzieś napisać do jakiegoś działuy obsługi żeby zdalnie coś sprawdzili jest w ogóle coś takiego?
 

mg83

New member
Jeśli miałeś powłączane Wi-Fi w TV to zainstaluj aplikacje na telefonie "Philips TV Remote" i z jej poziomu normalnie wejdziesz w ustawienia
 

mareq7

Member
właśnie sam wpadłem na takie rozwiązanie za nim napisałes odpowiedź ale jednak coś jest nie tak z tv, co chwile się wyłącza aktualizacji nie da się zrobić pilot nie działa no nic jutro jade go zawieżć na gwarancję drugi raz tego modelu w życiu bym nie kupił powaznie...
 

zakli

New member
Witam. 000.005.255.133-jakie wnioski po instalacji na 50pfh6550_88.Moj tv pracuje na 152E.0.5.234.14.Jest wzglednie stabilne bez zwiech i innych problemow.
Ciekawy jestem opini o aktualnym oprogramowaniu,a nie chcialbym sie znalesc z reka w nocniku.
 

grzesiek1945

New member
Obecnie posiadam taki soft na 55pft6550, działa stabilnie, nie miałem restartow, jest ok wg mnie. Dodam że nie używam 3d i nie testowałem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

remal

New member
Ja przy poprzedniej wersji miałem od czasu do czasu restarty przy włączaniu tv i przy streamowaniu z telefonu. Na obecnym jest na razie ok.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ziku90

New member
Zainstalowałem .255.133 w bodajże sobotę na 40PFH5500/88. Zmian żadnych nie zauważyłem.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

remal

New member
U mnie też wystąpił - mam nadzieję, że jednorazowo błąd z niedziałającym pilotem. Nie dało się go ponownie sparować. Pomógł power off poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
U mnie też wystąpił - mam nadzieję, że jednorazowo błąd z niedziałającym pilotem. Nie dało się go ponownie sparować. Pomógł power off poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłem 3D na tym samym filmie przed wgraniem i po wgraniu softu i powiem tak. Na nowym sofcie to jest JEDNA WIELKA ŻENADA dziwie się że ta firma sprzedaje coś więcej poza skarpetkami
 

Ziku90

New member
Sprawdziłem 3D na tym samym filmie przed wgraniem i po wgraniu softu i powiem tak. Na nowym sofcie to jest JEDNA WIELKA ŻENADA dziwie się że ta firma sprzedaje coś więcej poza skarpetkami
W sensie pewnie nie ma żadnych zmian? Współczuję tym, którzy kupili te telewizory dla 3D...

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

octobre

New member
Dziękuje za sprawdzenie 3d .
i kolejny raz czekam by obejrzec moje filmy 3d :(

swego czasu było info TPV że nie będzie już wspierać 3D w tv Philipsa
na pytanie jednego blogera dotyczącego crostalku w serii 6500 Adrian Gonzalez-Ibbitson PR Managerem Philipsa odpowiedział "..sprawdziłem ten temat u naszych różnych zespołów produktowych i aktualnie nie ma planów dotyczących aktualizacji oprogramowania w kwestii 3D..."

bye bye 3D chyba że xda developers by się tym problemem zajeło tak jak zrobiło alternatywny soft umożliwiający odbiór kanałów 4k kodowanych w hevc w philipsach z rocznika 2015
 

mik61

New member
swego czasu było info TPV że nie będzie już wspierać 3D w tv Philipsa
na pytanie jednego blogera dotyczącego crostalku w serii 6500 Adrian Gonzalez-Ibbitson PR Managerem Philipsa odpowiedział "..sprawdziłem ten temat u naszych różnych zespołów produktowych i aktualnie nie ma planów dotyczących aktualizacji oprogramowania w kwestii 3D..."

bye bye 3D chyba że xda developers by się tym problemem zajeło tak jak zrobiło alternatywny soft umożliwiający odbiór kanałów 4k kodowanych w hevc w philipsach z rocznika 2015

Bardzo ciekawie prawisz tylko jak teraz zainteresować xda tematem naszych telewizorów ja oczywiście zgłaszam się do testów alternatywnego oprogramowania
 

mik61

New member
Bardzo ciekawie prawisz tylko jak teraz zainteresować xda tematem naszych telewizorów ja oczywiście zgłaszam się do testów alternatywnego oprogramowania

Sory za post pod postem i przepraszam za mój kulawy angielski ale proszę aby zainteresowani alternatywnym softem wpisywali coś od siebie jakie mają błędy i prośby o poprawę czegoś w TV serii 6xx0 w temacie XDA

https://forum.xda-developers.com/general/xda-tv/fix-android-tv-philips-6550-t3587203
 

mik61

New member
MOŻE TO KTOŚ SPRÓBOWAĆ BO JESTEM W PRACY


Sytuacja
Efekt obrazu 3D nie jest widoczny lub jest zniekształcony, gdy jako źródło sygnału używane jest USB lub DLNA.

Lista kontrolna
Upewnij się, że:
● oprogramowanie telewizora jest aktualne,
● materiał wideo jest w formacie 3D,
● opcja 3D jest włączona w menu telewizora,
● używane okulary 3D są zgodne i w pełni naładowane (w przypadku aktywnej technologii 3D).

Odpowiedź
Aby ustalić, na czym polega problem z trybem 3D, wykonaj następujące czynności:
1. Pobierz do komputera skompresowany plik „3D-test” w formacie zip z następującego łącza:
https://app.box.com/s/0c4sqwh972hrkaf9svpdiqpso5vqigxv
2. Rozpakuj plik
3. Otwórz folder o nazwie „3D-test”
4. Skopiuj plik o nazwie „test_3D_FHD-USB.jps” do pamięci USB
5. Podłącz pamięć USB z plikiem do portu USB telewizora
6. Przełącz źródło telewizora na USB
7. Otwórz plik „test_3D_FHD-USB.jps” w urządzeniu zewnętrznym
8. Użyj okularów 3D, aby sprawdzić kolory ekranu widoczne przez lewe i prawe szkło



Niepoprawne wyświetlanie 3D
Obraz po lewej stronie jest zielony, a po prawej stronie czerwony (obrazy po lewej i prawej stronie są przeplatane).

Uwaga: obraz 3D może nie być wyświetlany w trybie pełnoekranowym. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji podczas standardowego korzystania z trybu 3D powiadom właściwy dział firmy Philips.
Poprawne wyświetlanie 3D
Obraz po lewej stronie jest czerwony, a po prawej stronie zielony.


Wykonaj następujące czynności, aby rozwiązać ten problem do czasu, gdy dostępne będzie jego ostateczne rozwiązanie:


Naciśnij przycisk „Home” na pilocie zdalnego sterowania i wybierz: [Ustawienia] (Settings) > [3D] (3D) > [Format 3D] (3D Format) > [Obok siebie (na odwrót)] (Side by side inverted).
Zatwierdź opcję przyciskiem „OK” na pilocie zdalnego sterowania.

Jeśli nadal występują problemy z odtwarzaniem materiałów 3D, skontaktuj się z właściwym działem pomocy technicznej firmy Philips zajmującym się telewizorami.
Funkcja 3D telewizora działa.

Odtwarzanie materiałów 3D
Jeśli telewizor wyświetla obraz 3D, funkcja 3D telewizora jest zgodna ze specyfikacją.
 
Do góry