Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Tomeqzet

New member
Mam 8535 od dwóch tygodni, próbowałem różnych ustawień i na tych od kolegi Dancap jak dla mnie jest super, mam tylko inną jasność. Niestety w trybie gry i mnie też jest ten pasek na górze ekranu.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy którzy mają problem z plamami, wpiszcie sobie konfigurację kolegi pro100gamer z avforums. Oczywiście on ma ips więc pod va trzeba korekty ale podstawowe sprawy tyłu kolory, 2 i 20 są ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Sikor83

New member
Wszyscy którzy mają problem z plamami, wpiszcie sobie konfigurację kolegi pro100gamer z avforums. Oczywiście on ma ips więc pod va trzeba korekty ale podstawowe sprawy tyłu kolory, 2 i 20 są ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

pro100gamer wkleił kilka kalibracji, o których mówisz, że są najlepsze?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie profesjonalne kalibracje,. nawet te od kikiego powodują że obraz jest bardziej żółty. Akurat ta ostatnia od pro100gamer tego u mnie nie powodowała ale coś mi nie pasowało. Po zmianie kilku rzeczy w tym barwy na własne jest fajnie i co najważniejsze nie plami

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
Wszystkie profesjonalne kalibracje,. nawet te od kikiego powodują że obraz jest bardziej żółty. Akurat ta ostatnia od pro100gamer tego u mnie nie powodowała ale coś mi nie pasowało. Po zmianie kilku rzeczy w tym barwy na własne jest fajnie i co najważniejsze nie plami

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
OK czyli muszę pamiętać, żeby nie robić profesjonalnych kalibracji... :shock:

Jeszcze ciepły obraz/barwy są ok ale w przypadku jego ustawień jest totalnie jakby przykryto obraz żółtym kolorem. Takie odniosłem wrażenie jak przeskakiwałem między swoimi ustawieniami a jego. Mimo wszystko jak naprawia to problemu plam u ciebie to świetnie... Choć ja bym oddał TV na twoim miejscu nie miałbym tyle cierpliwości :D
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mam na myśli te przeklepywane od kogos, nie te robione w domu.
Też bym oddał gdyby to było takie proste

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Jego ustawienia zawsze powodują że obraz robi się bardzo żółty... Choć to jak profesjonalnie podchodzi do tematu zadziwia ale już sobie darowałem jego propozycje...

Musisz zmienić wtedy 2 pkt WP, u mnie na jego ustawieniach obraz robi się zielony i wtedy zmieniam u siebie i obniżam zielony. Na twoich zaś obraz robi mi się czerwony. Tak że każdy panel inny i trzeba zmieniać pod siebie, pamiętając, że on ma IPS, a nie VA.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja wczoraj wgrałem nowy soft z usb, do którego link podawał kolega 12jojko. Po wgraniu softu zrobiłem ponowna instalacje tv (chociaż poleciało mi w kosmos w cholerę aplikacji, no ale...). I powiem tak gdyby nie to że były te plamki to obraz był ok. Więc na wstępie wklepałem ustawienia kolegi Dancap, żeby sprawdzić na czystym tv. Czarny jest czarny jak noc (albo nawet ciemniejszy) ale to nie zmienia faktu ze plamy jak były tak są a po drugie cienie są tak czarne że nie widać wielu detali. Jest po prostu zbyt ciemno (jasność 35). Oczywiście można dać jaśniej ale wtedy ten kolor czarny który tuszuje te niedoskonałości wszystko odkrywa. Później wgrałem ustawienia kolegi axagon i dałem zielony. (też niby profesjonalna kalibracja). U mnie kompletnie nie zdało to egzaminu i miałem wracać do swoich starych na których tv działał najlepiej ale wszedłem na avforum i zobaczyłem ze kolega pro100gamer dał coś nowego. Wklepałem to poustawiałem pod siebie (jak 12jojko mówił on ma IPS) i dałem zielony. I co sie okazało?? Tv zrobił mi jakiegoś mixa mam częściowo ustawienia axagona, częściowo pro100gamer i częściowo swoje hehe działa mi to tak zajebiście że na avaforum ktoś nowe dal ustawienia i nie wklepuje bo boje się że nie wrócę do tego co mam.... Trochę przydługawo no ale...
 

12jojko

Banned
Ja wczoraj wgrałem nowy soft z usb, do którego link podawał kolega 12jojko. Po wgraniu softu zrobiłem ponowna instalacje tv (chociaż poleciało mi w kosmos w cholerę aplikacji, no ale...). I powiem tak gdyby nie to że były te plamki to obraz był ok. Więc na wstępie wklepałem ustawienia kolegi Dancap, żeby sprawdzić na czystym tv. Czarny jest czarny jak noc (albo nawet ciemniejszy) ale to nie zmienia faktu ze plamy jak były tak są a po drugie cienie są tak czarne że nie widać wielu detali. Jest po prostu zbyt ciemno (jasność 35). Oczywiście można dać jaśniej ale wtedy ten kolor czarny który tuszuje te niedoskonałości wszystko odkrywa. Później wgrałem ustawienia kolegi axagon i dałem zielony. (też niby profesjonalna kalibracja). U mnie kompletnie nie zdało to egzaminu i miałem wracać do swoich starych na których tv działał najlepiej ale wszedłem na avforum i zobaczyłem ze kolega pro100gamer dał coś nowego. Wklepałem to poustawiałem pod siebie (jak 12jojko mówił on ma IPS) i dałem zielony. I co sie okazało?? Tv zrobił mi jakiegoś mixa mam częściowo ustawienia axagona, częściowo pro100gamer i częściowo swoje hehe działa mi to tak zajebiście że na avaforum ktoś nowe dal ustawienia i nie wklepuje bo boje się że nie wrócę do tego co mam.... Trochę przydługawo no ale...

Najprościej będziej, jak przekopiujesz to jak masz dokładnie u siebie to ustawione (czyli ten mix ustawień), może ktoś z tego skorzysta i też mu się spodoba efekt.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
inaczej - mi się wydaje że to co pokazuje w ustawieniach a to co jest faktycznie ustawione to dwie rożne rzeczy. Po wklepaniu ustawień pro100gamer dawałem ze 3 razy zielony i niby zapisywało, nawet sprawdzałem i było zapisane. Później zmieniłem tryb na osobisty żeby porównać do tych ustawień i jak wróciłem do ISF noc to już było co innego (mianowicie 20 pkt są axagona, 2 pkt kolegi Dancap). Pytanie czy tv faktycznie korzysta z tego co pokazuje?? Nie sadze bo na axagonie obraz był do bani... Dlatego boje się zmieniać na te nowe z avforums bo nawet gdybym spisał to co mam to nie wiem czy po ponownym wklepaniu będzie taki sam efekt.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
inaczej - mi się wydaje że to co pokazuje w ustawieniach a to co jest faktycznie ustawione to dwie rożne rzeczy. Po wklepaniu ustawień pro100gamer dawałem ze 3 razy zielony i niby zapisywało, nawet sprawdzałem i było zapisane. Później zmieniłem tryb na osobisty żeby porównać do tych ustawień i jak wróciłem do ISF noc to już było co innego (mianowicie 20 pkt są axagona). Pytanie czy tv faktycznie korzysta z tego co pokazuje?? Nie sadze bo na axagonie obraz był do bani... Dlatego boje się zmieniać na te nowe z avforums bo nawet gdybym spisał to co mam to nie wiem czy po ponownym wklepaniu będzie taki sam efekt.

Mnie chodzi o to, żebyś napisał tu swoje ustawienia, z których obecnie korzystasz, tak jak to zrobił Dencap ze swoimi, i ktoś będzie mógł u siebie sprawdzić.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
ok jak wrócę do domu to podeślę tutaj
==


ktoś to testował?
Style d'image: Naturel
Couleur 52
Contraste rétro-éclairé 70
Luminosité 48
Avancé:
Amélioration des couleurs: désactivé
Gamme de couleurs -
Température de couleur - froid

2 points Température de couleur 2pts:
R-123
G-110
B-127
R -BL 0
G-BL -1
B-BL 0

20 points (gamma 2,35):
Niveau 1 = R +2 G 0 B -15
Niveau 2 = R + 1-1 G 0 B -4
Niveau 3 = R +3 G 1 B 0
Niveau 4 = R 0 G -1 B 0
Niveau 5 = R 0 G -1 B 0
Niveau 6 = R -1 G -1 B 0
Niveau 7 = R -2 G -1 B 0
Niveau 8 = R -2 G -1 B 0
Niveau 9 = R -3 G -2 B 0
Niveau 10 = R -1 G -1 B 0
Niveau 11 = R -4 G -3 B 0
Niveau 12 = R -1 G -3 B 0
Niveau 13 = R -3 G -3 B 0
Niveau 14 = R -5 G -4 B 0
Niveau 15 = R 0 G -2 B 0
Niveau 16 = R -3 G -1 B 0
Niveau 17 = R 0 G -1 B 0
Niveau 18 = R 1 G -1 B 0
Niveau 19 = R 3 G 0 B 0
Niveau 20 = R 6 G 0 B 0

Contrôle des couleurs:
Teinte rouge = -1 sam = 0
Teinte jaune = -2 sam = -2
Teinte verte = +2 Sat = -1
Teinte cyan = 0 samedi = 0
Teinte bleue = -2 sam = -2
Teinte magenta = +1 Sat = -1


Mode contraste - optimisé pour l'image
Conversion ascendante HDR - Activé
Contraste dynamique - Désactivé /
Contraste vidéo minimum - 95
Capteur de lumičre - Activé (130 nits dans l'obscurité)
Gamma +2

Netteté: +8
Ultra résolution - Sur

image nette:
Réduction du bruit - Minimum
artefacts MPEG - Maximum
Mouvement
Styles de mouvement - Arręt
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
ok jak wrócę do domu to podeślę tutaj
==


ktoś to testował?
Style d'image: Naturel
Couleur 52
Contraste rétro-éclairé 70
Luminosité 48
Avancé:
Amélioration des couleurs: désactivé
Gamme de couleurs -
Température de couleur - froid

2 points Température de couleur 2pts:
R-123
G-110
B-127
R -BL 0
G-BL -1
B-BL 0

20 points (gamma 2,35):
Niveau 1 = R +2 G 0 B -15
Niveau 2 = R + 1-1 G 0 B -4
Niveau 3 = R +3 G 1 B 0
Niveau 4 = R 0 G -1 B 0
Niveau 5 = R 0 G -1 B 0
Niveau 6 = R -1 G -1 B 0
Niveau 7 = R -2 G -1 B 0
Niveau 8 = R -2 G -1 B 0
Niveau 9 = R -3 G -2 B 0
Niveau 10 = R -1 G -1 B 0
Niveau 11 = R -4 G -3 B 0
Niveau 12 = R -1 G -3 B 0
Niveau 13 = R -3 G -3 B 0
Niveau 14 = R -5 G -4 B 0
Niveau 15 = R 0 G -2 B 0
Niveau 16 = R -3 G -1 B 0
Niveau 17 = R 0 G -1 B 0
Niveau 18 = R 1 G -1 B 0
Niveau 19 = R 3 G 0 B 0
Niveau 20 = R 6 G 0 B 0

Contrôle des couleurs:
Teinte rouge = -1 sam = 0
Teinte jaune = -2 sam = -2
Teinte verte = +2 Sat = -1
Teinte cyan = 0 samedi = 0
Teinte bleue = -2 sam = -2
Teinte magenta = +1 Sat = -1


Mode contraste - optimisé pour l'image
Conversion ascendante HDR - Activé
Contraste dynamique - Désactivé /
Contraste vidéo minimum - 95
Capteur de lumičre - Activé (130 nits dans l'obscurité)
Gamma +2

Netteté: +8
Ultra résolution - Sur

image nette:
Réduction du bruit - Minimum
artefacts MPEG - Maximum
Mouvement
Styles de mouvement - Arręt


Ja nie, ale zastanawia mnie tylko, jak on ustawił kaliibrację kolorów, skoro ją można ustawić tylko w ISF, a on wybrał styl obrazu Naturalny.
 

12jojko

Banned
Fakt, nie zwróciłem uwagi. Ty dogadałeś się ze swoim?

Wklepałem te jego i nie wygląda to źle, wygląda to tak jak na tych jego zdjęciach, obraz na pewno jaśniej świeci niż na ustawieniach pro100gamera, obaj mają IPS-a. Nie wiem, jak nocne sceny, bo nie mam na czym przetestować.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
włącz cos z netflixa :) np. wikingów


Cały problem w tym tv nie polega na tym żeby ustawić ładny obraz, bo to jest stosunkowo proste. Tylko na tym żeby obraz był ładny i nie było "niespodzianek". Jeśli chodzi o kolory to ja jestem bardzo zadowolony z tego tv, do tego ambi. Wczoraj jak oglądałem polsat po 20 (kabarety), to wyglądało to zjawiskowo pięknie,aż mi żona zabroniła zmieniać już hehe
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Pomieszam ustawienia obu, obejrzę coś i zobaczę, co z tego wyjdzie. Z kolorami ten tv ma problem praktycznie tylko w nocnych scenach, nie we wszystkich, ale w niektórych nie wygląda obraz naturalnie.
 
Do góry