Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
Skoro koleś z działu technicznego Philipsa mówił żebym oddał i że wiedza ze jest problem to nie wierzę że są dobre w 100%. Co najwyżej są akceptowalne. A to że jeden Samsung zagrał gorzej to niczego nie zmienia.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ja to samo moge powiedziec o sony, lg czy philips.
Goscie z serwisu nie od dzis sa do bani.
Spojrz na temat o sony jak kolega ostatnio oddawal do serwisu. Tu na forum jest jego relacja.

Ci ,,spece,, od serwisu, a jeszcze gorzej od dzialu technicznego to studenci dorabiajacy do stancji, ktora musza oplacic. Na niczym.sie nie znaja.

W tych czasach strach by sie cos popsulo bo specjalisci prawdziwi sie skonczyli, albo wyjechali

Ps. Moj samsung z 2017r tez gra gorzej od tego philipsa.
 

rafallo777

New member
Aa i jeszcze jedno. Jak kumpel mial tego philipsa juz 2 raz z wada to przed odjazdem porownalismy z moim.
I to byly 2 rozne tv, 2 rozne obrazy w tej samej ramce.
Czegos takiego to w zyciu nie widzialem.
 

Dancap

New member
Trzeba przyznać szkoda, że Philips tak olał zadbanie o odpowiednie ustawienia obrazu aby były po wyjęciu z opakowania. Ale trzeba oddać, że po ustawieniu obraz jest naprawdę bardzo ładny, ostry obraz, czerń jest świetna zwłaszcza, że to nie jest OLED, świetne kolory a dodatkowo ambilight razem z tym obrazem jest kapitalny i oglądanie filmów jest świetnym doświadczeniem. Ale wiem, że jestem w mniejszości tym forum którym udało się to ustawić. Poza tym jestem w miejscu gdzie ludzie szukają pomocy więc wiadomo, że większość będzie narzekać (sam szukałem pomocy) bo po to jest to forum... Mimo wszystko ja Philipsa w przyszłości nie skreślam.
 

Beeercik

New member
Tylko w jaki sposób reklamować ten telewizor, żeby przez rok nie kopać się z Philipsem twierdzącym, że 'wszystko jest ok'?

Były przecież 2 czy 3 osoby na forum, które po oddaniu telewizora otrzymały taką odpowiedź od serwisu.

Sprzedaż nie wchodzi w górę, bo nie wcisnąłbym nikomu takiego szrotu, poza tym dlaczego miałbym być na tym stratny?
 

rafallo777

New member
Spróbuj na rekojmie oddać i walczyć o zwrot kasy.

Nie rozumiem tutaj jednego. Dlaczego Nie wymieniłeś tv? Od daty zakupu miałeś na to 2 tygodnie.

Ja widząc zdjęcia co niektórych na tym forum dziwię się ich pytaniem o ustawienia. Przecież od razu widać, że mieli tv z wadą matrycy i żadne cuda nie pomogą, tylko udzielają się na forum ze złością i płaczem.
Nawet mój kumpel który mało się zna na elektronice widział różnicę i wymienił.

Czyli co. Jutro idę do salonu mercedesa kupuje nowe auto i jak mi po 10 km padnie turbina to mam nadal jeździć z myślą że samochód przegonie?
Czy będę wylewać żale i pomyje w stronę tego modelu bo akurat ja trafiłem na bubel a osoba obok w tym modelu już śmiga 100k km bez awarii?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Chciałem Wam pokazać zdjęcie z mojego DV, bez jakiegoś wielkiego ustawiania, ale cholernie mi przekłamuje aparat w tel... W telewizorze jest znacznie lepiej no ale... Dolne dwa zdjęcia są na ciemniejszych ustawieniach.
 

Attachments

  • 1612531569971.jpg
    1612531569971.jpg
    472,3 KB · Wyś: 51
  • 1612531569956.jpg
    1612531569956.jpg
    393,7 KB · Wyś: 35
  • 1612531569963.jpg
    1612531569963.jpg
    464,6 KB · Wyś: 35
  • 1612531569976.jpg
    1612531569976.jpg
    606,2 KB · Wyś: 38
  • IMG_20210204_223502.jpg
    IMG_20210204_223502.jpg
    461,5 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
Chciałem Wam pokazać zdjęcie z mojego DV, bez jakiegoś wielkiego ustawiania, ale cholernie mi przekłamuje aparat w tel... W telewizorze jest znacznie lepiej no ale... Dolne dwa zdjęcia są na ciemniejszych ustawieniach.

Wygląda to bardzo spoko. Sam oglądam z wielka przyjemnością już wszystko po dostosowaniu ustawień dla siebie.
Ale też nie wiem jaki obraz może być jakimś wyznacznikiem i do czego się odnieść. Jedni będą wolec bardziej żywe kolory inni bardziej ostry obraz a jeszcze inni wręcz odwrotnie. No i trzeba brać poprawkę, że aparat w tel tez nie oddaje faktycznego obrazu.
 

Beeercik

New member
To są jasne sceny, a ten TV ma problem w ciemnych. Ale i tak wydaje mi się, że na tych dolnych zdjęciach czerń jest jakby zlana w jeden odcień.

Na pierwszym zdjęciu linia włosów przy czole i same włosy mają jakiś pomarańczowy 'nalot'
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W DV jest naprawdę ok. Zero plamienia. Jedynie takie dropienie, kasza, takie "mrowienie" czasami na ciemnym tle jak jest dziwnie podświetlone. Chciałem to uchwycić na zdjęciu ale nie wychodzi.


@Beeercik
Nie ma nalotu na tv jest ok. Ciężko jest zrobić takie dobre zdjęcie, które będzie ostre, bo to jest film i postacie się ruszają. W momencie robienia wystarczy że aktor drgnie i całe zdjęcie o kant dupy...



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
To są jasne sceny, a ten TV ma problem w ciemnych. Ale i tak wydaje mi się, że na tych dolnych zdjęciach czerń jest jakby zlana w jeden odcień.

Na pierwszym zdjęciu linia włosów przy czole i same włosy mają jakiś pomarańczowy 'nalot'


Jak złapię chwile to nagram jak to wygląda u mnie... Zwłaszcza ciemne sceny.
 

leonsio123

New member
Czy macie też problem z apką FB Watch ? Nie odtwarza filmów tylko latają kropki wczytywania . Z tel jak dam odtwarzanie na TV to leci . Z poziomu TV aplikacja nie odtwarza filmów . Reinstalacja nie pomogła .
Może ktoś to sprawdzić w siebie ? Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Tomten

New member
Kolejna aktualizacja telewizora i nadal bez zmian - na trybie Gra pasek u góry, na pozostałych paskudna czerń. Oddaję to gówno na gwarancję.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jaka aktualizacja?. Mi tej najnowszej jeszcze tv nie widział wczoraj. Gdzie kupiłeś i jak zamierzasz go reklamować?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
Kolejna aktualizacja telewizora i nadal bez zmian - na trybie Gra pasek u góry, na pozostałych paskudna czerń. Oddaję to gówno na gwarancję.

Hej bo ja jestem akurat bardzo zadowolony zwłaszcza z czerni ale no udało mi się znaleźć odpowiednie ustawienia dla siebie. W każdym razie możesz wrzucić zdjęcie tego paska w trybie gry o którym piszesz? Ciekawi mnie co masz na myśli.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy mają ten pasek. Włącz ten tryb i zobaczysz. U mnie nie pojawia się w HDR tylko sdr. Czasami znika a za chwilę znów się pojawia. Mówisz że masz dobra czerń, moja też jest dobra nie szara tylko czarna ale nie o to tutaj chodzi.

Nowego softu nadal nie widzi przez wifi...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
Wszyscy mają ten pasek. Włącz ten tryb i zobaczysz. U mnie nie pojawia się w HDR tylko sdr. Czasami znika a za chwilę znów się pojawia. Mówisz że masz dobra czerń, moja też jest dobra nie szara tylko czarna ale nie o to tutaj chodzi.

Nowego softu nadal nie widzi przez wifi...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

To o co chodzi z tą czernią? W sensie jak to ma wyglądać?

Jak możesz wrzucić zdjęcie to będę wdzięczny bo nie wiem na co mam zwracać. To będzie jakiś czarny pasek? Czy muszę włączyć grę żeby go zobaczyć czy wystarczy, że włączę jakieś video i włączę ten tryb i też będzie?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Puki co nie mogę bo nie ma mnie w domu. Co do paska to włącz tryb gry i oglądaj coś tylko nie w HDR czy DV tylko np w HD i patrz na górę ekranu a zobaczysz taki pasek grubości ok 3 cm.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Dancap

New member
Puki co nie mogę bo nie ma mnie w domu. Co do paska to włącz tryb gry i oglądaj coś tylko nie w HDR czy DV tylko np w HD i patrz na górę ekranu a zobaczysz taki pasek grubości ok 3 cm.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
U mnie pasek nie występuje. Obraz na górze wygląda identycznie jak ten na środku ekranu. Patrzyłem z odległości oraz miałem praktycznie nos w TV.
Jak wrócisz do domu to zrób zdjęcie i wrzuć tutaj bo może źle patrzę.
 

Sikor83

New member
Witam, na forum.

Jak dla mnie też czarny kolor jest ok, mówię o wersji 65'
Ale fakt naklikać się trzeba żeby ustawić obraz pod siebie.
 
Do góry