Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Beeercik

New member
@rafallo777: Bez przekłamania są tylko zdjęcia twarzy.
Zdjęcie gitary jest mniej nasycone niż w rzeczywistości, a przy zdjęciu krzaka chodziło mi tylko o uchwycenie tej szarości na nim.

@k3firoo:

Tutaj zdjęcie ode mnie w HDR, na ustawieniach które wczoraj podesłałeś.
https://youtu.be/vX2vsvdq8nw
Sceny z 2:09, 2:42.

Z pozoru wygląda to ok, ale wszędzie jest obecna ta płaska szarość, która powinna być w normalnym kolorze. Od 3 tygodni na żadnym ustawieniu nie udało mi się jej wyeliminować.
Na zdjęciach wygląda to trochę lepiej niż w rzeczywistości, ciężko to uchwycić.

 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
Dzięki - czyli ISF powinno zapisywać wszystko włącznie z upłynnianianiem, kontrastem etc?


Czytałem jeszcze gdzieś o edycji Ambilight - kojarzysz jak można to zrobić? Widzę tylko wybór koloru ściany i jeden z kilku trybów, ale żadnych zaawansowanych ustawień.
Jest tak jak piszesz. Ambi zmienić trzeba na lounge light i tam isf to wtedy można zaawansowane ustawienia ambi i strojenie isf. Ale tego nie używasz bo masz zapewne śledzenie wideo.
 

k3firoo

New member
@rafallo777: Bez przekłamania są tylko zdjęcia twarzy.
Zdjęcie gitary jest mniej nasycone niż w rzeczywistości, a przy zdjęciu krzaka chodziło mi tylko o uchwycenie tej szarości na nim.

@k3firoo:

Tutaj zdjęcie ode mnie w HDR, na ustawieniach które wczoraj podesłałeś.
https://youtu.be/vX2vsvdq8nw
Sceny z 2:09, 2:42.

Z pozoru wygląda to ok, ale wszędzie jest obecna ta płaska szarość, która powinna być w normalnym kolorze. Od 3 tygodni na żadnym ustawieniu nie udało mi się jej wyeliminować.
Na zdjęciach wygląda to trochę lepiej niż w rzeczywistości, ciężko to uchwycić.

Wpisz to co teraz podałem hdr osobiste i zobacz czy będzie lepiej
 

rafallo777

New member
@Beercik
nie mam teraz jak zobaczyc na tv, ale jak te zdjecie ze skrzynka to na 1 zdjeciu reka wyglada ok. Nawet przyblizajac ja nie jest taka szara jak w Twoim 2 zdjeciu, ktore zrobiles.

to ta sama scena. Jak Ty to zdjecie robiles? Pierwsze na wprost a drugie pod katem, z gory, z dolu? Bo jest roznica spora miedzy Twoim 1 a 2 zdjeciem.

Ja zauwazylem, ze w tym tv lekko z gory, z dolu, pod katem I jest mega degradacja kolorow.
Ten tv chyba powinien stac tak by wzrok Twoj byl gdzies na srodku tv.
Wczoraj probowalem z gory, z dolu, pod katem i jest spora degradacja kolorow. To jest matryca oszukana matryca MVA.
 

12jojko

Banned
Macie też tak, że jak macie ustawiony tryb kontrastu na normalny albo pod obraz to w ciemnych scenach, gdy pojawiają się dialogi w napisach obraz się rozjaśnia i jak znikają to ściemnia z powrotem (coś jak local dimming)? Ostatnio na paru filmach to zauważyłem i pomogło ustawienie trybu kontrastu na wyłączony, tylko wtedy się gubi czerń i trzeba zmniejszyć jasność i kontrast podświetlenia. Tak samo zauważyłem, że przy włączonym HDR upscaling pojawiają się artefakty na obrazie, dlatego tę opcją mam zawsze off.
 

rafallo777

New member
Macie też tak, że jak macie ustawiony tryb kontrastu na normalny albo pod obraz to w ciemnych scenach, gdy pojawiają się dialogi w napisach obraz się rozjaśnia i jak znikają to ściemnia z powrotem (coś jak local dimming)? Ostatnio na paru filmach to zauważyłem i pomogło ustawienie trybu kontrastu na wyłączony, tylko wtedy się gubi czerń i trzeba zmniejszyć jasność i kontrast podświetlenia.

Dzis to zauwazylem po ustawieniach z forum podane ostatnio na ISF noc.
Ustawilem te parametry na ISF NOC I obraz zyleta. I faktycznie przy The Walking Dead to widoczne czasem przy ciemnych scenach, ale jakosc w koncu sztos I kolory super.
Przy ostatnich ustawieniach na jakich jechalem przez 2 tygodnie ogladalem the walking dead I czegos takiego nie bylo. Dopiero po ustawieniach podanych przez kolege to wystepuje.
Potem wylacze tryb kontrastu I zobacze jak to wyglada
 

Beeercik

New member
@rafallo777 :

Oba zdjęcia robiłem pod tym samym kątem, ale drugie z bliższej odległości.

@k3firoo :

Wrzuciłem nowe ustawienia i dalej jest szaro :/ Nasycenie kolorów na foto jest przekłamane, ale zaznaczone szarości są takie jak na tv. Jak widać te szarości są tej samej barwy bez względu na ustawienia obrazu w tv, po prostu występują zawsze..




Dla porównania zdjęcie z AVForums:
c396714d-96a1-4eed-886f-25874ed418de-jpeg.1422815
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
@k3firoo, ja mam podobne ustawienia, z tym, że trochę inaczej kolory dane, wyłączony tryb kontrastu (żeby mi się obraz nie rozświetlał przy napisach) i skalowanie HDR (dla lepszej czerni) + kontrast obrazu na 89 i kontrast podświetlenia i jasność ustawione na 50, żeby nie gubić szczegółów w cieniach (ustawione za pomocą wzorów z avforum). Minusem niegubienia szczegółów w cieniach jest to, że przy gorszej jakości filmie/serialu będzie widać artefakty/pikselozę gdzieś tam w tle, taki urok większych telewizorów. Jak ktoś ma gdzieś szczegóły w cieniach to wtedy jasność na 45, no ale wtedy np. czarne ubranie zlewa się w jedną plamę. Dodatkowo włączone Ambi zawsze daje wrażenie głębszej czerni.

Niestety przy takich telewizorach trzeba szukać jak najlepszej jakości filmów, większa przyjemność z oglądania. Nie mam kablówki itp., więc pod codzienną telewizję nie ustawiam.

Co do HDR, to na jutubie wszystko wygląda OK, zaś jak puszczam przez USB już nie jest tak różowo, dalej uważam, że TV ma problemy z poprawnym odczytem plików mkv z HDR. DV na Netflix wygląda dobrze, DV przez USB wygląda dobrze (ale odczytuje go tylko wbudowany odtwarzacz, VLC itp. nie wykrywają DV).
 

k3firoo

New member
@k3firoo, ja mam podobne ustawienia, z tym, że trochę inaczej kolory dane, wyłączony tryb kontrastu (żeby mi się obraz nie rozświetlał przy napisach) i skalowanie HDR (dla lepszej czerni) + kontrast obrazu na 89 i kontrast podświetlenia i jasność ustawione na 50, żeby nie gubić szczegółów w cieniach (ustawione za pomocą wzorów z avforum). Minusem niegubienia szczegółów w cieniach jest to, że przy gorszej jakości filmie/serialu będzie widać artefakty/pikselozę gdzieś tam w tle, taki urok większych telewizorów. Jak ktoś ma gdzieś szczegóły w cieniach to wtedy jasność na 45, no ale wtedy np. czarne ubranie zlewa się w jedną plamę. Dodatkowo włączone Ambi zawsze daje wrażenie głębszej czerni.

Niestety przy takich telewizorach trzeba szukać jak najlepszej jakości filmów, większa przyjemność z oglądania. Nie mam kablówki itp., więc pod codzienną telewizję nie ustawiam.

Co do HDR, to na jutubie wszystko wygląda OK, zaś jak puszczam przez USB już nie jest tak różowo, dalej uważam, że TV ma problemy z poprawnym odczytem plików mkv z HDR. DV na Netflix wygląda dobrze, DV przez USB wygląda dobrze (ale odczytuje go tylko wbudowany odtwarzacz, VLC itp. nie wykrywają DV).
Jutro sprawdzę u siebie. Mam tylko netflix więc na jakość nie narzekam. Na avforum koleś ma sprawny tv i do tego urządzenie do kalibracji więc obraz sobie ustawi dobrze. Na naszym forum były zdjęcia obrazu że na starcie było widać że jest coś nie tak i tylko zwrot był najlepszą opcją, żadna kalibracja by nie pomogła na te plamy na czarnym tle.
 

rafallo777

New member
Odpalilem filmik z gopro 7 black, nagrany w 4k 60 klatek.
Surowy material, najwyzsza jakosc.
Napisane w odtwarzaczu jest SDR 8 bit i obraz miazga! Kopara do podlogi. Kolory, jakosc nasycenie... Kozak obraz.

Ale juz filmik Mandalorian 10 bit hdr wyglada gorzej. Duzo gorzej.

Musze sciagnac cos z hdr 8bit i cos jasnego ale za bardzo nie wiem co. Moze jakies pomysly?
 

k3firoo

New member
Myślę że nie ma co się doszukiwać, skoro materiał jest słabo nagrany to tak będzie, tego Medaliona :) ktoś tak skompresowal i tak będzie wyglądać, żaden tv nie przeskoczy skoro źródło jest słabej jakości. Cieszyć się trzeba że nie ma takiego obrazu jak w pierwszym poście i oglądać bo porównywać materiały można bez końca i to na każdym tv. Na święta będę u teścia sprawdzę wszystkie sceny na oled chyba samsung i dam znać.
 

Beeercik

New member
Zwiększyłem jasność do 72 i teraz obraz wygląda zadowalająco bez HDR



Z HDR wciąż każdy materiał słabiej


Ale przez takie zwiększenie jasności straciłem czerń i teraz ciemne sceny nie są już czarne, ale niebieskie

 

rafallo777

New member
@Beercik
Ty się ciesz, ze nie dostałeś takiego gowna jak tu w wiekszosci mieli.
To był dopiero dramat i początkowo myślałem, ze to nagrywali koledzy z boku pod katem.
Takie artefakty, ze glowa mała, ze sam przez ostatnie 2 tygodnie doszukiwalem sie czy u mnie przypadkiem jest cos ni tak, czy mam problemy ze wzrokiem.

Po prostu w Philips to loteria. Albo trafisz albo nie. 50/50.

Na marginesie moj Philips jest z 09/2020
58pus8535
 

12jojko

Banned
Z HDR ewidentnie jest coś skopane. Netflix - super, YouTube - super, demo testowe z pendrive'a - super, ale już Mandalorian czy Greenland z HDR z pendrive'a tragedia. Nie wiem, jak to wygląda z innymi aplikacjami, bo mam tylko Netflixa. Trochę qpa, jeśli TV nie potrafi dobrze odtwarzać filmów HDR z dysku, mam nadzieję, że to naprawią.

EDIT. Philips wypuścił nową aktualizację 009 (jest o niej info na toengel) niedostępną jeszcze na stronie wsparcia (TV też mi jej nie wynajduje), póki co nie ma changeloga, ale chodzą głosy, że naprawili HDR.
 
Ostatnia edycja:

wrz

New member
Oto dlaczego oddałem Philipsa i kupiłem Samsunga
 

Attachments

  • IMG_20201125_200429.jpg
    IMG_20201125_200429.jpg
    737 KB · Wyś: 29
  • IMG_20201125_200508.jpg
    IMG_20201125_200508.jpg
    1,1 MB · Wyś: 23
  • IMG_20201215_214659.jpg
    IMG_20201215_214659.jpg
    538,6 KB · Wyś: 26
  • IMG_20201215_214735_1.jpg
    IMG_20201215_214735_1.jpg
    482,1 KB · Wyś: 28

rafallo777

New member
@wrz no dramat miales a nie tv.

Powiedz mi co to za film i czas dokladny to sprawdze u siebie jakosc z Canal+

@jojko
Powiedz mi czy sa jakies strony, ktore maja filmy w sdr 8 bit?
Bo wszystkie maja 10 bit hdr I Mandalorian w ciemnych scenach jest zbyt ciemny.
Z jakiej strony sciagasz?
 
Ostatnia edycja:
Do góry