Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

NickSon

Member
Panowie jest ktoś kto zrobił kalibrację w domu???
Chciałbym poznać opinię nt przekłamań kolorów, które są dość widoczne na trybach fabrycznych.

Jak odbiera się czerwień i zieleń po klaibracji?
Z tego co przeanalizowałem po teście konkurencji na 49calach czerwieni za wiele nie da się poprawić. DeltaE w tych rejonach odbiega od referencji. W ogóle jestem zawiedziony wachlarzem suwaków kalibracyjnych tego tv. Przed zakupem zasugerowałem się trybami dzień, noc isf - pomyślałem jak jest certyfikat isf to jest na bogato w kalibracji. W rzeczywistości jest dość biednie, choć i tak lepiej niż kiedyś. Ale do mozliwości (nawet z przed kilku lat) topowych LG i Samsungów to daleko, daleko. Widać to chciażby po możliwościach ustawienia gammy np w LG mozna uzyskać liniowy przebieg Philips ma cos na kształt sinusoidy ;)

PS Miałem już kupować kolorymetr, ale ktoś mi sprzątnąl z przed nosa nowy, w atrakcyjnej cenie... byłem blisko.... Jak kupię do wiosny urządzonko i coś poustawiam to się podzielę.
 
Ostatnia edycja:

CureMar

New member
Nadal jest 7.0; upgrade do 8 ma nastąpić w ciągu pierwszego kwartału 2019.
Co do napisów, to w instrukcji masz napisane, że nie są obsługiwane natywnie z zasobów sieciowych.
Ale jak użyjesz KODI albo VLC, to będą wyświetlane.
 

Qubos1989

Member
Witam

Czy soundbar philips htl 1070 albo 1170 ma wejscie optical i tutaj pytanie czy pus8303 ma wejscie optical i czy to jakos bedzie wspolgralo i dzwiek bedzie szedl rowno
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Czy soundbar philips htl 1070 albo 1170 ma wejscie optical i tutaj pytanie czy pus8303 ma wejscie optical i czy to jakos bedzie wspolgralo i dzwiek bedzie szedl rowno


Możesz pisać po "polskiemu", bo ciężko Ciebie zrozumieć! Co to znaczy równo?

TV ma wyjście optyczne, soundbar m. in. ma wejście optyczne, podpinasz kabel i działa. Sam tak mam podpięty do amplitunera. Jedynie DTSu nie posłuchasz, bo 1170 obsługuje tylko DD.


https://www.download.p4c.philips.com/files/h/htl1170b_f7/htl1170b_f7_pss_aenus.pdf

Z innej beczki... Mam soft w wersji TPM171E _ 105.001.002.017 – Date: 2018/09/04. Z kolei w opisie wersji TPM171E _ 105.001.002.075 – Date: 2018/10/04 jest info, że
"Updated Picture Quality".


Czy ktoś z Was może aktualizował z jednej do drugiej wersji? Jeśli tak, czy faktycznie da się dostrzec jakąś różnicę w jakości obrazu? Bo równie dobrze może to tyczyć się np. tylko modeli OLEDowych.
 
Ostatnia edycja:

Qubos1989

Member
Piszac "rowno" chodzilo mi czy dzwiek z glosnikow tv i soundbara beda jednoczesnie grac i rowno czy bedzie trzeba wybrac albo tv albo soundbar czy moga grac razem
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz używać obu źródeł dźwięku, tylko trzeba zrobić synchronizację czyli w ustawieniach wyjścia cyfrowego wyregulować opóźnienie audio. Choć nie rozumiem czemu chcesz korzystać z obu jednocześnie.
 

quarx

New member
Możesz pisać po "polskiemu", bo ciężko Ciebie zrozumieć! Co to znaczy równo?

TV ma wyjście optyczne, soundbar m. in. ma wejście optyczne, podpinasz kabel i działa. Sam tak mam podpięty do amplitunera. Jedynie DTSu nie posłuchasz, bo 1170 obsługuje tylko DD.


https://www.download.p4c.philips.com/files/h/htl1170b_f7/htl1170b_f7_pss_aenus.pdf

Z innej beczki... Mam soft w wersji TPM171E _ 105.001.002.017 – Date: 2018/09/04. Z kolei w opisie wersji TPM171E _ 105.001.002.075 – Date: 2018/10/04 jest info, że
"Updated Picture Quality".


Czy ktoś z Was może aktualizował z jednej do drugiej wersji? Jeśli tak, czy faktycznie da się dostrzec jakąś różnicę w jakości obrazu? Bo równie dobrze może to tyczyć się np. tylko modeli OLEDowych.

a co soft miałby poprawić w obrazie?
 

diabeelek

New member
Nadal jest 7.0; upgrade do 8 ma nastąpić w ciągu pierwszego kwartału 2019.
Co do napisów, to w instrukcji masz napisane, że nie są obsługiwane natywnie z zasobów sieciowych.
Ale jak użyjesz KODI albo VLC, to będą wyświetlane.


Dzięki kolego, przez Kodi wszystko idzie pięknie.
Kolejne pytanie.
Na Wifi mam szybszy internet niż na kablu...od czego to może zależeć?
 

NickSon

Member
To moze już lepiej soundbar obsługujący standard ARC po kablu hdmi? Wtedy wszystko powinno współpracować najlepiej czyli Wł/wył bara, sterowanie głośnością z pilota tv, synchronizacja. Nie mam doswiadczenia, ale chyba po optyku tego wszystkiego nie uzyskasz. Granie z tv i bara jednoczesnie (o ile się da) to jakies nieporozumienie nie rob tego...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Dzięki kolego, przez Kodi wszystko idzie pięknie.
Kolejne pytanie.
Na Wifi mam szybszy internet niż na kablu...od czego to może zależeć?

Cześć,
Zależy to od szubkości karty sieciowej - przewodowej i bezprzewodowej. Karty LAN w TV Philips mają przepustowość 100Mb/s (co jest oczywiście książkową wartością, a w rzeczywistości może być to np. 60Mb/s - bardzo dużo czynników ma na to wpływ). Jeżeli masz router 5GHz to polecam korzystać z tego pasma, wtey wyniki będą bardzo dobre.
 

janunio

New member
Bez reklam
@Guzioo.
temat b. ciekawy i myślałem, że się coś dowiem.
Tymczasem przeczytałem info o "wartościach książkowych".
Oraz, że LAN może być xxMb/s (tu wpisujemy wartość zupełnie dowolną).


Zapytam: LAN wolniejszy od Wi-Fi ?
No to dlaczego wszyscy zalecają LAN zamiast Wi-Fi ? Spotkałem się z takim twierdzeniem w wielu opiniach. I tego nie kumam.
Widzę u mnie zupełnie inne wyniki pomiarów szybkości na POCOFON F1 po Wi-Fi i na PC po LAN.
Na korzyść Wi-Fi. Co dziwi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry