Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

nowikk2

New member
658pus8383 + 4k ultrabox od nc+

Mam spora zagwozdkę mam do 65pus8303 podłączony dekoder 4k ultrabox od nc+,
jak mam ustawioną opcję "Ustawienia" -> "Ustawienia ogólne" -> 'HDMI Ultra HD" -> "Optymalny" raz na jakiś czas obraz mrugnie - tzn robi się czarny na pół sekundy i
odtwarzana z dekodera treść wraca z powrotem na ekran dodatkowo jak mam włączony program 4K na ekranie po mrugnięciu pojawia się info "Sygnal HDR" (jakby został właśnie włączony).
Przy ustwionej opcji "Optymalny" mruganie pojawia się również na zwykłych kanałach HD.

Jak przestawię w/w opcję na "Standard" wszystko działa poprawnie - nie ma mrugnięć tylko nie moge włączać kanałów 4k bo automatycznie opcja ta przestawia się "Optymalny" i zabawa zaczyna się od nowa.

Ma ktoś jakoś pomysł co to może być i co można z tym zrobić żeby oglądać 4k?

ps. Mam też konsolę z 4k ale na niej działa wszystko bez zarzutu w 4k z opcją optymalny.
 

rodman83

New member
Jestem mocno zainteresowany zakupem Phillipsa 55pus8303, pisałem już nawet w sprawie zakupu do kikiego, dzisiaj po pracy podjechałem do ME zobaczyć jeszcze raz, jak gra ten TV na żywo itd., oczywiście sprzedawcy odradzali mi zakup Phillipsa i mocno proponowali mi Panasonica 58EX700E i rzeczywiście obraz wydawał się ładniejszy, mam mętlik w głowie jak cholera, z drugiej strony jednak chyba lepszy będzie Phillips, przynajmniej ma android :)
 

quarx

New member
Jestem mocno zainteresowany zakupem Phillipsa 55pus8303, pisałem już nawet w sprawie zakupu do kikiego, dzisiaj po pracy podjechałem do ME zobaczyć jeszcze raz, jak gra ten TV na żywo itd., oczywiście sprzedawcy odradzali mi zakup Phillipsa i mocno proponowali mi Panasonica 58EX700E i rzeczywiście obraz wydawał się ładniejszy, mam mętlik w głowie jak cholera, z drugiej strony jednak chyba lepszy będzie Phillips, przynajmniej ma android :)

dobrze napisałeś że obraz "wydawał" się ładniejszy. Każdy ustawisz tak że będzie dobrze. A mętlik masz bo sam tego chciałeś słuchając porad idiotów z ME.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem mocno zainteresowany zakupem Phillipsa 55pus8303, pisałem już nawet w sprawie zakupu do kikiego, dzisiaj po pracy podjechałem do ME zobaczyć jeszcze raz, jak gra ten TV na żywo itd., oczywiście sprzedawcy odradzali mi zakup Phillipsa i mocno proponowali mi Panasonica 58EX700E i rzeczywiście obraz wydawał się ładniejszy, mam mętlik w głowie jak cholera, z drugiej strony jednak chyba lepszy będzie Phillips, przynajmniej ma android :)


Panas to matryca 60Hz. Na konkurencyjnym portalu HDTV jest test, ale bardzo ubogi. Lecz na tym samym portalu w poradniku dotyczącym zakupu TV na koniec 2018 Panasonica nie polecają, 8303 już tak.
 

diabeelek

New member
A ja mam problem jak większość. Po włączeniu TV ustawienia kolorów są do bani. Muszę wejść ustawić jakiś styl obrazu i wrócić do ISF dzień/noc i dopiero wracają.
 

xernes

Member
Ja już nie mam tego problemu :)
Support nic nie wie o tym problemie. Pisałem do nich. W odpowiedzi głupoty piszą o przywracaniach ustawień fabrycznych itd...


Przypadkowo "odkryłem" rozwiązanie.
Problem pojawiał się kiedy przy każdym źródle miałem ustawione IFSnoc. Wystarczy w aplikacjach np. oglądając youtube zmienić tryb na IFSdzień i już po restarcie na HDMI nie ma problemów. Sprawdźcie....
IFSnoc można skonfigurować tak samo jak dzień.


A ja mam problem jak większość. Po włączeniu TV ustawienia kolorów są do bani. Muszę wejść ustawić jakiś styl obrazu i wrócić do ISF dzień/noc i dopiero wracają.
 

xernes

Member
Widziałem ten update...ale nie ma go jeszcze na oficjalnej stronie i trochę się boje go instalować.


Xernes u mnie wszystko jest na ISF dzien a i tak musze wachlować stylami obrazu
Nie zrozumiałeś mnie. To jest właśnie błąd ("u mnie wszystko jest na ISF dzien") . Włącz aplikacje np YouTube i przełącz na ifsnoc. Wtedy po ponownym włączeniu będziesz miał normalne kolory. A tryb noc możesz ustawić idealnie jak dzień.... Aplikacje nie mogą być w tym samym trybie ifs.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

mlody_tm

New member
Koledzy,

czemu mój wciąz jest jeszcze w paru sklepach w cenie 11500,
model 75PUS7101/12.




a ten model 8303 np w x-kom kosztuje 9000 ?? przeciez jest duzo lepszy ?
 

Cesaroq

New member
Witam wszystkich. Prześledziłem prawie cały wasz ten wątek. Zachęcony opiniami z tematu zakupiłem 49PUS8303. Jestem zawiedziony. Telewizora nie da się oglądać. Niby ma matryce 100hz ale mam wrażenie jak by tam było 30hz. Obraz ma kolory dobre ale od jego skakania i rawania boli mnie głowa. Nie lubię oglądać na nim tv. Nie inaczej jest z 4k czy full HD. Działanie upłynniacza w bardzo kiepskie i tak się zdarza że obraz skacze do tego są jakieś nie naturalne artefakty. Serio wam się podoba ten tv??! Nie mogę uwierzyć że ktoś tu się jara takim marnym sprzętem. Sprawdzałem inny model w sklepie i jest taka sama sytuacja. Masakra
 

CureMar

New member
Aż mi tu pachnie trollingiem. Ileś tam osób z tego forum ma ten model i nikt nie zgłasza takiego problemu (w tym i ja). TV oglądam regularnie, DVD i BD często, sprawdziłem materiały 4K z YT i nic, zero zacięć.
 

Cesaroq

New member
Mi nie chodzi o zacięcia. Zacinał mi się film 4k. Używam mxplayer, kodek HD+ i i jest ok. Chodzi o to iż ruch na ekranie jest poszarpany. Na przykład gdy jest zbliżenie na głowę bohatera i nagle ją odwróci rozdawja mu się twarz. Przy małych ruchach ok opcje ruchu dają radę ale gdy już postać macha ręką to albo z jednej ręki robią się mu 4 albo po użyciu upłynniacza ręka znika w gąszczu pikseli i artefaktów. Skoro nie macie problemów może macie pomysł jak temu zaradzić?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Ustaw sobie "upłynniacze" 2 szt. na max i będziesz miał płynny obraz i przy tym bardzo ostry obraz obiektów w ruchu, i nie pisz mi czasami "o jakimś teatrze" przy takich ustawieniach.
 

CureMar

New member
Mam wyłączone wszystkie poprawiacze i nic mi się nie rozdwaja i zacina. TV z Vectry: sprawdzane zarówno przez dekoder podłączony po HDMI jak i poprzez antenę i kartę CI+.
Skoro przeglądałeś to forum, to pewnie wiesz, że nikt nie skarżył się na podobne usterki obrazu.
Zostaje reklamować
 

rockmonster

New member
Również to zauważyłem, z upłynniaczem pojawiają się artefakty wokół których obraca się szybko obraz np. po wyłączeniu upłynniacza to znika. Przy filmach jak i w grach PS4. Nie zacina tylko szarpie właśnie, poruszające się obiekty przeskakują jakby.

Ja mam jeszcze inne pytanie, chodzi o filmy w 4K z HDR, jest jakiś sposób żeby wyłączyć HDR i mieć do wyboru normalne profile ? Bo na każdym z ustawień, czy HDR -jaskrawy, czy HDR osobiste czy ISF Dzień, za słabo świeci jak dla mnie. A kontrast dynamiczny nie jest dostępny w HDR, więc nie mogę podbić sobie jasności.
 

bielikk

New member
Bez reklam
CureMar - ja posiadam ten TV i przy wyłączonych "upłynniaczach" obraz jest kiepski, żeby nie powiedzieć, że nie do oglądania, ale widzę, że oczekiwania co do obrazu - jakości obrazu są bardzo różne.
 
Do góry