Philips PML9008 Telewizor Xtra, Mini LED 4K: zaktualizowane ceny .

jag8888

New member
to nawet nie chodzi o dwa piloty, po prostu problem mam z przełaczaniem z widoku DOM na źródło pod HDMI - nie wiem czemu za każdym razem musze na pilocie od TV wybierać recznie źródło, w innym modelu Philipsa Oled 805 zapamietywał mi używany port HDMI, tu kończe przykładowo oglądać Netflix, klikam kafelek ogladaj TV i wyskakuje plansza ze brak zainstalowanych kanałów i mogę scrolując wszystko wybrac źródło. @PiotrekZas u Ciebie też tak jest? zmieniałem już kabel HDMI na najdroższy, zero zmian
 

PiotrekZas

Member
to nawet nie chodzi o dwa piloty, po prostu problem mam z przełaczaniem z widoku DOM na źródło pod HDMI - nie wiem czemu za każdym razem musze na pilocie od TV wybierać recznie źródło, w innym modelu Philipsa Oled 805 zapamietywał mi używany port HDMI, tu kończe przykładowo oglądać Netflix, klikam kafelek ogladaj TV i wyskakuje plansza ze brak
Hej. Kafelek "ogladaj TV" przełącza na tuner wbudowany a nie na źródła HDMI. Jak jestem w DOM i chce przejść na dekoder albo inne źródło to tez musze wybrac źródła.
Ja jak oglądam inne źródła niż polsat to wyłączam dekoder. Kiedy go uruchomie z pilota to TV sam przeskakuje na dekoder.
 

jag8888

New member
wpadła dzisiaj nowa wersja softu TPN238E_V238.002.223.001, nie umiem nigdzie znaleźć co zmienia, google po wpisaniu tez nic nie podaja...
po zainstalowaniu lekkie rozczarowanie - mozolna kalibracja poszła w **, pierwszy mój TV w którym aktualizacja resetuje ustawienia parametrów obrazu.
Dodatkowo co mnie zaskoczyło już wcześniej, każda apka jest traktowana jakoś odzielnie i profil osobisty musze ustawiac na każdej osobno - oled tego samego producenta miał sporo aktualizacji ale nigdy nie resetowały mi parametrów obrazu.
 
Zawsze najlepiej jest wykonać pełny reset telewizora po aktualizacji oprogramowania. Dotyczy to również innych urządzeń, takich jak telefony. Parametry kalibracji należy zapisać, a następnie wprowadzić ponownie. To proste, zawsze robię to w ten sposób.
 

PiotrekZas

Member
Możesz z okazji taniego zakupu dokupić za niewielką kwotę Boxa z Androidem i masz wszystko.
Po kolejnej już aktualizacji dalej problemy z viaplay. Ale nie o tym chciałem napisać...
Jak wspomniałem zakupilem TV Fire stick i teraz oglądałbym wszystko w tego urządzenia 😉 wszystko mam podane w Dolby Vision, materiały które na smarcie szły max w fullHD mam w 4K, kolory bardziej naturalne.
Teraz TV pokazał jeszcze lepszy obraz !!!
 

jag8888

New member
Z dzisiejszą aktualizacją pojawił się Disney+
IMG_5108.jpeg
 

cedeiks

New member
Czy ktoś w modelu 65" przy np. meczach piłki nożnej ma czarną poświatę przy poruszającej się piłce? Efekt jest szczególnie widoczny, gdy piłka przemieszcza się z góry ekranu na dół. Dołączam zdjęcie poglądowe.

Kolejne pytanie: czy na matrycy jest nałożona dodatkowa folia ochronna? Dodam, że po 5 godzinach od pierwszego odpalenia telewizora siadła mi matryca i była wymieniana na gwarancji. Teraz widzę w jej rogu, że coś tam jest przyklejone, ale bardzo słabo odchodzi od ekranu i nie wiem czy to ściągnąć.

Dzięki za pomoc.
 

Attachments

  • Screenshot_20240619-184435.png
    Screenshot_20240619-184435.png
    1,9 MB · Wyś: 32

Rafpio76

New member
U mnie jest taka sama poswiata. Pewnie trzeba by pobawić się upłynniaczami ruchu. W moim 15 letnim Philipsie takich niespodzianek nie ma i ogólnie jest tam lepszy obraz 🤷
 

Rafpio76

New member
Wyłączenie upłynniaczy nic nie dało. Tak samo jak różne ustawienia kontrastu lokalnego i dynamicznego.
Na stronie Philipsa są ciekawe przypadki (zdjęcia prześwietlonych matryc 🤦‍♂️). Oczywiście Philips nie widzi problemu. Tv i tak został wycofany z produkcji i raczej nie będzie miał kontynuacji, bo firma kończy z produkcją telewizorów. Niech sprzedadzą patent na ambilight firmie, która umie robić telewizory 😀.
 

Stevie47

New member
Kupiłem ten model w tym tygodniu z pełną świadomością zalet i wad. Max działa pięknie przez AirServer, choć wolałbym mieć dedykowaną aplikację w systemie. Próbowałem zastosować identyczne rozwiązanie ze SkyShowtime, ale połączenie wysypuje się po kilku sekundach i nie da się nic obejrzeć - podejrzewam, że to wina aplikacji mobilnej.

Mam problem z Disney+ - dlaczego appki nie da się podpiąć do ulubionych?

TV kupiłem z polecanym w zestawie uchwytem płaskim, niestety takie rozwiązanie ma ogromny minus. Człowiek odcina sobie całkowicie dostęp do portów, a nie mam już siły prosić sąsiada o pomoc. Dokupiłem Xiaomi TV stick, ale już go normalnie nie podepnę. Muszę zainwestować w przejściówkę do kabla HDMI na gniazdo żeńskie żeby podpiąć urządzenie do, któregoś z podłączonych przewodów.

Ma ktoś z was wiedzę prosto ze źródła, kiedy ten fabryczny smart zostanie uzupełniony o apki Max i SkyShowtime? A może Philips wróci do Androida?

Mój TV ma też problem ze współpracą z Evobox 4K od Netii. Musiałem wyłączyć CEC w dekoderze, bo po włączeniu TV dekoder się włączał i wyłączał TV.

Do jakości obrazu nie mogę się przyczepić. Sam sobie wszystko poustawiałem i jest tak jak mi się podoba. Jakość dźwięku bez komentarza, bo mam podpięty swój stary soundbar LG. Tu minus za standard portów HDMI, bo jako posiadacz dwóch konsol do gier byłem zmuszony podłączyć soundbar kablem optycznym, by nie poświęcać gniazda HDMI 4K 120Hz. W dzisiejszych czasach wszystkie 4 porty powinny być w tym standardzie.
 
Do góry