Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest kwestia skali i priorytetów.
Jeśli Producent produkuje 10.000.000 telewizorów i robi ważne update dla większości użytkowników - to takie preferencje maja priorytet,
Jeśli na 10.000.000 rocznej produkcji 2 osoby zgłaszają problem jakikolwiek- to takie zgłoszenie czeka w swojej kolejce.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP

Dziennik zmian TPM211EA_101.001.003.223 - Data: 2022/10/21



  • Naprawiono nieprawidłowy numer kanału DVB-S wyświetlany na liście ulubionych
  • Naprawiono niedziałanie klawiszy numerycznych DVB-S na liście ulubionych
  • Naprawiono problem z uszkodzeniem teletekstu DVB-C
  • Naprawiono migotanie obrazu po ponownym uruchomieniu XboX
  • Ulepszenia dotyczące problemów z teletekstem HBBTV i odtwarzaniem audio/wideo
  • Ulepszenia jakości obrazu
  • Ulepszenia dotyczące problemów ze stabilnością (ponowne uruchamianie, zawieszanie się)
TPM211EA_101.001.003.215 - Data: 2022/09/16

  • Naprawiono utratę połączenia z aplikacją BBC
  • Naprawiono błąd odtwarzania aplikacji A1 Xplore TV
  • Naprawiono błąd odtwarzania HBBTV
  • Naprawiono nieudane nagrywanie kanału z powodu braku wolnego miejsca na dysku twardym
  • Ulepszenia dotyczące utraty dźwięku i obrazu na HDMI
  • Ulepszenia utraty parametrów stylu Ambilight
  • Poprawa jakości dźwięku
  • Poprawa jakości obrazu
  • Ulepszenia dotyczące problemów ze stabilnością (ponowne uruchamianie, zawieszanie się)
  • Zmiana na tryb Sklep, domyślne ustawienie czujnika światła zmienione na WYŁ.
  • Obsługa M7 HbbTV OpApp w krajach: Holandia, Belgia, Rumunia, Czechy, Austria, Węgry,
    Słowacja, Luksemburg
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie też tv nie wyszukiwał wrześniowej aktualizacji.
Nadal brak możliwość zmiany Podświetlenia kontrastu przy odtwarzaniu Dolby Vision. Od kwietnia już pare razy im to zgłaszałem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dziennik zmian masz kilka postów wyżej, ja jedynie mogę potwierdzić że u mnie wszystko działa jak należy. Soundbar odpala jak powinien. Dekoder włącza soundbar i tv. Pilotem od tv obsługuje zarówno dekoder jak i soundbar. Obraz ok. Zero zwiech, czy restartów. Uważam że warto wgrać.
 

slawq78

New member
Cały czas zastanawiam się nad tym telewizorem, czy nie lepiej iść np w Hisense 55U7HQ . Mój wysłużony Philips 42PFL6007 właśnie dokonał żywota.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To był dobry i ładny model.
Ale trochę Ci posłużył z jakością.
Ile masz max kasy i na czym Ci najbardziej zależy ?
 

siwy1987

New member
Witam Wszystkich.Jestem tu nowy więc Proszę o wyrozumiałość.Od około miesiąca posiadam Philipsa 55 PUS9206/12.Wszystko było ok do momentu ostatniej aktualizacji z końcówką 223.Po aktualizacji funkcja HDR Premium przestała działać.W treściach z HDR 10 funkcja jest podświetlana,jest możliwy wybór,ale czy jest wyłączona,czy na maxa nie ma żadnej różnicy w jasności obrazu, dlatego też treści z HDR 10 wyglądają dość ciemno.Próbowałem resetu ale nic nie dało.Kontaktowałem się z Serwisem Philips,ale oni też nie wiedzą o takim problemie i byłem pierwszą osobą z takim zgłoszeniem.Czy może ktoś z Was ma ten sam problem? Dodam że przed ostatnią aktualizacją funkcja ta działania normalnie,i każda zmiana ustawień była odrazu mocno widoczna na ekranie tv.
 

siwy1987

New member
Nie,nie chodzi o tryb obrazu.Bez względu na tryb włączając jakąś treść z hdr 10 dostępna jest w menu obrazu funkcja HDR Premium,można ją całkowicie wyłączyć albo dać na min,śr,max,lub automatycznie.Bez treści hdr 10 funkcja ta jest wygaszona i nieaktywna.Problem jest taki że ikona w menu się normalnie rozjaśnia wykrywając hdr 10 ale zmiana ustawień nic nie zmienia na ekranie.Można dać na max a jasność ekranu jest taka sama jak by była wyłączona.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Teraz rozumiem - nie oglądałem nic w hdr10, sprawdzę to u siebie. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego softu. Bo u mnie clouding zniknął praktycznie do zera.
 

siwy1987

New member
Ja też na co dzień korzystam z dolby vision ale jednak zdarzają się na HBO max,czy Disney + filmy w hdr 10,już nie wspominając o YouTube,wtedy ta funkcja ma naprawdę sens,więc fajnie jak by działała tak jak wcześniej.Po za tym do niczego nie mogę się przyczepić,ani do samego tv,ani do najnowszego softu.Co do matrycy to miałem szczęście i zarówno czerń jak i szarość jest mocno jednolita,i praktycznie bez wad.Jedynie jeden róg ekranu jest delikatnie ciemniejszy ale jest to praktycznie nie zauważalne.Ogólnie naprawdę dobry tv.
 

slawq78

New member
Przeczytałem cały wątek z Philips i odeszła już mi chęć na ten model. Jak sobie przypominam z moim starym tv też czasami miałem różne problemy które raczej same przychodziły po resecie, na drugi - trzeci dzień .. itp. Do póki nie padła płyta - teraz czekam aż ktoś będzie sprzedawał na części to poskładam go dla dzieciaka. Mój typ teraz to X90J - czekam na Black friday to może i X94J wpadnie. Zakup tylko przez allegro Pay...
 
Do góry