Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie odnośnie nagrywania - próbował ktoś coś nagrywać ,szczególnie interesuje mnie jedna kwestia -czy każdy sygnał jest nagrywany np jest podłączony dekoder satelitarny kablem HDMI czy da się to nagrać
 

grosjean_2022

New member
Na focus tv ten sam problem

Czy to normalne, że np na kanale polotv dźwięk jest nie zsynchronizowany z obrazem? Na innych kanałach jest ok. Zwykłe dvbt
Na obu kanałach jest ok ( pomijając to że jak chciałem ci sprawdzić ten fokus, to trafiłem coś ok. 15 minutowy blok reklam. Współczuję ludziom którzy to oglądają).
Wydarzenia24 po kilku minutach mrugnął gwałtowniej ambilight i program zaczął klatkować.
Dodam tylko że zazwyczaj nie oglądam tv i DVB-T mam podłączone do starego i niekonserwowanego azartu w bloku. Podłączyłem tylko żeby tv nie wywalał komunikatu o braku sygnału.
 

smkon

New member
W
Na obu kanałach jest ok ( pomijając to że jak chciałem ci sprawdzić ten fokus, to trafiłem coś ok. 15 minutowy blok reklam. Współczuję ludziom którzy to oglądają).
Wydarzenia24 po kilku minutach mrugnął gwałtowniej ambilight i program zaczął klatkować.
Dodam tylko że zazwyczaj nie oglądam tv i DVB-T mam podłączone do starego i niekonserwowanego azartu w bloku. Podłączyłem tylko żeby tv nie wywalał komunikatu o braku sygnału.
W takim razie czekam mnie zwrot tv
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego nie odbierasz MUX-4?
Bo pokrycie słabe ,dla przykładu mieszkam na podkarpaciu nadaje tylko jeden nadajnik - Krosno /Sucha Góra .Na dodatek kanał jest chwilowo wyłączony z kodowania ,więc nie wykluczone że wkrótce odbiór FTA się zakończy ,Może Polsat wystartuje w konkursie do muxa 5 bo TVP nie jest zainteresowana .Z tego co wyczytałem to plany są takie żeby przenieść stacje z muxa 8 a na resztę miejsc ogłosić konkurs - wtedy Polsat mógłby się zgłosić
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo pokrycie słabe ,dla przykładu mieszkam na podkarpaciu nadaje tylko jeden nadajnik - Krosno /Sucha Góra .Na dodatek kanał jest chwilowo wyłączony z kodowania ,więc nie wykluczone że wkrótce odbiór FTA się zakończy ,Może Polsat wystartuje w konkursie do muxa 5 bo TVP nie jest zainteresowana .Z tego co wyczytałem to plany są takie żeby przenieść stacje z muxa 8 a na resztę miejsc ogłosić konkurs - wtedy Polsat mógłby się zgłosić
Nie, obecnie pokrycie jest porównywalne do pozostałych móxów, a Wydarzenia 24 zostały stworzone dla nadawania bezpłatnie w telewizji naziemnej, bo jak udostępnili w naziemnej Polsat News, to podniósł się bunt kablówek, ze one muszą za niego płacić. Ja również odbieram z tego nadajnika MUX-4 i inne. MUX-8 nyślą nad przeniesieniem na MUX-5. Polsat ma koncesję na MUX-4 do końca przyszłego roku, co będzie potem nie wiadomo, prawdopodobnie zostanue przydłużona na kolejne 10 lat.

Dzisiaj byłem u cioci i na Samsungu Wydarzenia24 działają bardzo dobrze, Philips z zeszłego roku z serii PUS8506, PUS9206, OLED się wysypuje, Philips od czerwca wie o problemie i nic do tej pory nie zrobił.

Mam zamiar kupić następny większy telewizor 65" i jak tu wybrać Philipsa ???
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze jedno, poprosiłem Kikiego by swoimi ścieżkami przekazał programistom znalezione przez zemnie błędy w Philipsie w tym problem z odbiorem kanału Wydarzenia24. Przekazał ale i tak nic nie pomaga w ich usunięciu.

Co zgłosiłem do Philipsa i co z tego naprawiono: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420

Gdyby nie to że w Philipsie można stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, to bym go nie kupił, a wybrał LG. Philips również kiepsko odbiera HbbTV, nie działa też HbbTV na kane 161 jest tylko plansza i nic więcej się nie dzieje, a np. w Samsungu bez problemu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zwróć uwagę ile TVP emituje swoich programów w naziemnej telewizji a kablówki też muszą płacić - nie ma w tym nic dziwnego, za kanał TVP 4K który zostanie uruchomiony na MŚ też musza zapłacić pomimo że będzie za darmo w telewizji naziemnej
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale taka była podobno historia udostępnienia w telewizji naziemnej kanału Polsat News i dlatego stworzono pod DVB-T bezpłatne Wydarzenia24.

Jedno jest pewne, jest jakiś błąd w zeszłorocznych modelach telewizorów Philips z serii PUS8506, PUS9206 i oled który nie pozwala na poprawny odbiór kanału Wydarzenia 24, oby to naprawili softowo, ale od czerwca jak i to zgłosiłem upłynęło już tyle czasu i nie naprawiono tego do dzisiaj. Ciekawi jak będzie w listopadzie z odbiorem kanału TVP 4K.
 

magalika

New member
Kalibracja u mnie nie pomogła ,.nadal ten tv słabo wypada przy nawet starym samsungu.
Ale jeszcze spróbuję bo ta mgła na ekranie nie daje mi spokoju
Czy na ekranie jest może naklejona folia ?
Jest tylko mala naklejanie w prawym górnym rogu i nic więcej nie widzę, ale może jednak jest ??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Naklejka jest chyba w prawym górnym rogu u mnie tak było .Na ekranie nie ma folii i nie należy niczego drapać ,Ten telewizor po prostu taki jest też go mam obraz nie powala na kolana ale przynajmniej dźwięk dobry .Jeżeli nie jesteś zadowolony i jest możliwość zwrotu to warto rozważyć taką opcję i rozglądnąć się za innym modelem - może Philips mini led albo ten nowy PUS 8807 tam ekran jest IPS
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Że się tak nieśmiało zapytam o jakiej kalibracji tu mówicie?? O tej przepisanej z pdf-a od Kikiego? Czy o profesjonalnej kalibracji zrobionej w domu?
Na tym tv NIE MA żadnej mgły, obraz jest ostry i nie ustępuje np Sony xh9096. Mam obydwa, stały obok siebie i sprawdzałem na różnych źródłach i materiałach. Philips w niczym nie ustępuje Sony, mało tego dla mnie obraz jest ładniejszy niż na Sony i Philips jest w salonie a Sony w sypialni... Tyle tylko że faktycznie długo bawiłem się z ustawieniem go pod każde źródło.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto jeszcze może, niech zwraca telewizory z końcówką 6, bo z jakis powodów nie odbierają poprawnie kanału Wydarzenia24, a support Philipsa od czerwca nie rozwiązał tego problemu. Kiki twierdzi ze na nowych PUS8807 jest poprawny odbór, chociaż oba telewizory są na tej samej platformie sprzętowej i nawet mają tą samą wersję oprogramowania:
 

grosjean_2022

New member
Kto jeszcze może, niech zwraca telewizory z końcówką 6, bo z jakis powodów nie odbierają poprawnie kanału Wydarzenia24, a support Philipsa od czerwca nie rozwiązał tego problemu. Kiki twierdzi ze na nowych PUS8807 jest poprawny odbór, chociaż oba telewizory są na tej samej platformie sprzętowej i nawet mają tą samą wersję oprogramowania:
Nie każdemu to będzie przeszkadzać. Jeżeli Ci bardzo zależy, to zawsze masz prawo do reklamacji u sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową ( tutaj niezgodność polega na braku możliwości odbioru pełnego pasma DVB-T2 w Polsce ).
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Uważam że taka reklamacja nie przejdzie ,to tak jakby chciał reklamować tuner satelitarny z powodu nie odbierania jednej stacji .Dla przykładu mam tak z dekoderem Polsatu Evobox mini nie sposób oglądać Zweite Music Television chociaż na poprzednim dekoderze Technisat bez problemu ,na dodatek stacja nadaje z tego samego transpondera co TVP Polonia
Uważam ,że przyczyny trzeba szukać gdzie indziej a nie w telewizorze - oczywiście jest to moje zdanie .A tak z ciekawości kto jest operatorem muxa 4 bo chyba na pewno nie Emitel
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie każdemu to będzie przeszkadzać.
Dokładnie, ja np nawet bym nie wiedział o takim problemie, bo kompletnie nie oglądam kanałów z tv naziemnej. Zresztą czytając nawet to forum to widać ewidentnie że ilość tych osób jest znikoma. Co nie zmienia faktu oczywiście że powinno to działać poprawnie. Philips ma to w głębokim poważaniu bo ilość reklamacji z tego tytułu jest znikoma...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A może problemem jest instalacja antenowa ,z tego co się zdążyłem zorientować kolega odbiera z nadajnika Krosno /Sucha góra 554 Mhz ,Oczywiście niezależnie od powyższego można napisać do Philipsa ,ja spróbuję do nich napisać jak odpiszą do dam Wam znać
 
Do góry