Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomogła zmiana rozdzielczości obrazu w dekoderze z 4K na Full HD. Jeśli dekoder ma ustawioną rozdzielczość 4K gama kolorów jest niedostępna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jaki macie soft w tym VU? W mojej zgemmie np jest możliwość ustawień obrazu. Po zmianach czerń jest aż chyba za czarna hehe tak że sprawdźcie u siebie czy też macie możliwość edycji...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki macie soft w tym VU? W mojej zgemmie np jest możliwość ustawień obrazu. Po zmianach czerń jest aż chyba za czarna hehe tak że sprawdźcie u siebie czy też macie możliwość edycji...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Ja nam VTI i jest możliwość korekcji. Ustawione mam domyślnie czyli wszystko na 128/256. Jak ty masz?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja mam inny dekoder i inny soft, ale...
Jasność 130
Kontrast 144
Barwa 137
Ostrość 129
Nasycenie 138
Do tego znów zmieniłem ustawienie w tv pod te zmiany haha

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie to spróbujcie obniżyć jasność w sofcie dekodera i zobaczcie co się będzie działo z czarnym...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Do czegoś trzeba mieć... Hehehe. Chwilowo zostawiam bo wydaje mi się że jest naprawdę bardzo dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Nazhar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu, generalnie jestem bardzo zadowolony z tv od razu po wyjęciu z pudełka jednak chciałbym się trochę pobawić ustawieniami by wycisnąć jeszcze więcej. Jutro mam zamiar poczytać cały temat (122 strony więc chwilę to zajmie xd) jednak jeśli ktoś był y na tyle miły i chciałby podesłać na PW swoje ustawienia byłby mega wdzięczny. Korzystam z kilku źródeł: dekoder Orange do tv, Xbox one x, ps5, Netflix, Amazon - rozumiem że do każdego z nich ustawienia będę konfigurowal osobno.
 

ferg80

Member
Hej, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu, generalnie jestem bardzo zadowolony z tv od razu po wyjęciu z pudełka jednak chciałbym się trochę pobawić ustawieniami by wycisnąć jeszcze więcej. Jutro mam zamiar poczytać cały temat (122 strony więc chwilę to zajmie xd) jednak jeśli ktoś był y na tyle miły i chciałby podesłać na PW swoje ustawienia byłby mega wdzięczny. Korzystam z kilku źródeł: dekoder Orange do tv, Xbox one x, ps5, Netflix, Amazon - rozumiem że do każdego z nich ustawienia będę konfigurowal osobno.




Polecam ustawienia kolegi ,,conqest" z przed kilku lub kilkunastu stron w tył. zastosowałem je tylko dałem większą jasność i jest prima sort. Więcej mi nie trzeba.
 
Ostatnia edycja:

pldymek

New member
Cześć a ja z innej beczki zastanawiam się nad nim patrząc pod kątem ps5 co myślicie nada się czy sony x90j byłby fajniejszy oczywiście głównie by miał służyć do netflixa I konsoli rzadko do tv teraz też mam 5 letniego philipsa i ambilight robi straszne wrażenie na mnie
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja to odebrałem że mu się ambi podoba, a jeżeli tak to bierz kolego 9206 bo obraz ma bardzo dobry

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

pldymek

New member
Zgadza się chodziło mi o to że tak myślę o innych producentach ale kurcze nie wyobrażam sobie teraz nie mieć ambi :)
 
Do góry