Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ściany mam w białym kolorze ,oczywiście mógłbym na stoliku postawić ,tylko obawiam się że może być za niski 40cm a na dodatek nie mam co z gramofonem zrobić .Ewentualnie może jakiś inny uchwyt ścienny żeby telewizor bardziej odchodził od ściany
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mijają się z celem. Jeśli telewizor ma taki clouding kiedy wyświetla się menu, to na obrazie też musi być widoczny. Chce kupić telewizor, oled odpada. Czytam różne tematy, ale widzę że z każdym tv jest jakiś problem z wyświetlaniem obrazu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ferg80

Member
Nie mijają się z celem. Jeśli telewizor ma taki clouding kiedy wyświetla się menu, to na obrazie też musi być widoczny. Chce kupić telewizor, oled odpada. Czytam różne tematy, ale widzę że z każdym tv jest jakiś problem z wyświetlaniem obrazu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk






Nic nie widać na normalnym obrazie. Daj spokój. A czarnego ekranu nikt nie ogląda. Sorki ale to czepianie się pierdoł. Obraz jest ok. Nawet bardzo ok. Po co szukać dziury w całym. W czarny ekran nie patrzysz. Widocznie ta matryca tak ma mieć .Może to zamysł producenta a nie clouding czy coś tam.:shock:Przepraszam ale uważam ,że to wymyślanie i szukanie dziury w całym. Bez obrazy.:-o Nie patrz na jakiś tam cloudind na czarnym tle.... tylko zobacz czy ci pasuje obraz. To telewizor i do tego służy żeby coś wyświetlał ...albo to akceptowalny obraz albo nie.
 
Ostatnia edycja:

Yeti16

New member
Scena testowa to pauza materialu w aplikacji hbo go wiec mozecie sobie porownac

W pomieszczeniu bylo totalnie ciemno, wrzucilem foto z ambi i bez. Ja osobiscie ambi nie wylaczam i na czern/poswiate nie narzekam w ogole







Na codzien jednak z mojego punktu widzenia wyglada to tak




Philips poleca odleglosc od sciany 10-20 cm, ja jednak mam jakies 25 cm. Czym dalej tym bardziej poswiata rozlewa sie po scianie co mi pasuje

Jak widac na zdjeciu telewizor jest wpiety w watomierz. Jest to wersja 65 cali, pobiera miedzy 80-180 wat w zaleznosci od zrodla. 80 watow dla seriali z hbo go, 180 watow dla obrazu hdr z konsoli

E no te 2 ostatnie zdjęcia mimo słabej jakości (pewnie forum okraja) fajnie wyglądają. Kolorki jak się patrzy.

Czerń też bardzo fajna jak na LED, a ambi dodatkowo ją pogłębia jasnym rzutem na ścianę.

Co do pasów raz że nikt nie ogląda czarnego statycznego tła, dwa, że nie od boku ani od góry. Także uważam że to absolutnie w niczym nie przeszkadza.

Co do tła to ja za tv będę miał cegiełki w kolorystyce beż/szary, czy na takiej ścianie uzyskam w miarę fajny efekt? Słyszałem, że w tv można zmienić kolor ściany i tv sam dopasowyluje wtedy kolory żeby były rzeczywiste.

Kolego wrzucałeś może gdzieś swoje ustawienia ekranu? Jeżeli nie to byłaby taka możliwość?
 

ferg80

Member
Jedno co zauważyłem dziwnego to to,że na każdej platformie NETFLIX czy amazon ustawienia trzeba na nowo ustawiać pod tą platformę. Bo np.OSOBISTE na Amazon i Netflix są inne.Trochę to dziwne.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To nie jest dziwnie w Sony np jest tak samo. I to jest fajne właśnie. Bo u mnie np ustawienia które podałem na forum na dekoderze 4k spisują się wyśmienicie a już na Netflixie są za ciemne i musiałem korygować. Tv przełącza to tak że nie odczuwasz tego a dzięki temu pod każde źródło możesz sobie ustawić idealnie.
 

ferg80

Member
To nie jest dziwnie w Sony np jest tak samo. I to jest fajne właśnie. Bo u mnie np ustawienia które podałem na forum na dekoderze 4k spisują się wyśmienicie a już na Netflixie są za ciemne i musiałem korygować. Tv przełącza to tak że nie odczuwasz tego a dzięki temu pod każde źródło możesz sobie ustawić idealnie.


..w sumie racja:|
 

Yeti16

New member
To nie jest dziwnie w Sony np jest tak samo. I to jest fajne właśnie. Bo u mnie np ustawienia które podałem na forum na dekoderze 4k spisują się wyśmienicie a już na Netflixie są za ciemne i musiałem korygować. Tv przełącza to tak że nie odczuwasz tego a dzięki temu pod każde źródło możesz sobie ustawić idealnie.

Czyli w praktyce to wygląda tak, że mamy kilka ustawień osobistych, które osobno aplikujemy na każdym wjeściu? Tj. na HDMI 1 ustawienia OSOBISTE 1, na HDMI 2 ustawienia osobiste 2 etc... Po czym telewizor pamięta na którym wejściu ma wczytać dane ustawienia?
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli w praktyce to wygląda tak, że mamy kilka ustawień osobistych, które osobno aplikujemy na każdym wjeściu? Tj. na HDMI 1 ustawienia OSOBISTE 1, na HDMI 2 ustawienia osobiste 2 etc... Po czym telewizor pamięta na którym wejściu ma wczytać dane ustawienia?


Dokładnie tak. W Samsungu była opcja zastosuj do wszystkich źródeł lub do bieżącego. Tutaj każde źródło ustawiane jest indywidualnie.
Dlatego trochę zabawy trzeba poświęcić..

P.S. Czekam na ustawienia kalibracyjne od Kikiego. Zobaczymy efekt.
 

pansowa

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak. W Samsungu była opcja zastosuj do wszystkich źródeł lub do bieżącego. Tutaj każde źródło ustawiane jest indywidualnie.
Dlatego trochę zabawy trzeba poświęcić..

P.S. Czekam na ustawienia kalibracyjne od Kikiego. Zobaczymy efekt.

Profile ISF Dzień i ISF Noc można zastosować do wszystkich źródeł.
 

tefalio

New member
E no te 2 ostatnie zdjęcia mimo słabej jakości (pewnie forum okraja) fajnie wyglądają. Kolorki jak się patrzy.

Czerń też bardzo fajna jak na LED, a ambi dodatkowo ją pogłębia jasnym rzutem na ścianę.

Co do pasów raz że nikt nie ogląda czarnego statycznego tła, dwa, że nie od boku ani od góry. Także uważam że to absolutnie w niczym nie przeszkadza.

Co do tła to ja za tv będę miał cegiełki w kolorystyce beż/szary, czy na takiej ścianie uzyskam w miarę fajny efekt? Słyszałem, że w tv można zmienić kolor ściany i tv sam dopasowyluje wtedy kolory żeby były rzeczywiste.

Kolego wrzucałeś może gdzieś swoje ustawienia ekranu? Jeżeli nie to byłaby taka możliwość?


Zdjęcia nie sa super jakosci bo robione telefonem + w pomieszczeniu bylo ciemno i cale swiatlo bylo z matrycy i ambi


Te przesiwetlone pasy ktore wrzucilem sa po pierwsze pod katem po drugie w calkowitej ciemnosci bez ambi wiec w moim przypadku sytuacja wymuszona pod testy. Normalnie sam bym szczegolnie uwagi na to nie zwrocil.



Kolor sicany mozna dostosowac w ustawieniach, nie widzialem narazie u nikogo jak to sie prezentuje na cegielkach ale jezeli sa bez/szary powinno byc ok


Ustawien nie chce wrzucac bo nie znam sie na tym za bardzo, spedzilem nad nimi 5 minut by troche pod siebie ustawic na zapauzowanej ciemnej scenie i tyle :D
 
Mam pytanie o kalibrację, porównywałem dzisiaj kolejny raz w MM tego 9206 z Sony x90j. Obraz na Philipsie był zdecydowanie ciemniejszy. Sprzedawca coś tam próbował rozjaśnić ale mu nie szło.
Dać radę go odpowiednio poustawiać aby nie był taki ciemny??
Mam jeszcze pytanie o matryce. Co prawda Philips stał na górnej polce w pobliżu wiszących lamp, co mogło mnie wprowadzić w błąd a Sony na dole ale wydawało mi się, że Philips ma taką odbijająca światło matryce a Sony matową. Możecie to potwierdzić ??

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 
Do góry