Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

helganin

Boss
VIP
Napisz w sprawie kalibracji na. PW dostaniesz info.

Mam od Ciebie ustawienia SDR ale są słabe, na hbo w ciemnych scenach była straszna padaka, w miarę dobre są ustawienia od conqest z postu: #781 ale nadal te ciemne sceny to straszne ziarno i przekłamania kolorów. Testuje na filmie monster hunter SDR w jaskini i diuna w ciemnym korytarzu na dolby vision. Szkoda ze nie mogę na filmie tego ustawiać bo ustawienia są zablokowane i nie ma jak ustawić wartości dla HDR
 
Ostatnia edycja:

helganin

Boss
VIP
Dobra, wstępne ustawienia mam za sobą tego tv z ustawień conqest #781
Ustawiłem to na każde źródło :) zmodyfikowałem pod HDR trochę ale jest git, w grach to nawet za ciemno. Filmy w ciemnych scenach są słabe i mega ziarniste ale akceptowalne.

-Problem mam z plamą na tv, wiem ze jest i drażni, spróbuje to masowanie matrycy.
-Drugi problem w grach, jest screen w tym dziale w temacie ustawienia trybu gra i wychodzi na to że jest poświata na obiektach jak gra nie jest w 4k. Widać to w ruchu taka biała poświata.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia z postu 781 nie były od HDR one były pod platformy streamingowe, więc to nie moze dobrze działać na DV czy HDR... Dodatkowo nawet te ustawienia już zostały mocno zmodyfikowane. Teram mam jedne pod streaming i dekoder a inne pod HDR i inne pod DV
Z tego tv naprawdę można wyciągnąć dużo więcej ale kosztuje to trochę zabawy...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

helganin

Boss
VIP
Z tego tv naprawdę można wyciągnąć dużo więcej ale kosztuje to trochę zabawy...
To nie jest zabawa to jest katorga. Nienawidzę tego ustawiać, nic bardziej w życiu mnie nie wkurza bardziej niż to. Staram się nie kupować nowych tv dlatego bo jakiś debil sobie wymyślił ustawianie.
Innych ustawień nie mam, będę leciał na tych :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Haha, no bez przesady :) skoro sam ustawiłeś i Ci pasuje to ok. Pisałem Ci na PW jak sprawa wygląda...

P.S. Oglądałem z synem na Disney+ Moon Knight w DV i obraz cudowny... Aż muszę sprawdzić bitrate bo oglądało się to super

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

helganin

Boss
VIP
Jeszcze mam kilka dni na zwrot :) także jak nie będę zadowolony z ustawień to oddaje i wracam do starego samsunga.

Z dziwnych opcji tego tv to na profilu gra czy hdr czy nie czasem jest poświata naokoło wszystkiego, wtedy trzeba zmienić profil z gry na np hdr osobisty i poświata znika.
 
Ostatnia edycja:

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oglądałem na urządzeniu Apple TV 4K podłączonym do tego TV Batmana z HBO MAX w DV i mimo ciemnych scen obraz rewelacja. Wszystko było widać bardzo dobrze.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To wiadomo nie od dziś że z zewnętrznego urządzenia obraz jest lepszy... Chociaż szczerze mówiąc z ciemnymi scenami nie mam problemu...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi mi o to,że na innych forach ludzie pisali,że mają problem z Batman bo większość filmu to ciemne sceny.
 
Ostatnia edycja:

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze mam kilka dni na zwrot :) także jak nie będę zadowolony z ustawień to oddaje i wracam do starego samsunga.

Z dziwnych opcji tego tv to na profilu gra czy hdr czy nie czasem jest poświata naokoło wszystkiego, wtedy trzeba zmienić profil z gry na np hdr osobisty i poświata znika.
Spróbuj przestawić hdmi z optymalny (automatyczny tryb gry) na optymalny i poświata prawie jest niezauważalna i możesz używać trybu gra lub hdr gra. Jedynym minusem, że na ps5 nie skorzystasz z vrr. Ja napisałem do supportu philipsa i jak coś będę wiedział to dam znać :smile:
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
Haha, no bez przesady :) skoro sam ustawiłeś i Ci pasuje to ok. Pisałem Ci na PW jak sprawa wygląda...

P.S. Oglądałem z synem na Disney+ Moon Knight w DV i obraz cudowny... Aż muszę sprawdzić bitrate bo oglądało się to super

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie obraz ok .Jakieś specjalne ustawienia ma kolega pod Disney+ ? Czy te podne wcześniej pod HDR ?
 

helganin

Boss
VIP
Spróbuj przestawić hdmi z optymalny (automatyczny tryb gry) na optymalny i poświata prawie jest niezauważalna i możesz używać trybu gra lub hdr gra. Jedynym minusem, że na ps5 nie skorzystasz z vrr. Ja napisałem do supportu philipsa i jak coś będę wiedział to dam znać :smile:

Ja przestawiam na hdr osobisty czy coś takiego, ten pierwszy tryb ale występuje też to w grach bez hdr. Na ten moment 3 gry AC Orgins, Sniper 3, Driveclub i na playstation. Na xboxie jeszcze tego nie zauwazylem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@ADBAR70
Nie mam specjalnych pod disney - po prostu mam wprowadzone modyfikacje do tych które miałem wcześniej (te z forum są już nieaktualne u mnie).

Pisał ktoś tutaj o ziarnie serialu Mandalorian - proszę o podanie który odcinek, która minuta - sprawdzę u siebie jak to wygląda...
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
@helganin

Kolega BlueZxw miał na myśli ustawienia portu HDMI a Ty mówisz o ustawieniu trybu obrazu - to zupełnie coś innego...
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale moje też rozwiązuje problem :)
Na szybko w pracy piszę żeby nikt nie widział że się opierdalam :)

Za dużo tych minusów tego tv trzeba będzie dać na zwrot :)

Fakt, to też jest rozwiązanie na poświatę ale ja zmieniając tryb obrazu na inny niż gra miałem zauważalnie większy input lag nawet mimo wyłączenia wszystkich bajerów.
 
Do góry