Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

pitrekssj2

New member
Jeszcze raz podbijam pytanie bo nikt nie odniósł się do mojej wypowiedzi.
Czy spotkał się ktoś z z problemem rozmycia bluru grając na konsoli w trybie gry?
Domyślam się ze w trybie gry włączony jest jakiś styl ruchu w ustawieniach ale opcja ta jest zablokowana w tym trybie gry.
Na youtubie jest film pokazujący ten problem ale nie mogę jeszcze wstawiasz linków.
Tytuł filmiku na yt Philips Pus9206 Motion Problem Game Mode Part II
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze raz podbijam pytanie bo nikt nie odniósł się do mojej wypowiedzi.
Czy spotkał się ktoś z z problemem rozmycia bluru grając na konsoli w trybie gry?
Domyślam się ze w trybie gry włączony jest jakiś styl ruchu w ustawieniach ale opcja ta jest zablokowana w tym trybie gry.
Na youtubie jest film pokazujący ten problem ale nie mogę jeszcze wstawiasz linków.
Tytuł filmiku na yt Philips Pus9206 Motion Problem Game Mode Part II
Mam identyczny problem na konsoli ps5 po ustawieniu na tv źródła (optymalne - automatyczny tryb gry). Pojawia się tak zwany ghosting który najbardziej widoczny jest w ciemnych miejscach. Nic nie daje wyłączenie vrr czy hdr. Na ustawieniu źródła (optymalne) efekt ten jest prawie niezauważalny jednak w konsoli nie można załączyć trybu VRR. Ja utworzyłem zgloszenie na stronie philipsa i czekam czy jest na to jakaś rada.
 

zepter

Member
Dziś mój tv pojechał w ramach rękojmi do serwisu związku z kilkoma martwymi pixelami. Moim żądaniem jest wymiana na nowy wolny od wad. Ciekawy jestem ile serwisowi zajmie potwierdzenie wady i przekazanie informacji do Euro. W ciągu 14 dni kalendarzowych powinni coś postanowić. Miał ktoś doświadczenia z takim problemem?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mam pojęcia jaka jest polityka Philipsa w przypadku martwych pikseli. W sumie to nigdy nie widziałem żeby ktoś tu pisał że ma martwe piksele w tv. Daj znać jak się sytuacja potoczy...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam taki problem chciałem dzisiaj dodać kanały naziemne ale pokazuje się komunikat żeby podać kod PIN ,w instrukcji pisz że tak może być ,skąd wziąć ten kod
 
Ostatnia edycja:

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla jasności na tą chwilę ustawiłem obraz dla Disney+ pod ustawienia kolegi conqest dla Dolby Vision -jasny ogladam film Mandolian star wars ,ale po pierwsze w tych ustawieniach kontrast podświetlenia -nieaktywny nie wiem czemu .Po drugie obraz gorszy niż na netfilxie ale stawiam że to wina samego filmu
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj odpaliłem disneya, ale nie miałem czasu nic na nim oglądnąć jeszcze. Syn oglądał coś i z tego co widziałem przez chwilę to obraz był bardzo dobry, tyle że to nie było chyba DV. Swoją drogą ja już kilku zmian dokonałem u siebie w tych ustawieniach więc te które są na forum są już nieaktualne...
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla jasności na tą chwilę ustawiłem obraz dla Disney+ pod ustawienia kolegi conqest dla Dolby Vision -jasny ogladam film Mandolian star wars ,ale po pierwsze w tych ustawieniach kontrast podświetlenia -nieaktywny nie wiem czemu .Po drugie obraz gorszy niż na netfilxie ale stawiam że to wina samego filmu


Jaką wartość ma kontrast podświetlenia na Dolby Vision? Ja dla treści DV mam ustawiony Dolby Vision ciemny.
 

helganin

Boss
VIP
Czy ta plama podświetlania z czasem może się pogorszyć?
Na ten moment jest zauważalna ale akceptowalna.
f4d24b096803c363e7e3aa3227ed5674.jpg


Nie mogę sobie dać rady z ustawieniem HDR i czarnych scen.
Ciemne sceny są bardzo słabej jakości np na HBO Max
 
Do góry