Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Hehehe dokładnie przy wybranym źródle obraz jest ok ale nie o tym tutaj mówiliśmy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
No i przeczytałem jeszcze raz test, brak pełnego 4k, to chodzi o gry, tak zrozumiałem, nie wiem czy dobrze? Że jasność w hdr jest niska, tylko czy przy ruchomym obrazie podczas oglądania filmu, to zobaczę? Telewizor pokazuje że idzie obraz Dolby vision, nic jakichś ubytków w nim nie widzę, teraz oglądam w sony xf 9005, który w testach niby jest lepszy od tego Philipsa, a także od nowych z serii xr, czy widzę różnicę? Hmmmmm raczej niekoniecznie, chyba że materiały 4k Dolby vision są oszukane i tylko z płyty bluray jest prawdziwe?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak brak pełnego 4k dotyczy tylko gier i to oczywiście nie wszystkich. Podczas normalnego oglądania to i tak znaczenia nie ma. Co do jasności w HDR to fakt szału nie ma ale ja i tak oglądając przyciemniam więc dla mnie jest ok. Ja mam Sony xh9096 który jest faktycznie jaśniejszy od 9206 (ma więcej nitów) ale tam też go przyciemniam. Jak już też pisałem porównywałem obraz na nich ( stały obok siebie) i Philips miał dla mnie ( i mojej rodziny) ładniejszy obraz od Sony dlatego został mimo swoich mankamentów ( o których też już nie raz pisałem).

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
No właśnie, testy testami, a w realu co innego, mnie też bardzo podoba się obraz w tym Philipsie i nie uważam że jest jakiś ciemny i bardziej podoba mi się niż w sony, i weź teraz wybierz,nie wiadomo czym się sugerować, zwariować można, jak jest z tym Dolby vision z netflixa? Oszukane czy nie? Czy tylko z płyty będzie prawdziwy najbardziej nasycony?
 

FaraonMumia

New member
Faktycznie, w ciemnym pomieszczeniu, na ciemnym tle (brak źródła), pod kątem, widać podobne wady podświetlenia.
 

Attachments

  • 20220220_201536.jpg
    20220220_201536.jpg
    475,5 KB · Wyś: 41

ferg80

Member
U Ciebie to jest luxus. Takie zmiany bym zaakceptował. U mnie była tragedia i telewizor oddałem.




Po prostu włącz obraz i ciesz się pięknym obrazem. Odradzam oglądanie czarnego ekranu....


Przepraszam za ten sarkazm ale ja już tego nie mogę słuchać. Tak ma być.Taka technologia. W niczym to nie przeszkadza w oglądaniu.Dajcie już spokójz tym.
 

ferg80

Member
On nie jest do klękania, w klasie LCD to bardzo dobry model.
Test jest w strefie dla niebieskich członków forum.

Jeśli chcesz jakość bezkompromisową to sięgaj po Oleda.
Jest za dopłatą nie dużą ale warto !




Tak sięgaj po OLEDA a za 2 lata kup sobie nowy telewizor bo ci się matryca wypali (jak mi) a serwis PHILIPSA powie,że telewizor źle używałeś:D. Nigdy więcej żadnych OLED-ów. Dziękuję


...a ten Philips za takie pieniądze jest mega i nie chce innego.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież od 20 lat nie sprawdza się podświetlenia matrycy na pustym ekranie.
Wówczas nie działa backlihgt i nie działa sterowanie uzupełniania obrazu przez procesor.
 

Grzesio32

New member
Rozumiem, że się nie sprawdza na ciemnym, tylko u mnie te śnieżenie było widać w filmach przy Ciemnych i nie tylko ciemnych sceneriach.
 

jerutek

New member
Panowie potrzebuje pomocy w diagnozie problemu jaki mnie nurtuje z moim 65PUS9206...dokładnie chodzi o korzystanie z XboxSeriesX pod tym TV.

Zauważyłem dziwne zachowanie obrazu, pod linkiem znajdują się 2 filmy poglądowe:

hxxps://drive.google.com/drive/folders/1u2fFR2wWhJT1uw2KjdgnMZ6-YMKewEjF?usp=sharing

- 1 film przykład gry MassEffect Legendary Edition i w momencie ruchu w bok kamerą jasne linie na NPC robią się ciemne a po zatrzymaniu kamery wraca obraz do normy, tak jest z innymi elementami, które są jasne na ciemnym tle (ściany, podłogi, kratki itd.)
- 2 film przykład poruszania sie po menu konsoli i w momencie zmiany opcji w menu takie dziwne miganie, ustawiania ostrości, kontrastu...nie wiem czego...

XSX podłączony pod HDMI1 (optymalne automatyczny tryb gry), zmieniałęm inne wejścia HDMI i to samo.
Od strony XSX włączone mam wszystkie opcje (120Hz, freeSync, male opóźnienia) wyłączone tylko dolby vision w grach, kombinowałem z nimi i dalej to samo.

Podłączałem XSX do innego TV (philipsa) i nie ma tego efektu tj. migania, więc to nie wina konsoli.

Od strony TV gram na trybie HDR GRA + AMD free sync

Co Waszym zdaniem może powodować ten efekt?
Problem z matrycą, ustawieniami w TV, a może ten typ tak ma i się czepiam?

Może ktoś z Was ma XSX i mógłby sprawdzić czy podobny efekt jest u niego w TV np. w innych grach, menu.

P.S.zmieńcie xx w linku na tt bo nie chciało mi dodać linku do posta
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak jak rozmawialiśmy na PW, pytałem synów (ja nie gram) i stwierdzili że nic się nie przyciemnia tak samo w menu tego nie mam albo jak mam to tak że tego nie widać...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

dudrom

New member
Moim zdaniem ten model ma ogólnie problem z właściwym wyświetlaniem podczas ruchu . Mam w innym pokoju 4 letniego philipsa 7303 i jest super. (nie porównuję jakości obrazu ) Lekkie haczenie i gubienie pikseli , efekt duszka podczas ruchu . Żadne ustawienia nic nie dają .Tak jakby procesor nie dawał rady
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli ktoś preferuje zimniejsze barwy, to może się komuś przyda.

Kolor 45
Kontrast podświetlenia 75
Ostrość 4
Jasność 56

Czyszczenie obrazu oba wył
Ostrość/Ultra resolution wył

Wzmocnienie kolorów wył
Gama kolorów normalna
Temperatura barwowa własna

Dostosowanie bieli
2-punktowe 125 116 108 -3 -2 -1

20-punktowe
1 1 -1 -3
2 -2 -2 -3
3 0 1 -1
4 -3 0 -1
5 -4 -1 0
6 -2 -1 0
7 -2 0 1
8 -2 0 1
9 -2 0 1
10 -3 1 1
11 -4 1 1
12 -4 1 1
13 -4 1 2
14 -6 1 1
15 -5 2 2
16 -6 2 1
17 -6 3 2
18 -6 3 2
19 -7 4 2
20 -8 4 2

Kolory

c -1 1
ż 0 2
z 1 3
t 1 4
n -3 5
f 1 2

Tryb kontrastu wył
Zwiększanie hdr wył
Kontrast dynamiczny wył
Kontrast obrazu 90
Czujnik światła wył
Gamma 2

Ruch według własnego uznania
 

Qmp3l

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po początkowych zachwytach tym TV stwierdzam, że to jest jakaś masakra... Co przełączę program to pasowało by zmienić ustawienia obrazu. Mało tego co przełączę aplikację to jest coraz gorzej. Zacząłem oglądać na amazon prime video serial expanse to co odcinek muszę zmieniać ustawienia obrazu bo nic nie widać... Jak nie blade twarze to znowu za ciemny obraz, jak już rozjaśnie to domieszka fioletu i różu. Tak co chwilę...jak zmienie ustawienia na amazon to znowuż Netflix i tak w kółko... Masakra... wcześniej miałem TCL i tam obraz był świetny, tylko system tragicznie działał i musiałem dokupić orzystawke do tv natomiast tu system działa super ale obraz tragedia. Wszędzie domieszka różu albo fioletu a jak zmienisz na ciepłe barwy to znowu żółte twarze i nienaturalne kolory
 
Do góry