Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

tobot

Member
wydaje mi się,że coś u ciebie jest nie tak na linii kombatybilności zapisanych danych z tym co czyta tv ( kodeki, playery itp.).....podejrzewam, że to co ma kolega piszący wyżej u ciebie też by działało
Wobec tego dlaczego nie działało również na IDENTYCZNYM tv w sklepie?!?!
Wobec tego dlaczego zadziałało i działało super na innym (teoretycznie gorszym) modelu tv innego producenta w sklepie? :confused:
I w końcu dlaczego działało doskonale na 8 lat (!) starszym technologicznie tv, który miałem wcześniej?!?!? Co jest z tym "postępem"? :confused:
 
Ostatnia edycja:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do dysku zewnętrznego to dodam tylko od siebie, że posiadam coś takiego podpięte pod Shielda i czasami lubię sobie odpalić stare filmy w jakości 4kHDR jak np. Avatar, który waży ponad 80GB i śmiga, że aż miło..
A jakość obrazu powala..

Niestety nie powala, ponieważ Avatar nie był wydany w wersji 4K i jedyne co można sobie wyświetlić z tego filmu w takiej rozdzielczości to tapetę.
 
do posiadaczy tego TV, jakie macie ustawienie w opcji ruch? Na standardzie obraz jest super płynny , ale nie raz widzę w szybkich scenach taką poświatę jakby rozmazanie...wokół przedmiotu w ruchu, nie wiem jak to nazwać, a jak jest u Was?
 
A tego nie wiem, ja włączyłem obraz na ten Callan, to jest przygotowawczy do kalibracji ponoć, ale zostawiłem takiego, najbardziej mi się podobał, taki naturalny beż wyostrzeń, nic mi na razie nie smużyło ,no chyba że wezmę lupę i się przypatrzę, to pewnie zobaczę :) a poza tym, jest taki który nie smuży? Żebyś Ty wiedział, jak nie raz smuży sony full array,ale to zależy od podanego materiału, jak kiepski to smuży
 

ferg80

Member
do posiadaczy tego TV, jakie macie ustawienie w opcji ruch? Na standardzie obraz jest super płynny , ale nie raz widzę w szybkich scenach taką poświatę jakby rozmazanie...wokół przedmiotu w ruchu, nie wiem jak to nazwać, a jak jest u Was?




Mi nic nie smuży. Obraz płynny i idealny. Oczywiście mówimy o kanałach jakości minimum HD.

W ustawieniach STYL RUCHU - osobisty, PERFECT NATURAL MOTION - 10 , PERFECT CLEAR MOTION - 10 ,


Sygnał leci z tunera NBOX 1080i 60Hz ( co daje lepszą płynność dynamicznych scen w przeciwieństwie do 1080p)
 
Ostatnia edycja:
Mi nic nie smuży. Obraz płynny i idealny. Oczywiście mówimy o kanałach jakości minimum HD.

W ustawieniach STYL RUCHU - osobisty, PERFECT NATURAL MOTION - 10 , PERFECT CLEAR MOTION - 10 ,


Sygnał leci z tunera NBOX 1080i 60Hz ( co daje lepszą płynność dynamicznych scen w przeciwieństwie do 1080p)

ok, dzięki czyli masz obie wartości na max ustawione. Obraz jest płynny, tylko nie raz widzę przy szybkich scenach np: jadący samochód lub biegnące zwierzę, taką delikatną otoczkę dookoła tego obiektu w ruchu... na stylu ruchu kino tego nie ma, ale za to obraz nie jest taki płynny...
 

ferg80

Member
ok, dzięki czyli masz obie wartości na max ustawione. Obraz jest płynny, tylko nie raz widzę przy szybkich scenach np: jadący samochód lub biegnące zwierzę, taką delikatną otoczkę dookoła tego obiektu w ruchu... na stylu ruchu kino tego nie ma, ale za to obraz nie jest taki płynny...


u mnie tego nie ma. Wszystko jest ok. Myślę,że to bardziej wina sygnału z tunera. Jak masz możliwość przełączenia z 1080p na 1080i to przełącz. To niby nie wiele a dużo do szybkich scen a w jakości obrazu nie zauważysz różnicy.


No i żeby sprawa była jasna. Jak dasz na styl kinowy czy inny poza osobistym to funkcje: Perfect Natural Motion oraz Perfect Clear Motion nie będą działać. To działa tylko na ustawieniu: OSOBISTY
 
u mnie tego nie ma. Wszystko jest ok. Myślę,że to bardziej wina sygnału z tunera. Jak masz możliwość przełączenia z 1080p na 1080i to przełącz. To niby nie wiele a dużo do szybkich scen a w jakości obrazu nie zauważysz różnicy.


No i żeby sprawa była jasna. Jak dasz na styl kinowy czy inny poza osobistym to funkcje: Perfect Natural Motion oraz Perfect Clear Motion nie będą działać. To działa tylko na ustawieniu: OSOBISTY[/QUOTE


ok, popróbuje jeszcze, ale na netflix w 4k dolby vision też to widziałem...
 

ferg80

Member
dzisiaj pojawiła się kolejna już
4 aktualizacja tego TV. Czy można gdzieś dowiedzieć się co zawierała i co poprawiła? Czy to tajemnica producenta?
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem.. Każdy ma prawo do swojej wypowiedzi.
To, że film nie został wydany w 4K to nie oznacza, że takowa wersja nie istnieje.
Podobnie jak kilka innych hitów, zapożyczonych z twojego opisu.
Miłego wieczoru.

Niestety nie powala, ponieważ Avatar nie był wydany w wersji 4K i jedyne co można sobie wyświetlić z tego filmu w takiej rozdzielczości to tapetę.
 
Bo czytałem tu w innym wątku, chyba ktoś z administracji pisał, że dany nick to ta sama osoba co inny nick i że to jest konkurencja z innego forum
 

ferg80

Member
Moim skromnym zdaniem telewizor ma być telewizorem a nie sprzętem telewizoro-podobnym. Nikogo nie powinno obchodzić co i ile ogląda bo to jest telewizor i do tego służy. Jak kupowałem OLEDA803 to nie widziałem przy cenie żadnej informacji handlowej,że na tym TV można oglądać ten kanał max 2 godziny a tamten 4godziny albo,że jakiś kanałów nie można oglądać.Tak byłem świadom,że coś tam się może utrwalić ale nie aż tak i nie co 6 miesięcy nowa matryca. No bubel jakich mało mimo doskonałej jakości obrazu.Sprzedawca zapewniał mnie w sklepie,że tv ma milion super zabezpieczeń tralalala i po 6 miesiącach paskudny czarny pas na dole ekranu. Miałem kiedyś plazmę i też to groziło ale 8 lat i zero wypaleń...jakieś tam powidoki może a oglądam tak samo.

Najlepsze jest w OLEDACH to,że w najmniej spodziewanym momencie np. gdy oglądasz końcówkę fajnego filmu albo mecz gdy gra akurat Polska ...pojawia się komunikat: NASTĄPI WYŁĄCZENIE Tv W CELU ODŚWIEŻENIA EKRANU ( czy jakoś podobnie).....i właśnie nie oglądnąłeś końcówki filmu czy meczu. Oczywiście można to przełożyć ale PHILIPS skutecznie to wykorzysta później by odmówić ci wymiany gwarancyjnej bo to się zapisuje w pamięci tv. Na twoją uwagę o oglądaniu do nocy kanałów informacyjnych to powiem ,że najwięcej oglądam filmy ale są też w domu inni użytkownicy i oglądają kanały informacyjne i trudno im wytłumaczyć,że ten tv na to nie pozwala.Dla nich to telewizor.

Więc uważam ,że mam prawo wyrazić swoje niezadowolenie z tej technologi która poza ładnym obrazem czyni telewizor zakupem na 2-3 lata. No chyba ,że jest w domu zakaz oglądania np. właśnie kanałów informacyjnych z paskami.


Tyle w kwestii sprostowania


...a ten który mam obecnie czyli 65PUS9206 jest bardzo dobrą alternatywą dla OLEDA. Obraz raczej spełni oczekiwania najbardziej wybrednych użytkowników.I ta technologia jest trwała.




a to jeszcze w kwestii wypaleń. Mój OLED 803 po 6 miesiącach użytkowania
 

Attachments

  • 20210412_222611.jpg
    20210412_222611.jpg
    160,2 KB · Wyś: 105
Do góry