Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączyłem na próbę antenę pokojową i nic nadal na MUX-5 w DVB-T2 HEVC brak wykrywania HbbTV, na innych MUXach wykrywa HbbTV i działa.
Zaczyna mnie to już dobijać
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
@sylwek_n30
Masz może dostęp do telewizji naziemnej, i sprawdziłbyś mi jedną rzecz, czy na MUX-5 działa u Ciebie HbbTV?
Dziwną odpowiedź otrzymałem od Philipsa, z której wychodzi że coś jest nie tak z moim telewizorem, bo u cioci 200 metrów od demnie na Samsungu działa na tym MUX-ie HbbTV, u mnie od nowości nie, więc co, telewizor uszkodzony?

Przykro mi, ale nie mam naziemnej. Jedynie kablówka.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja miałem taki przypadek ze na LG i philipsie sounbar działał jak trzeba a na sony na tym samym kablu ten sam soundbar nawet nie ruszył... Tak że wszystko jest możliwe. Ustawienia fabryczne kasują wszystko.

No i zmiana kabla pomogła, czy nie sprawdzałeś? Zaciekawiło mnie to i zapaliło światełko w tunelu.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak, sorry myślałem że to oczywiste. Zmiana pomogła i wszystko zadziałało.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłem dzisiaj w MM i ME i niestety nie mają dostępnego MUX-5 w DVB-T2 HEVC i nie mam jak sprawdzić innego Philipsa na tym MUX-ie

Zauważyłem jeszcze jedno, różnie działające telewizory Philips na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, i tak w MM na PUS8506 pojawia się teaser w prawym dolnym rogu z wyborem zielonej kropki, po wciśnięciu której pojawiają się kanały na żywo, więc jest tak jak powinno być.
Zrobiłem zdjęcie tego w MM i wersji oprogramowania, która nie była aktualnela, bo pojawiał się monit o nowym oprogramowaniu gdy dałem sprawdz
IMG20220112162928.jpg

IMG20220112163212.jpg


Natomiast w ME też na telewizorze Philips i jakimś nie aktualnym oprogramowaniem, na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 już teaser w prawym dolnym rogu ekranu się nie pojawiał, tak jak u mnie.

Myślę że w tej nowej wersji oprogramowania coś jest zchrzanione z HbbTV lub u mnie telewizor jest coś nie tego.

Kiki - Pomocy,
dzwoniłem dziś do Marka i miał potem sprawdzić czy u Was działa HbbTV na MUX-5 TVP DVB-T2 HEVC (kanały od 83 do 88 na liście kanały naziemne)

Jestem wielkim zwolennikiem HbbTV, a tu takie problemy na Philipsie wyszły, a na takich egzotykach jak Hisense czy Xiaomi śmiga, a Philips renomowany mający fabrykę w Polsce i inżynierów, którzy mają dostęp do sygnału DVB-T ma takie problemy z HbbTV.
Z obrazu jestem zadowolony, z możliwość utworzenia ulubionej listy kanałów naziemno-satelitarnej bardzo zadowolony, lecz wszystko to psuje nie działające HbbTV.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak i jest na to nawet odpowiednie rozporządzenie Ministerstwa Cyfryzacji odnośnie HbbTV, że każdy telewizor który ma możliwość podłączenia do Internetu i umożliwia odbiór kanałów typu YouTube musi obsługiwać HbbTV w wersji co najmniej 2.0.1, inaczej nie wolno sprzedawać telewizorów w Polsce

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA CYFRYZACJI 1)
z dnia 8 grudnia 2020 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych2)
Na podstawie art. 132 ust. 3 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2019 r. poz. 2460
oraz z 2020 r. poz. 374, 695 i 875) zarządza się, co następuje:
§ 1. W rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploata-
cyjnych dla odbiorników cyfrowych (Dz. U. poz. 2125 i 2336 oraz z 2020 r. poz. 1446) pkt 14 załącznika do rozporządzenia
otrzymuje brzmienie:
„14. Telewizja hybrydowa (HbbTV)
Jeżeli odbiornik cyfrowy posiada możliwość podłączenia do Internetu, to umożliwia wykorzystywanie HbbTV
co najmniej w wersji 2.0.1 zgodnie ze specyfikacją techniczną ETSI TS 102 796 [18]. HbbTV jest aktywna domyślnie
w momencie zakupu odbiornika cyfrowego. Wymagane jest, aby użytkownik mógł łatwo włączać i wyłączać HbbTV.
Odbiornik cyfrowy umożliwiający wykorzystanie HbbTV poprawnie odbiera i wykonuje aplikacje programowe
(w ramach API) zgodne z HbbTV według specyfikacji technicznej ETSI TS 102 796 [18].”.
§ 2. Wymagania, o których mowa w § 1, stosuje się od dnia 1 stycznia 2021 r.
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.
Minister Cyfryzacji: wz. M. Zagórski
https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000229101.pdf


Pasmo telewizyjne cały czas jest podkradane pod internet 4G, 5G, poszło już pasmo 800 MHz, teraz w połowie roku telewizja naziemna musi opuścić pasmo 700MHz, a już są zakusy na pasmo 600 MHz w 2030roku, tak więc pasmo telewizyjna ciągle się kurczy, a HbbTV pozwala na nadawanie nowych kanałów poprzez internet, a sama sygnalizacja jest wysyłana poprzez nadajnik naziemny i zajmuje mało co miejsca. HbbTV to przyszłość i będzie ciągle rozwijane. TVP wkrótce ma zaprezentować nowe HbbTV z kanałami na żywo i możliwość cofanie do tyłu o 7 dni, więc nie piszcie że jest to nie potrzebne.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platforma-streamingowa-tvp-hbb-tv-nowa-aplikacja-catch-up-tv

Albo u mnie jest coś z telewizorem i trzeba go wymienić na inną sztukę wolną od wad, tu ukłon w stronę Kikiego jeśli trzeba będzie wymienić, albo to jest wina oprogramowania i Philips musi to poprawić.
 
Ostatnia edycja:

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, sorry myślałem że to oczywiste. Zmiana pomogła i wszystko zadziałało.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Możesz się pochwalić, które kable kupiłeś? Jakie parametry? Musiały być HDMI 2.1?
PS. U Ciebie w ogóle nie szedł dźwięk, czy tak jak u mnie nie było sterowania pilotem od TV?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie musiały być, ja mam kabel 2.0. Ja nie mam w soundbarze earc tylko arc wiec kabel 2.1 nie jest mi tam potrzebny. Chociaż z tego co czytałem na forum to i do earc potrzebny nie jest. Nie, u mnie w ogóle dźwięku nie było, ale to dziwne bo na tym soundbarze i kablu na lg i philipsie było wszystko ok. Tylko z sony był problem i nie ruszyło w ogóle (dopiero po zmianie kabla).
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie musiały być, ja mam kabel 2.0. Ja nie mam w soundbarze earc tylko arc wiec kabel 2.1 nie jest mi tam potrzebny. Chociaż z tego co czytałem na forum to i do earc potrzebny nie jest. Nie, u mnie w ogóle dźwięku nie było, ale to dziwne bo na tym soundbarze i kablu na lg i philipsie było wszystko ok. Tylko z sony był problem i nie ruszyło w ogóle (dopiero po zmianie kabla).
Dziękuję za informację.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Paździoch, mam 70pus8506 od kikiego, napisz jak krowie na rowie co mam Ci sprawdzic, ktory kanal, jakie opcje wlaczyc i o jakiego muxa chodzi bo na stronie https://emimaps.emitel.pl/ nie ma Mux5, a jedynie 1, 2, 3, 8. Jestem skierowany na nadalnik, ktory nie udostepnia Mux8. Jesli wystarczy, pisz smialo to sprawdze co trzeba
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, czyli jest dobrze bo mam dostep do muxa testowego TVP, mam TV podlaczony do Internetu, mam najnowsze oprogramowanie. Pytanie co dalej? Gdzie wejsc, jaki przycisk i na jakim kanale kliknac zeby potwierdzic/zaprzeczyc ze ta telegazeta tudziesz jakies niesamowicie interesujace a ukryte programy naziemne dzialaja czy nie? :)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
https://emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/sprawdz-parametry-emisji/#T2tvp
Tak MUX-5 testowy TVP (w DVB-T2, HEVC) i w nim są kanały:
83. TVP Kultura HD HEVC
84. TVP Polonia HD HEVC
85. TVP Rozrywka SD HEVC
86. TVP Dokument HEVC
87. TVP Kobieta HEVC
88. TVP Stream HEVC (tu jest plansza która po chwili powinna zniknąć i pojawić się serwis HbbTV z róźnymi kanałami od TVP, w tym na żywo)

I tak na kanałach od 83 do 87 w prawym dolnym rogu powinien pojawić się teaser z wyborem HbbTV po włączeniu czerwonego lub zielonego przycisku na pilocie powinno uruchomić kanały internetowe TVP , tak samo jak to się dzieje na kanałach z MUX-3 np. TVP1, TVP 2, TVP 3.

MUX-8: https://emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/sprawdz-parametry-emisji/#mux8
92. TVP ABC 2
93. TVP Historia 2
94. TVP Kultura 2
Na tych trzech kanałach powinien pojawić się obraz, oraz na początku także teaser z wyborem kanałów na żywo po wybraniu zielonego przycisku. U mnie nie wyświetla tego teasera.
IMG-20220112-193629.jpg

IMG-20211231-193534.jpg


W telewizorze sprawdź w menu czy masz włączone HbbTV
Menu>często używane ustawienia>wszystkie ustawienia>ustawienia ogólne>zaawansowane>HbbTV > i sprawdzić czy HbbTV jest włączone. W nowym oprogramowaniu domyślnie HbbTV jest włączone, bo tak mówi rozporządzenie Ministerstwa Cyfryzacji, w telewizorach zeszłorocznych i wcześniejszych HbbTV jest domyślnie wyłączone, ciasteczka też włączyć. Oczywiście telewizor musi być do Internetu podłączony.

Na forum Emitela też to wszystko opisałem: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420

Emitel prosi Philipsa o kontakt celem wyjaśnienia sprawy, przekazałem do Philipsa by skontaktowali się z Emitelem.
 
Ostatnia edycja:

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzilem i potwierdzam Twoje spostrzezenia, mimo ze hbbtv jest wlaczone, telewizor podlaczony do internetu, nie pokazuje sie zadna opcja w rogu i nie ma mozliwosci uruchomienia hbbtv. Na kanale 88 pokazuje sie ekran z instrukcja jak wlaczyc hbbtv ale TV nie reaguje na wciskanie zielonego/czerwonego przycisku. Posiadam oprogramowanie z 1 grudnia 2021.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Było to już na forum ale nie mogę teraz się dokopać do tego - jaka aplikacja zamiast YouTube?? Tak żeby reklam nie było...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnia edycja:

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
wally666 - Jakiego masz Philipsa model?, już widzę: 70PUS8506
Sprawdź jeszcze na tych kanałach TVP Kultura2, Historia 2, ABC 2 czy w prawym dolnym rogu pojawia się teaser z zieloną kropką?
Sprawdź datę produkcji z tyłu telewizora lub na pudle, mój jest 07/2021,kupiony na czarny piątek od Kikiego w dobrej cenie ��

Moj kupiony w polowie grudnia, tez 07/2021, model 70PUS8506/12

Nic sie nie pojawia na zadnym z tych kanalow.

Ponizej link z emitela 89 kanal i nie reaguje w ogole na przyciski zielony/czerwony

CPejAikrkxcy8UfMMM3B80sdCPgZg1ojrleEVdlXinlbHlceHcecESzZeVw0Ks-BJXcmSc5HFjnYoNNVH4YlPgDS9jmxQo1UeC_0Vfo27Q
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
92. TVP ABC 2
93. TVP Historia 2
94. TVP Kultura 2
Też nie pojawia się w prawym dolnym rogu teaser z zieloną kropką wyboru kanałów na żywo?

Ja kupiłem 1 grudnia
U mnie najnowsze oprogramowanie: TMP211EA_R.001.001.233.026

Jak myślisz, jaka jest przyczyna braku HbbTV, oprogramowanie?,
a może wersja sprzętową z początku produkcji i jedyną naprawą będzie wymiana na nowszą wersję telewizora?
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
w ustawieniach TV jest info ze HBBTV jest obslugiwane wiec sprzetowo raczej nierealne zeby to bylo nieobslugiwane. Jesli serwis Philipsa mowi, ze powinno dzialac to znaczy ze cos programowo nie do konca dziala, mi to nie przeszkadza bo nie wiedzialem do dzis to co jest za ustrojstwo to hbbtv. Moge wspomniec o swoim przypadku na forum emitela
 
Do góry