Philips DLED 85x6 z serii Performance.

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie testu (link Kikiego) to jest tam mowa o braku wyrazistości, czyli może faktycznie ten model i 9206 ma taką mgiełkę i brak ostrości. Poniżej fragment z testu:

" W swoich telewizorach OLED, inżynierom Philips do tej pory udawało się uzyskiwać dobry balans pomiędzy aksamitnością a wyrazistością wyświetlanych obrazów. Nie wiem, czy w przypadku opisywanego telewizora LCD zamysł był taki sam, ale ostateczne efekty strojenia zaowocowały dość mdławym przekazem. Ogólna prezentacja jest jak najbardziej poprawna, ale stawiając telewizor obok testowanego w tym samym czasie TCL, dało się zauważyć, że Philips’owi brakuje nieco dynamiki, błysku i wyrazistośc"
Od pewnej kwoty/medelu Philips dał userom zbyt dużo swobody i uprawnień w konfiguracji.
To był błąd ponieważ dostęp do pieniądza nie jest wprost proporcjonalny do (.......) w nawiasie wpisać właściwe, dobrze to rozumie np. firma Apple.
Praktycznie to te "niszowe" opnie TPV ma w okolicy okrężnicy tak jak i Samsung, LG i inni.
Web coś tam od LG, ludzie co to k.. jest ? Proteza Tizen !? "Rany Boskie" jak można tak się znęcać nad userem ! Ci co to mają ocierają się chyba o masochizm, lub... nie dopier...ją się do pierdół i po prostu oglądają tv.

No i w/w również nie są doskonałe, bo jak ci matryca po gwarancji w 80 calowym Samsungu częściowo wygaśnie, to takie ARC po hdmi lub jakieś hbbtv masz głęboko w dooopie, pomimo tego, że może nawet na tym tv działało ! (a można było kupić passerati kombi z cieknącą maglownicą w tdi i pomykać po wiejskich szutrówkach, to się tv zachciało !)
Itd itp....
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam bladego pojęcia co u Ciebie ten telewizor wyprawia ale u mnie tego nie stwierdziłem.
Weź Ty go zresetuj do fabrycznych i zacznij wszystko na nowo bo tylko masz problemy.
Zapisz sobie te ustawienia jasności, kontrastu i reszty od Kikiego w jakimś "kajecie" to sobie przywrócisz.

Tak nie można żyć ! wieczne problemy, nie wiem, nie znam się, nie mam kurna czasu na takie "problemy".

To mi przypomina jeden ze skeczy kabarety Smile :-D

Edit:
Co do ustawień obrazu w tym tv to:
-każde wejście hdmi ma indywidualne (ustawisz jasno ciemno na 1 to nie dotyczy 2)
- każdy serwis ma indywidualnie , ale .... w serwisach jeszcze mamy "pod induwidualnie" dla hdr, dolby vision)

Tak więc jak ustawisz dla Prime video, to Netflixa robisz na nowo hbo Go, Polsat Box, Canal + i td, nawet CDA.
Sporo konfiguracji ale warto bo w pewnym momencie zaczyna to mieć "ręce i nogi".

To trwa jakiś czas ale warto bo osiągamy to co chcemy.

Edit2
@Paździoch, "zmuszasz" mnie do dołączenia do swojej instalacji, anteny tv naziemnej, bo to jest wręcz niewiarygodne, że ten tv w odbiorze naziemnej od Emitela to taki szrot !
Albo... taki burdel robią nadawcy ?
Kedyś plajery viva, korr i reszta no name odtwarzały wszystko, panasy, harmany i inne sony jakoś nie trawiły tych "diviksów i empetrójek"...

Podłączyłeś antenę naziemną, możesz potwierdzić problemy z HbbTV, EPG na Wydarzenia24, format obrazu oryginalny, oraz czy udaje Ci się zrobić udostępnienie ekranu z poziomu szybkiego wybierania w telefonie?
 

Grembi

New member
Zostałem szczęśliwym posiadaczem 50PUS8506. Czy mógłby ktoś się podzielić ustawieniami obrazu, bo niestety kompletnie się na tym nie znam?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philipsem jestem zachwycony, bo umożliwia stworzenie listy kanałów naziemno-satelitarną i dowolnie sobie je mieszać między sobą. Na liście ulubionej działają też kanały HbbTV.
Zmieniono na nową wersję serwis EmiTv w HbbTV oraz utworzono nowy HbbTV EmiRadio, oba działają poprawnie na Philipsie 43PUS8506.

Czekam na poprawki oprogramowwnia HbbTV dotyczące kanałów TVP, który również HbbTV ma zostać przebudowany oraz dodana możliwość cofania oglądania kanałów chyba do 7 dni w stecz. Także czekam na poprawkę oprogramowania dotyczące EPG na Wydarzenia24 HEVC.
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mini recenzja 70PUS8506 od amatora!

Tak wiec po wielu poszukiwaniach tv do salonu ok 35m2 (odleglosc ogladania 3,5-4m) postawilem na Philipsa. Kiki zrobil dobra oferte wiec nie chcialo mi dalej szukac. Nie jestem freakiem, nie zauwaze prawdopodobnie roznicy w obrazie Z oraz BEZ hdr wiec moja opinię prosze traktowac luzno i niezobowiazująco. Przed wyborem Philipsa rozwazalem rozne 65tki od TCL oraz Sony ale Philips okazal się rozsądnym kompromisem jesli chodzi o stosunek tego co oferuje vs. cena vs. rozmiar.

Ok wiec do meritum. Przez ostatnie 13 lat katowalem plazme Panasonica 46PY80 tak wiec mam dosc konkretne wymagania dot. jakosci odwzorowania kolorow oraz czerni. TV jest spiety z soundbarem Samsunga Q700A, zrodla to:
- stary dekoder Nki
- Xbox Series X
- laptop z ktorego czasami puszczam filmy

Sam TV prezentuje sie okazale, jest solinie wykonany i co ciekawe, duzo lzejszy od mojej 40sto kilowej plazmy z szerokimi ramkami. Obraz jest ostry, kolory swietnie skalibrowane chociaz przyzwyczailem sie do nieco innego balansu kolorow jesli chodzi o kolor skory spikerow - tutaj musze chyba sam pobawic sie ustawieniami bo kolor jest jakby przybrudzony i trupowaty. Czern jest czarna (a nie granatowa lub brazowa), biel biala (a nie zolta lub niebieska). Czasami obraz przy niektorych programach lekko wariuje tzn skalowanie starych filmow potrafi zaskoczyc i obraz sie rozciaga w pionie przy bardzo ciemnych scenach jesli wyswietlany film ma pasy poziomie. Nie odwiedzam zbyt czesto marketow RTV wiec odpalenie kilku filmikow demo bylo dla mnie zupelnie nowym przezyciem, obraz 4K i swietny dzwiek przestrzenny uzupelnione systemem ambilight - super.

Filmy 1080p (np. Dune) wygladaja wprost rewelacyjnie, sam jestem ciekaw czy zauwaze roznice przy odpaleniu 4k z BR :)

Co mi sie podoba:
+ po podlaczeniu sygnalu sluchawkowego (ogladanie filmow wieczorem kiedy dzieciaki juz smacznie spia) nie powoduje odciecia sygnalu audio wysylanego na soundbar tak wiec moge sterowac oddzielnie glosnoscia sluchawek jak i zestawu audio. Efekt? Ogladam film na sluchawkach a za plecami glebi dopelnia subwooferek i nawet po zdjeciu sluchawek wiem co sie dzieje w filmie.
+ ambilight robi robote - na pierwszy rzut oka zaleciało wiejskim tuningiem ale po kilku wieczorach spedzonych przez TV doceniam to rozwiazanie i przyznaje, ze jest swietne - powieksza optycznie ekran i sprytnie oszukuje oko ludzkie tuszujac niedoskonałą czern paneli VA
+ responsywnosc systemu jest imponująca, wszystko dziala plynnie i gladko
+ nie wiem czy to norma, ale po podlaczeniu soundbara sterowanie poziomem glosnosci obsluguje z pilota TV wiec pilot od soundbara moge schowac do szafki i zapomniec o nim

Z minusow:
- zgodnie z oczekiwaniami, obraz jest swietny tylko jesli siedzimy na wprost od TV, wraz z wiekszaniem odchylenia, obraz mocno blaknie i staje sie nieakceptowalny ale umowmy się, tego mozna sie bylo spodziewac i raczej nikt nie bedzie ogladal TV ani gral na konsoli stojąc w kuchni, 4-6m od TV
- moze nie minus ale cos do czego musze sie przyzwyczaic i ew. wylaczyc w ustawieniach - efekt teatru ktorego nie mialem na plazmie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wysłałem logi z telewizora do Philipsa, zobaczymy co zrobią z HbbTV i EPG na Wydarzenia24 HD HEVC.
Dołożyłem jeszcze, by sprawdzili format ekranu oryginalny, bo obecnie po wybraniu go obraz z telewizji naziemnej jest z pasami po bokach i jest ściśnięty, a myślę, że wybranie formatu ekranu jako oryginalny powinno działać, że obraz 16:9 powinien być wyświetlany na cały ekran, a obraz 4:3 z pasami bo bokach, w strumieniu jest przesyłany sygnał WSS który tym steruję. W telewizorze LG format ekranu jako oryginalny działa poprawnie, w Philipsie będą musieli to poprawić.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Sprawdziłem u rodziny na Samsungu z 2019 który ma wersję HbbTV 2.0.1 i na wszystkich kanałach z MUX-5 testowego TVP w DVB-T2, HEVC działa HbbTV łącznie z TVP Stream HEVC, tak wygląda jak by działało HbbTV w Philipsie tylko w DVB-T, a w DVB-T2 już nie. Tym samym sprawdziłem że na tym MUX-5 jest nadawana sygnalizacja z mojego nadajnika telewizji naziemnej, a problem jest w Phipsie a nie w nadajniku.

2. Także na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 brak jest teasera w prawym dolnym rogu, którego naciśnięcie zielonego przycisku przeniósł by mnie do kanałów wirtualnych nadawanych na żywo. W Samsungu u rodziny i w sklepie, w LG działa to poprawnie , w Philipsie nie, następnie do poprawy.

IMG-20211231-193534.jpg


IMG-20211231-193717.jpg


IMG-20211231-193829.jpg


3. Nie działa poprawnie format obrazu ustawiony jako oryginalny, obraz z DVB-T jest sciśnięty i z pasami po bokach, a powinien wyświetlać poprawnie, gdy obraz jest nadawany w 16:9 to wyświetlić na cały ekran, a gdy 4:3 wyświetlć z pasami po bokach, steruję tym nadawany w strumieniu sygnał WSS, czasem widać go lekko w lewym górnym rogu takie ząbki.

4. Banner info podczas przełączania kanałów na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC z MUX-4 wyświetla nie aktualne dane o audycji, jest przesunięte o kilka godzin do tyłu, a tym samym i pasek postępu tak samo źle pokazuje, także szczegółowy opis programu po przyciśnięciu strzałki w lewo widać zły opis tak jak na bannerze info, przesunięty o kilka godzin. Natomiast jak naciśniemy na pilocie EPG, jest już wszystko prawidłowo. Do poprawy.

5. Smartfon/tablet nie widzi telewizora Philips gdy wybiorę udostępnienie ekranu i dam wyszukaj nie znajdzie mi telewizora Philips. U rodziny bez problemu znajduje mi Samsunga czy LG. Następnie do poprawy.

Dziwie się, że nikt do tej pory tego nie wyłapał, przecież Philips jest już chwilę w sprzedaży. Ciekawi mnie jak z HbbTV jest w modelach zeszłorocznych (końcówka 5) jak i starszych. Mogły ktoś to sprawdzić?

Wszystko to zgłosiłem do Philipsa i wysłałem im logi zgrane z telewizora. Szkoda że kolega Kikiego w teście telewizora tego nie wyłapał.

W Philipsie HbbTV jest w wersji 2.0.2 więc jest zgodny z rozporządzeniem Ministerstwa Cyfryzacji, które mówi by była wersja minimum 2.0.1 lub nowsza.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie jeszcze pytanie mam, czemu na Philipsie dźwięk jest opóźnieny o ok. 1 sekundę niż w starym z 2012 roku LG, czy tanim STB z DVB-T ? Kanał dokładnie ten sam i wybrana ta sama ścieżka dźwiękowa?
Philips powinien mieć lepszy procesor od starego LG czy taniego STB.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj dopytywałem się o te poprawki, i podobno oprogramowywwnie jest w przygotowywaniu, jeśli wszystko poprawią, będę zadowolony.

Ma ktoś może Philipsa na Androidzie i moduł CI Conax Smit plus karta Smart HD+ ?

Mam zamiar ten moduł zakupić, tylko jak on współpracuje z Philipsem?
W sklepach mówią że z tym modułem i Philipsem nie powinno być problemów.
Philips w Polsce nie testował tego Modułu, testowali NC+ i Cyfrowy Polsat więc nie wiedzą jak współpracuje z Conax.
W razie problemów, myślę że wysłałbym im ten moduł wraz z kartą na testy i poprawili by co źle by działało.

Jak poprawią te rzeczy co zgłosiłem i zadziała moduł CI Conax to będę mega zadowolony z Philipsa i dokupię jeszcze u Kikiego jakiś sondbar niedrogi, pewnie Philipsa by dobrze z telewizorem współpracował.
 
Ostatnia edycja:

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś wie, czy zgłaszane były problemy ze sterowaniem głośności w soundbarze przez pilot od telewizora? Ktoś wcześniej pisał, że problem jest znany na innych zagranicznych forach, lecz nie wiem, czy te problemy znane są Philipsowi i czy w ogóle coś z tym zrobią.
W zasadzie temu kibicuje najbardziej, bo strasznie jest to wkurzające.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie przy połączeniu z soundbarem Samsunga q700a wszystko działa idealnie. Wczoraj po raz pierwszy pojawił się dziwny problem, tv przestał odtwarzać dźwięk, zarówno przez głośniki jak i przed soundbar ani słuchawki. Działo się tak na Xboxie oraz na satelicie ale jak odpaliłem filmiki demo to dźwięk bez problemu leciał. Pomógł dopiero restart "gniazdek" tv z rozdzielnicy elektrycznej
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystkie zauważone problemy z telewizorem zgłaszajcie do Philipsa, tel: 22 397 15 04 od 8 do 18, lub poprzez e-mail, potrzebny numer seryjny.
Jak będą chcieli poznać problem, to poproszą o zgranie logów z telewizora.
Philips widzę że jest przystępny i chętnie pochyla się nad zgłoszonym problemem, w przeciwieństwie do LG czy Samsunga.
Mnie nawet zdjęcie podesłali, co już poprawili, tak trzymać PHILIPS
 
Ostatnia edycja:

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie przy połączeniu z soundbarem Samsunga q700a wszystko działa idealnie. Wczoraj po raz pierwszy pojawił się dziwny problem, tv przestał odtwarzać dźwięk, zarówno przez głośniki jak i przed soundbar ani słuchawki. Działo się tak na Xboxie oraz na satelicie ale jak odpaliłem filmiki demo to dźwięk bez problemu leciał. Pomógł dopiero restart "gniazdek" tv z rozdzielnicy elektrycznej
Rozumiem, że sterujesz głośność soundbara pilotem od TV?
U mnie TV przesyła dźwięk do soundbara JBL, lecz dźwiękiem muszę sterować poprzez pilota od belki. Do tego dochodzi trzeci pilot od dekodera cyfrowego Jambox od lokalnego dostawcy, więc mam trzy piloty i bardzo mnie to wku.. , sorry -irytuje.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Poprawcie mnie jeżeli się mylę ale ten sam soft jest na 85x6, 9206, OLED 706 i inne. Tak więc jeśli tak jest i u mnie na 9206 działa sterowanie tym samym pilotem zarówno soundbara jak i dekodera sat to i na innych tv powinno....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry