Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak możesz i masz konto na forum Emitela, to w wątku on 43PUS8506 wspomnij że masz takie same problemy.

Super by było jak zgłosiłbyś to do Philipsa, telefonicznie 22 397 15 04, od 8 do18, tylko potrzebny numer seryjny telewizora i podanie e-maila do kontaktu, albo przez formularz kontaktowy: https://tv-sound-monitors.philips.c...552.452034154.1642024954-147999358.1634375567
Proszę jak możesz to zgłoś nie działające HbbTV na kanałach w MUX-5 testowym TVP w DVB-T2, HEVC

Sprawdź jeśli masz dostęp do MUX-8 czy na kanałach TVP Kultura 2, Historia 2, ABC 2 pojawia się teaser z zieloną kropką w prawym dolnym rogu?

U mnie takie były wersję oprogramowania w telewizorze, ta z 1 grudnia zaktualizowana u Kikiego, następne dwie już u mnie. Na przed ostatniej też nie działało, tej wersji co widziałem w MM nie miałem wgranej.
Zdj-cie-0092.jpg


HbbTV dopiero w Polsce zaczyna się rozwijać, wkrótce TVP ma zaprezentować nowe funkcje jak cofanie do tyłu oglądanych kanałów o 7 dni.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/platforma-streamingowa-tvp-hbb-tv-nowa-aplikacja-catch-up-tv
HbbTV dopiero teraz dostaje kopa, jak została zatwierdzona wersja HbbTV 2.0.1 w Polsce, oraz zapis, że każdy telewizor czy STB posiadający dostęp do internetu musi obsługiwać HbbTV, inaczej nie wolno sprzedawać.
Sprawdź sobie też HbbTV na kanałach Polsatu, tak samo jak i EmiRadio i EmiTv działa bardzo dobrze na Philipsie.
Na Stopklatce też dobrze działa HbbTV na Philipsie
Także w tym roku ma zostać uruchomiony już na stałe kanał TVP4K i nie wiadomo czy zmieści się poprzez DVB-T2, bo potrzebuje dużej przepływości, ale na pewno będzie poprzez HbbTV, więc sami widzicie że HbbTV to przyszłość, bo pasmo telewizyjne ciągle jest podkradane poprzez internet LTE czy 5G, najpierw zabrali pasmo 800 MHz, teraz w lipcu tego roku zabiorą pasmo 700 MHz, i dlatego też następuje zmiana standardu nadawania, a już są zakusy na pasmo 600 MHz zabrać do 2030 roku.
 
Ostatnia edycja:

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mialem tylko wersje 1 oraz 4 z listy aktualizacji ktore Ty pokazujesz.

Co do ponizszych kanalow to teoretycznie Mux8 nie ma na nadajniku z ktorego korzystam ale lapie te programy - tyle ze jakosc/sila mam w okolicy 0/0 i czasami nagle skacze do 40/50
92. TVP ABC 2
93. TVP Historia 2
94. TVP Kultura 2

I teraz ciekawostka ktora moze naprowadzi Philipsa na rozwiazanie problemu - na kanale 88. TVP Stream HEVC pokazuje sie ekran ktory wklejalem wczesniej - i jesli kolory "kanalow" odpowiadaja kolorom z tej planszy, to wciskając np. niebieski przycisk, powinny otworzyc sie "bezpieczne tresci dla dzieci" ALE pilot pod tym przyciskiem ma zaprogramowany skrot do opcji KANALY. Moze zwyczajnie przez jakies niedopatrzenie, ktos tworzac nowy soft nadpisal funkcje uruchamiajace hbbtv innymi funkcjami m.in. tym skrotem? Inny temat ktory przychodzi mi do glowy, to ze hbbtv gryzie sie z wifi i dziala tylko na polaczeniu kablowym. Mam jeszcze jedno wolne gniazdko eth wiec w wolnym czasie sprawdze ten trop. A jesli nie pojdzie, to zglosze ten problem do Philipsa i na forum Emitela

CPejAikrkxcy8UfMMM3B80sdCPgZg1ojrleEVdlXinlbHlceHcecESzZeVw0Ks-BJXcmSc5HFjnYoNNVH4YlPgDS9jmxQo1UeC_0Vfo27Q
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na kanale 88 nie powinniśmy w ogóle tej planszy informacyjnej widzieć (nadawana dla osób co mają wyłączone HbbTV w menu, by wiedzieli że trzeba włączyć, bo dawniej nie musiało być aktywne domyślnie) i zaraz powinno wskoczyć takie coś, jak podesłał mi jeden kolega z forum Emitela z TV LG:
1e0dba2eccc7647bmed.jpg


Dziękuję bardzo za poratowanie mnie i potwierdzenie że nie jestem sam z tym problemem na tegorocznych Phipsach
W zeszłorocznych i wcześniejszych na forum Emitela raportuą że działa poprawnie, wię super by było, jak zgłosiłbyś do Philipsa, bo mi chcieli wmówić, że to wina w nadawaniu Emitela z mojego nadajnika na Suchej Górze, Emitel wszystko dla pewności posprawdzał i zaprzeczył by to była ich wina. Zresztą u cioci na Samsungu działa ok z tego samego nadajnika.

Philips chciał się pozbyć problemu i zgonić na Emitela, oj nie ładnie Philips Polska, nie ładnie!
Philips ma też zgrane z mojego telewizora logi, więc wszystko mogą sprawdzić.
Kiki zgłosił to także w moim imieniu do Philips Holandia bezpośrednio do centrali, może tam pomogą, jak tu w Polsce nie dadzą sobie z tym rady.

Tak poza tematem, być może będzie też dofinansowanie do zakupów nowych telewizorów, chcą tego producenci telewizorów, by prócz tunerów zostało rozszeżone o telewizory:
https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...t2-hevc-jak-uzyskac-zmiania-systemu-nadawania
 
Ostatnia edycja:

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale czekaj, może jeśli widzę ten ekran na 88 to oznacza że jednak hbbtv jest po prostu nieaktywny i nie włącza się mimo przestawienia w menu?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, tą planszę informacyjną widzą wszyscy co nie posiadają HbbTV lub mają wyłączone HbbTV, po to jest by je poinformować, osoby z aktywowanym HbbTV nie powinny jej w ogóle zobaczyć.
Po prostu telewizor w ogóle nie widzi żadnego HbbTV w nowym standardzie DVB-T2 HEVC, te w starym DVB-T MPEG-4 widzi.

W LG czy TCL dużo szybciej wskakują kanały w HbbTV niż w Philipsie, w ogóle plansza na kanałach typu TVP Kultura 2 czy Legia TV się nie pojawi, tak jak by było nadawane bezpośrednio z nadajnika, też pisałem by to zoptymalizowali, chyba że Philips ma dziadowski procesor założony i potrzebuje dłuższego czasu na połączenie.

Przd chwilą osoba odbierająca sygnał z mojego nadajnika (Sucha Góra) potwierdziła na forum Emitela poprawne odbieranie HbbTV na MUX-5 testowym TVP w DVB-T2, HEVC, więc widać Philips chciał nam wmówić nie prawdę że u nich wszystko jest ok, a wina jest w moim nadajniku.

Z jakiego nadajnika łapiesz MUX-5 testowy?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HbbTv jest marginalną sprawą w Polsce.
Więc nie wszyscy producenci wkładają wszystkie swoje siły dla tej technologii.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak na razie, zaczyna się rozwijać, a nadawcy zaczynają dostrzegać w niej potencjał. Czym więcej będzie telewizorów mieć włączone HbbTV, tym większe będzie zainteresowanie nadawców. Kopa da rozporządzenie z wyborem wersji HbbTV oraz zmiana standardu na DVB-T2 a wraz z nią wymiana telewizorów które będą mieć włączone HbbTV. Przed wprowadzeniem tego rozporządzenia była wolna amerykanka w kwestii HbbTV, jedni udostępniali w tej wersji, inni w innej, w Samsungu trzeba było ściągnąć jako dodatkową aplikację....

Nie trzeba angażować wielkich sił by poprawić nie działające rzeczy w HbbTV.

Przydałby się tu Paweł Tutka, wielki propagator tej technologi w Polsce, oraz sam tworzący dla nadawców aplikacje dla HbbTV, więcej by o tej technologii powiedział.
Co nieco, kto chce poczytać: https://forum.emitel.pl/search.php?author_id=6523&sr=posts

Z tego co raportują na forum Emitela, na starszych Philips działa HbbTV (końcówka 5, 4) działa HbbTV na kanałach w DVB-T2, więc pewnie w obecnych jest jakiś błąd do poprawy, oby.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Odpaliłem z pena. Wszystko działa jak należy. Raz jeszcze dzięki.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Historia oprogramowania – Philips 2K21 85x6/9006/9206/9636/OLED706/OLED8x6/OLED936

TPM211EA_001.001.233.026 – data: 2021/12/14
- Naprawiono pionową linię widzianą po prawej stronie ekranu, np. Wygaszacz ekranu OLED
- Poprawki funkcji kalibracji kolorów Calman
- Ulepszenia jakości obrazu
o Migotanie, utrata szczegółów, opadanie klatek
o cienie wokół poruszających się obiektów

TPM211EA_001.001.233.022 – data: 2021.11.29
- Naprawiono brak dźwięku w HDMI eARC
- Naprawiono utratę dźwięku w HDMI eARC
- Naprawiono automatyczne wybudzanie z powodu zakłóceń podczerwieni
- Naprawiono nieprawidłową gradację dolnego paska ambilight
- Naprawiono awarię w menu ustawień
- Poprawka dla ustawień dźwięku, które nie zostały zapisane lub nie zostały zresetowane
- Zapobieganie niechcianemu przełączeniu telewizora w tryb fabryczny
- Wsparcie dla preinstalacji AppleTV

TPM211EA_001.001.233.012 – Data: 2021/10/04
- Poprawki dla aplikacji HD+ Operator dla Niemiec
- Naprawiono kolorowe błyski po uruchomieniu ze stanu czuwania
- Ulepszenia dotyczące utraty dźwięku na głośniku telewizora
- Aktualizacja dla Play-Fi

TPM211EA_001.001.233.005 – Data: 2021/09/10
- Wsparcie dla aplikacji HD+ Operator dla Niemiec
- Ulepszenia dotyczące problemów z uruchamianiem (brak obrazu po uruchomieniu)
- Ulepszenia problemów ze stabilnością (ponowne uruchamianie, zawieszanie się, czarny obraz)
- Ulepszenia jakości obrazu

TPM211EA_001.001.212.206 – data: 2021.08.20
- Aktualizacja oprogramowania dla wszystkich serii
- Naprawiono brak obrazu na HDMI PS4
- Ulepszenia dotyczące spadków/utraty dźwięku na HDMI, głośnikach telewizora
- Ulepszenia zarządzania kanałami, pusta lista kanałów, utrata kanałów
- Ulepszenia jakości obrazu

TPM211EA_001.001.170.007– data: 2021/07/16
- Aktualizacja oprogramowania dla serii 2K21 9206

TPM211EA_001.001.170.006 – data: 2021/07/12
- Wstępne oprogramowanie dla serii 2K21 9206

TPM211EA_001.001.170.005 – data: 2021/07/08
- Początkowe oprogramowanie dla serii 2K21 77OLED806 i 9636

TPM211EA_001.001.170.004 – data: 2021/06/30
- Wstępne oprogramowanie dla serii 2K21 OLED8x6 i 9605
- Naprawiono dźwięk słyszany z soundbara, gdy telewizor jest w trybie gotowości
- Poprawka dla HBO
- Naprawiono zniekształcony dźwięk z Dolby Atmos
- Poprawiono spadki/utratę dźwięku
- Poprawa aktualizacji listy błędnych kanałów DVBS
- Ulepszenie do odlewania
- Poprawa lipssync
- Ulepszenia problemów ze stabilnością (brak uruchamiania, ponownego uruchamiania, zawieszania się)
- Ulepszenia przewodnika telewizyjnego

TPM211EA_001.001.113.216 – data: 2021/05/12
- Wstępne oprogramowanie dla serii 2K21 OLED706 (z wyłączeniem 70”)

TPM211EA_001.001.113.209 – data: 2021/04/29
- Wstępne oprogramowanie dla serii 2K21 85x6/9006

https://www.download.p4c.philips.com/files/4/43pus8506_12/43pus8506_12_fhi_eng.pdf

Przetłumaczono translator Google.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie znajdę, czy telewizor współpracuje z dekoderami z kablówki np. UPC? Chodzi o sterowanie jednym pilotem.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki - Sprawdźcie razem z Markiem u Was w sklepie Philipsa PUS8506 czy na kanałach w DVB-T2 HEVC, czyli kanały od 83 do 88 czy działa na nich HbbTV?
W prawym dolnym rogu powinien pojawić się teaser z czerwoną kropką, po przyciśnięciu tego koloru w pilocie powinno nas przenieść do tej aplikacji. U mnie się nie pojawia, najnowsze oprogramowanie z grudnia.

83. TVP Kultura HD HEVC
84. TVP Polonia HD HEVC
85. TVP Rozrywka SD HEVC
86. TVP Dokument HEVC
87. TVP Kobieta HEVC
88. TVP Stream HEVC (tu jest plansza która po chwili powinna zniknąć i pojawić się serwis HbbTV z róźnymi kanałami od TVP, w tym na żywo)

92. TVP ABC 2
93. TVP Historia 2
94. TVP Kultura 2
Na tych trzech kanałach powinien pojawić się obraz, oraz na początku także teaser z wyborem kanałów na żywo po wybraniu zielonego przycisku. U mnie nie wyświetla tego teasera.
IMG-20211231-193534.jpg


Oczywiście sprawdzić w menu, czy HbbTV jest włączone, oraz jeszcze pod + dla danego kanału, internet do telewizora podłączony.
 
Ostatnia edycja:

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie !
Jedzie do mnie moduł CAM Polsatu
Mam pytanie aby się upewnić czy na jednej liście można zrobić DVB-T i DVB-S?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witajcie !
Jedzie do mnie moduł CAM Polsatu
Mam pytanie aby się upewnić czy na jednej liście można zrobić DVB-T i DVB-S?

Tak bez problemu utworzysz sobie listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, bo mam tak ułożoną i to jest bardzo bardzo wielka zaleta telewizorów Philips na Androidzie!

Cam Polsatu także powinien zadziałać bez problemu, bo z tego co mi Philips pisał, testowali cam Polsatu i NC+,

Sprawdziłbyś mi czy na kanałach od 83 do 88 czyli nadawanych w DVB-T2 pojawią się u Ciebie i działa HbbTV?
Np. na TVP Polonia w prawym dolnym rogu powinien pojawić się teaser z czerwoną kropką, po wciśnięciu na pilocie tego koloru powinno przenieść do aplikacji HbbTV TVP. U mnie się czegoś nie pojawia na kanałach o 83 do 88. W menu oczywiście trzeba włączyć HbbTV.
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hbb mam włączone i na TV Polonia w HEVC nie mam ani informacji HBBTV ani po wciśnięciu przycisku czerwonego nic się nie dzieje.

Ciekawe czy będzie względnie szybko przełączał kanały .
 
Do góry