Philips DLED 85x6 z serii Performance.

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś była aktualizacja oprogramowania, w sprawie udostępnia ekranu że smartfonu nic nie poprawiła, nadal telefon nie widzi telewizora.
Także z HbbTV i EPG nic się nie poprawiło.

Co dokładnie wnosi ta aktualizacja? Nie aktualizowałem jeszcze i nie wiem, czy warto. Oby naprawili sterowanie dzwiękiem po HDMI ARC.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic nie zauważyłem nowego, nie mam nic podłączonego po HDMI

U mnie też obraz żyleta bez mgły, ale kąty kiepskie i szybko kolory blakną, na wprost OK

W Philipsie kiepskie są głośniki, trzeba będzie dokupić jakiś głośnik sondbar, ale taki który będzie bez problemu współpracował z telewizorem, bo gdyby miało być, że raz jest głos a raz go nie ma to zostanie tak jak jest.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Do posiadaczy tego MODELU!



Byłem dzisiaj w MM i oglądał nazywo ten TV, w porównaniu z innymi markami Samsung, LG to obraz jakby za mgłą,, próbowałem różnych ustawień i na każdym tak samo, czy też tak macie że brakuje ostrości?
Kolega dobrze mówi, w sklepie tak to wyglada. Nie wiem dlaczego tak Philips robi że tryb demonstracji jest taki beznadziejny. To się dotyczy nie tylko tego modelu. Porównywałem tak pus 9206 i w sklepie też wyglądał średnio a w domu w porównaniu z sony 9096 obraz jest na tym samym poziomie a może i lepszy...
 

mkaw70

Member
To mnie trochę uspokoi liście, bo facet mi wciskał że model 8506 9206 to lipa i pokazywał na inne marki, mówił że Philips tak ma i już. Brak ostrości, wyblakłe kolory i takie tam, też puszczał na demo i twierdził, że skoro to demo Philipsa to jest najlepszy możliwy obraz, tak żeby klient mógł zobaczyć możliwości telewizora, stąd też moje wątpliwości bo obraz na demo, był kiepski, rozumiem, że u Was jest OK ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mam 8506 więc się nie wypowiadam ale na 9206 obraz jest super. Kolory, ostrość, czerń wszystko jest bardzo dobre.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic nie zauważyłem nowego, nie mam nic podłączonego po HDMI

U mnie też obraz żyleta bez mgły, ale kąty kiepskie i szybko kolory blakną, na wprost OK

W Philipsie kiepskie są głośniki, trzeba będzie dokupić jakiś głośnik sondbar, ale taki który będzie bez problemu współpracował z telewizorem, bo gdyby miało być, że raz jest głos a raz go nie ma to zostanie tak jak jest.

Soundbar możesz śmiało kupić, bo to nie jest tak, że głos zanika, że raz jest a raz go nie ma. Dźwięk jest cały czas przesyłany z TV do belki, tyle że sterowanie głośnością odbywa się pilotem od s-bara a powinno być sterowane pilotem od TV.
Mimo wszystko polecam i wręcz nie wyobrażam sobie oglądać film z tych pierdzigrajek z telewizora. To tak, jakbym się cofnął do telewizji analogowej z lat '90. ;)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Format obrazu nie działa poprawnie, bo gdy wybierzemy Oryginalny, to na programach 16:9 powinien wiświetlić na cały ekran, a na programach 4:3 powinien wyświetlić pasy po bokach. Tymczasem zawsze wyświetla pasy po bokach. Sprawdźcie czy macie tak samo.
 

Login

Member
Sprawdzaliscie czy macie w waszych Philipsach martwe piksele ? Czy jak sie zdarzy np. jeden lub dwa to warto sobie tym zaprzatac glowe ?
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Pażdzioch, daj już spokój, działa POPRAWNIE.
Ciesz się, że w oryginalnym nie wyświetla "prawidłowo", bo wtedy miałbyś pasy dookoła, bo ten oryginał to w naziemnej coś około 1080, więc gdzieś w środku matrycy UHD.
Przy przekazie SD powinieneś mieć obraz wielkości kartki A4.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Pażdzioch, daj już spokój, działa POPRAWNIE.
Ciesz się, że w oryginalnym nie wyświetla "prawidłowo", bo wtedy miałbyś pasy dookoła, bo ten oryginał to w naziemnej coś około 1080, więc gdzieś w środku matrycy UHD.
Przy przekazie SD powinieneś mieć obraz wielkości kartki A4.

Jak działa poprawnie, jak ustawię wyświetlanie obrazu jako oryginalny, to obraz 16:9 np. TVN z naziemnej jes ściśnięty do 4:3. Jaki mam format obrazu stawić, by obraz 16:9 wyświetlał prawidłowy jak i 4:3 prawidłowo czyli z pasami po bokach?

Stary LG bez DVB-T2, HEVC wyświetla proporcje ekranu poprawnie jak ustawię jako oryginalny, prawidłowo odczytuje sygnał WSS.
 
Ostatnia edycja:

anteeo86

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może ja wrzucę moje ustawienia, dziś świeżo modyfikowane. Może komuś podpasi :)
Isf Dzień

Kolor: 48
Kontrast podświetlenia: 90
Ostrość: 3
Jasność: 60

Wzmocnienie kolorów: Wyłącz
Gama kolorów: Normalny
Temp. Barwowa: Normalny
2-punktowe: nie ruszam (reset do domyślnych)
Wielopunktowe 20p: nie ruszam (reset do domyślnych)

Kalibracja kolorów:
Czerwony 2,0
Żółty 2,0
Zielony 0,0
Cyan 0,0
Niebieski 2,0
Fuksja 0,0

Tryb kontrastu: Wyłącz
Zwiększenie rozdzielczości HDR: Wyłącz
Kontrast dynamiczny: Wyłącz
Kontrast obrazu: 90
Czujnik światła: Wył.
Gamma: 0
Ultra Resolution: Włącz
Redukcja szumów: Wyłącz
Redukcja zniekształceń mpeg: Minimum
Style ruchu: Film


Pozdrawiam
T.[/QU

Jaka masz wielkosć matrycy?IPS Czy VA?
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
.... Jaki mam format obrazu stawić, by obraz 16:9 wyświetlał prawidłowy jak i 4:3 prawidłowo czyli z pasami po bokach?.....

Nie mam bladego pojęcia co u Ciebie ten telewizor wyprawia ale u mnie tego nie stwierdziłem.
Weź Ty go zresetuj do fabrycznych i zacznij wszystko na nowo bo tylko masz problemy.
Zapisz sobie te ustawienia jasności, kontrastu i reszty od Kikiego w jakimś "kajecie" to sobie przywrócisz.

Tak nie można żyć ! wieczne problemy, nie wiem, nie znam się, nie mam kurna czasu na takie "problemy".

To mi przypomina jeden ze skeczy kabarety Smile :-D

Edit:
Co do ustawień obrazu w tym tv to:
-każde wejście hdmi ma indywidualne (ustawisz jasno ciemno na 1 to nie dotyczy 2)
- każdy serwis ma indywidualnie , ale .... w serwisach jeszcze mamy "pod induwidualnie" dla hdr, dolby vision)

Tak więc jak ustawisz dla Prime video, to Netflixa robisz na nowo hbo Go, Polsat Box, Canal + i td, nawet CDA.
Sporo konfiguracji ale warto bo w pewnym momencie zaczyna to mieć "ręce i nogi".

To trwa jakiś czas ale warto bo osiągamy to co chcemy.

Edit2
@Paździoch, "zmuszasz" mnie do dołączenia do swojej instalacji, anteny tv naziemnej, bo to jest wręcz niewiarygodne, że ten tv w odbiorze naziemnej od Emitela to taki szrot !
Albo... taki burdel robią nadawcy ?
Kedyś plajery viva, korr i reszta no name odtwarzały wszystko, panasy, harmany i inne sony jakoś nie trawiły tych "diviksów i empetrójek"...
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie sam się dziwię, ze Philips ma takie problemy z HbbTV, przecież to nie jest taka firma krzak, mają fabrykę w Polsce, są tu u nas inżynierowie, którzy mają dostęp do sygnału DVB-T, więc co nie widzą że nie działa poprawnie? TVP i użytkownicy nic im nie zgłaszali problemów? Tak samo z EPG na Wydarzenia24. Teraz doszedł format ekranu...
Jeśli mi się uda, po niedzieli zgram im logi z telewizora.
Tak samo udostępnienie ekranu, nie wykrywa Philipsa na nowym routerze, a widzi LG kuzyna co mieszaka po drugiej stronie drogi. Jedynie telewizor widzi już ten nowy router.
Screenshot-20211218-224917.png


Kiki zadeklarował, że jak trzeba będzie wymienić na inną sztukę, to mi wymieni, ale ja myślę że to są błędy w oprogramowaniu. Naklejki z telewizora na razie nie zdjęte.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to ja osobiście znam dwie osoby które oglądają TV naziemna.... A znajomych mam naprawdę sporo... W większości każdy ma satelitę a ci w większych miastach kablówki... Zresztą teraz kablówki są w pakietach że światłowodami więc pewno nawet i w małych miejscowościach mało kto ogląda TV naziemna...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja znów znam osoby co pozbyły się platform satelitarnych i przeszły tylko na DVB-T.
To co piszecie, ze Philips nie nadaje się do oglądania telewizji naziemnej?

Philips jak mało który umożliwia stworzenie listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej, i dlatego wybór padł na niego

Odnośnie HbbTV coraz bardziej się w Polsce zaczyna rozwijać
https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...-cyfrowa-emitel-hbbtv-program-telewizyjny-epg
 

mkaw70

Member
Odnośnie testu (link Kikiego) to jest tam mowa o braku wyrazistości, czyli może faktycznie ten model i 9206 ma taką mgiełkę i brak ostrości. Poniżej fragment z testu:

" W swoich telewizorach OLED, inżynierom Philips do tej pory udawało się uzyskiwać dobry balans pomiędzy aksamitnością a wyrazistością wyświetlanych obrazów. Nie wiem, czy w przypadku opisywanego telewizora LCD zamysł był taki sam, ale ostateczne efekty strojenia zaowocowały dość mdławym przekazem. Ogólna prezentacja jest jak najbardziej poprawna, ale stawiając telewizor obok testowanego w tym samym czasie TCL, dało się zauważyć, że Philips’owi brakuje nieco dynamiki, błysku i wyrazistośc"
 
Do góry