philips BDP9500

mat74

Well-known member
Bez reklam
W dzisiejszych czasach każdy produkt jest na swój sposób "budżetowy".

Tyle że to nie jest budżetowa konstrukcja...

po przeczytaniu wypowiedzi posiadaczy tego playera , i ich zdziwienia ocena tego playera w tescie gazety audiofilskiej wyrazilem wlasna opinie na temat tendencyjnosci testow w kolorowych gazetach- z reszta zadna to nowosc ,nie widzialem aby oceny sprzetu za kilkaset czy kilka tysiecy zlotych byly rownie entuzjastyczne co sprzetu za tysiecy kilkanascie czy kilkadziesiat, przy czym obiektywna opinia autorow tych artykulow jest chyba najslabszym elementem takich wywodow... mowiac krotko - wedlug nich sprzet klasy "budzet" musi miec wedlug nich wady i kropka! i "nie wypada" by wypadl podobnie jakosciowo co sprzet z polki "top".
zostalem natomiast natychmiast "objechany" przez urazonych posiadaczy (lub potencjalnych posiadaczy) tego playera bo nazwalem go "budzetowym"...:niewiem:

myslalem ,ze fanboye sa tylko w dziale "playstation"....
 

jery--

New member
Bez reklam
...nie widzialem aby oceny sprzetu za kilkaset czy kilka tysiecy zlotych byly rownie entuzjastyczne co sprzetu za tysiecy kilkanascie czy kilkadziesiat...
Tu się mylisz. Ostatnio coraz częściej się to zdarza. Dwie niekonwencjonalne konstrukcje kolumn ze Stanów do 10 tys. zł zaliczone do HI-ENDu i jakiś bezprzewodowy multiroom za dwa, trzy tys. budzący podziw recenzenta AUDIO-VIDEO.

Ja staram się trzymać dystans do tego co czytam w pismach fachowych jak i np. na tym forum.
Opierając się na różnych opiniach można jednak coś konkretnego wywnioskować, a na jednym "fachowcu" nie bardzo.

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tu się mylisz. Ostatnio coraz częściej się to zdarza. Dwie niekonwencjonalne konstrukcje kolumn ze Stanów do 10 tys. zł zaliczone do HI-ENDu i jakiś bezprzewodowy multiroom za dwa, trzy tys. budzący podziw recenzenta AUDIO-VIDEO.

przyznaje ,ze ostatnio nie sledze prasy-brak dostepu.
pozostaje miec nadzieje,ze to autentyczny,obiektywny zachwyt a nie sponsorowany ;)

Ja staram się trzymać dystans do tego co czytam w pismach fachowych jak i np. na tym forum.
Opierając się na różnych opiniach można jednak coś konkretnego wywnioskować, a na jednym "fachowcu" nie bardzo.

przy czym opinie na forum sa czesciej miarodajne-jesli oczywiscie przefiltruje sie ohy i ahy swiezych nabywcow ;)
 

przemowroc

New member
Cóż na gorąco. Player ładny, sprawia wrażenie solidnie zbudowanego. Po załączeniu obraz hd bez zastrzeżeń, porównując do sharp bd20s wydaje się bardziej płynny. Obraz dvd -na tym mi zależało najbardziej- ehhh myślałem że będzie lepiej obraz jest wygładzany odszumiany itp ale traci na ostrości. Porównując do dvd Philipsa Cineos 9000 to układ Dcdi Faradaja lepiej skalował i wygładzał a do tego pozostawała świetna ostrość. Tutaj czuję rozczarowanie tym bardziej że zastosowany układ można było chyba lepiej wykorzystać. Dzwięku jeszce nie testowałem ale wydaje się być ok. Na wielki plus to szybkość z jaką player startuje. Naprawdę robi wrażenie jakbyśmy mieli szybkie dvd. Biorąc pod uwagę ccenę w MM-2199zł, na ceneo od 1900-2000zł ja kupiłem za 1640zł (na allegro-sprzęt nowy , zwrot od klienta) to jakoś przełknę to skalowanie dvd. Jednak po krótkim teście chyba skłoniłbym się ku lg 390 lub samsung 3600.
 

eF_Bi_aI

New member
Jest to mój pierwszy posta na tym forum, więc chciałbym się najpierw przywitać. Cześć Wam wszystkim.
Czytam od początku ten wątek i postanowiłem wrzucić również i swoje trzy grosze.
Ponieważ jestem zainteresowany już od jakiegoś czasu, złożeniem sobie zestawu stereo, zacząłem się przyglądać bliżej ofercie poszczególnych producentów na naszym rynku. Pierwotnie zakładałem, że kupię wzmacniacz, odtwarzacz no i kolumny (zresztą jak to w zestawie stereo:cool:). Jeśli chodzi o źródło to myślałem o napędzie SACD, gdyż w moim przypadku akurat słoń mi na uszy nie nadepnął i w grę wchodził gęsty format dźwięku. Zabrałem się tylko za to wszystko , że tak się wyrażę od dupy strony a to dla tego, iż najpierw powinienem przed kupieniem, bądź co bądź drogiego odtwarzacza (wybór padł na Marantza SA8003 – około 3,4Kzł) sprawdzić dostępność a właściwie to ilość dostępnych nagrań w tym formacie na rynku... Po tym, gdy się przekonałem jak „duuużo” jest tych nagrań, zszedłem dość szybko na ziemię. SACD jest formatem skazanym w opinii specjalistów na dość szybkie wymarcie. Zresztą sama Sony, która go bardzo aktywnie promowała i wspierała postawiła na nim kreskę.
Teraz liczy się Blu-ray. Tylko powiecie co ma „stereo” wspólnego z tym formatem? Jak się okazuje ma i mieć coraz więcej z pewnością będzie. A to za sprawą dwóch prostych faktów: Blu-ray jest coraz bardziej popularny i co najważniejsze jest bardzo gęsty. Na rynek muzyczny już od zeszłego roku trafiają audiofilskie pozycje, zapisane w nowym i bardzo obiecującym formacie Pure Audio BDs - Pure Audio Blu-Ray Disc. Odtworzenie takiej płyty nie wymaga wogóle podłączenia do telewizora. Wsadzasz nośnik do najzwyklejszego odtwarzacza BR, wybierasz format np. 5.1 lub stereo na pilocie (zadaptowano 4 kolorowe przyciski powrzechnie w nich stosowane) i słuchasz. Osobiście nie mam nic przeciwko oglądaniu filmów a tym bardziej jeśli są one w rozdzielczości full HD z świetnego niewątpliwie żródła jakim jest omawiany tu szeroko Philips. Bardziej jednak pociąga mnie perspektywa słuchania muzyki z niebieskiego krążka tym bardziej, że Philips9500 posiada osobne, dedykowane przetworniki dla kanałów stereo, które są pierwszej wody. A sekcja audio wogóle jest osobnym modułem z własnym zasilaniem i pozłacanymi wyjściami.
Osobiście jeśli chodzi o dźwięk to można powiedzieć, że zajmuję sie nim także i zawodowo. Samo zjawisko jego odbierania przez poszczególnych ludzi jest złożone, wielowymiarowe i... subiektywne. Więc oceny jako takie będą również nacechowane subiektywizmem. Do tego dochodzą różne osobiste preferencje, obiektywne różnice w sprzęcie, artykuły mniej lub bardziej sponsorowane... itd. Przy okazji artykułów: autor ocenianiący jakość dzwięku z wyjścia cyfrowego BDP9500, delikatnie mówiąc się nie popisał.
Do czego zmierzam...; padały tutaj stwierdzenia, że Philips jest budżetowy, choć akurat przedmiotowy odtwarzacz jest odtwarzaczem jakby nie było flagowym. Cenowo na tle innych firm takich jak Denon, czy Matantz może i tak. Lecz Philips jako firma posiadająca świetne zaplecze naukowe, nastawiona jest na odbiór masowy a co za tym idzie ich produkty są relatywnie tanie (Telewizory są tutaj wyraźnym wyjątkiem). Dla przykładu powiem , że posiadałem słuchawki a jakże Philipsa ;), model SBC HP890. Wziąwszy pod uwagę jakość wykonania i budowę były bardzo tanie kosztowały ok. 250zł. Jeśli chodzi o dźwięk to były zjawiskiem samym w sobie :rolleyes:. Wiele słuchawek renomowanych firm koszujących sporo więcej pieniędzy nie miało z nimi szans. Neutralne, wysoce analityczne, z świetną dynamiką. W sam raz do słuchania ulubionej muzyki i do fonoskopii.
Jak na razie mój wybór padł na Philipsa. Mam tylko nadzieję, że będę miał okazję go osobiście przesłuchać ze wzmacniaczem i kolumnami jakie sobie upatrzyłem.

Pozdrawiam.
 

TRIESTO

New member
Witam

Mam ten odtwarzacz od tygodnia.
Kilka zdań na jego temat po tygodniu.
Więc przede wszystkim mam stary amplituner bez HDMI więc na razie podpięty jest HDMI do tv i coaxial do ampli.
Obraz z DVD w stosunku do mojego starego dvd HK23 bo do tego tylko moge porównać jest duzo lepszy, BR natomiast to rewelacja .
Muzyka to inny temat i przy moim podłączeniu to niewiele mogę napisać , nie jestem tak bardzo mocny w tych technicznych rzeczach ale pewnie lepiej będzie jak podłącze go analogowo 5.1 do ampli.
CD no cóż nie wiem co jest w HK 23 ale gra lepiej niz PHILIPS 9500 podłączony analogowo do ampli
W środku 9500 cuda na kiju ale basów brak i ogólnie dźwięk którego osobiście nie lubię bardzo techniczny ,że się tak wyraże, na szczeście nie kupiłem go do słuchania muzyki ....
BARDZO SZYBKO WCZYTUJE PŁYTY BR w zasadzie porównywalnie do DVD nie mierzyłem czasu ale ok.15-20 sek. i gra
Design i wykonanie robi wrażenie szczególnie użyte materiały, widać i czuć starannośc wykonania.
Niestety MADE IN CHINA , takie czasy.

Pytanie do Was - jak najlepiej podłączyć do do mojego ampli (bez HDMI) , analogowo 5.1 tak ja sobie mysle czy tak jak jest coaxial lub może optyczne?

Pozdrawiam
 

maniek_ls400

New member
Czy jest jakiś posiadacz tego Philipsa z Warszawy/Piaseczna ? Odwdzięczę się za krótką demonstrację BDP9500. Jestem nastawiony na zakup tego BR, ale chciałbym mieć możliwość zobaczenia sprzętu na żywo, posłuchania mechaniki (np PS3 jest przeraźliwie głośna i nie nadaje się jako BR) i stwierdzenia, że to jest właśnie TO !
Kupowanie z opcją zwrotu w ciągu 10 dni jakoś mnie nie przekonuje..
A może wiadomo czy gdzieś w Warszawie stoi na wystawie taki sprzęt ? Czy Philips na Jerozolimskich ma salon wystawowy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

przemowroc

New member
Ja widziałem tego filipa w MM tylko , że we Wrocławiu może gdzieś w stolicy będzie. Generalnie jestem zadowolony. Po oglądnięciu kilku pozycji dvd zmieniłem zdanie na temat skalowania. Phil inteligentnie redukuje szumy i wygładza dodaje miękkości do obrazu może nie jest to super żyleta ale odnoszę wrażenie , że inżynierowie skłaniali się ku obrazowi kinowemu i swoją robotę odrobili na 5+. Dżwięk hd dla mnie rewelacja, jeżeli ktoś mówi że brakuje dynamiki i głębi cóż może za mało słyszałem. W drugim pokoju mam stereo i generalnie tam szukam głębi i przestrzeni. Ja szczerze polecam tego blu. Za: szybkość działania i to zarówno ładowanie płyt dvd, blu, cd oraz poruszanie się po menu, obraz hd rew. dvd 5+, dzwięk dla mnie 5- trochę brakuje dynamiki ale zawsze można podkręcić volume. Przeciw : cena
 

NickSon

Member
przemowroc
Właśnie miałem Ci to wcześniej napisać że czasami skalowanie/wygładzanie/obróbka może stworzyć takie wrażenie że obraz jest mniej ostry od tego mniej "ruszonego". Jak widać po dłuższej analizie jesteś za :)

PS Mam dość czekania aż łaskawie Phil zaktualizuje Soft Ile można? Nie idą za ciosem... ich strata chyba czekają aż na wiosnę wejdzie połowa zapowiadanych nowości konkurencji.
 

maniek_ls400

New member
W piątek rozmawiałem z panią z call center z EuroRTV - jest metoda na organoleptyczne poznanie Phila - wystarczy zamówić w dowolnym sklepie należącym do sieci - przywiozą, pooglądam i jeśli nie będzie mi odpowiadał mogę zrezygnować bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów a sprzęt zostanie na półce.
Jutro wybieram się do najbliższego EuroRTV i składam zamówienie. :)
 

NickSon

Member
maniek_ls400 Równie dobrze możesz to zrobić przez stronę EURO. Nie musisz się fatygować do sklepu. Dostaniesz informacje że towar czeka możesz iść oglądnąć i podjąć decyzje. Tylko co tu oglądać chłopaki powiedzieli chyba już wszystko :)
 

Tonio

New member
Tak czytam te wszystkie posty....może jestem staroświecki ale...czy ten Philips potrafi odtwarzać płyty Blu-Ray?
odnoszę wrażenie że chcemy by Odtwarzacz ,który został zaprojektowany do płyt niebieskich parzył kawę lub wypiekał bochenki.
Nie tak dawno naczytałem sie bzdetów na temat docierania ekranów plazmowych w Panasonicu...Chcemy by Philips czytał pliki{o niektórych nie miałem pojęcia ze istnieją!!!!} wszystkie jakie istnieją...ale czy nie mijamy się z prawdą?
Kupie tego Philipka ale tylko po to by czytał mi płytki niebieskie...inne formaty takie jak zwykłe CD zostawiam Yamaszce 1900...a reszta?...wracam :Ddo kompa.
 

NickSon

Member
Tonio Problem w tym ze konkurencja zaczyna wypiekać te bochenki. Wg mnie kupowanie tego Philipsa tylko dla niebieskich płyt to kasa wyrzucona w błoto (przy założeniu że masz dobry ampli z dekoderami HD) W takiej opcji w zupełności wystarczy np za 800zł bardzo dobrze oceniony BDP7500 Przy obrazie z "niebieskich" 1080p skaler już niewiele może więc każdy BD w cenie okolo 1000zl zagra podobnie.
 

Horhe Ortega

New member
Jest nowszy artykuł z ciekawymi fotkami -Audio Video zobacz -może coś jednak daje ten "element extra" w stosunku do BDP7500.Przecież nawet Blu bywa 1080i a kto bazuje tylko na Blu.
 
Ostatnia edycja:

jacek wo.

New member
Pilot - off topic

Sorry za off-topic, proszę moderatora o nieusuwanie - fido2001 - jak zaprogramowałeś pilota od Yamahy do n-boxa ????? Tamten wątek ma 2 lata, więc chciałem na priv, ale masz zablokowany chyba ...
Ja walczę z pilotem Yamahy drugi miesiąc - pięknie steruje BD Samsunga i plazmą Panasa, niestety nie pasują kody do dekodera Echostar HD-7200 z Polsatu ani do nboxa (ADB) ...:confused:
 

NickSon

Member
Horhe Ortega O jakim nowszym artykule piszesz? to co dałeś to stary który już dawno temu omawialiśmy w tym wątku.
jacek wo. nie masz instrukcji? tam wszystko musi być Mój poprzedni pilot ampa Yamahy miał kopiowanie pilotów. Nie masz kodu to musisz przycisk po przycisku przesłać sygnał pilotami skierowanymi do siebie. Nawet mało kumaty w angielskim użytkownik powinien to wyszukać w instrukcji.
 
Do góry