philips BDP9500

jacek wo.

New member
...
jacek wo. nie masz instrukcji? tam wszystko musi być Mój poprzedni pilot ampa Yamahy miał kopiowanie pilotów. Nie masz kodu to musisz przycisk po przycisku przesłać sygnał pilotami skierowanymi do siebie. Nawet mało kumaty w angielskim użytkownik powinien to wyszukać w instrukcji.
Instrukcje mam - polską i angielską, nawet czytać umiem, problem w tym, że ten pilot nie jest "uczący się", a podane w instrukcji kody do dekoderów sat firm ADB (n-box z n-ki) oraz Echostar (HD-7200 z Polsatu) nie działają na te urządzenia. Plazma Panasonic i Blu-ray Samsung współpracują bezproblemowo, natomiast nie wiem, czy pilot fizycznie wytrzyma sprawdzenie wszystkich możliwych czterocyfrowych kodów ... :confused:
 

maracz

New member
Fido2001>Mam pytanie do Ciebie:jak Philips 9500 skaluje obraz z płyt DVD w porównaniu do Samsunga P-1400,jest różnica?
 

dari555

New member
Kupiłem sobie tego philipsa i mam pytanko, łączę go z amplitunerem Yamaha rxv-661, która to nie nie ma dekoderów, ale ustawiłem w philipsie na PCM z bitstrema. Wszystko jest niby ok, ale dźwięk jest tylko 2.1 a nie 5.1... :(
Czy coś źle łącze?
 

dari555

New member
No właśnie niema takiej opcji, ale coś mi się wydaje, że ten philips robi z HD Multichanel tylko dwa kanały....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli masz podlaczone prawidlowo tzn. hdmi, sprawdz czy w ustawieniach
audio jako wyjscie priorytetowe jest hdmi i czy przypadkiem nie masz wlaczonego
downmix
 

JaCkyLL

New member
Kupiłem sobie tego philipsa i mam pytanko, łączę go z amplitunerem Yamaha rxv-661, która to nie nie ma dekoderów, ale ustawiłem w philipsie na PCM z bitstrema. Wszystko jest niby ok, ale dźwięk jest tylko 2.1 a nie 5.1... :(
Czy coś źle łącze?


Rozumiem, że chodzi o opcję połączenia po gniazdach coaxial/optical ? Miałem kontakt z playerem, wygląda rewelacyjnie - to trzeba mu przyznać. Obraz i dźwięk tez niczego sobie - podłączyliśmy tego Filipa z Yamahą DSP-AX2 po we/wy analogowych oraz po coaxialu. Dźwięk po analogu jest cichszy - tyle zauważyliśmy. Jeśli chodzi o coaxial to nie zmienialiśmy niczego w ustawieniach Philipsa - powinniśmy ? Czy są gdziekolwiek w playerze jakiekolwiek parametry odnośnie 7.1 analog out ?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Ustawiając PCM w Digital Audio-otrzymasz zawsze tylko 2.0ch LPCM ! Ustaw Strumień bitów lub Auto bo DTS/DD oba te ampli przecież dekodują.Dla wyjść analogowych dostępne są ust. wielkości, głośności, odległości(opóżnienia) i dżwięk test.
 

kobar76

New member
Pytanie do posiadaczy 9500 - czy poprawa jakości płyt DVD w porównaniu do 7500 jest warta tego dodatkowego tysiąca PLN ? Oglądam 95 % DVD wiec jestem ciekawy który BD wybrać. TV mam philipsa 46 9704 wiec wybór raczej pomiędzy 7500 a 9500.
 

matee

New member
46" ... zależy chyba z jakiej odległości będziesz oglądał ... z bliska może coś zobaczysz. z daleka nie odróżnisz nawet hd ready od full hd.

a po za tym ... my tu gadu gadu a bdp9500 ukazał się już w wielu sklepach (ceneo znajduje 7) i ceny startują od ~1698zł !!!
 

kobar76

New member
46" oglądam z 2,5 metra ( wiec raczej blisko) i dla mnie jest oki. ale sygnał musi być dobry wiec przekonuje się ku 9500 tym bardziej ze oglądam głównie DVD (i to przegrywane) dlatego wspomaganie Qdeo jest intrygujące. Czy faktycznie jest takie dobre? Czy znacząco poprawi mi DVD w porównaniu do 7500 ?
 

matee

New member
jako, że nikt z użytkowników nie chce się odezwać to pociągnę temat ...

skaler w 7500 był oceniany przez pismaków bardzo dobrze. praktycznie bez większych uwag.

jakby zastosować analogię z oppo i ich porównania modeli 80 i 83 OPPO BDP-80 Blu-ray Disc Player - Comparison wynikałoby, że dla twojego tv, którego należy umieścić w kategorii small/medium, nie ma sensu kupować wyższego modelu.

co innego gdybyś miał projektor i ok 100". wtedy werdykt byłby jednoznaczny - 9500.

dodatkowo 7500 nie ma wentylatora. 9500 go ma. wg kolegów z naszego forum nie ma problemu. wg kolegów z niemiec wentylator szumi głośno i wymieniany jest jako jeden z głównych mankamentów droższego modelu.
 

kobar76

New member
dzięki za odpowiedz, podoba mi sie określenie small/medium dla TV46" (on u mnie stoi w pokoju 3,6m x 3m) wiec dla mnie jest raczej oki, no nie wyobrażam sobie tam 100" :) ale co do BD to 7500 jest oczywiście kuszącą propozycją i też szukałem i czytałem wszelki info o wentylatorku w 9500 (generalnie jestem wyczulony na hałas napędu/wentylatora przy oglądaniu) czekam nadal na uwagi użytkowników 7500 i 9500 czy warto dopłacać ten 1k zł ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli dobrze kojarzę lekturę tłumaczenia a la google testu za Odrą, to hałas miał powodować mechanizm a nie wentylator?
 

kazzmij

New member
Mam zestaw 46pfl9704 i bdp9500, a więc dokładnie taki o jakim myśli Kobar76. Niestety nie widziałem w akcji bdp7500, więc trudno mi czynić jakieś porównania.

Mówiąc dokładnie bdp9500 mam dopiero parę dni, więc i doświadczeń z użytkowania bardzo niewiele. Ogólnie 46pfl9704/bdp9500 współpracują bezproblemowo, jakość odtwarzania zarówno BD jak i DVD jest bez zarzutu. Połączenie między TV a odtwarzaczem realizowane jest za pomocą HDMI, dźwięk do amplitunera przesyłany jest łączem optycznym.
Jedynie na co mogę narzekać to jakieś problemy z EasyLink - choć być może muszę jeszcze nad tym popracować i spróbować przeprogramować pilota TV (np. nie potrafię wyłączyć odtwarzacza za pomocą pilota TV, mimo że inne funkcje są realizowane).

Wentylator w bdp9500 jest naprawdę bezgłośny, praktycznie trzeba przyłożyć ucho do odtwarzacza żeby cokolwiek usłyszeć. Dysk twardy nagrywarki tunera satelitarnego stojącego obok (Technisat Digicorder HD S2 Plus) jest wielokrotnie głośniejszy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Specyfikacja i instrukcja milczą na ten temat, może ktoś próbował praktycznie - czy 9500 odtwarza pliki .mkv z filmami zakodowanymi w MPEG2?
Typowo dla .mkv stosuje się kodek .x/H264, a ja myślę o upakowaniu do kontenera .mkv zawartości płyt DVD, bez czasochłonnej rekompresji MPEG2/x264.
 

kobar76

New member
9500 już w domku :) mogę więc odpowiedzieć na pytania jakie sam zadałem i naprawdę warto dopłacić, obraz DVD naprawdę dobry i o to mi chodziło :) , wentylator nie słychać a jedynie co można usłyszeć to obracającą się płytę ale nie przeszkadza to (aja jestem raczej wyczulony na odgłosy) :) cała reszta pierwsza klasa wszystkim wąchającym się polecam
 
Do góry