philips BDP9500

fido2001

New member
Ja akurat mam inne podejście niz NikSon i choc od pewnego czasu bardziej cenię sobie Japońską elektronike (jak i samochody) to nie ma to nic wspolnego z patriotyzmem. Filipka kupiłem ponieważ w tym momencie to "Holenderczyk" made in china ;) wiedzie prym w swojej klasie cenowej a nawet wyżej :)

Co do "Niezliczonej liczby patentów" - tutaj podpisuję się pod tym - to prawda. Czasami mnie wmurowywało jak przeczytałem że jakaś firma wypuściła super sprzęt z rewelacyjnymi rozwiązaniami a ich wynalazca i właścicielem patentu jest właśnie Philips.

Z TV to różnie. Moja Mama ma kineskopową panorame 32" już ok 9lat i do tej pory obraz jest żyleta. Nic się nie psuje. kolory, czerń (...) wsio super. Natomiast LCD zaczęli robić raczej biedne, choć ostatnio to co wypuścili na podświetleniu LEDowym to wprawiło mnie w osumienie. Czerń piękna, kolorki też. Troszkę widać efekt halo ale myślę że jak zwiększą ilość ledów to sobie z tym poradza. AmbiLight to rewelka. Tak mi się to rozwiązanie podoba że do tej pory się tym zachwycam. W sklepach tego tak nie widać, ale jak ktoś ma w domu i zgasi światło to widać jak poszerza scenę :) rewelacja.

Jednak należy oddzielić patenty i oddział naukowy od produkcji. Philips dla mnie jest firmą która robi "wszystko" ot takie elektroniczne ecie-pecie. Mam raczej takie zdanie że jak ktoś zajmuje się wszystkim, to ...... Jednak Philips jest w tym oryginalny. raz na jakiś czas wypuszcza takie cudo jak DVD o którym pisałeś, ten TV którego test jest na tym portalu, mój :) BDP9500.......

Z tej stajni Filipka mam jeszcze zegarki 2szt. robota kuchennego, blendera, kilka drobiazgów w warsztacie. Ze wszystkiego jestem zadowolony.

Jeżeli chodzi o BB (Burr Brown) To 7500 ma wszystkie kanały (7.1 + osobne 2.0) obsadzone kośćmi BB PCM1754 a 9500 ma takie same tylko dla kanałów 7.1. Dla osobnego 2.0 ma lepsze kości PCM1789. Dodatkowo ma osobne trafo torroidalne do audio, płytkę z Qdeo (to najważniejsza różnica), lepsze audio (z tego co wiem to wzmacniacze operacyjne ma od JRC ale też z wyższej półki niż 7500) wyizolowany czytnik (metalowy ekran) i jeszcze kilka innych szczegółow mniej lub bardziej istotnych.

Co do parametrów jakie podał cez007 to filip takowych nie ma. Ma za to inne optymalizacje orazu ze względu na rodzaj materiału. Można je oczywiście całkowicie wyłączyć (mój wybór :) ) lub ustawić na AUTO.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
fido2001 Wiedziałem że jak masz Kure to nie przyklaśniesz w 100% Philowi ;) a ja i tak wiem swoje :) KAŻDY najwyższy model z serii w poprzednich latach jak i teraz to TOP wśród tv Czasami szwankowała czerń i bił ją z tym np Zamzung ale jakość obrazu wyważone kolory i bardzo dobre obrabianie obrazu SD to domena Philipsów.
fido2001
Dzięki że tak rzeczowo podszedłeś do testu tego BD i dobrze że miałeś punkt odniesienia (inne BD) Często jest tak że ktoś coś kupi nie miał nigdy nic podobnego i co on może o sprzęcie powiedzieć? :) Ładnie gra ;)
Myślę że test w AV już całkowicie wypełni temat a reszta dyskusji na forum to będą błędy bugi i nowe firmware.

PS EuroAGD już skoczyło z ceną do katalogowego 1999zł :) dla zasmuconych powiem ze oni zawsze wariują z cenami więc nie wykluczone że niedługo znowu będzie Niby promocja.

hmm czyli wychodzi na to że 7500 tor audio dla wielu kanałów tez ma na dobrym poziomie (przy cenie około) 900zł
Gdyby nie to że odtwarzacz to jakby nie patrzeć urządzenie mechaniczne to już by można się zabrać do tuningowania i nie patrzeć na gwarancje. Strach jest napęd zawsze może paść. Pewnie jeszcze można ulepszyć niewielkim kosztem tego 9500 Zasilanie wygładzić (o ile się da:) ) wstawić gniazdo EIC podmienić OPy może jakieś kondzioły :). Chwila moment i będą pierwsze Mod-y tego urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

twiggy

New member
cez007
W niemieckim teście napisali brak video EQ Czyli można się domyśleć że wszelkiego rodzaju nastawy obrazu.

Dokładnie. BDP 9500 nie posiada zaawansowanych opcji regulacji obrazu. Dostępne są tylko ustawienia predefiniowane podobnie jak w 7500
 
Ostatnia edycja:

matee

New member
Chwila moment i będą pierwsze Mod-y tego urządzenia.

Najbardziej wyczekiwanym modem będzie Region FREE ;)

A Euro RTV AGD zwąchało pewnie interes ... mogę się założyć, że ktoś był tu i tam na forum, mieli dużo wejść na stronę produktu, ciśnienie u klientów podskoczyło i ... mamy 1999 :shock:
 

NickSon

Member
matee a to żaden mod nie będzie :) jak to w Philipsach pewnie skończy się na sekwencji cyfr przycisku ok i restarcie i region Free gotowy.
Spisek cenowy to raczej nie jest :) za dużo produktów oni mają żeby taką inwigilacje robić jeszcze czytać fora Promocja obejmowała wiele różnych urządzeń video. Skończyła się jedna Promo za 2 tyg zacznie się następna. Myślę że do miesiąca i sprzęt ten będzie w wielu sklepach a nie 4 i cena zrobi się atrakcyjniejsza przecież już był w mixelektronics z odbiorem osobistym po 1650zł. Z Chin towar płynie i płynie:D
 

matee

New member
Z Chin towar płynie i płynie:D

Oby przypłynął jak najszybciej ... w sumie to na 99% decyzję podjąłem na rzecz Philipsa 9500. Poczekam aż cena spadnie ...

Choć nie będę ukrywał, że wciąż łazi mi po głowie Oppo ...

PS. Euro ma, póki co mimo ceny, jedną przewagę nad konkurencją - raty bez odsetek ...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ntfs

Z całym szacunkiem dla tego modelu, ale dlaczego tak zgrabnie omijacie brak wsparcia NTFS.
" Dziękujemy za kontakt z firmą Philips.

Odtwarzacz blueray BDP9500 nie wspiera systemu plików NTFS. Nie posiadamy żadnych informacji o zamiarach wprowadzenia wsparcia dla tego formatu.

W razie pytań prosimy o ponowny kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod bezpłatnym nr tel. 008003111318. ". Jka zamierzacie(jeśli) oglądać mkv.-ły ? Konvertować je ? Czy może to ja przeceniam brak w/w funkcji. Zupełnie piszę to bez złośliwości, bo byłem bardzo gorąco zainteresowany tym modelem.....
 

NickSon

Member
ernet Ale kto omija? gdzie omija? Temat poruszany kilka razy. Sporo osób czeka z nadzieją...
Pytanie czy programowo da się to zmienić?
Czy konstrukcja na to pozwala? Są tu jacyś elektornicy-programiści?:)
 

matee

New member
Są tu jacyś elektornicy-programiści?:)

Też o tym myślałem ... jakby dojść do kodu źródłowego firmware to myślę, że można by dużo poprawić i zmienić. W końcu assemblera zna póki co kilka osób na świecie :)

Mniejszym problemem od obsługi NTFS-ów były by pewnie moje utęsknione zmiany ustawień odległości głośników !!!
 

fido2001

New member
Może to żadne pocieszenie ale kiedyś pytałem na infolini Samsung-Polska o nowy firmware do BD-P1400. Wszystko mi chodziło, tylko znalazłem na amerykańskiej stronce nowsza wersję niz w EU. Z racji innego regionu nie dało się wgrać tamtego firmware więc pisałem, dzwoniłem (...) odpowiedzieli mi to samo - nic nie wiedzą na temat nowego firmware i nic nie słyszeli aby taki miał sie w EU pojawić. Nawet jakiś człowiek z Samsunga próbował przekonywać mnie że to tylko soft na USA bo nasze europejskie playerki nie mają tych usterek co w USA. Nie skomentuje tego, natomiast 3tyg. póxniej pojawił się ten firmware na Polskiej stronce :) A później nawet dwie kolejne wersje z czasem...

Jestem z wykształcenia informatykiem i chociaż nie specjalizuję się w programowaniu to wiedzy mam na tyle iż jestem w 100% pewien że wystarczy dokleić troszkę kod i NTFS jest widoczny bez problemu. Może w tym temacie trza by pisać do Philipsa...

Pozdrawiam.
Rafał
 

NickSon

Member
heh fido2001 w pierwszej części wypowiedzi nakreśliłeś jaka to jest skuteczność nacisków na producenta wg mnie meile wysyłane do Pana/Pani z BOK są wywalane do kosza i za 5 min nikt o nich nie pamięta :).

Mały OFFTOPIC
Czytam sobie teraz o nowościach pokazywanych na CES jestem w szoku koncerny oszalały zmieniają modele co pół roku i bądź tu mądry. Wchodzą nowe serie BlueRay od Panasonica modele 35, 65 i 85 Sonego 370 570 i 770 Samsunga c5500 c6500 c6900 c7500 Wszyscy poszli za ciosem i pretekstem do nowych modeli jest obsługa 3D to akurat mi wisi bo żeby to uzyskać zmuszają nas do zakupienia nowego TV a to już jest chore. Na potrzeby zdzierstwa "wymyślili" jeszcze nowe HDMI 1.4 które ma wysyłać znaczniki 3D A co !!! na kabelkach 1.4 ready tez trzeba zarobić.... Pomijając te nieszczęsne 3D nowe modele wprowadzają inne funkcjonalności np wbudowane WiFi, szeroką obsługę streamów sieciowych, podobno dobra obróbka do HD itd... nie sądzę żeby panasonic czy sony wprowadził w swoich nowościach obsługę mkv Sony wiadomo producent i wydawca filmów na BR ;)
Jeśli Philips nie wprowadzi NTFS to będę w kropce :)

Nocna edycja ;) czytam i czytam... Toshiba i Sharp tez szykują nowości BD. Na koniec info dla zwolenników BD390 LG zapowiedział nową serie będą to BD530 550 i 590 Ten ostatni będzie miał dodatkowo wbudowany dysk 250GB
 
Ostatnia edycja:

maniek_ls400

New member
Witam,
to mój pierwszy post na HDTV. Czytam od około roku, ale do tej pory opcja 'czytacza' mi wystarczała ;).
Ponieważ poczytałem sporo pozytywnych opinii o Philipsie 9500 zamierzam go kupić. Problem przed jakim stoję to totalny brak możliwości obejrzenia tego urządzenia na żywo, możliwości dokonania wyboru między czarnym /srebrnym i ogólnie przekonania się, że mi się podoba wizualnie.
Czy ktoś z Forumowiczów może podpowiedzieć gdzie w Warszawie (chętnie południowej) można obejrzeć to 'cudo' ?
Inny model, który biorę pod uwagę (z powodu TV - TH-50PZ oraz amplitunera (z wejściami 7.1 bez dekoderów HD)) to Panasonic DB-80). Jednak plastikowość Panasonica mnie nie przekonuje, dodatkowy minus to 60s potrzebne na start :-(.
Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Mariusz
 

matee

New member
BDP9500 jest tylko czarny.
Sklepu stacjonarnego raczej nie znajdziesz :(
Jest jedna sztuka w Euro w Katowicach :mrgreen:

Przedwczoraj był dostępny gdzieś jeszcze, ale już nie ma go ...

Wierząc zdjęciom i opisowi fido2001 jest zajebi...sty !!!
 

fido2001

New member
Witajcie.

Niestety jego "zaje***tości" nie jestem wstanie oddać jakimikolwiek zdjęciami. Dopiero jak się tego Filipa do ręki weźmie to wrażenie jest 2x wieksze niz oglądając to na fotografiach. Foto nie oddaje wagi, nie oddaje tego co palce czuja, nie oddaje staranności z jaka frezarka rzeźbiła to cudo (obudowa). Z pełnym przekonaniem przyznaję że nigdy nie podniecałem się wyglądem sprzętów elektronicznych. Owszem jedna ładniejsze, inne mniej (...) Taki Pioneer BDP320 i LX52 oraz 51FD są łądne - mi się podobają, Panasoniki i Sony nie bardzo (plaskikowość), ale Filip to już nie jest cos co sie ocenia w takich kategoriach. ON jest po prostu śliczny (...) podziwiam go sobie za każdym razem po kilka sekund ;) zanim go włączę. Tak samo jak zatrzymuję się zawsze na chwilę przed wystawą produktów Svarowskiego ilekroć przechodzę koło takiego sklepu. Dla mnie biżuteria nie ma żadnego znaczenia. Moja żona też nie bardzo lubi się w takie cuda zdobić - woli kasę wydać na wycieczkę w góry lub inne ciekawe miejsce w którym jeszcze nie byliśmy (ostatnio myślimy o Nordkapp).Ale tak jak ja podziwia Svarowskiego i naszego Filipka; tak jak ja uważa że jest śliczny. Oboje obawialiśmy się że ten lustrzany front może być zbytnio odpustowy, ale już przy pierwszym obejrzeniu z bliska odetchneliśmy z ulgą. Nic takiego się nie czuje. Widać że po za sztabem elektroników Philips ma załogę stylistów i projektantów. Widać też że nie szczędził na materiały i ich wykonanie. To "czarne" alu szczotkowane nie jest tak jak np. mój ampli Yamahy 663 po prostu malowany. Aluminium w przypadku Filipa jest tak jakby oksydowane, to jest coś ślicznego. Pięknie wygląda. Jedyny raz kiedy spotkałem się z takim materiałem to z racji wykonywanego zawodu, a właściwie miejsca w jakim pracuje miałem możliwość poprowadzić w testach porównawczych Astona Martina DB9 - w tym pojeździe przycisk klaksonu i kilka elementów kokpitu oraz część subwoofera wbudowanego między miejscami pasażerów ma takie lub podobne wykończenie - podobne w sensie odczuć wizualnych i dotyku.

To nie jest byle jaka puszka zrobiona na zasadzie byle by było ....i tak najważniejszy środek. Tutaj widać że dla Philipsa ważne było to co "w" i to co "na"

Pozdrawiam.
Rafał.
 
Ostatnia edycja:

maniek_ls400

New member
BDP9500 jest tylko czarny.
Sklepu stacjonarnego raczej nie znajdziesz :(
Jest jedna sztuka w Euro w Katowicach :mrgreen:

Przedwczoraj był dostępny gdzieś jeszcze, ale już nie ma go ...

Wierząc zdjęciom i opisowi fido2001 jest zajebi...sty !!!

Co do koloru - szkoda.. Onkyo mam silver.
Czy wiadomo dlaczego jest tak słabo z dostępnością tego urządzenia, dlaczego nie można go kupić ? Reglamentacja czy inny czort ? Nawet na "zachodnich" sklepach jest słabo z tym modelem. W cenniku Saturna np jest jakiś 9100..
 
Do góry