philips BDP9500

BitTornado

New member
Różnice będą dla nagrań video (np.: 1080i/50Hz), czyli koncerty lub filmy dokumentalne. I jeszcze kwestia na ile widoczne, to już zależy od przekątnej ekranu i odległości od niego.
Przy filmach 1080p/24 procesor chyba nie ma nic do roboty...
ale ja niemam trybu 24hz w moim tv,jest to telewizor HD Ready
a wiec rozumiem bluray jak najbardziej z dobrym procesorem do obrupki obrazu,albo sie myle?
 

fido2001

New member
Ufff...

Pierwsze podejście juz a mną ;) więc czas podzielić sie przynajmniej z grubsza spostrzeżeniami.

1. Wykonanie 10/10 - rewelacja. Wyciagając z pudełka, trzymając w rękach (troszke sobie waży) i oglądając na półce - w kazdym przypadku wrażenie nieziemskie. Mam już dość tej mody robienia wszystkiego z plastiku. ten playerek jest trafieniem 100% w mój gust

2. Odtwarza DivXy wraz z napisami w zwykłym tekstowym formacie. Polskie ogonki wyświetla poprawnie.

3. Odtwarza MKV również z napisami i w rozdzielczości 1920x1080 czyli zerżnietę z BD.

4. Wiatraczek, czyli nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Napisze krótko - układ zasilania w mojej plazmie - KURO 42" chałasuje już głośniej, tak więc nawet nie bede zabierał się za wymianę wiatraczka bo nie ma to dla mnie sensu.

5. Polskie menu prowadzi wszędzie za rączke. Jest help który wyjaśnia do czego służy każda opcja.


6. SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA !!!!!!!!!!!!!!!! ten sprzęt działa tak jak DVD-Player , szybko reaguje na przyciski, szybko wczytue płyty. Rewelacja !

7. Obraz żyleta. Puszczałem jeden z odcinków CSI Las vegas z Pendrive (kiepska jakość na kompie bo rozdzielczość to TVrip). Puszczony przez filipa wygląda jak zupełnie inny film ! ten Marvel Qdeo faktycznie wymiata. Piękny płynny obraz, az by się chciało krzyknąć WOW !!!

8. Nie rozpoznaje NTFS.

9. Jeszcze jedna fajna sprawa, Jak się ustawi HDMI na AUTO to po włożeniu DVD wypuszcza sygnał 1080p (skaluje do FullHD), jak Blu Ray 1080i25 (Apocalipto) tak samo 1080p (tutaj pewnie sam deinterlacing - i robi to zaóważalnie dobrze).
Jak się natomiast puścimy prawdziwego Blu raya, to przełącza sygnał na 1080p24. W samsungu musiałem sam ręcznie przełączać między 24 i 25 a tutaj miła niespodziewanka.

Na koniec powiem tak. SUPER zabawka !
Bawiłem sie przez 3 dni w Święta Pioneerem LX52 i BDP320 (szukałem różnic). Miałem też jeden dzień Denona 2010. Cieszę się że zdecydowałem się na Filipa. Mogę w końcu uczciwie powiedzieć że w końcu mam swój docelowy odtwarzacz BluRay :)

Jak macie jakieś pytania to piszcie.
Pozdrawiam.
Rafał
 

matee

New member
Po pierwsze a propos wiatraczka ... chciałbym używać BD jako uniwersalnego odtwarzacza, czyli do również do płyt CD. Jak wygląda szumienie bez włączonego Kuro i przy ściszonym dźwięku?

Druga sprawa. Jako, że nie mam dekoderów HD w ampli, będę używał wyjścia 7.1. W przypadku BDP7500 odległości głośników tylnych bodajże można ustawiać ze skokiem 1,5m. Jak jest w nim?

Trzecia. Czy obudowa ma plomby?
 

JaCkyLL

New member
Fido...
w zasadzie mój wybór rozważam w dość podobnej grupie urządzeń - pionek bd51fd, bd320, denon2010, niestety LX71 trochę poza moim zasięgiem cenowym. no i oczywiście filip9500.

napisz gdzie go kupiłes i za jaką kasę - oczywiście jeśli to nie tajemnica :) czyli co ... po kilku godzinach użytkowania jesteś zadowolony ? :D
 

NickSon

Member
O nowych firmware to nam kolega raczej nie powie nic tylko czekać na nowy soft.
fido2001 możesz sprawdzić co przechodzi po sieci?

matee Myslisz ze nastawy opóźnień są aż tak ważne? Przy takich (domowych) odleglosciach? 1m to zaledwie 3ms Wychodzi na to ze 7500 ma uklad ze skokiem co 5ms (1.5m). Często obraz z dźwiękiem się rozjeżdża więcej niż te nastawy...
 

JaCkyLL

New member
w teście niemieckojęzycznym był taki zrzut ekranu, może on coś Ci podpowie matee:

philips_bdp9500_osd_ls_abs2.jpg


W temacie firmware do bd9500 pisałem gdzieś chyba wyżej że na stronie philipsa jest do pobrania wersja 1.04 - usuwa jakiś problem zauważalny na filmie BR Terminator Salvation. Nie wiem dokładnie o co chodzi ale coś jest więc widać że serwis jakoś reaguje.
 

fido2001

New member
Witajcie...

kolejne spostrzeżenia...

1. Nie da się ustawić recznię adresu IP. Router musi mieć włączoną opcje DHCP. Dla mnie to lekki zgrzyt bo całą sieć w domu mam ręcznie skonfigurowana, teraz musiałem załączyc DHCP. DLa normalnych ludzi nie powinno to być problemem, no chyba że ich router DHCP nie obsługuje.

2. Sieci używa do ściągania firmware i BD-Live (jak na raazie)

3. Głośniki jak na załączonym powyżej obrazku - co 1.5m

4. Sprzęt kupiłem z firmware 1.00 - Terminator nie ruszył. wczytywał 6sek. płytkę a póxniej wylatywał do menu. Identycznie miałem w Samsungu GD-P1400, a kolega w Pioneerze 51FD. We wszystkich przypadkach pomogło wgranie najnowszego firmware - w przypadku BDP9500 firmware z USB Pendrive wgrywał sie 39sek. (plik ok 20MB)

5. Nie ma plomb (już to wykorzystałem by delektować sie środkiem)

6. To bardzo MIŁA niespodzianka ! Dzwięk analogowy stereo brzmi w mojej ocenie lepiej niż z Pioneera 51FD. Powtarzam ANALOG-STEREO, bo to ważne. Wszystkie kanały maja A/C Burr Browna, ale tylko stereo mają BB z wyższej półki. BDP-7500 ma wszędzie te same kości BB, tutaj dla stereo dali dodatkowo wyższe modele. Odsłuchiwałem sobie kilka płyt cd (ampa mam starego poczciwego harmana którego zanic w świecie nie oddam za jego barwę dzwieku - to jest moje guru w świecie stereo) - 4 pory roku Vivaldiego, Pink Floyd - Dark side of the moon, Mike Oldfielda - Voyager (...) miałem jeszcze kilka płytek ale wybiła 3.25AM i trza było się położyć choć na chwilke bo do pracy wstać musiałem. Krótko- przy oldfieldzie nie czułem różnicy, albo była na tyle mała że uznaje to za autosugestie, natomiast Floydzi i Vivaldi to "miód malina" :) Na podstawie tych płytek zaczynam cieszyć sie z Filipa jeszcze bardziej bo mam teraz jednego gada do wszystkiego.

Pozdrawiam.
Rafał

PS. Jak to możliwe żeby "raczej średnia" firma jaką jest Philips zrobiła takiego killera i to jeszcze za ~500€.

@JaCkyLL - jestem bardzo zadowolony :) Ja też wybierałem między tymi samymi modelami co Ty. wszystkie po za Pionkiem 71 miałem w domu do testów na kilka dni. Kupiłem przez neta w (www_euro_com_pl) RTV-EURO-AGD za 1890 zł na drugi dzień od zamówienia dostałem.
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
fido ...
ponawiam pytanie, gdzie i za ile go kupiłeś - chyba że to tajemnica :) ?

i jeszcze jedno. czy wykorzystujesz 7.1 analog out z philipa do swojego HK ? jaki model HK masz ? ja mam 235 i chcę z bd9500 podać mu po 7.1 analog dźwięk pod kino a i wyjście stereo out z filipa wykorzystać i też podać na mohego HK - można tak, prawda ?
 
Ostatnia edycja:

BitTornado

New member
Ufff...


7. Obraz żyleta. Puszczałem jeden z odcinków CSI Las vegas z Pendrive (kiepska jakość na kompie bo rozdzielczość to TVrip). Puszczony przez filipa wygląda jak zupełnie inny film ! ten Marvel Qdeo faktycznie wymiata. Piękny płynny obraz, az by się chciało krzyknąć WOW !!!


Rafał

a jak wyglada obraz z orginalow bluray,czy jest lepszy albo taki sam jak na innych odwarzaczach bluray?
 

matee

New member
To ja się powtórzę z nadzieją na wyjaśnienie ;)

"a propos wiatraczka ... chciałbym używać BD jako uniwersalnego odtwarzacza, czyli do również do płyt CD. Jak wygląda szumienie bez włączonego Kuro i przy ściszonym dźwięku?"

Natomiast skok ustawień odległości co 1,5m to dla wg mnie skandal ...
 

JaCkyLL

New member
BitTornado ...
czytałeś co pisał kolega Fido2001. W Święta testował chyba dwa pionki - LX52 i BD320 oraz Denona 2010. Sam ponoć posiada(ł) jakiegoś samsunga - nie pamiętam, jest gdzieś wyżej napisane. Skoro się zdecydował na filipa to pewnie obraz mu leży w porównaniu z tym co widział na innych klockach. Poza tym ja uważam że dyskusja o obrazie i dźwięku jest dość utrudniona - to pojęcia względne uzależnione mocno od odbiorcy. To tak jak byś pytał kogoś o pogodę - jednemu pasuje słoneczna a innemu pochmurna :)
 

fido2001

New member
JaCkyLL,

Mój ampli do stereo to HK 680. Mam tam podpięte po analogu tylko stereo bo więcej się nie da ;) To jest prosty klasyczny wzmacniacz stereo L+R :) Resztę dźwięku wysyłam po HDMI do Yamachy RX-V663. Do filmów, CD-AudioDTS, DVD używam własnie Yamahy, a do płyt CD HK który wzmacia to co z analoga dostanie.

Sprzęt kupiłem przez neta w (www_euro_com_pl) RTV-EURO-AGD za 1890 zł na drugi dzień od zamówienia dostałem przesyłke.

Co do Twojego pomysłu z podłączeniem to możesz tak śmiało zrobić i zmieniać sobie tylko źródło dźwięku w Harmanie w zależności co będizesz chciał słuchać.

BitTornado.

Obraz z Blu Ray to żyleta. W większości płyt widać poprawę na plus w porównaniu do Mojego Samsunga BD-P1400.
W porównaniu do Pioneera LX52 też jest poprawa ale tylko delikatne subtelne różnice widoczne najbardziej w ciemnych scenach. Natomiast kolosalna poprawa jest widoczna na polskim wydaniu Apocalypto które zrobione jest w 1080i25. Pewnie dlatego tutaj widać taka róźnicę bo Qdeo rozwija skrzydła przy zmianie na 1080p (deinterlacing). Przy tym filmie nawet moja Żona widzi poprawę w ostrości i przedewszystkim płynności obrazu (porownywaliśmy do LX52). BDP320 i Denona już niestety nie mam, ale myslę że porównywanie do nich raczej w mojej ocenie nie wiele by zmieniło. BDP320 to to samo co LX52 jeżeli chodzi o sekcję VIDEO - 100% to samo, w audio się nie zgłębiałem. A denon przegrał u mnie z Pioneerem w jakości obrazu i ubogiej możliwości zmian w ustawieniach obrazu.

matee

Co do wiatraczka,
Przy wyłączonym całkowicie TV, komputerze (mam w tym samym pokoju), plazmie, itd. Jak załączę samego Filipa i HK to siedząc 2.5-3m od zestawu nic nie słysze. Natomiast ok 1-15m od zestawu przy braku odtwarzania lub w przerwach między utworami słychac lekkie brzeczenie, ale trzeba się wsuchać. To bardziej brzmi jak praca mechanizmu cd w CD-playerku Technicsa jaki miałem kiedyś niż odgłos wiatraczka. Mnie to całkowicie nie przeszkadza. Myślę że kilka osób wyolbrzymiło ten problem i zresztą ja sam dałem się ponieść sugesti i zanim przywiozłem Filipa do domu miałem juz kupiony wiatraczek na wymianę. Jak sie jednak później okazało całkiem niepotrzebnie.

Pozdrawiam.
Rafał.
 
Ostatnia edycja:

matee

New member
Jeśli komuś zależy lub chce mi pomóc w tym by na wyjściu 7.1 odległości głośników można ustawiać z większą dokładnością niż 1,5m to trzeba dzwonić lub pisać do Philipsa ...

Pierwsze zgłoszenie już złożyłem osobiście :)
 

NickSon

Member
Tak najważniejsza jest konfiguracja głośników.. Najlepiej prosić o skale milimetrową a słuchacz będzie zakuty w dyby co by mu się za bardzo głowa nie ruszała.
fido2001 mam rozumieć ze wielokanałówka w 7500 ma te same BB co 9500?

Co do stwierdzenia że to "raczej średnia" marka bym się nie zgodził Prędzej bym napisał bardzo dobra marka celująca w towar ze średniej półki choć i wyższa im się trafia np TV.
Bądźmy patriotami swojego regionu-Europy :)
1 Holenderska marka
2 Niezliczone liczby patentów i innowacji
3 Znaczący gracz w dziedzinie TV zawsze świetne TV nawet laik bez testów, sugestii, znaczków EISY itp stwierdza że Filip ma super naturalny obraz. Ja fanem tv philipsa jestem od zawsze.
Trzeba pamiętać że ten odtwarzacz BR to nie jest debiut Philipsa na rynku dobrych urządzeń ze średniej półki. Wcześniej w technologii dvd mieli swojego flagowca z SACD DVP-9000S.
To że produkują czajniki mi akurat nie przeszkadza. Trzeba im przyznać że wzornictwo zawsze maja rewelacyjne. Ja jakiś czas temu zakochałem się w ich mini wieżach eleganckie wzornicze cudo.
Philips to marka nie odtwórcza jak wiele innych. Wydaje mi się że mają silną bazę naukową i jeszcze wiele ciekawych i innowacyjnych urządzeń wyjdzie spod ich łapek.
 

cez007

New member
fido2001 mam pytanie:
Czy w 9500 jest możliwość regulacji parametrów obrazu np. jasności, kontrastu, gammy, ostrości?
 

matee

New member
Tak najważniejsza jest konfiguracja głośników.. Najlepiej prosić o skale milimetrową

przestań ironizować i drwić ... uważasz, że skok 1,5m to rewelka? używane przeze mnie do niedawna dvd (Sony DVP-S735D) miało to zrobione tak, jak powinno być, czyli dokładność 0,2m ... a było wyprodukowane w zamierzchłych czasach (jeden z pierwszych dvd od Sony).

w Philipsie przyłożyli dużych starań do jakości wyjść analogowych (osobne zasilanie, pozłacane gniazda, ...), a popełnili błąd w oprogramowaniu ...
 

NickSon

Member
matee ok tylko jeszcze raz zapytam Czy to takie ważne? Słyszysz różnice na poziomie 1-3ms? Jeśli miałeś kalibracje co 20cm to co robiłeś jeśli Twój słuch/głowa powędrowała 40cm obok? zatrzymywałeś film w celach rekonfiguracji? Już całkowity klops jest gdy film oglądają np 3 osoby :) Zabawa w opóźnienia to może w pokoju 50m2 ma sens tyle że w słabo wytłumionych pomieszczeniach zwłaszcza dużych to odbicia są większym problemem niż jakieś tam 20 czy 35cm w konfiguracji u źródła. Ja bym oddał ta konfiguracje za lepsze przetworniki C/A takie jak są w torze stereo. Oczywiście to jest moje zdanie każdy ma prawo do swojego :)
 
Do góry