philips BDP9500

JaCkyLL

New member
czytam to porównanie z niemieckiego chipa i ten test z kilku wpisów wcześniej ( niemiecki test tłumaczony w googlach :D ) i nie widzę za bardzo konsekwencji. w teście przede wszystkim była mowa, że stosunek możliwości/jakości bdp9500 do ceny jest rewelacyjna. za rozsądne pieniądze naprawdę rozsądny odtw. który nie uniknął byków takich jak chociazby głośny wentyl :) bądź problem z basem. w teście philips dostał 41 oczek za tzw. Preis-Leistung - ciekawe co brano pod uwagę :)
technicznych informacji jest tu niewiele, piszą o parametrach głośności urządzenia i poborze mocy. w porównaniu z pionkiem wypada marnie, ale czy nie jest to wartość statystycznie średnia ?
 

NickSon

Member
zauważcie jedno !!!
poziomy głośności:
7500 - 0,8 sona (jest bez wentyla)
9500 - 0,9 sona (jest z wentylem)

z tego co piszą konstrukcje są bliźniacze. różnią się niby sekcją audio i jej zasilaniem, modułem skalera oraz wentylem. czyli sam wentyl dokłada 0,1 sona.

wychodzi z tego, że napęd może również sporo szumieć sam z siebie ...
To raczej nie tak! Tu odejmowanie nic Ci nie powie i tego tak się nie robi.
Sam wentylator może mieć głośność np 0.7 sona i może być bardziej upierdliwy niż hałas samego napędu bez tego wentylatora.
Ciekawostką jest to że philips w 9500 (chyba) nie stosuje jednego rodzaju napędów http://www.dvdboard.de/forum/showthread.php?p=1304484 tu napęd w plastikowej puszcze. Różne napędy to możliwe różnice w hałasie.

gdzieś już chyba było na forum, ale nie ma sprawy

http://www.chip.de/bestenlisten/Best.../index/id/746/

ciekawe jest to, że 7500 został wyżej oceniony od 9500 ... co wy na to?
Litości test CHIP.... tam w teście może wygrać urządzenie które ma gwarancje door to door w zestawie 20 kalbelków 10 naklejek i plakat na ściane.
 

matee

New member
macek
na właśnie oppo sporo droższy niż w USA i ma też wentyla. na SACD/DVD Audio średnio mi zależy, choć zawsze to jakaś opcja. mało płyt, a w bezpośredniej konfrontacji szczena mi nie opadła (takie tam testy ślepe sobie zrobiłem. zresztą kurczaki też mówiły, że jakoś tam nie słyszą za bardzo).

do stereo mam wzmak cyfrowy TacT więc do niego i tak sygnału cyfrowego SACD nie wpuszczę ...

dlatego myśli me kręcą się wokół philipsów :mrgreen: i może zaryzykuję.
 

matee

New member
NickSon, JaCkyLL

test w chipie nie jest wyrocznią. po prostu kolejne spojrzenie, a tego nam trzeba, by wyrobić sobie opinię
w miarę obiektywną.

można wybrać proporcje wagowe poszczególnych składników i wtedy wyjdzie ocena wg naszych wymagań.
 

BitTornado

New member
philips w 9500 lepiej scaluje obraz z dvd i ma lepszy tor audio,a jak jest z obrazem HD z bluray czy widac ruznice pomiedzy philips w 9500 a 7500 ???
 

JaCkyLL

New member
Panowie/Panie,
powiem tak ... pojadę do empiku i kupię av i przeczytam test. jestem jednak pewien, że efekt będzie taki:
fajny odtw. za dobre pieniądze, video extra, audio niczego sobie chociaż philips nie ustrzegł się błędów. trochę głośny wentyl, ale są głośniejsze ( są też cichsze ). podsumowanie: ciekawa propozycja na naszym rynku, długo wyczekiwana. konkurencja dla wielu modeli z niedociągnięciami. średnia półka na której stoi niewiele urządzeń.

jestem pewien że ta recenzja/test nie wiele wniesie do głów osób które zastanawiają się co wybrać :) trzeba zaryzykować i kupić i już. albo będzie ok albo nie :D
 

matee

New member
w sumie kupując w sklepie internetowym dużo nie ryzykujemy. mamy 10 dni na ewentualne rozmyślenie się ...

czuję, że pójdą tą drogą :mrgreen:

dziwią mnie w 9500 dwa różne napędy, lub ten sam ale raz obudowany blachą, a raz nie.

ps. a to co napisałeś to wycinek z niemalże każdej recenzji :-D
 

NickSon

Member
Też tak myślę werdykt przy tej cenie (już był dostępny za 1650zł) może być tylko jeden.
Moim zdaniem jeśli ktoś chce oglądać tylko Filmy Blu ray ma dobry ampli z nowymi systemami audio HD i równie dobrym skalerem to kupno takiego Philipsa wg mnie nie jest konieczne. W takich okolicznościach fajniejszym sprzętem może okazać się np LG BD390. Sytuacja zmienia się wówczas gdy nie mamy HD audio w ampli dużo oglądamy dvd i plików typu mkv wtedy 9500 jest wykorzystywana w 100%.

O teście chipa się nie wypowiadam bo dać 30% wagi dla obrazu i nie dać rubryki oceny za dźwięk to jakieś kuriozum. Poza tym przy takim sprzęcie jak BR ważne jest rozdzielenie oceny za jakości HD i SD zwłaszcza ocena za SD może nam powiedzieć z jak dobrym procesorem video mamy do czynienia w HD różnice już będą niewielkie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
philips w 9500 lepiej scaluje obraz z dvd i ma lepszy tor audio,a jak jest z obrazem HD z bluray czy widac ruznice pomiedzy philips w 9500 a 7500 ???
Różnice będą dla nagrań video (np.: 1080i/50Hz), czyli koncerty lub filmy dokumentalne. I jeszcze kwestia na ile widoczne, to już zależy od przekątnej ekranu i odległości od niego.
Przy filmach 1080p/24 procesor chyba nie ma nic do roboty...
 

JaCkyLL

New member
czyli co ? matee, NickSon ... kupujemy AV, lektura i wieczorem jakieś nasze komentarze a potem męska decyzja :) kupuje albo nie :D i dość tego zastanawiania się i gdybania. trzeba kupić, poużytkować i napisać swoje uwagi i niech inni mają decyzyjny problem :)
 

NickSon

Member
Nie wiem czy kupujemy w Empiku mają wygodne kanapy :D
Koniec głupiego zaśmiecania forum :) Może coś napisze po lekturze...
Myślę że tu powinna rozgorzeć dyskusja już szczęśliwych użytkowników na temat bugów urządzenia no i komentarza w sprawie nowych firmware (o ile będą).
Ja czekam i mam nadzieje że wprowadzą obsługę NTFS i może jeszcze o coś wzbogacą to cudo.

aaaa i podstawowe pytanie czy przez kabel sieciowy odtworzę mkv-y
 

fido2001

New member
Witam.

Ja swojego BDP9500 odbieram jutro o 14.00
Właśnie dostałem potwierdzenie :)

Ten ostatni test z AV i budowa modularna całego urządzenia przelała krople i decyzja zapadła dzisiaj rano...

Tak więc od czwartku ostro zabieram się do testowania i porównywania z tym co mam obecnie (Samsung BD-P1400)

Pozdrawiam.
Rafał.
 

matee

New member
Jest jeszcze jeden nie poruszony dotychczas problem z Philipsem ... regiony.

Czy ktoś wie jak zdejmuje się blokady?
 

NickSon

Member
Niestety w moim empiku był jeszcze grudniowy numer AV dziwne bo "Płaskie ekrany" z tego samego wydawnictwa na styczeń już były. Jeśli ktoś jest uczynny to poproszę foto artykułu na PW ;)
 

JaCkyLL

New member
NickSon ... u mnie to samo :) AV jest ale z grudnia, styczniowy pojawi się około 10-12 stycznia. zaczyna mnie to mocno napinać :D
 

JaCkyLL

New member
nie wiem jak Ty matee, jak Ty NickSon ...
tak naprawdę oczekiwanie na test z AV i komentarz fido2001 nie wiele chyba zmieni. Jaka informacja musiała by się pojawić byście się zdecydowali na zakup ? :) Myślę, że każdy z nas usłyszy coś negatywnego - będzie to pewnie potwierdzenie problemów z basem, hałasem wentyla, może i napędu, brak strreamingu. A ile pozytywnych informacji o tym pudełku w sieci już sie pojawiło i jak narazie wielu jest niezdecydowanych. Ilu musiałoby kupić i pisać że to mistrzostwo świata by kupili inni ? Ja, Wy, Inni ... ?? :)
 

NickSon

Member
JaCkyLL Widzę że jesteś mocno podniecony ;).
Ja nie pisałem że test z AV coś przesądzi albo nie będzie to pierwszy oficjalnu polski test więc warto przeczytać. Spokojnie prześledzę na forum co pierwsi użytkownicy mają do powiedzenia na jego temat o coś zapytam może w międzyczasie doczekam obsługi NTFSu i dowiem się czy po sieci można odtwarzać pliki mkv?...
Poza tym nie chce przepłacać 2k za niego nie dam. Będzie po 1.5k to kupie. Sprzęt dopiero miesiąc na rynku. Jak na razie dostępny w 4 sklepach netowych... nie ma konkurencji to windują cenę Wystarczy spojrzeć na niższego brata 7500 jeszcze niedawno w okolicach 1100 (media markt 1200 Euro agd sufitowe 1299) a teraz już za 850 dostępny.
Czekam na wrażenia z użytkowania kolegi fido2001
dowiemy się np jak to jest z tą głośnością ;) i całą resztą...
 

fido2001

New member
Witam.

Pewnie że Wam opiszę swoje wrazenia z obcowania z nową zabawką :)
Co do basu to tutaj pewnie nie pomogę bo u mnie amp zarządza basem i odcięcie mam na wyskokości 60Hz niezależnie od źródła dźwięku. Co do Yutube to akurat dla mnie to jest całkowicie zbedny gadget. tak samo jak w TV "n". Mam tuner eNki podłączony do netu i tylko pierwsze 20min po zakupie eNki bawiłem sie możliwościami zabawy z netem. Od tamtej pory już po nad dwa lata tylko jak jest okazja to się pochwalę komus co mój tuner potrafi ;) a po za tym wogóle z tego nie korzystam. MKV odtwarza już 7500 ale faktycznie nie widzi NTFSu czyli nici z większych plików ale to na razie. Głośność wiatraczka to może być zgrzyt, ale podchodzę do tego z dystansem. Zresztą jeżeli okarze się że faktycznie jest głośny to za 20-30zł można kupić dobry cichutki wiatraczek od scythe albo modecoma. Mam z tym kilkuletnią praktykę (wyciszanie swojej bigtower w domu), i w tych rozmairach można zakupic wiatraczki których łopatki są perforowane - przypominają strukturą piłke do golf- a dzięki temu są prawie niesłyszalne, a przy tym generują duży przepływ powietrza rzędu 80CFM. Wykręcić 4 śrubki i przepiąć tyczkę karzdy potrafi. Trzeba tylko zostawić oryginalny gdzieś w pudełku w razie czego (gdyby była potrzeba naprwy gwarancyjnej).

Ty na razie tyle.
Pobawię się troszke i opiszę Wam jak moje wrażenia.

Pozdrawiam.
Rafał.
 

JaCkyLL

New member
NickSon :)
to nie tak, nie jestem podniecony, napalony na tego filipa.
bardziej mój stan można opisać jako przechodzący w zniecierpliwienie i zażenowanie :) podobne rzeczy przeżywałem przy zakupie tv. czego się nie dotknąłem, czym nie zainteresowałem to zawsze było dużo na plus ale i trochę na minus. wiesz jak to jest - kasa jest, decyzja zapadła w kwestii zakupu - tylko od dłuższego czasu nie ma decyzji "co kupić ?" :)

Fido... czekamy na jakieś komentarze, testy, opinie. nejlepiej jeszcze dziś - zobaczymy jak Twój się spisze.
 
Do góry