Philips 9705 wszystko o serii

accu

New member
Bez reklam
accu mam ustawione automatyczne dopasowywanie i jest dobrze zmiany występują w momencie zmiany kanału gdy na dole pokazuje się pasek z informacją o danym kanale, nie wiem dlaczego tak się dzieje

Witam,

Pozostaje sprawdzić ustawienie formatu obrazu na dekoderze.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
bez sensu na początku tak nie było nawet przywróciłem ustawienia fabryczne i dalej taki efekt.

Witam,
Spróbuj w Konfiguracja>Ustawienia telewizora>Obraz >Zmiana obrazu
W zmianie obrazu są 4 kursory nawigacyjne ( 2 kursory- obraz przesuwające na dół i góry i 2 kursory przesuwające obraz w lewo lub prawo ) Dobrze jest regulować obraz w formacie obrazu : 16;9 , i jak jest program nadawany w tym trybie. Są wtedy dwa kursory : na dół i do góry.
W trybie : auto dopasowanie obrazu , w zależności w jakim w rzeczywistości jest nadawany obraz nie jest łatwo b. dokładnie ustawić obraz,jest albo na górze ekranu lub na dole maleńki czarny paseczek( to z moich obserwacji)

Oprócz tego jest Tryb PC .Ma on dwie opcje : włączony i wyłączony. Ja mam ustawioną : wyłączony.
Jest jeszcze : Krawędzie zdjęcia. Ja mam ustawione : na wartość 7.
Powodzenia w regulacji obrazu.
Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
poskutkowało co prawda w zależności od kanału trzeba czasami zastosować zmianę formatu obrazu ale akurat to mi nie przeszkadza.pytanie czemu po podłączeniu dekodera HD polasatu poprzez HDMI wyskakuje 1080p 50mz.. 50mz ?? czy tak powinno być? czym różni się wejście HDMI arc w tym tv?

edit:accu przy przepinaniu kabli itp zalecasz wyłączenie tv całkowicie z sieci? czy wystarczy wyłączenie samego tv ?

accu z jakiej odległości oglądasz swojego phila?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
poskutkowało co prawda w zależności od kanału trzeba czasami zastosować zmianę formatu obrazu ale akurat to mi nie przeszkadza.pytanie czemu po podłączeniu dekodera HD polasatu poprzez HDMI wyskakuje 1080p 50mz.. 50mz ?? czy tak powinno być? czym różni się wejście HDMI arc w tym tv?

edit:accu przy przepinaniu kabli itp zalecasz wyłączenie tv całkowicie z sieci? czy wystarczy wyłączenie samego tv ?

accu z jakiej odległości oglądasz swojego phila?

Witam.
Cieszę się , że poradziłeś sobie z regulacją obrazu.
Chyba wyskakuje 1080p/50Hz , może wyskakiwać również 1080p/60Hz (chyba Twój dekoder ma te dwie opcje do wyboru ? ).
Złącze HDMI 1 (ARC) jest to złącze do przesyłania sygnału audio-video kablem HDMI w specyfikacji obecnie najwyższej 1.4a , kompatybilnej ze specyfikacjami niższymi tj: 1.3b , 1.3 , 1.2 i 1.1.
Chodzi oto , że jest przystosowane do przesyłania pełnego sygnału audio -video (w obu kierunkach) w technologii 3D np : do odtwarzacza blu-ray 3D. Nasz telewizor ma wszystkie układy elektroniczne przystowane do 3D, tylko nie ma wbudowanego złącza na transmitter.Firma Philips w 2010 r. nie wiedzieć czemu w ostatniej chwili zrezygnowała z 3D.(podobno zbyt mały ekran- ale według mnie miała kłopoty konstrukcyjne).
SD oglądam z 2,7 m. a z blu-ray od 1.4 - 1.7 m.
Jak podłączam obojętnie jakie urządzenie lub kable , zawsze telewizor mam wyłączony głównym wyłącznikiem telewizora (również dotyczy to portów USB , jak coś do nich wpinam) , a jak jest mocna burza to wyłączam listwę z zasilania , bo do listwy mam podłączony telewizor.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
sd oglądam z mniej niż 2 metrów to za mało muszę lekkie przemeblowanie zrobić :) nie pokoi mnie coś w momencie gdy zmieniam np.rodzaj podświetlenia skaczę pomiędzy naturalnym grą itd przez ułamek sekundy dosłownie mrygnięcie ekranu z różnokolorowymi paskami co to może być?mam nadzieje że nic się nie psuje?
 

GracX

New member
Bez reklam
Oceńcie proszę moje ustawienia.obraz już jest o wiele przyjemniejszy dla oczu jest jednak problem płynność jest super kamera na prawdę płynie zero rwania szarpania drgania przeskoków na prawdę nic nie zauważam to zdecydowanie na plus jednak są problemy z 2gim planem nie jest wyraźny i to nie tylko przy szybszych scenach jak piłka nożna (banery reklamowe czy boisko się rozmazuje)przy wolniejszych też sceny statyczne wywiady bliższe ujęcia rewelacja ale gdy kamera łapie większy obszar następuje duże pogorszenie bardzo zauważalne podaje parametry może coś da rade zdziałać:

Nastaw obrazu:standard
kontrast:70
jasność:45
kolor:50
ostrość:5
redukcja szumów:średnio
perfekt natural motion:średnio
200mz:włączone
super reselution:włączone
doskonały kontrast:wył
dynamiczne podświetlenie:najlepszy obraz
zmniejszenie usterek MPEG(co to za opcja?):minimum
wzmocnienie kolorów:minimum
Gamma:0
czujnik światła:wł
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na temat ustawień obrazu już się wypowiadałem w różnych wątkach o tym telewizorze i o tej serii telewizorów, więc nie będę się powtarzał.
Najlepiej ustaw obraz w opcji : Osobisty , do oglądania bajek(gdzie obraz jest jaskrawy) i tym podobnych programów,
w opcji : Własne , do oglądania zawodów sportowych i kina akcji.
Zwróć uwagę na nastawy odcienia . Ten element jest naprawdę trudny do ustawienia (potrzebna może być pomoc fachowa).
Czasem trzeba zmienić opcję podświetlenia z: Najlepszy obraz na opcję : Standard (bajki) ,powinno się
wyłączyć czujnik światła , zmniejszyć ostrość , zwiększyć gammę , redukcję szumów wyłączyć,Perfect Natural Motion- minimum lub wyłączyć (w zależności co się ogląda). To moje subiektywne uwagi.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
Wow nie no zgłoszę się do profesjonalisty z kalibracją.nie mniej muszę o czymś bardzo zaskakującym napisać wczoraj potwierdziły się moje przypuszczenia mianowicie chyba jakiś procesor czy jak to tam nazwać odpowiadający albo za skalowanie obrazu SD lub polepszaczy nie wiem jak to profesjonalnie określić jest uszkodzony czytałem już podobną wypowiedz użytkownik telewizora miał wrażenie że coś się w tv przegrzewa i obraz zaczyna swirować u mnie jest tak samo z tym że po włączeniu tv miałem koszmarny obraz.. na prawdę tragedia gorszy niż na samsungu odrazu zacząłem szperać na forum żeby odrazu mam niepotrzebnie nie zawracać głowy w końcu odszedłem od laptopa patrze a tu obraz rewelacja zupełnie jakby mi ktoś tv podmienił.Panowie doradźcie co może być tego przyczyną najprościej opisując wygląda to tak jakby coś było wyłączone i nagle się SAMO włączyło podkreślam że w tym czasie siedziałem na kompie nie zmieniałem nic w ustawieniach jak na razie efekt pozytywny się utrzymuje ale bardzo mnie to martwi te kolorowe paski przy zmianie podświetlenia itd jeżeli to jakaś fabryczna usterka to może się tylko i wyłącznie z czasem pogorszyć...
 

Czarny1212

New member
GracX

Ano wygląda na to, że i Twojemu TV przyda się doktor serwis ... :-( Mój własnie wczoraj został w "czarnym kaftanie" zabrany do kliniki ... :) Nie wiem co z tego wyjdzie a raczej przyjedzie z powrotem, nie wiem czy będzie lepiej ale na pewno będzie inaczej. Jeszcze napiszę. GracX im szybciej wystygniesz z emocji tym będziesz zdrowszy :) Pozdr,
 

GracX

New member
Bez reklam
Czarny serwis w żadnym wypadku zdecydowanie będę żądał nowego egzemplarza! to niedorzeczne żeby za taką kwotę tv był na starcie z wadą/usterką dobry obraz się utrzymuje właśnie oglądnąłem filmik na cinemax HD super na prawdę ale kaprysy mojego phila chyba nie zamierzają się kończyć otóż wystąpiły następne "nowości" po 1 regulacja głośności poprzez pilot dekodera nie działa wskaźnik w górę bądź dół zero zmiany głośności dopiero całkowite wyzerowanie powoduje wyciszenie tak więc jestem zmuszony regulować głośność tylko z pilota telewizyjnego. mało tego dzisiaj kilka razy dźwięk się "zgubił" na kilka sekund po czym samoistnie powracał...

nie no to przestaje być zabawne...
 

Czarny1212

New member
Jednym z elementów które zgłaszałem do serwisu były identyczne objawy zaniku głosu na kilka do kilkunastu sekund. Na szczęście głos zawsze wracał. Z tym sterowaniem głośności u Ciebie może spróbuj inaczej połączyć ( innym kablem ) Tv i dekoder. Ja przeszedłem na komponent + 2 "czincze" i było trochę lepiej. To fikanie formatu wydaje się być normalne i musisz tylko poustawiać co trzeba. Jeśli masz jeszcze taką obcję to wymieniaj TV na inny egzemplarz bo te zakłucenia obrazu ni z gruchy ni z pietruchy mogą być groźne. Choć wydaje się, że powinieneś sprawdzić oprogramowanie i ewentualnie wgrać nowe. Zrób to szybko dokupi możesz jeszcze wymienić TV. Sprawdź te funkcje o których piszesz a dopiero później wymieniaj ... zawsze możesz trafić gorzej :)
 

GracX

New member
Bez reklam
tylko że gdyby to występowało po jakiś zamianach złączy kabli czy ustawień to ok ale nic nie zmieniam nie wchodzę nawet w ustawienia a tu prosze coraz to nowe 'atrakcje' telewizor w moim odczuciu jest wadliwy zobaczę jak będzie po wgraniu nowego softu jednak moim zdaniem telewizor z najwyższej półki który mam niespełna tydzień nie ma prawa tak wariować gubić dźwięku itd..

edit:podłączyłem tv do sieci próbowałem zrobić aktualizację oprogramowania pisze że jest dostępne nowe gdy próbuję je zainstalować pojawia się komunikat że jest to nie możliwe i żebym odłączył wszystkie urządzenia usb a przecież nic nie mam podpięte.
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
GracX

Witaj, wydaje mi się, że najlepiej jeśli możesz staraj się wymienić na inny. Może sie mylę, ale jakoś tak było, że do 7 dni jeśli dostaniesz z wadą to możesz wymienić. Obyś zdążył i oby się udało. Daj znać jak poszło. Pozdr,
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Od dnia 11-04-2011 r. jest dostępna nowa aktualizacja z końcówką .034 lecz Philips nie podaje co ona poprawia lub co nowego wnosi.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

GracX

New member
Bez reklam
jutro idę działać w sprawie telewizora mimo wszystko zostałem zrażony tymi wszystkimi "niespodziankami" postaram się oddać tv a już na pewno wymienić na nowy za takie pieniądze nie ma prawa gubić dźwięku i robić tych innych 'niespodzianek' po tygodniu użytkowania.. dam znać jak sprawa się zakończy pozdrawiam
 

Czarny1212

New member
GracX

Daj znać jak poszło. Mój Tv jest w serwisie na badaniach. Po zabraniu mojego dostarczono mi zastępczy Sansunga" LE 32A330 i jestem zdumiony ! Tv ma z pewnością kilka lat a dźwięk, obraz ma na ponad przyzwoitym poziomie. Oglądam sygnał z n-ki i jest naprawdę dobrze !!! Brak rozjazdu dźwięku i wizji, poklatkowanie ledwo widoczne ( wiem, wiem tylko 32" ) kolory całkiem naturalne a dźwięk z głośników własnych naprawdę dobry. Kąty boczne o wiele, to za mało, o całą klasę lepsze od mojego 9705 ! Matowa matryca sprawuje się naprawdę świetnie. Jak pomyślę jaka przepaść różni te TV cenowo to uważam, że mocno za mojego przepłaciłem. Nie wiem w co wyposażony jest ten Sam ale widać nie przeładowali go elektroniką i poprawiaczami, które w pewnym haosie sterowania obrazem tylko go psują. Jeszcze podświetlenie matrycy całkiem równomierne bez poświat !!! To pewnie efekt nieekonomicznych lamp :) ! Już słyszę te głosy, ... to trza było Sama kupić hi hi hi ano może trzeba było :) Pozdr,
 

BRIKSIK

New member
ja w swoim zauważyłem że przy zgaszonym świetle kiedy nic nie ma na ekranie diody jakby nie były całkowicie wygaszone coś tam lekko widać
może zrobiłem się już jakiś przewrażliwiony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stare modele wszystkich firm były extra dopracowane co do jakości obrazu. Nowości idą w stronę wyposażenia multimedialnego i 3D. Nie wróży to dobrze rozwojowi jakości.
 
Do góry