Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

DJ82

Member
kiki pisał na w tym wątku między innymi:

07-08-2015, 19:05
"Dlatego nikomu nie zabraknie już aplikacji i filmów,a obraz jest naprawdę dobry. I ważne ze jest bardzo szybki, nawet jak dla mnie stanowczo za szybki !."

02-10-2015, 19:37
"HVEC będzie działał jak podaje Philips jeszcze przed wprowadzeniem Netflixa do Polski , czyli w tym roku."

05-10-2015, 03:38
"HVEC z DVBT będzie działać jeszcze przed wprowadzeniem do polski Netflixa w 4K. Na dziś i tak nie ma czego szukać w powietrzu 4K.
Ale za o bardzo dobrze upscaluje sygnały HD do 4K i to jest najważniejsze.
Jeszcze wiele wody upłynie w Wiśle zanim 4K (o ile w ogóle) pojawi się w programach telewizyjnych. Na dziś to właśnie uopscalowanie, które będzie wykorzystywane w stosunku do 4Kw ilości 97: 3 - będzie najważniejsze."

13-11-2015, 02:46
"Będzie obsługiwać 4K - wkrótce." - to na temat YT

14-12-2015, 02:23
"Nie opowiadaj proszę miru5, ten model ma mieć dopiero Miracast po update.
Reszta działa bardzo dobrze"

07-02-2016, 01:54
"A ja ma teraz w domu Philipsa PUS7600 i też rewelacja.
Goście jak przychodzą są w podziwie i wybierają co ???
Ambilihght, ostrość i wyrazistość obrazy robi wrażenie na każdym !

Im żeby nie było, nic się nie wiesza.
Kto ma ten wie..."

22-04-2016, 02:42
Jak nie wgrywasz zakłócających się wtyczek - Philips gra normalnie.
Sony ma jeszcze model z Androidem.

28-09-2016, 18:55
specmenos - przecież to chyba dobrze jak Ci wymienia nie działający telewizor na działający.
Uszkodzony jest uszkodzony.
Znam dziesiątki ludzi którzy są zadowoleni bardzo z tego modelu i to oni polecają innym.


Co z tego jest prawdą?? - chyba tylko to że SONY nie robi TV z Androidem!

Wiem, że jestem może złośliwy, ale mam już dość tego TV a jak sobie pomyślę ile za niego zapłaciłem to mnie szlak trafia jak sobie przypomnę jak działa...
 

ARTUR83M

New member
Panowie tutaj pozostaje tylko pozew zbiorowy posiadaczy tego tv i wtedy Philips powinie się ogarnąć. A jakby było nas dużo to i do mediów by trafiła taka informacja a to już by było tej marce nie bardzo na rękę.
 

ARTUR83M

New member
Tylko trzeba się skrzyknąć w wiele osób pod którym to pozwem wiele osób by się podpisało. A poza tym w mnóstwie doradców jest dobra rada. :)
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie sądzę, jak przychodzi co do czego to raptem kilka da sie zebrać. Generalnie z TV jestem zadowolony, to że Android ma chimery wiedzialem przed zakupem i to nie tylko w tej marce. Kupowałem go tylko i wyłącznie ze względu na świetną jakość obrazu i tu sprawdza się rewelacyjnie TV - Blu-Ray.
 

donmikers

New member
Ja tez nie mam zastrzeżeń do tego tv gdyż z góry wiedziałem ze będę go używał jako monitor do solo 4K, obraz spełnia moje oczekiwania z androida nigdy nie korzystałem nawet nie wiem jak on wyglada ;)


________
mikers
 

Cavallino

Banned
Ja tez nie mam zastrzeżeń do tego tv gdyż z góry wiedziałem ze będę go używał jako monitor do solo 4K, obraz spełnia moje oczekiwania z androida nigdy nie korzystałem nawet nie wiem jak on wyglada ;)

Wiesz, bo codziennie go uruchamiasz razem z tv.
Ale jeśli Ci się uruchamia i nie masz problem to się ciesz.
Na razie, bo prędzej czy później pewnie nadejdą. ;-)
 

Cavallino

Banned
Używam go rok i zwis miał raz a chodzi co dziennie min 8 h.

Czas pracy nie ma znaczenia, one się nie zawieszają gdy się ich nie używa, albo od samego świecenia.
W Twoim przypadku (pracy jako monitor), wszystkie bugi w sofcie nie mają znaczenia, bo softu nie używasz, poza aplikacją do wyświetlania z hdmi, a ona jak widać działa prawidłowo.

Tyle że zdarzają się jeszcze zwisy przy uruchomieniu.
Jeśli Tobie nie, to się ciesz.
 

Cavallino

Banned
Tylko tym sposobem to TV możesz co miesiąc oddawać do serwisu bo oni będą ciągle mówili to samo... Trzeba im to jakoś udowodnić że z tym TV jest coś nie tak...

Dzisiaj minęło 3 tygodnie, więc zadzwoniłem do serwisu.
Mój tv jeszcze nie wrócił z Radomia, ale z tego co mówili wymieniono w nim płytę główną.
Jestem ciekaw czy to faktycznie mogła być usterka fizyczna na którą taka wymiana może pomóc.

Czytałem już o tego typu naprawach, czy komuś w tej serii taka naprawa zmieniła w zauważalny sposób funkcjonowanie telewizora?
 

pike

New member
Ja od wymiany softu na najnowszy dostępny z netu mam problemy z przełączaniem źródeł hdmi. Mam tylko czarny obraz i brak sygnału. Dopiero wyjęcie zasilania przywraca go do życia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

rafal20x

New member
Custom Firmware

Miałem taki efekt po podłączeniu Ps4 któregoś dnia i przełączaniu portów HDMI.
Moja propozycja to dekompilacja software philipsa i utworzenie custom firmware.
Wygląda na to, że philips zatrudnia ludzi o wątpliwej umiejętności programowania, jedną funkcje naprawia, druga przestaje działać lub funkcjonuje nie prawidłowo, nawet 4k z satelity daje chwilowy dźwięk po czym czarny obraz.
Czy ta matryca w ogóle obsłuży HDR ?
 

pike

New member
Miałem taki efekt po podłączeniu Ps4 któregoś dnia i przełączaniu portów HDMI.
Moja propozycja to dekompilacja software philipsa i utworzenie custom firmware.
Wygląda na to, że philips zatrudnia ludzi o wątpliwej umiejętności programowania, jedną funkcje naprawia, druga przestaje działać lub funkcjonuje nie prawidłowo, nawet 4k z satelity daje chwilowy dźwięk po czym czarny obraz.
Czy ta matryca w ogóle obsłuży HDR ?
Moja ps4 wróciła z serwisu i faktycznie też się zastanawiałem czy nie ma zwiazku. Ale jednak ma...Rozwiązałes to jakoś?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

rafal20x

New member
Moja ps4 wróciła z serwisu i faktycznie też się zastanawiałem czy nie ma zwiazku. Ale jednak ma...Rozwiązałes to jakoś?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Wyłączyłem konsole i telewizor, tak się stało jak ustawiłem na tryb spoczynku coś z komunikacją było :)

Co się stało z Twoim Ps4
 

Cavallino

Banned
Dzisiaj minęło 3 tygodnie, więc zadzwoniłem do serwisu.
Mój tv jeszcze nie wrócił z Radomia, ale z tego co mówili wymieniono w nim płytę główną.
Jestem ciekaw czy to faktycznie mogła być usterka fizyczna na którą taka wymiana może pomóc.

No więc pierwsze wnioski - niewiele się zmieniło, co prawda mam teraz polskie znaki w epg, ale zwisy nadal się zdarzają.
Co gorsza - nie mogę uruchomić większości aplikacji smart (ipla, player itd) i godzinę po powrocie telewizora z serwisu szlag trafił pilota.
Konkretnie przestała działać część klawiszy, w tym cała klawiatura znakowa.
Miał ktoś tego typu problem z pilotem?

Bo zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem jakiś kolejny software'owy bug/kolejna nieudana aktualizacja jakiegoś softu.
Bo była podobna akcja w 6500 gdzie aktualizacja googlowej aplikacji też wywalała pilota w kosmos.
Tyle że całego a u mnie pół - stąd wątpliwości.

Tak czy tak - jutro telewizor trafia do sprzedawcy, z żądaniem zwrotu gotówki.
 
Ostatnia edycja:

pike

New member
Wyłączyłem konsole i telewizor, tak się stało jak ustawiłem na tryb spoczynku coś z komunikacją było :)

Co się stało z Twoim Ps4
Miała problemy z chłodzeniem. Wyła jak odkurzacz. Pewnie wyczyscili i wymiana pasty. Narazie się uspokoiła z tym zawieszeniem tv.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Cavallino

Banned
Tak czy tak - jutro telewizor trafia do sprzedawcy, z żądaniem zwrotu gotówki.

Na czas reklamacji kupiłem (w dużym stopniu z ciekawości) kolejny tv w MM, niestety był tylko powystawowy, 49PUS7600.

No i zaskoczenia nie ma, ma dokładnie te same problemy co reklamowany przeze mnie 7170, wiesza się codziennie, jak tylko chcesz poużywać go intensywniej (nagrania, epg, youtube).
Soft ma z czerwca 2015, ale go nie zmieniam, bo z tego co pamiętam przynajmniej jedna rzecz została zepsuta w późniejszych softach (odtwarzanie avi), a ani jedna nie została poprawiona.

BTW: ktoś kojarzy czym się różni 7170 od 7600?
Bo oprócz bardziej wkurzającego pilota ze zbędnym (w tym miejscu) gładzikiem zamiast podstawowych klawiszy, które można było wciskać bez patrzenia na pilota, nie zauważyłem większych różnic.
 

accu

New member
Bez reklam
Na czas reklamacji kupiłem (w dużym stopniu z ciekawości) kolejny tv w MM, niestety był tylko powystawowy, 49PUS7600.

Witam uprzejmie,

Nie ma takiego telewizora o jakim piszesz . :|

Jest co najwyżej telewizor w przybliżonej wielkości przekątnej ekranu Philips 48PUS7600/12 . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Cavallino

Banned
Witam uprzejmie,

Nie ma takiego telewizora o jakim piszesz . :|

Jest co najwyżej telewizor w przybliżonej wielkości przekątnej ekranu Philips 48PUS7600/12 . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Zgadza się, 49 miał mój 7170, ten ma 48.
Jak dla mnie żadna różnica, zwłaszcza jeśli telewizor jest równie zły.
 
Do góry