Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

D

Deleted member 121090

Guest
Zgadza się, 49 miał mój 7170, ten ma 48.
Jak dla mnie żadna różnica, zwłaszcza jeśli telewizor jest równie zły.
Po Twoich wcześniejszych doświadczeniach z tą firmą znowu kupiłeś Philipsa?
Naprawdę czegoś tu nie rozumiem.
To taka forma samoumartwiania się? Co Tobą powodowało?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cavallino

Banned
Po Twoich wcześniejszych doświadczeniach z tą firmą znowu kupiłeś Philispa?
Naprawdę czegoś tu nie rozumiem.
To taka forma samoumartwiania się? Co Tobą powodowało?

Kupiłem bo MM daje 30 dni na zwrot, liczę że w tym czasie dostanę jakąś decyzję w sprawie reklamacji swojego 7170
A przynajmniej będę miał dodatkowe argumenty co do nienaprawialności mojego tv, skoro problem tkwi w sofcie - a po teście drugiego egzemplarza z innej serii nie ma co do tego żadnych wątpliwości (wcześniej był jakiś cień nadziei, że to mój egzemplarz jest uszkodzony i da się z tym coś zrobić).

Nie nastawiałem się że zostanie u mnie, plany są oczywiście takie, żeby oddać oba te telewizory, zwłaszcza że oba są równie złe.

Niestety - chciałem sobie polepszyć wygodę i mieć tv z dwoma tunerami i jednym pilotem, ale takich już praktycznie nie ma na rynku, pozostał tylko Philips (modele zeszłoroczne) i Panasonic (w tych cenach i klasie).

Jako że Panasonic (np. 50dx730 lub cx750e) jest jeszcze droższy, ciężko dostępny w moich okolicach, a do tego nie ma ambilight, więc następnym tv do testów przydatności będzie jakiś smart uhd, tylko z jednym tunerem, za to za połowę ceny tych Philipsów.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
No właśnie tak, wymieniłem wszystkie zauważone problemy, ten ze stabilnością jako najważniejszy.
Poinformowałem ich że to jest wina softu, więc tv jest nienaprawialny a wady nie do usunięcia w serwisie.

Nazbierała się ich cała lista, choć muszę uczciwie przyznać, że po wymianie płyty głównej spora część problemów zniknęła - polepszyło się głównie epg (były polskie znaki) i nagrywanie z kablówki (jak na mój gust jedno z drugim było powiązane).

Ale i tak przypuszczam że nie uznają odstąpienia, będą próbowali go na siłę naprawiać, albo palić głupa że wszystko jest ok.
Więc będzie konieczna ponowna reklamacja - przy drugim razie już nie będą zgodnie z prawem mieli wyjścia i będą musieli oddać kasę.

Co do nowego 7600 - po aktualizacji softu (wkurzała mnie już ta plansza że należy zaktualizować wyświetlająca się po każdym włączeniu tv), też mu się nieco polepszyło, co prawda zresetował się raz podczas uruchamiania, ale ogólnie jest dużo bardziej stabilny.
Niestety - tak jak przypuszczałem, padło odtwarzanie avi, te same pliki które na sofcie z czerwca się odtwarzały, teraz już zatrzymują się po 20 sekundach.
 

Cavallino

Banned
Dzisiaj dostałem telefon z MM, że oddadzą kasę za 7170.
Zdziwienie, ale pozytywne.

I teraz mam zagwozdkę co zrobić z kupionym (z założenia tylko na czas reklamacji) 7600, czy też go oddać, czy jednak zostawić, bo na nowym sofcie działa jak powinien.
Gdyby nie to, że jest powystawowy, to pewnie by został na stałe.
Myślę, że wykorzystam całe 30 dni na decyzję o zwrocie, jeśli nadal będzie ok, to pewnie zostanie.
Choć głównie dlatego że Philips już nie produkuje tv z dwoma tunerami na tej półce cenowej, więc tak nie bardzo jest na co zmienić nie tracąc ambilight.
 

qub3k

New member
Witam,
Mam pytanie z innej beczki - czy ktoś użytkuje klawiaturę bezprzewodową z touchpadem podłączoną do swojego 7600? Albo może informacja o sprawdzonych, działających modelach? Z góry dziękuję.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Postanowiłem zawalczyć z plikiem HDR Demo Ultra-HD - Sony 4K - Camp HDR czy przypadkiem da się w jakiś cudowny sposób go odtworzyć.
Z nośnika USB nic, dysku sieciowego nic, z laptopa po Wifi... działa zrywając co prawda klatki ze względu na transfer, ale działa. (laptop był tylko nośnikiem, odtwarzałem z TV po DLNA). Dziwne.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Postanowiłem zawalczyć z plikiem HDR Demo Ultra-HD - Sony 4K - Camp HDR czy przypadkiem da się w jakiś cudowny sposób go odtworzyć.
Z nośnika USB nic, dysku sieciowego nic, z laptopa po Wifi... działa zrywając co prawda klatki ze względu na transfer, ale działa. (laptop był tylko nośnikiem, odtwarzałem z TV po DLNA). Dziwne.

Wbudowany player nie odtwarza obecnie nawet plików avi, więc nie dziwota że nie dałeś rady.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale właśnie chodzi o to, że plik był odtwarzany przez wbudowany player, przez WiFi, a laptop był tylko żródłem (dyskiem) pliku HDR.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie to był HDR, zastanawiam się jaki tu jest myk, że tylko z dysku laptopa idzie a tak za nic, mam postawiony media serwer na laptopie tylko do udostępniania innym urządzeniom zasobów na dyskach. Dziś zepnę go LANem aby się nie zacinał plik.

Edit: jedyne wytłumaczenie to takie, że media serwer transkoduje plik w locie.
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Ale właśnie chodzi o to, że plik był odtwarzany przez wbudowany player, przez WiFi, a laptop był tylko żródłem (dyskiem) pliku HDR.

No właśnie nie.
Jeśli odtworzyłeś przez DLNA, to raczej samym odtwarzaniem zajmował się inny soft, niż player służący do odtwarzania z usb.
Dlatego dostałeś inne wyniki.
 

tomeko12

New member
Do odtwarzania z USB jak i przez DLNA, Philips używa tego samego player-a.
Czasami, niektóre serwery DLNA modyfikują strumień lub przekazują metadane które pozwalają na lepszą pracę odtwarzacza (np lepiej rozpoznają zawarte w pliku strumienie AV).
Windosowy serwer DLNA bardzo często transkoduje strumień.
 

Cavallino

Banned
Dzisiaj dostałem telefon z MM, że oddadzą kasę za 7170.
Zdziwienie, ale pozytywne.

I teraz mam zagwozdkę co zrobić z kupionym (z założenia tylko na czas reklamacji) 7600, czy też go oddać, czy jednak zostawić, bo na nowym sofcie działa jak powinien.

Korekta - działa jak się go nie używa (intensywnie).
Wczoraj postanowiłem obejrzeć The Grand Tour, w tym celu musiałem zainstalować jakiś player (bo standardowy wiadomo - nie działa z avi i napisami) i padło na kodi.
I zaczęły się zawiechy telewizora, najpierw przy instalacji wtyczki MrKnow, tv twierdzi że repozytorium mu się nie podoba, więc nie idzie jej zainstalować w ogóle, bo repozytorium jest puste, a po instalacji gdzieś znalezionej starej wersji 1.0 z początku rok co chwilę zawiesza kodiego przy próbie odszukania jakichś filmów, większość folderów zresztą pokazuje pustą.

Wam w ogóle działa ta wtyczka na zeszłorocznych Philipsach?

Koniec końców musiałem obejrzeć z kompa przez hdmi, ale przy przełączaniu hdmi/tv też się zdarzył reset telewizora.
Przy okazji tv standardowo popsuł dwa nagrania w tle (ta funkcja działa dobrze tylko wtedy gdy się nie używa w czasie nagrywania tv), więc sam zdecydował że również wróci do MM.

Pytanie co dalej i z czego zrezygnować: albo z Androida i Ambilight (wtedy w grę wchodziłby Panasonic ze swoim Firefox OS), albo z drugiego tunera - wtedy można by kupić coś sporo tańszego.
BTW: - czy jakieś tegoroczne Philipsy z androidem są bardziej stabilne?
 
Ostatnia edycja:

Cavallino

Banned
Bo ktoś pyta o telewizor z danymi funkcjami, ale DZIAŁAJĄCY?
Po to jest pytanie, żeby wykluczyć jakąś możliwość - albo ktoś coś wie na dany temat, albo po co się odzywać, dla zgrywy?

BTW czy w serii X8005C Sony ma dwa tunery?
 

pepka

Member
Bez reklam
Wiem, że po dwóch "akcjach", za żadne skarby nie pchałbym się dalej w philipsa. Nawet bym o nim głośno nie myślał...
 
Do góry