Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

DJ82

Member
Dzisiaj mój wspaniały TV podczas oglądania sobie filmu jak gdyby nigdy nic pokazał jakieś fioletowe pionowe pasy i brak reakcji na pilota - naprawdę robi się z nim coraz ciekawiej... a ma ledwo rok - strach pomyśleć co będzie robił po gwarancji!!!

Jak ktoś chce zobaczyć:

feb2a739217429admed.jpg


I co mam go oddać na gwarancji a oni go włączą na 10 minut i powiedzą że wszystko OK. Wcześniej takie rzeczy robiły się jak coś instalowałem i używałem różnych aplikacji. Teraz TV praktycznie nie ma nic zainstalowanego żeby się nie wieszał i taki cyrk podczas zwykłego oglądania TV!!!
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Wygląda na coś nowego...
- Android 5.1.1
- Działa 4K z DVB-S
- Dodana możliwość zmiany ekranu domowego Androida (modyfikacja rekomendacji, kolejności programów)
 
Ostatnia edycja:

DJ82

Member
jak zmienić ten ekran główny?? bo jakoś nie mogę znaleźć tej opcji.

Stabilność jest taka sobie - dzisiaj oglądając YT nagle przestał wyświetlać filmy - niby pasek się ładował ale filmu nie było widać. Potem wył/wł przełączyłem na HDMI i klatka stop. Zero reakcji - wtyczka z kontaktu i znowu działa...
 

DJ82

Member
Podobnie, ale ostatnio na poprzednim sofcie była już tragedia (wydaje mi się że działa to jak stare WINDOWSy - im dłużej bez reinstalacji tym gorzej) ale nie chce mi się co 2 miesiące instalować od nowa TV tym bardziej że nic na nim nie mam zainstalowanego i służy praktycznie jako monitor...
 

Cavallino

Banned
No właśnie.
Niestety u mnie (7170) chodzi jako media center, tj. kablówka + wykorzystane 2 tunery + 2 karty CAM, podłączony HDD do nagrywania i net do oglądania czegoś po ip.
EPG często w robocie.
I wiesza się albo resetuje praktycznie codziennie.
 

tomeko12

New member
I tylko to?
O stabilności nie piszą?
To jest nieoficjalny soft i nic nie piszą, ale jest nowszy od oficjalnego 0.5.38.93. To co napisałem to to co na szybko znalazłem.

jak zmienić ten ekran główny?? bo jakoś nie mogę znaleźć tej opcji.

Stabilność jest taka sobie - dzisiaj oglądając YT nagle przestał wyświetlać filmy - niby pasek się ładował ale filmu nie było widać. Potem wył/wł przełączyłem na HDMI i klatka stop. Zero reakcji - wtyczka z kontaktu i znowu działa...
Ustawienia > Ustawienia ogólne > Ustawienia systemu Android > Home screen

No właśnie.
Niestety u mnie (7170) chodzi jako media center, tj. kablówka + wykorzystane 2 tunery + 2 karty CAM, podłączony HDD do nagrywania i net do oglądania czegoś po ip.
EPG często w robocie.
I wiesza się albo resetuje praktycznie codziennie.
Od wczoraj próbuję wywołać jakieś zwiechy (na sofcie 0.5.38.93 codziennie standard, na 0.6.0.5 rzadziej, ale też bez rewelacji) i jeszcze mi się nie udało.
Też używam dosyć intensywnie (DVB-C (2xCI+), DVB-S, YouTube, SPMC, Netflix, Spotify) i jak na razie działa OK. Mój tester (żona, która codziennie każe wywalić ten złom) dzisiaj nie zgłaszała uwag. Zobaczymy dalej w praniu.
 

bluray

Banned
SUPER macie testy Android TV na Philips.

Sprawa pierwsza: Czy SONY Android też tak sprawdzacie ? I czy ma SONY TV podobne problemy ? Czy pod KODI macie dostęp do filmów przez torrenty ?
 

Cavallino

Banned
Od wczoraj próbuję wywołać jakieś zwiechy (na sofcie 0.5.38.93 codziennie standard, na 0.6.0.5 rzadziej, ale też bez rewelacji) i jeszcze mi się nie udało.
Też używam dosyć intensywnie (DVB-C (2xCI+), DVB-S, YouTube, SPMC, Netflix, Spotify) i jak na razie działa OK. Mój tester (żona, która codziennie każe wywalić ten złom) dzisiaj nie zgłaszała uwag. Zobaczymy dalej w praniu.

Uda się na pewno.
U mnie się wczoraj dwa razy zawiesił na tym sofcie i dwa razy zepsuł nagranie które miał wykonać.
Więc postęp żaden, co najwyżej zawiesza się w miejscach w których do tej pory tego nie robił - tzn. podczas odtwarzania filmów, a nie np. włączania tv.

Philips powinien nam co miesiąc ryczałtem płacić jakąś kasę za testowanie ich softu (i telewizora).
Oczywiście wcześniej powinien go do tych testów udostępnić za friko, a nie sprzedawać takie buble za pośrednictwem sklepów.
Do wersji końcowej softu jeszcze jak widać baaaardzo daleko - w tym tempie to gdzieś za 4 lata mogą próbować wprowadzić serię 7xx0 na rynek......
 

nicraM_86

New member
U mnie było tak że przez prawie tydzień po zainstalowaniu 93 telewizor działał całkiem nieźle (nie było problemów z włączaniem). Niestety po tych kilku dniach znowu zaczęły się zwiechy, nagłe restarty pomimo iż oglądam głównie telewizję przez dekoder i czasmi coś na YT obejrze.
 

nicraM_86

New member
Wygląda, na to że pojawił się nowy soft (117).

Changelog:
- Replacer for the 5.38.93
- Stability improvements
- Update to preinstalled channel list
- Updated channel logos
 
Do góry