Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

Cavallino

Banned

DJ82

Member
HEVC w tych TV działał od początku ale nie na tunerze DVB-T/DVB-S/S2 a to teraz oficjalnie wprowadzili chociaż większość ludzi (w tym ja) używa już tego softu od prawie 2 miesięcy ale jako beta a teraz jest oficjalny...
 

Cavallino

Banned
HEVC w tych TV działał od początku ale nie na tunerze DVB-T/DVB-S/S2 a to teraz oficjalnie wprowadzili chociaż większość ludzi (w tym ja) używa już tego softu od prawie 2 miesięcy ale jako beta a teraz jest oficjalny...

Poza hevc, na którym mi specjalnie nie zależy, bo do kablówki się nie przyda, coś zmieniono na plus?
Np. nagrywanie z epg, które po prostu nie działa (przynajmniej w mojej kablówce i modelu 7180), więc muszę nagrania ustawiać ręcznie....
Jakaś zwiększona stabilność systemu by się też przydała, bo tydzień bez autoresetu jest tygodniem straconym....
 

tomeko12

New member
Na stronie 48PUS7600/12 Philips 7600 series Supersmukły telewizor 4K UHD z syst. Android w komunikatach jest informacja o nowym sofcie:
QV151E_R0.5.38.93 (software creation: 26 july 2016 / software publish-date: 5 august 2016)
- Replacer for the 5.38.68 [71XX, 7600 (including 65PUS7600 bom 2) , 8700 series]
- Stability improvements
- Solution for playing video in Videociety app
- Update to preinstalled channel list
- Updated channel logos
- Google Security Patches and CTS fixes

Niestety sam firmware jest jeszcze stary... Pewnie lada chwila zaktualizują.
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/.../12&dct=FUS&did=POL&reldct=FHI&scy=PL&slg=POL
 

rafal20x

New member
Na najnowszym sofcie nadal nie działa 4k, na początku słychać dźwięk przerywa i czarny obraz:
2192 FunBox 4k
2191 Hot Bird 4k1
Zastanawiam się czy warto inwestować w kolejnego Philipsa, skoro zawsze coś się zacina, nie działa, jest nie dopracowane.
Ma ktoś kontakt do działu software philips?
 

rafal20x

New member
Philips SWB50 Nadal słychać opóźnienie
Ma ktoś ustawienia tonów i basu aby na ten subwoofer przesyłało tylko bas a nie głos?
TV coś wspomina o kodeku APT-X LL czy ten sub to obsługuje ?
Sub leży 1m od TV
 

tomeko12

New member
Kilka dni testów i wydaje mi się, że po roku, w końcu wydali stabilny soft. Na razie żadnej zwiechy, lepiej nawet niż 0.6.0.5. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.
Oczywiście, funkcjonalnie nadal większość rzeczy nie jest naprawiona.
 

Cavallino

Banned
Kilka dni testów i wydaje mi się, że po roku, w końcu wydali stabilny soft. Na razie żadnej zwiechy, lepiej nawet niż 0.6.0.5. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.
Oczywiście, funkcjonalnie nadal większość rzeczy nie jest naprawiona.

Soft o niższym numerze bez problemów zastąpił soft o wyższym?
Nie ma takiego sprawdzenia?
 

tomeko12

New member
Aby zrobić downgrade, najłatwiej:
1. wypakować plik .upg z pliku zip na flash-a USB sformatowanego na FAT (nie NTFS i ex-FAT, o ile dobrze pamiętam).
2. Odłączyć zasilanie TV, wcisnąć joystick z tyłu w dół i podłączyć zasilanie.
3. Jak pokaże się menu Recovery, pilotem wybrać opcje aktualizacji, wybrać plik z Flasha i zaktualizować.
 

Cavallino

Banned
Dzięki pomogło, ale musiałem dwa razy wybrać opcję wgrania pliku z usb, bo również po wgraniu pierwszej części, resecie, kolejny raz zapytał o plik upg.
Gdy wybierałem to pierwszy raz, nie aktualizował softu.

Pozbyłem się wreszcie tego gniota 6.0.5, to chyba był najgorszy soft jaki miałem, wieszał się na potęgę, nawet w kilkanaście sekund po resecie.

To dlatego nie wypuszczają wersji beta, bo jest po prostu niestabilna, więc nie ma co piać z zachwytu nad takimi wersjami....
 

rafal20x

New member
Zauważyliście taką przypadłość, że na kanale Discovery Science obraz jakby nie nadążał i się rozjeżdżał tzn takie paseczki po zmienię sceny szybkie, oraz jakby obraz przeskakiwał zbyt szybko.
 

rafal20x

New member
Testuje dalej i zauważyłem, że przy wyłączeniu opcji TimeShift (pendrive wyciągnięty) obraz zrobił się bardziej stabilny, wygląda na to jakby ten model nie nadążał z jednoczesnym generowaniem obrazu i zrzucaniem go na pendriva dla funkcji timeshift.
Wcześniej ta funkcja działała poprawnie.
MPEG 4 visual nadal nie działa poprawnie
4k z satelity nadal nie funkcjonuje
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze ktos wrzucic linka do poprzedniego oficjalnego softu QV151E_R0.5.38.68?, niestety 93. wiesza TV na przełączaniu kanałów.
 

rafal20x

New member
TV kiepsko działa na tym najnowszym oprogramowaniu, czy można liczyć na nowsze poprawione?
-Obraz jakby łapał lagi, spowalnia
-przy szybszych scenach rozjeżdżają się obiekty
-chodzi jakby wolniej
-zamula
-przy włączonym Timeshift to już w ogóle porażka (szybki pendrive 64GB)
Software Version: QV151E.0.5.38.93
 
Do góry