Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

phil123

New member
A na stronie Philipsa znalazłeś info, że to IPS?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Masz racje nie ma info na stronie że Philips ma IPS . Tu link do opisu Philipsa :hihi:.displayspecifications.com/en/model/a17f43b]54.6[/U]" Philips 55PUS6561/12 - Specifications
:hihi:
.displayspecifications.com/en/model/8c5d631]54.6[/U]" Sony KD-55XD7005 - Specifications
Ogólnie to samo matrycy producenta soniaka brak info może masz LG ? ( 55 cali )
Sony 50 Hz ( 200 cyfrowo ) Philips 100 Hz tak jest w instrukcji obsługi
Coś za coś mnie przypadł do gustu Philips :D
Bym zapomniał oba panele 8 bitowe + filtr więc pełnego HDR nie ma panel musi mieć 12 bitów
 
Ostatnia edycja:

phil123

New member
Tak AV lub IPS takie są matryce Również podświetlenie robi różnice Góra /Dół LED , Direkt Led podświetlenie z tyłu oraz Full Direct Led najlepsze .
Problem że na stronach producentów TV niema tak dokładnych danych .
To samo z procesorami które wpływają na szybkość dekodowania i skanowania do 4K lub FHD
 

Domely

New member
Informacja dla tych co twierdzą że to dobry TV i to za dobra cenę:

Mogę komuś zrobić przysługę i odsprzedać ten TV 55" po cenie zakupu (bardzo atrakcyjnej bo w promocji z zeszłej środy - otwarcie Media Marktu w Piasecznie + pierwsza rata gratis). Wszystkie dokumenty, TV zapakowany, z nalepkami, foliami etc.

Cena rewelacyjna jak na ten TV bo 2980 PLN.

Oferta ważna do jutra bo mimo wszystko jutro jadę go oddać.

Widzę że chętnych nie ma 😩
A taka atrakcyjna oferta...
 

jupi1

New member
Domely,
sorry za zamieszanie z tym TV... Ja chyba trafiłem na jakaś rewelacyjna sztukę.

Felix,
Te plansze u Ciebie to jakaś Masakra.
Jutro zrobię wam zdjęcia jak to wygląda u mnie.
Czarny to czarny. Wiadomo że nie Oled ale nie jest szary albo niebieski czy różowy. Podświetlony równomiernie.
Biały to biały. Rownomierny.

Fakt... Próbowałem kilku ustawień znalezionych w necie. Same wartości różniły się diametralnie między soba, ale udało mi się wypracować optimum - jak dla laika. Po przeprowadzce na pewno zrobię profesjonalna kalibrację.

Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony. :) W tej cenie polecam każdemu :)

P.s.
-Pracuję na laptopie a nie telewizorze
-mam xboxa ale przez ostatnie 3-4 lata użyty może raz z braku czasu
-meczy nie ogladam, ale chyba dla was zrobię wyjątek i dam znać..
- skoki oglądało się super i nawet śnieg był biały :p
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
230 stron o PHILIS seria 6561. TV REWELACJA.


Przypomnę: plazmy to tak naturalny, bez bieli, ciemny, 430 Watt prądu, ciepły, bez wsparcia dla 50 Hz, UHD, HDR są dziś poza technologią TV w2016/2017. Każdy LED wyświetli obraz z parametrami PDP. Zwykle jest tak, że gość pisze: mam 42 cale w sypialni plazma, co za moc, jaka czerń ...
Żona mówi mu: Teraz coś większego PLEASE.
On na to: Jak się teście nie dorzucą to nie dam.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Kupuję, 55" za 2 700 zł. Co dalej robimy ?
Tylko nie pisz, że za późno z tą ceną.

Pewnie napiszesz, że za późno.
Daj ofertę na PV.


Myślę, że to kit na 100%.
Rób tak dalej ...
 

111kris

New member
Kupuję, 55" za 2 700 zł. Co dalej robimy ?
Tylko nie pisz, że za późno z tą ceną.

Pewnie napiszesz, że za późno.
Daj ofertę na PV.


Myślę, że to kit na 100%.
Rób tak dalej ...
Że tak powiem hmmm... ciekawe...
Dużo wniosłeś...
Żarcik jakiś?
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Domely

New member
Panowie :)))))
To nie kit. Tak jak pisałem kupiłem w promocji i niestety nie jestem w stanie zaakceptować tej jakości obrazu i dźwięku. Myślałem, że ktoś będzie zainteresowany bo ja go oddaje i mimo że łatwiej jest oddać niż sprzedać to myślałem że zrobie komuś przysługę. Tym bardziej że dokładna cena w tej promocji to 2978,25 PLN a aktualnie cena w MM to 3899!!!
Ale widzę, że chętnych nie ma albo się boją że kit cisnę a tu jednak prawda.
@jupi1 potwierdź proszę, że to prawda bo kupiłeś w tej samej promocji :)
 
Do miernego akwizytora philipsa

230 stron o PHILIS seria 6561. TV REWELACJA.


Przypomnę: plazmy to tak naturalny, bez bieli, ciemny, 430 Watt prądu, ciepły, bez wsparcia dla 50 Hz, UHD, HDR są dziś poza technologią TV w2016/2017. Każdy LED wyświetli obraz z parametrami PDP. Zwykle jest tak, że gość pisze: mam 42 cale w sypialni plazma, co za moc, jaka czerń ...
Żona mówi mu: Teraz coś większego PLEASE.
On na to: Jak się teście nie dorzucą to nie dam.[/QUO

Skoro taki z ciebie znawca to po pierwsze powinieneś wiedzieć że HDR w tym tv to między bajki można włożyć ( panel nie posiada odpowiedniej jasności ).
Po drugie Plazma nie ma takich poborów energii nikt nie ogląda ciągle białego ekranu ...
Po trzecie mogę się założyć że nie każdy pierwszy lepszy LCD dorówna nawet starej PDP (są różne plazmy i różne LCD ).
Po czwarte to że dla ciebie ceni czyni cuda i zadowolony jesteś jak ktoś ci wciśnie bubla to świadczy o tym jak szanujesz swoje pieniądze i siebie jako klienta .
Dla mnie jest nieważne czy płacę za produkt 1 zł czy 5000 zł ma on spełniać moje oczekiwania i zaspokoić potrzebę dla której zdecydowałem się na zakup .
Na takich jak ty na forach jest jedno określenie - troll i takich się banuje ...to tyle znafco wszystkich TV .
 
Ostatnia edycja:

Domely

New member
panowie, opłaca się dołożyć do wersji 7101?

Nie wiem jak obraz (zakładam że będzie lepszy) ale dźwięk na 100% będzie już normalny bo byłem ostatnio i oglądałem - 7101 już ma wbudowany głośnik przestrzennny basowy. Nie pamiętam tylko czy 1 czy 2. I ma cieńszą ramkę cały TV.
Wg mnie wszystko będzie lepsze od 6561...
 

baron212

New member
Nie wiem jak obraz (zakładam że będzie lepszy) ale dźwięk na 100% będzie już normalny bo byłem ostatnio i oglądałem - 7101 już ma wbudowany głośnik przestrzennny basowy. Nie pamiętam tylko czy 1 czy 2. I ma cieńszą ramkę cały TV.
Wg mnie wszystko będzie lepsze od 6561...
jakie masz przeżycia z 6561?
 

Tomas_ok

New member
Witam,
Również bardzo interesuje mnie bezpośrednie porównanie 55PUS7101 do 55PUS6561 przy podobnych ustawieniach obrazu. Wszyscy porównują te tv nie widząc ich równocześnie obok siebie działających podobnie a przecież tak można dopiero określić faktyczne różnice. Z tego co wiemy obudowa, głośnik basowy, rzekomo podświetlenie matrycy są inne, matryce są te same. Posiadam kino domowe więc na głośniku mi nie zależy, na innej obudowie też niekoniecznie. Ciekawe czy po profesjonalnych kalibracjach oba panele zagrają porównywalnie?
 

stitooo

New member
Po miesiącu czasu wrócił do mnie wkońcu TV z serwisu....Na świstku serwisowym jest info "wymieniony ekran oraz moduł zasilania wi-fi " - o dziw nowy ekran ma dokładnie taką samą wadę!!!! 2 Poziome linie dzielące ekran na 3 części !! Owszem wada jest 100 razy mniej widoczna niż na poprzednim ekranie ale z bliska dalej widać jakby ekran składał się z 3 części... Serwisant stwierdził że ten typ ekranu tak ma i owszem może zabrać TV znów do serwisu ale nawet jeśli wymienią na kolejny nowy te linie będą zawsze widoczne w mniejszym bądź większym stopniu... - bez komentarza.
 

zxc

New member
Czyli też mają problem z wifi... na to tez sie wkurzałem... raz działał raz nie....
( pisałem już o tym) ... chyba jako jedyny. ..

nabazgrane notkiem czwartym
 

miet55

Member
Bez reklam
...Na świstku serwisowym jest info "wymieniony ekran oraz moduł zasilania wi-fi " - o dziw nowy ekran ma dokładnie taką samą wadę!!!! .

Pomyślałem, że może podzielę się wiadomościami o module Wi-Fi. Skoro reklamowałeś na obraz to dlaczego tykali się Wi-Fi. A może właśnie Wi-Fi wprowadza zakłócenia które widzisz na ekranie. I oto przykład z autopsji. Przed czterema laty cały świat rozpisywał się o usterce w GoPro hero 4. Co się działo? Po włączeniu komunikacji Wi-Fi na rejestrowanym dźwięku słyszalny był turkot, przybrał w określeniach nazwę "helikopter". Niestety GoPro nie poradziło sobie z tym. Bezproblemowo wymieniali kamerki na nowe bo można było spotkać takie w których to było mniej bądź więcej słyszalne. ale zawsze było. Jedyna korzyść to że wysyłałeś samą kamerkę (bez aku i akcesoriów) a wracał cały nowy kpl. a czasmi do tego jeszcze jakiś gratis. Nawiasem mówiąc z 3 odesłanych trafiłem na taką gdzie jest to prawie niesłyszalne. Pomyślałem więc, że może być podobna sytuacja. Zobacz wyłączając Wi-Fi, choć pewnie moduł cały czas jest zasilany.
 
Do góry