Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Meagol

New member
Ja mam 7503 i oglądam sport i żadnych efektów ubocznych nie mam do domowego oglądania wystarcza

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Meagol

New member
7503 kupiłem w sferis w tej samej cenie co 7303 w rtv euro agd nawet ciut taniej bo za 2790

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

shock

New member
Nie wiem czy to kurz czy... jakieś błędy matrycy. Prostymi słowami - oglądając mecz w kilku/nastu miejscach jakby między obrazem wyświetlanym, a "ekranem" (tzn szkłem którego mogę dotknąć :)) są stałe plamy, tak jakby cienie piłkarzy, ale dużo jaśniejsze. Nie zawsze to widać, w sumie gdy obraz jest statyczny lub ciemny nie ma problemu. Widać to dobrze odtwarzając plik testowy DSE.mkv który kiedyś ściągnąłem w paczce testowej z forum (nie pamiętam jaki był temat i za co odpowiada ten plik testowy)
 

bumtarara

Member
Może ktoś będzie chciał wypróbować ustawień
OBRAZ
kolor 61
kontrast 49
ostrość 7
jasność 54
ZAAWANSOWANE
kolor
temp. barw. - własne
niestandardowa temp. barw.
czerwony wp 60
zielony wp 71
niebieski wp 68
czerwony bl 2
zielony bl 0
niebieski bl 1

BARWA
czerwony 1
żółty -1
zielony 1
turkus +3
niebieski 0
fuksjowy +

NASYCENIE
czerwony +1
żółty +2
niebieski +2
fuksjowy +2

KONTRAST
tryb kontr. wyłącz
zwiększenie rozdz HDR włącz
kontr. dyn. wyłącz
kontrast obrazu 88
czujnik światła wyłącz
gamma _1

KONTRAST
ultra resol. włącz
czyszczenie obrazu minimum
redukcja zniekształceń MPEG średnio

RUCH
styl osobisty
motion średnio :popcorn:
 

Meagol

New member
Butarara ja napewno sprawdzę bo korzystam z twoich ustawień ciekawe co teraz wymyśliłeś bo te poprzednie są naprawdę dobre

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

shock

New member
Nie wiem czy to kurz czy... jakieś błędy matrycy. Prostymi słowami - oglądając mecz w kilku/nastu miejscach jakby między obrazem wyświetlanym, a "ekranem" (tzn szkłem którego mogę dotknąć :)) są stałe plamy, tak jakby cienie piłkarzy, ale dużo jaśniejsze. Nie zawsze to widać, w sumie gdy obraz jest statyczny lub ciemny nie ma problemu. Widać to dobrze odtwarzając plik testowy DSE.mkv który kiedyś ściągnąłem w paczce testowej z forum (nie pamiętam jaki był temat i za co odpowiada ten plik testowy)
Nie ma możliwości edytowania :)
Te "plamy" co dziwne nie są zauważalne w trakcie używania konsoli, na razie grałem w gry z HDR i absolutnie nie widzę problemu, ale na dekoderze, czy Youtube, niestety widać szarawe plamy na górze ekranu, prawie w równomiernych odstępach, i miejscami na całym ekranie(cały czas mowa o obrazie w miarę jasnym, a plamy mają kolor jasno szary). Jest jedno miejsce, które na początku czyściłem, bo myślałem że jest plama... ale to tak jak zacząłem cały temat, było w trakcie meczu z dekodera, a niestety tam jakość jest słaba... No i jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy to możliwe, ale wcześniej tego problemu nie zauważałem, a zwracam uwagę na "wkurzające detale"... telewizor mam od 2 miesięcy - 50 cali czyli VA.
 

mrysio

New member
Nie ma możliwości edytowania :)
Te "plamy" co dziwne nie są zauważalne w trakcie używania konsoli, na razie grałem w gry z HDR i absolutnie nie widzę problemu, ale na dekoderze, czy Youtube, niestety widać szarawe plamy na górze ekranu, prawie w równomiernych odstępach, i miejscami na całym ekranie(cały czas mowa o obrazie w miarę jasnym, a plamy mają kolor jasno szary). Jest jedno miejsce, które na początku czyściłem, bo myślałem że jest plama... ale to tak jak zacząłem cały temat, było w trakcie meczu z dekodera, a niestety tam jakość jest słaba... No i jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy to możliwe, ale wcześniej tego problemu nie zauważałem, a zwracam uwagę na "wkurzające detale"... telewizor mam od 2 miesięcy - 50 cali czyli VA.

Ten tv ma coś z optymalizacją oprogramowania, zanim go zwróciłem zauważyłem że po włączeniu jest cały zakropkowany obraz ,aby ten efekt zminimalizować ,musiałem za każdym razem wejść w ustawienia obrazu i zmienić np na film (Czy jakoś tak nie pamiętam wszystkich nazw ustawień ) I wrócić z powrotem do tych z których korzystałem na codzień .Podejrzewam że ten super procesor p5 odpowiada za większość bolaczek tego tv .Tak przy okazji dodam że kupiłem za 1800zl LG 50uk6500 i jestem zadowolony ,zero przyciec na filmach youtube i z dysku ,czyta wszystkie formaty plików wideo ,dźwięk w porównaniu do 7303 rewelacja ,matryca ładnie schodzi się z metalową ramka w przeciwieństwie do 7303(fale Dunaju i szpary ) Menu intuicyjne i bardzo szybkie ,wifi łapie od razu po uruchomieniu tv, w philipsie czekalem troche az sie polaczy ,obraz rowniez zadowalacy i przyjemniejszy dla oka niz w 7303 ,oczywiscie bez siedzenia po 3 godziny w kalibracji.Jasnosc jest zadowalająca ,czerń również ,tragiczne są za to kąty widzenia ale to w końcu Va ,brakuje mi tylko ambilight .Pozdrawiam
 

Szostii

New member
Może ktoś będzie chciał wypróbować ustawień
OBRAZ
kolor 61
kontrast 49
ostrość 7
jasność 54
ZAAWANSOWANE
kolor
temp. barw. - własne
niestandardowa temp. barw.
czerwony wp 60
zielony wp 71
niebieski wp 68
czerwony bl 2
zielony bl 0
niebieski bl 1

BARWA
czerwony 1
żółty -1
zielony 1
turkus +3
niebieski 0
fuksjowy +

NASYCENIE
czerwony +1
żółty +2
niebieski +2
fuksjowy +2

KONTRAST
tryb kontr. wyłącz
zwiększenie rozdz HDR włącz
kontr. dyn. wyłącz
kontrast obrazu 88
czujnik światła wyłącz
gamma _1

KONTRAST
ultra resol. włącz
czyszczenie obrazu minimum
redukcja zniekształceń MPEG średnio

RUCH
styl osobisty
motion średnio :popcorn:
Mogłeś zrobić jakieś zdjęcia aby zobaczyć różnice z starych twoich ustawień na te nowe
 

bumtarara

Member
Stare ustawienia są na forum wystarczy poszukać, w tv pierwsze ustawienia wpisujesz na dzień a drugie ustawienia na noc i masz porównanie co ci pasuje
 

Szostii

New member
Stare ustawienia są na forum wystarczy poszukać, w tv pierwsze ustawienia wpisujesz na dzień a drugie ustawienia na noc i masz porównanie co ci pasuje
Zastosowane... Miałem teraz twoje pierwsze ale ogółem te 2 zdecydowanie bardziej mi podeszły... Może. Ciut za ciemny Obra przy bardzo ciemnych scenach... Zanikają szczegóły... Ale plus tego że czerń wygląda świetnie... Jedne i drugie ustawienie są super.... Ale myślę ze jednak zostawię tv na tych nowszych parametrach... Dzięki za ustawienia
 
Do góry