Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Za dobra czern odpowiada glownie parametr "kontrast backlight" -im mniejszy tym lepsza czern (oczywiscie kosztem jasnosci), ktora w nocy nie jest az tak potrzebna. Najardziej optymalny sposob wygaszania ma tryb "standard". W nocy bez oswielenia proponuje
backlight na 45-50, wygaszanie "standard" + wlaczony czujnik swiatla.
Dzięki za info! Świetna sprawa i aż dziwię się, że do tej pory nie korzystałem z takich ustawień, tylko waliłem kontrast bl 70 i podświetlenie na "najlepszy obraz".
PiotrG i asqinejem

a mogę Was zapytać dlaczego obydwaj w ustawieniach macie Ostrość:2 ? Nie lubicie ostrego obrazu FullHD?
Ja lubię ostry, ale wystarczy +2, a nawet +1, by taki był... Przy wyższych ustawieniach pojawiają się podwójne kontury, itp. i ciężko się tak ogląda.
 

SDman

Banned
PiotrG i asqinejem

a mogę Was zapytać dlaczego obydwaj w ustawieniach macie Ostrość:2 ? Nie lubicie ostrego obrazu FullHD?

Witam,
ostrość w TV FHD daje sama natywna rozdzielczość 1920x1080, przy dobrym materiale parametr
ostrość może nie istnieć.
Poreguluj sobie ostrość stojąc 0,5m od TV wtedy zobaczysz dlaczego nie wolno przesadzać.

Pozdr.
 

Domely

New member
Od wczoraj mam ten TV. Rzeczywiście standardowe ustawienia są bardzo słabe. Trochę popróbowałem sam i jest dużo lepiej.

Koledzy czy ktoś jeszcze może pochwalić się ciekawymi ustawieniami do kalibracji? Oczywiście jeżeli to nie tajemnica...

Pozdr
 

lucjan 5

New member
Zastanawia mnie, że niektórzy narzekają, że na "pustych" ekranach pojawia się "nierównomierne podświetlenie". Nigdy nie przyszło mi do głowy, by przejmować się wyglądem ekranu bez obrazu. Mam ustawioną na stałe Oszczędność Energii. Oglądam "rozrywkę" głównie wieczorami i to co proponuje ten parametr przy Ambilight i lekko podświetlonym suficie jest na granicy ostrości, czerni i jasności. Gdyby był choć odrobinę "lepszy" musiałbym wejść na Osobisty i "pozdejmować" te parametry. W dzień oglądam głównie wiadomości i to na TVP Info, która w tv naziemnej nadaje w SD. Tylko gdy świeci słońce (telewizor blisko podwójnych drzwi balkonowych od południa) zaciągam częściowo zasłony. Oczywiście siadam wtedy na wprost, ponieważ mieszkanie mogę oglądać również bez patrzenia na ekran ( to taki żarcik, informacja dla tych bez poczucia humoru). W dzień to ustawienie również jest wystarczająco dobre. Oczywiście ustawienia to rzecz gustu, lecz patrząc w ekran warto pamiętać,że nie jest to łagodny obraz jaki serwuje nam realny świat. Czyli obiekty widzimy dzięki odbitemu przez nie światłu naszej gwiazdy. To czym nas raczy telewizor to DYNAMIT w porównaniu z Realem. Nasze oczy niestety nie są elektronicznymi urządzeniami i trudno będzie wymienić wypalone sensory.
 

asqinejem

New member
Mam ustawioną na stałe Oszczędność Energii. Oglądam "rozrywkę" głównie wieczorami i to co proponuje ten parametr przy Ambilight i lekko podświetlonym suficie jest na granicy ostrości, czerni i jasności. Gdyby był choć odrobinę "lepszy" musiałbym wejść na Osobisty i "pozdejmować" te parametry.
Ja pozmieniałem sobie kilka trybów, ale żeby jakoś zapamiętać, to ustawiłem naturalny na oglądanie w dzień i film do oglądania filmów w nocy (jest jeszcze "pośredni" z włączonym Perfect Natural Motion, ale rzadko z niego korzystam). Ustawienia umieściłem kilka postów wcześniej, ale od wczoraj (dzięki koledze EdekBIS) zamieniłem parametr podświetlenia z "najlepszy obraz" na "standard", a także kontrast bl na 60 i 45 w przypadku trybu na noc (dodatkowo włączony czujnik światła).

Do tej pory myślałem, że czerń w filmach najlepsza jest w trybie "najlepsze zasilanie", ale jednak opcja standard + 45 kontrast bl + czujnik światła włączony jest lepsza.

BTW. Oglądanie nonstop w fabrycznym trybie oszcz. energii to marnowanie sprzętu :). Dodatkowo w tym trybie włączone jest Perfect Natural Motion, które w filmach jest kompletnym nieporozumieniem (to nie jest kwestia gustu, bo postaci ruszają się wtedy zupełnie nienaturalnie).
 
Ostatnia edycja:

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
wczoraj wyszla taka, no mozna powiedziec wada. Mialem juz wpiety jeden pendrive, no bo on tam jest na stale bo mam tam zgrane seriale i sobie ogladam. Ale chcialem cos obejrzec z drugiego pendrivea, podlaczylem go i co ? nie widzi go. Co wiecej, jak odlaczylem tego pierwszego, to drugi zaskoczyl. Rozumiem ze nie da sie przegladac zawartosci z dwoch roznych portow USB ? no bo przy SOURCE kazdy HDMI ma swoj numer, ale USB jest tyko jedno (PRZEGLADAJ USB). Jak tak to lipa troche
 

PiotrG

New member
Witam

Panowie podaliscie dobre ustawienia, ja mam podobne, w dzien obraz jest bardzo dobry, czern jest gleboka, powiedzcie mi jaki obraz na czarnych lub ciemnych scenach jest u Was w nocy bez oswietlenia? Czy macie wiczony clouding takie jak na ponizszym zdjeciu?(biale plamki, chmurki)?

7225adf32235b75agen.jpg
Jak dla mnie clouding to największa zmora tego telewizora, pisałem o tym wielokrotnie, pytałem ale nikt nie chce mi odpowiedzieć czy ma również z tym problem. Moze to wada mojego modelu i powinienem go oddać. Może ktoś coś dopisze?
 

kacperhq

New member
wczoraj wyszla taka, no mozna powiedziec wada. Mialem juz wpiety jeden pendrive, no bo on tam jest na stale bo mam tam zgrane seriale i sobie ogladam. Ale chcialem cos obejrzec z drugiego pendrivea, podlaczylem go i co ? nie widzi go. Co wiecej, jak odlaczylem tego pierwszego, to drugi zaskoczyl. Rozumiem ze nie da sie przegladac zawartosci z dwoch roznych portow USB ? no bo przy SOURCE kazdy HDMI ma swoj numer, ale USB jest tyko jedno (PRZEGLADAJ USB). Jak tak to lipa troche

Da się przeglądać dwa urządzenia podpięte do USB, tak bynajmniej jest w 8008 a ten niewiele różni się softem od 6008
 

piot.rek

New member
wczoraj wyszla taka, no mozna powiedziec wada. Mialem juz wpiety jeden pendrive, no bo on tam jest na stale bo mam tam zgrane seriale i sobie ogladam. Ale chcialem cos obejrzec z drugiego pendrivea, podlaczylem go i co ? nie widzi go. Co wiecej, jak odlaczylem tego pierwszego, to drugi zaskoczyl. Rozumiem ze nie da sie przegladac zawartosci z dwoch roznych portow USB ? no bo przy SOURCE kazdy HDMI ma swoj numer, ale USB jest tyko jedno (PRZEGLADAJ USB). Jak tak to lipa troche

U mnie bez problemu wykrywa zawartość dwóch USB.

__________________
Philips 42PFL6008K soft:171.056
 

lucjan 5

New member
BTW. Oglądanie nonstop w fabrycznym trybie oszcz. energii to marnowanie sprzętu :). Dodatkowo w tym trybie włączone jest Perfect Natural Motion, które w filmach jest kompletnym nieporozumieniem (to nie jest kwestia gustu, bo postaci ruszają się wtedy zupełnie nienaturalnie).[/QUOTE]
Spróbuję włączyć w czasie oglądania filmu tryb filmowy. Być może popełniam błąd. Ale jak na razie nie przeszkadzało mi to.
 

asqinejem

New member
Spróbuję włączyć w czasie oglądania filmu tryb filmowy. Być może popełniam błąd. Ale jak na razie nie przeszkadzało mi to.
Nie mówię, że popełniasz błąd, ale warto sprawdzić inne ustawienia. Ja sobie nie wyobrażam oglądania TV na którymkolwiek z fabrycznych trybów (chodzi głównie o kolory, czerń, itp.). Warto siąść i pokombinować z ustawieniami własnymi, a różnica będzie ogromna.
 

rafcioha

New member
wczoraj wyszla taka, no mozna powiedziec wada. Mialem juz wpiety jeden pendrive, no bo on tam jest na stale bo mam tam zgrane seriale i sobie ogladam. Ale chcialem cos obejrzec z drugiego pendrivea, podlaczylem go i co ? nie widzi go. Co wiecej, jak odlaczylem tego pierwszego, to drugi zaskoczyl. Rozumiem ze nie da sie przegladac zawartosci z dwoch roznych portow USB ? no bo przy SOURCE kazdy HDMI ma swoj numer, ale USB jest tyko jedno (PRZEGLADAJ USB). Jak tak to lipa troche

Kolego "tommiyacht" W moim 55pfl6008 mam podobne efekty jak Ty. Jeżeli mam wpiętego jednego pena to nie ma żadnych problemów z przeglądaniem katalogów itd. jeżeli podłącze kolejnego pena widzi tylko tego pierwszego, ale jeżeli przejdę strzałką w dół na puste pole gdzie powinien wyświetlać nazwę drugiego pena wyskakuje jego nazwa oraz zawartość katalogów. Podobnie jest podłanczając trzeciego, przechodzę strzałką w dół na puste pole gdzie powinna być nazwa trzeciego i widzę wszystkie trzy peny
:) Niestety, nie jest to jedyna wada softu tego TV.

Mogę tylko dodać, że jako elektronik pracujący w firmie elektronicznej jestem w szoku, że na rynku znajdują się produkty takiej marki jak Philips z takim niedorobionym softem. To nie jest przecież prototypowe urządzenie tylko finalny produkt!!! Smutne jest również to, że kolejne aktualizacje nie wnoszą NICZEGO pozytywnego. :-( Żałuję, że nie kupiłem Sony W805.
pozdrawiam.
 

gooliwer

New member
pierwsze ustawienia

Panowie, po przeczytaniu wszystkich 194 stron tego wątku postanowiłem zakupić ten TV i mam problem z konfiguracją kanałów naziemnych i smarta. Z kanałów naziemnych znalazło mi tylko 8 kanałów. Brakuje np kanałów TVP1 TVP2 itd. Jak zrobić aby wczytały się wszystkie 23 kanały.

I druga sprawa. Po włączeniu TV skonfigurowałem sieć, wpisałem hasło itp a nie mogę uruchomić smarta. Widać że łączy ale coś nie może połączyć. Widzę że jest tu dużo obcykanych w temacie ludzi więc może znajdzie sie ktoś kto pomoże na razie w tych dwóch tematach. Z góry dzięki :)
 

piot.rek

New member
Panowie, po przeczytaniu wszystkich 194 stron tego wątku postanowiłem zakupić ten TV i mam problem z konfiguracją kanałów naziemnych i smarta. Z kanałów naziemnych znalazło mi tylko 8 kanałów. Brakuje np kanałów TVP1 TVP2 itd. Jak zrobić aby wczytały się wszystkie 23 kanały.

I druga sprawa. Po włączeniu TV skonfigurowałem sieć, wpisałem hasło itp a nie mogę uruchomić smarta. Widać że łączy ale coś nie może połączyć. Widzę że jest tu dużo obcykanych w temacie ludzi więc może znajdzie sie ktoś kto pomoże na razie w tych dwóch tematach. Z góry dzięki :)

Spróbuj szukać je jako DVB-C, u mnie tak działa (tylko że ja mam kablówkę). Ewentualnie problem może być w braku sygnału z MUX-a, może trzeba zmienić położenie anteny.
Co do WiFi to u mnie za pierwszym razem smart też nie chciał załapać, ale po dłuższym czasie zaczęło wszystko śmigać. Możesz też sprawdzić na routerze czy TV połączył się z siecią, może musisz wprowadzić adres MAC karty sieciowej (wszystko zależy jakie masz zabezpieczenia w routerze).
 

asqinejem

New member
Panowie, po przeczytaniu wszystkich 194 stron tego wątku postanowiłem zakupić ten TV i mam problem z konfiguracją kanałów naziemnych i smarta. Z kanałów naziemnych znalazło mi tylko 8 kanałów. Brakuje np kanałów TVP1 TVP2 itd. Jak zrobić aby wczytały się wszystkie 23 kanały.
A jak wyszukujesz? Przycisk Home - > Konfiguracja - > Wyszukaj kanały - > Antena DVB-T? Jaką masz antenę?
 
Do góry