Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

PiotrG

New member
Nie odpowiem Ci na razie. Poczekam z tydzień, poobserwuje... Ostatnio też po instalacji wg twojej instrukcji miałem dobrze ale potem problem wrócił po paru dniach.
Na razie jest git.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam, jestem wstepnie (poki co) zainteresowany modelem z serii 6008. Mialbym kilka pytan. Oczywiscie jak znajde wiecej czasu to sprobuje sie przekopac przez ten temat

1) wstepnie interesuja mnie modele 42 lub 47 cali. Czy oprocz wielkosci , jest jeszcze jakas roznica miedzy nimi ?
2) glowne roznice miedzy seriami 6 7 8 i 9 ?
3) edge led - kiedys sie unikalo tego jak ognia, ale chyba z czasem ta technologia sie poprawila. Czy mimo krawedziowki , nie ma nierownej czerni itd? (clouding)
4) kalibracja - zapewne bedzie wymagana. Czy znajde w tym watku (lub innych foach) zalecane nastawy ? (wiem ze warunki ale chodzi mi o to czy wogole w tym topicu dyskusja kalibracji byla poruszana.)
5) czy sa na ta chwile jakies faile przez ktore odradzalibyscie mi zakup tego phillipsa ?
6) jak z aktualizacjami firmawe ? czyli phillips troszczy sie o klienta i slucha glosu plebsu co przeklada sie na nowe softy ?

bede wdzieczny za odp. dzieki
 
Ostatnia edycja:

pajac-tm

New member
Zamierzam kupić nowy telewizor, mój budżet to 4000 zł, po przejrzeniu forum, poczytaniu testów i opinii mój wybór padł wstępnie na któryś z tegorocznych modeli Philipsa, i tu pojawia się problem bo nie mogę się zdecydować co będzie lepsze 47 calowy model 6008 czy mniejszy 42 calowy ale model wyżej 7008. Oba telewizory są w podobnej cenie ok. 3900 zł. Może ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić.
Dodam jeszcze, że telewizor ma stać w salonie, a odległość, z której będzie najczęściej oglądany to ok. 2,0-2,5 m.
 

PiotrG

New member
Zamierzam kupić nowy telewizor, mój budżet to 4000 zł, po przejrzeniu forum, poczytaniu testów i opinii mój wybór padł wstępnie na któryś z tegorocznych modeli Philipsa, i tu pojawia się problem bo nie mogę się zdecydować co będzie lepsze 47 calowy model 6008 czy mniejszy 42 calowy ale model wyżej 7008. Oba telewizory są w podobnej cenie ok. 3900 zł. Może ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić.
Dodam jeszcze, że telewizor ma stać w salonie, a odległość, z której będzie najczęściej oglądany to ok. 2,0-2,5 m.
Ja wziąłem większy czyli 6008. Odległość oglądania około 3m. Jak zawisł na ścianie to przestał wydawać się duży. Nawet uważam, że jest w sam raz.
Chyba że interesują Cię dodatki do wersji 7... jak np: Trójstronny Ambilight , 700Hz oraz wbudowana kamera.
 

ketyow

New member
Cześć, pojawiło mi się kilka pytań, bo pojawiają się w tym wątku często sprzeczne informacje.

Ten telewizor odpala w końcu flasha czy nie? A może jest tak, że odpala filmiki na Youtube, ale nie odpala flasha na innych stronkach?

Jak nie ma DTS, to np. pliki MKV z kilkoma ścieżkami lub wieloma kanałami w ogóle nie będą mieć dźwięku przy odtwarzaniu z TV? Bo na kino na razie mnie nie stać, mam zamiar podpiąć tylko głosniki komputerowe i filmy będą pewnie też często leciały z USB, być może DLNA.

I te napisy TXT są już w końcu poprawnie odtwarzane? Trzeba aktualizację robić od razu po zakupie - czy spodziewać się, że po niej coś przestanie działać jak należy?

Generalnie zastanawiam się nad TV do ok. 4000 zł w granicach 50 cali. Teść ma Panasonica TX-p50st60e, tylko wbrew temu co mówią, to on czerni nie ma nawet jak jest wyłączony. Ja zdaję sobie sprawę, że to plazma i to wina światła w pokoju, ale jednak nigdy całkowicie ciemno mieć nie będę. Poza tym zdaża mu się, że lecący z komputera przez HDMI obraz przycina, kiedy wszystko na ekranie szybko się porusza (np. ziemi scena z samolotu), i to nie wina komputera, bo na ekranie laptopa ani zewnętrznym monitorze tego nie ma. No i mówiąc mogą tu co chcą, ale dość szybko logo stacji TV się na ekranie wypala.

Sam nie wiem, brak DTSa jednak zdyskwalifikuje chyba filmy z USB jeśli dobrze rozumiem. Oglądanie TV to będzie u mnie rzadkość, do pomieszczenia słońce wpada całe popołudnie, choć są i rolety. Sporo zamierzam też grać. Sam już nie wiem. Ciągle słyszę, że plazma lepsza, ale z testu wynikałoby, że jednak ten Philips ma lepszą jakość obrazu niż w/w Panasonic, a do Panasonica mam lekkie zastrzeżenia.

A może jest jakaś alternatywa? Coś jeszcze z niskim input lagiem (będę sporo grał), świetnym obrazem?

Ktoś pomoże mi podjąć decyzję? :) Jakieś subiektywne za i przeciw dotyczące Philipsa, albo porównania jakościowe do dobrej plazmy?

Dzięki za odpowiedzi i pomoc.
 

bartbuks

New member
Kolejny raz. Flash powoli znika z TV. Sony juz zrezygnowało z niego, więc zacznijcie się godzić z tym, że lipa.

Co wy macie z tym txt? Ciężko ściągnąć przez napiprojekt srt ?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 
Ostatnia edycja:

kacperhq

New member
Kolejny raz. Flash powoli znika z TV. Sony juz zrezygnowało z niego, więc zacznijcie się godzić z tym, że lipa.


Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Prawda, android już natywnie nie obsługuje flasha a iPhone nigdy nie obsługiwał. Sama firma Adobe zrezygnowała z wspierania urządzeń mobilnych więc nie ma sensu sie zastanawiać czy obsługuje albo czy będzie obsługiwał, ważniejszym pytaniem jest czy obsługuje streeming video w html5 a z tego co patrzałemm to nie :(
 

ketyow

New member
Padły też inne pytania, ale widzę że na tym forum można zostać jedynie obrażonym, bo użytkownicy nie zostali wyposażeni dla odmiany w kulturę osobistą.
 

jenson

Banned
Cześć, pojawiło mi się kilka pytań, bo pojawiają się w tym wątku często sprzeczne informacje.

Ten telewizor odpala w końcu flasha czy nie? A może jest tak, że odpala filmiki na Youtube, ale nie odpala flasha na innych stronkach?

Jak nie ma DTS, to np. pliki MKV z kilkoma ścieżkami lub wieloma kanałami w ogóle nie będą mieć dźwięku przy odtwarzaniu z TV? Bo na kino na razie mnie nie stać, mam zamiar podpiąć tylko głosniki komputerowe i filmy będą pewnie też często leciały z USB, być może DLNA.

I te napisy TXT są już w końcu poprawnie odtwarzane? Trzeba aktualizację robić od razu po zakupie - czy spodziewać się, że po niej coś przestanie działać jak należy?

Generalnie zastanawiam się nad TV do ok. 4000 zł w granicach 50 cali. Teść ma Panasonica TX-p50st60e, tylko wbrew temu co mówią, to on czerni nie ma nawet jak jest wyłączony. Ja zdaję sobie sprawę, że to plazma i to wina światła w pokoju, ale jednak nigdy całkowicie ciemno mieć nie będę. Poza tym zdaża mu się, że lecący z komputera przez HDMI obraz przycina, kiedy wszystko na ekranie szybko się porusza (np. ziemi scena z samolotu), i to nie wina komputera, bo na ekranie laptopa ani zewnętrznym monitorze tego nie ma. No i mówiąc mogą tu co chcą, ale dość szybko logo stacji TV się na ekranie wypala.

Sam nie wiem, brak DTSa jednak zdyskwalifikuje chyba filmy z USB jeśli dobrze rozumiem. Oglądanie TV to będzie u mnie rzadkość, do pomieszczenia słońce wpada całe popołudnie, choć są i rolety. Sporo zamierzam też grać. Sam już nie wiem. Ciągle słyszę, że plazma lepsza, ale z testu wynikałoby, że jednak ten Philips ma lepszą jakość obrazu niż w/w Panasonic, a do Panasonica mam lekkie zastrzeżenia.

A może jest jakaś alternatywa? Coś jeszcze z niskim input lagiem (będę sporo grał), świetnym obrazem?

Ktoś pomoże mi podjąć decyzję? :) Jakieś subiektywne za i przeciw dotyczące Philipsa, albo porównania jakościowe do dobrej plazmy?

Dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Nie ma DTS i nigdy nie będzie, tak samo jak adobe flash. Gdy film ma kilka ścieżek audio to wybierasz AC3 i działa... Napisy txt miały być, ale póki co srt działa jak należy tylko trzeba pobrać w takowym formacie co potrafi nawet dziecko... Czerni w nocy na pewno nie ma i nie będzie bo to led. Plazma lepsza pod kilkoma względami, ale i czasem gorsza. Wątki na ten temat już istnieją. Alternatywą może być***TX-L50ET60, ale to tylko moja opinia, na ten moment z pasywnych wybrał***bym ten model.
 

piot.rek

New member
w jaki sposób przechwycić na smartphona obraz z TV. Dodam ze tel. ma androida i zainstalowalem juz aplikacje Philips MyRemote. Sterowanie TV przez telefon jak równiez przegladanie zdjec i filmow na ekranie TV dziala, ale w drugą strone cos nie chce, pomoże ktoś?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ketyow - nie denerwuj się , frustratów w życiu jak widzisz nie brakuje.
Nie obsługuje flasha , ale inne firmy też wycofują się z tego.
Najważniejsze dla Ciebie to jakość i dlatego możesz ten cel spokojnie zrealizować.
Inne rzeczy dokupisz w postaci dongla z Androidem czy nawt Bluraya innej taniej firmy.
Napisz na PW dostaniesz info.

=============================================
 

jenson

Banned
Czyli idąc tokiem myślenia kikiego, najlepiej kupić monitor, dokupić dongla, bluraya i jakiś dekoder, bo kupując philipsa i tak trzeba dokupić to wszystko, może poza dekoderem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak mam potrzebę aplikacji to kupuję Dongla z Androidem i mam 700.000. I wystarczy każdemu do końca życia zabawy i to w czasie rzeczywistym. I tak się wszystkiego nie zobaczy.
A telewizor zagra rewelacyjnie czyli tak jakie jest jego przeznaczenie.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Tylko nie każdy ma ochotę tak sobie utrudniać życie, tym bardziej gdy konkurencja oferuje takie możliwości bez potrzeby kupowania dodatkowych urządzeń.
 

Duuda

New member
Wiece może o co chodzi ? Raz na jakiś czas gdy próbuję włączyć np. onet vod to ładuje się przez sekundkę, miga czarny obraz, znów się ładuje i nic. Pozostaje w menu smart tv z tym, że na pilocie nie mogę już nic nawigować a w okienku gdzie normalnie wyświetla się aktualny kanał jest czarno. Dopiero bo kliknięciu wstecz znów w tym okienku wyświetla się obraz i po menu smart tv da się nawigować. Ale włączyć onet vod albo ipla się nie da ;D Raz na jakiś czas się tak zdarza, czasami działa normalnie a czasami takie coś jak opisałem. Jakieś rady ? Chyba opisane jest trochę chaotycznie ale mam nadzieję, że wiecie o co cho i coś poradzicie. : )
 

jenson

Banned
Wiece może o co chodzi ? Raz na jakiś czas gdy próbuję włączyć np. onet vod to ładuje się przez sekundkę, miga czarny obraz, znów się ładuje i nic. Pozostaje w menu smart tv z tym, że na pilocie nie mogę już nic nawigować a w okienku gdzie normalnie wyświetla się aktualny kanał jest czarno. Dopiero bo kliknięciu wstecz znów w tym okienku wyświetla się obraz i po menu smart tv da się nawigować. Ale włączyć onet vod albo ipla się nie da ;D Raz na jakiś czas się tak zdarza, czasami działa normalnie a czasami takie coś jak opisałem. Jakieś rady ? Chyba opisane jest trochę chaotycznie ale mam nadzieję, że wiecie o co cho i coś poradzicie. : )

rady pewnie na to nie ma, przyzwyczaj się, bo raczej tego nie poprawią***;-)
 

rogue3

New member
Witam!
Kilka dni temu stałem się posiadaczem 42PFL6008. Telewizor bardzo fajny, ale mam z nim jeden problem. Po aktualizacji oprogramowania przez USB (tv mial jakąś starą wersję, jeszcze z marca) do najnowszej wersji (171.056 z września) przestało działać wifi. Nie można połączyć z siecią bezprzewodowo, ta opcja jest 'wyszarzona'. Natomiast po ethernecie smart działa dobrze. Aktualizacja przebiegła prawidłowo, po niej zrobiony był też powrót do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja tv. Co ciekawe, kiedy wejdę w ustawienia sieci, pokazuje adres mac modułu wifi jako 00.00.00.00.00.00, gdzie ethernet ma normalny. Czy ktoś z Was się z takim czymś spotkał? A może wiecie czy gdzieś mogę znalezć plik ze starszą aktualizacją z lipca (171.49)?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam!
Kilka dni temu stałem się posiadaczem 42PFL6008. Telewizor bardzo fajny, ale mam z nim jeden problem. Po aktualizacji oprogramowania przez USB (tv mial jakąś starą wersję, jeszcze z marca) do najnowszej wersji (171.056 z września) przestało działać wifi. Nie można połączyć z siecią bezprzewodowo, ta opcja jest 'wyszarzona'. Natomiast po ethernecie smart działa dobrze. Aktualizacja przebiegła prawidłowo, po niej zrobiony był też powrót do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja tv. Co ciekawe, kiedy wejdę w ustawienia sieci, pokazuje adres mac modułu wifi jako 00.00.00.00.00.00, gdzie ethernet ma normalny. Czy ktoś z Was się z takim czymś spotkał? A może wiecie czy gdzieś mogę znalezć plik ze starszą aktualizacją z lipca (171.49)?


Tyle było pisane aby nie aktualizować skoro wszystko działa dobrze... Aktualizacja tego TV na własne ryzyko.
 
Do góry