Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

tower3

New member
No niestety ale przy tym TV nigdy nie wiadomo kiedy zrobi psikusa. Mi wczoraj np 3 razy wyłączył się po ok 5 sek braku obrazu. Potem pojawił się obraz jakby z zakłóceniami analogowymi, TV znów się włączył i dopiero po 4 włączeniu zaczął działać.
 

lucjan 5

New member
No niestety ale przy tym TV nigdy nie wiadomo kiedy zrobi psikusa. Mi wczoraj np 3 razy wyłączył się po ok 5 sek braku obrazu. Potem pojawił się obraz jakby z zakłóceniami analogowymi, TV znów się włączył i dopiero po 4 włączeniu zaczął działać.
Też miałem 2 razy historię z "odbiciem antenowym". Dopóki wraca wszystko do normy, dotąd można pogodzić się z jego "wybrykami". Jednak myślę, że w przeciwieństwie do czasów "kineskopowych" zmiany w technologii zachodzą tak szybko, że ( o ile ma się na to kasę) wymuszona wymiana na nową generację nie będzie tak bolała. Na początku "telewizji" na coś nowego czekało się dziesiątki lat.
 

nonz

New member
Oprogramowania z końcówką .57 NIE POLECAM!

TV sam się wyłącza, zanika obraz, pilot przestaje reagować i nie działa funkcja smart screen.

Czy posiadacie w czelućsiach swoich twardzieli (hdd-ssd) wersję z końcówką 56/55?
Byłbym wdzięczny..
 
Ostatnia edycja:

nonz

New member
Nie widziałem takie opcji. Jedyne rozwiązanie które przychodzi mi do głowy to odcięcie dziada od internetu.
Niedługo wyjdzie akt. .59 więc lepiej poczekać.

Czy posiadacie w czelućsiach swoich twardzieli (hdd-ssd) wersję z końcówką 56/55?
Byłbym wdzięczny..
 

lucjan 5

New member
Zainstalowałem tę aktualizację i na razie żadnych wybryków. Ale, tv odbieram z anteny naziemnej (ustawienia fabryczne), SmartTv z routera i nagrywam na dysku podłączonym na stałe do telewizora. To jest wszystko czego używam. Jestem z 6008 zadowolony i mam nadzieję, że dociągnę na niej do spadku cen oledów.
 

Calvex

New member
Ja dzisiaj zainstalowałem aktualizacje .59.

Na razie działa. Zobaczymy jak będzie później.

Changelog:

QF2EU-0.173.59.0 (Date published: 2014-10-21)


• Solution for manual adding new analog channel
• Improvements channel sorting cable Germany
• Improvements on stability
 
Ostatnia edycja:

gary1985

New member
U mnie ostatnio wystąpił inny problem. Często oglądam filmy z komputera na tv przez kabel hdmi.Do wczoraj wszystko było ok. Wczoraj włączyłem sobie Herkulesa wersja 1080p mkv. Zauważyłem przy szybkich scenach jak wokół postaci(nie wiem jak to dokładnie nazwać) było widać zamazywanie , jak by klatkowanie obrazu. Długo z tym walczyłem aż przełączyłem opcje na gra. Dziwne jest to że wcześniej miałem tą opcje wyłączoną i było ok.
 

gary1985

New member
Wyłącz PNM. Obraz nie będzie płynny ale zniknie "zamazywanie" wokół postaci.


No tak tylko wtedy będę miał tzw. efekt judder co juz sprawdzałem i tak filmu nie da się oglądać.W tym moim poscie głownie chodzi o to że wczesniej miałem tak ustawione i nie było żadnego smużenia.Dopiero wczoraj po przestawieniu na fukcja gra lub komputer uzyskuje to co miałem wcześniej.Nie robiłem żadnej aktualizacji a nie zmieniałem nic(znając tv samo się przestawiło).
Przed chwilą zauważyłem że podczas oglądania tv efekt zamazywania również występuje. Wyłączenie PNM nie pomaga.
 
Ostatnia edycja:

maximus86

New member
Panowie pojawiły się nowe aktualizacje dla tego modelu, zachęcam do ściągnięcia bo naprawdę TV chodzi szybciej i stabilniej, zero restartów póki co, itp. ;)
 

Calvex

New member
Mi 0.59 dobrze chodziła ;) Teraz pobieram 0.60


QF2EU-0.173.60.0 (Date published: 2014-11-26)

?Improvement on screen messages CAM

?Improvements languages in broadcast EPG

?Improvements trick modes Video on Demand

?Improved DVBS channel list Turkey
Nic specjalnego
 

zohus

New member
"Szachownica" na ekranie TV

Koledzy wątek jest bardzo obszerny i może przeoczyłem opis nurtującego mnie problemu. Czy jest znany powód okresowego zawieszania się tego TV?. Ostatnio coraz częściej po wyłączeniu tv nie mogę go włączyć - na ekranie "szachownica" i brak dostępu do czegokolwiek. Wygląda to jak pad matrycy w aparacie foto. Jakiś czas temu za drugim wyciągnięciem wtyczki 230V TV zaskoczył, ale dzisiaj chyba z 10x wyłączałem, czekałem kilka minut i bez efektu. W końcu go w takim stanie (załączony) pozostawiłem i nagle po paru minutach sam zaskoczył, pokazał mi się jak zawsze ekran aktualizacji softu (nie aktualizuję go już od dawna, mam stary soft 0.173.044.0 ale nie miałem z nim właściwie żadnych problemów) i dalej już normalnie działał. Zaczyna to być upierdliwe i irytujące. Czy ktoś z Szanownych Kolegów wie co jest powodem w/w objawów. Podejrzewam, że płyta główna, a bliżej jakby zimne luty. TV się podgrzał przez 15minut i nagle sam ożył. Co mi radzicie reklamować drania? Czy poczekać - na co nie wiem, chyba na cud jak wyjdzie soft który rozwiąże wszystkie problemy tego telewizora.
 

maximus86

New member
(nie aktualizuję go już od dawna, mam stary soft 0.173.044.0 ale nie miałem z nim właściwie żadnych problemów)

Czy poczekać - na co nie wiem, chyba na cud jak wyjdzie soft który rozwiąże wszystkie problemy tego telewizora.

Kolego nowe softy działają o niebo lepiej od starego, a na dodatek według mnie poprawiono kontrast tego TV na nowym sofcie przez co obraz jest jeszcze lepszy (brat ma Panasa AS650 a sąsiad kupił Sony 839 bodajże i uważam że mój philips obrazowo bez problemu daje sobie rade z nimi a jednak rocznikowo jest starszy :-o ).

Nowy soft to podstawa w tym TV, bo wcześniej dużo problemów było z nimi...
 
Do góry