Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

drqq

New member
po dwóch wizytach w serwisie i nadal nie sprawnym tunerze DVB-S2 (szatkowanie obrazu na transponderach 11411, 11449, 11508, 12265) dzisiaj złożyłem reklamacje w sklepie o niezgodności towaru z oferta i zwrot gotówki.
W ciągu kilku dni mają przyjechać po TV i oddać kasę :)

Na sharpie 635, czyli co najmniej o klasę niżej wszystkie kanały działają poprawnie.
Dlatego jeżeli ktoś planuje zakup philipsa z myślą o obsłudze modułu CI to radzę sprawdzać konkretny egzemplarz.
 

czehuziom

New member
Mi na całe szczęście moduł działa dobrze. Jedyny minus to to, że podczas przełączania programu nie pokazuje się tak jak na dekoderze info o aktualnym programie i o następnym. Niekiedy podczas przerzucania kanałów wyświetla się info o aktualnym programie. Oczywiście gdy kanał się załączy można sprawdzić co aktualnie leci i co będzie następne, ale na dekoderze było to lepiej rozwiązane. Zresztą to jest raczej minus korzystania z modułu, a nie z dekodera. Na razie nie mam jakichś większych problemów z tym TV.
 

seadd

New member
Jaka prędkość zapisu pendrive'a jest wymagana aby działała funkcja pauzy programów TV?
Sprawdzałem dwa pen'y, niestety bardzo zbliżone parametrami: 22/8.2 MB/s i 20/8 MB/s. Dla obu jest ten sam rezultat a mianowicie:
"Formatowanie nie powiodło się. Niewystarczająca prędkość zapisu. Użyj urządzenia USB o wyższej prędkości zapisu"
 

rafcioha

New member
po dwóch wizytach w serwisie i nadal nie sprawnym tunerze DVB-S2 (szatkowanie obrazu na transponderach 11411, 11449, 11508, 12265) dzisiaj złożyłem reklamacje w sklepie o niezgodności towaru z oferta i zwrot gotówki.
W ciągu kilku dni mają przyjechać po TV i oddać kasę :)

Na sharpie 635, czyli co najmniej o klasę niżej wszystkie kanały działają poprawnie.
Dlatego jeżeli ktoś planuje zakup philipsa z myślą o obsłudze modułu CI to radzę sprawdzać konkretny egzemplarz.

Kolego drqq, czy serwis wystawił jakąś konkretną diagnozę? Czy ewentualnie zaproponowali wymianę czy coś w tym stylu? Jestem ciekawy bo ja również będe reklamował ten telewizor. Tylko ja mam problem ponieważ kupilem w Mediaexpert i dostałem 22pfl4208 za 1 zł. W tym przypadku będe musiał oddać oba.

Drqq, życzę powodzenia z ostatecznym rozstaniem się z tym TV :wink:
 

bla.zej

New member
Wkurza mnie co raz bardziej jedna rzecz, przy filmach w jakości HD czy FullHD, przy szybkich scenach obraz momentami sie rozmywa, zamiast szczegółów tworzy się taka plama, albo krateczki które nachodzą na siebie. Tak jakby jeden fragment ekranu nie mógł nadążyć za resztą. Nie wiem, być może to kwestia ustawień... Nie mogę uchwycić tego efektu na kamerze, postram się nagrać coś na USB, zastopować i zrobić zdjęcie żeby pokazać jak to wygląda.
Występuje coś podobnego u kogoś z Was ?
 

asqinejem

New member
Wkurza mnie co raz bardziej jedna rzecz, przy filmach w jakości HD czy FullHD, przy szybkich scenach obraz momentami sie rozmywa, zamiast szczegółów tworzy się taka plama, albo krateczki które nachodzą na siebie. Tak jakby jeden fragment ekranu nie mógł nadążyć za resztą. Nie wiem, być może to kwestia ustawień... Nie mogę uchwycić tego efektu na kamerze, postram się nagrać coś na USB, zastopować i zrobić zdjęcie żeby pokazać jak to wygląda.
Występuje coś podobnego u kogoś z Was ?
Może pomóc wyłączenie (lub włączenie) którejś z opcji, typu:
- redukcja szumów
- zmniejszenie usterek MPEG
- Perfect Natural Motion (obstawiałbym to)
 

Tubass2

New member
Wkurza mnie co raz bardziej jedna rzecz, przy filmach w jakości HD czy FullHD, przy szybkich scenach obraz momentami sie rozmywa, zamiast szczegółów tworzy się taka plama, albo krateczki które nachodzą na siebie. Tak jakby jeden fragment ekranu nie mógł nadążyć za resztą. Nie wiem, być może to kwestia ustawień... Nie mogę uchwycić tego efektu na kamerze, postram się nagrać coś na USB, zastopować i zrobić zdjęcie żeby pokazać jak to wygląda.
Występuje coś podobnego u kogoś z Was ?

Tak jak kolega w poście wyżej,powyłączaj wszystkie możliwe ,,polepszacze '' spróbuj ustawień z tej strony Forum HDfever.fr - Consulter le sujet - Philips PFL8008K : Smart TV LED 3D MAX, ISF et Ambilight ,powodzenia.
 

mateczek

New member
42PFL6008k Mi właśnie płynność Philipsa nie odpowiada. Gubi obraz i to zarówno dekodera kablówki jaki i z odtwarzacza A-400 czy laptopa sony-vaio T-13.

Zdjęcia na TV wyglądają ładnie ale reszta porażka. Filmów akcji prawie nie da się oglądać bo na szybkim ruchu sprzęt się gubi

Następnym razem od Philipsa najdalej jak się da :)
Bo jak mam na ekranie zamiast postaci w ruchu oglądać krateczki i plamki. Następnym razem do sklepu z odtwarzaczem i kilkoma filmami aby zobaczyć jak sprawa wygląda w praktyce
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
42PFL6008k Mi właśnie płynność Philipsa nie odpowiada. Gubi obraz i to zarówno dekodera kablówki jaki i z odtwarzacza A-400 czy laptopa sony-vaio T-13.

Zdjęcia na TV wyglądają ładnie ale reszta porażka. Filmów akcji prawie nie da się oglądać bo na szybkim ruchu sprzęt się gubi
Wyłącz Perfect Natural Motion i "problemu" nie będzie. Część osób lubi oglądać z tą funkcją, ale są też tacy (w tym ja), co "teatru" nie akceptują (na szczęście każdy ma wybór).
 

r_p_r

New member
42PFL6008k Mi właśnie płynność Philipsa nie odpowiada. Gubi obraz i to zarówno dekodera kablówki jaki i z odtwarzacza A-400 czy laptopa sony-vaio T-13.

Zdjęcia na TV wyglądają ładnie ale reszta porażka. Filmów akcji prawie nie da się oglądać bo na szybkim ruchu sprzęt się gubi

Następnym razem od Philipsa najdalej jak się da :)
Bo jak mam na ekranie zamiast postaci w ruchu oglądać krateczki i plamki. Następnym razem do sklepu z odtwarzaczem i kilkoma filmami aby zobaczyć jak sprawa wygląda w praktyce

Niektorzy nie rozumieja co czytaja... caly czas o tym samym, a wystarczy raz przeczytac watek i wszystko wiadomo. Po co to biadolenie...

Wysłane z 4xHD
 

sebba

New member
Witam.

Telewizor wrócił wreszcie z serwisu. Wymieniono płytę główną!

Wszystko wygląda na razie ok.

Chociaż nie wiem czy to znowu wina nowego firmware 000.173.046.000 czy coś innego.
Mam problem z dźwiękiem 5.1 przez amplituner po kabli optycznym.
Cały czas przerywa! Wszystko jedno czy puszczam DVB-C czy po serwerze dlna
Sprawdzałem na 2 różnych kablach i 2 różnych portach i to samo.
Problem jest tylko z dźwiękiem bo obraz niezależnie od jakości jest ok.
Przed naprawą nie miałem takiego problemu ale wtedy też miałem starszy firmware 000.173.045.000.

No chyba że mi ampli pada :( chociaż nie bo przez BD mam wszystko ok po optyku.
 

mehias

New member
Jutro dotrze do mnie ten telewizor z tym ze 55 cali , lecz mysle ze to tylko wieksza matryca a reszte to samo przeciez . I mam juz wyrzuty sumienia ze go kupilem bo im wiecej czytam teraz na forum tym wieksze obawy czy slusznie postapilem.....ech zachcialo mi sie lampek za telewizorem to bede mial teraz problemy.....ten telewizor robi furrore ale chyba w wadach .......
 

PeCha1982

New member
mehias,. ja też po przelaniu pieniędzy myślałem, że wtopiłem, że to był najgorszy wybór ze wszystkich, a najgorzej, że zrobiłem to z własnej, nieprzymuszonej woli, ale jest OK, nie mam z nim problemów, nic się nie dzieje, nie zacina, nie wyłącza samo, przy oglądaniu filmów szybkość menu spada znacząco, ale podczas oglądania filmów tylko dwa razy użyłem menu w tym raz żeby zobaczyć jak działa, youtube nie działa jak na komputerze, ale to tv a nie komp, no i szkoda, że klawiatura nie działa na youtube.
Poza tym jest w porządku i jestem zdecydowanie zadowolony.
Ustawiłem go wg przepisu asqinejem.
 

mehias

New member
Poza tym jest w porządku i jestem zdecydowanie zadowolony.
Ustawiłem go wg przepisu asqinejem.

PeCha1982 a gdzie znalezc ten przepis ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest wielu ludzi którzy podłączają komputer do telewizora, laptopa do telewizora i mają najlepszy smart na świecie i najlepszą jakość obrazu. Żaden telewizor z obecnych nawet za 100.000 $ nie będzie miał takiego rozwiązania multimedialnego jak telewizor za 1000 zł plus komputer który i tak jest w domu. Mądrzy ludzie już dawno to stosują w ten sposób.
 
Do góry