Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

tower3

New member
Pytanie do posiadaczy TV z najnowszym softem - 173.46.0 czy nadal możecie w dowolnym momencie i z dowolnego źródła (HDMI)włączyć tryb 3D? Nie mam na myśli konwersji tylko np tryb obok siebie?

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka
 

nonz

New member
Pytanie do posiadaczy TV z najnowszym softem - 173.46.0 czy nadal możecie w dowolnym momencie i z dowolnego źródła (HDMI)włączyć tryb 3D? Nie mam na myśli konwersji tylko np tryb obok siebie?

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka

Tak. Nie zauważyłem z tym żadnych problemów.
Sprawdź czy masz wyłączony tryb gra-komputer
 

ardax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Posiadam ten TV od jakiegoś czasu i postanowiłem sobie pooglądać filmy z komputera, wcześniej nie było nawet czasu się pobawić :). No i zonk. O ile jak podłącze komputer do tv przez kabel hdmi 1m to jeszcze da się oglądać filmy w gorszej jakości, niestety już 1080p zaczyna przycinać (After.Earth.2013.1080p), pomyślałem ok za dobry film jak na ten tv, odpaliłem "Szybcy i Wściekli 6" Video: MPEG4 Video (H264) 1280x544 23.976fps 2499kbps [Video 0] , Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 384kbps [Audio 1], a film niestety po jakimś czasie zaczął "zwalniać" momentami :/. Zainstalowałem PS3 media serwer, włączyłem, po lanie, masakra.. nie łapie wszystkich filmów, jak zacznie odtwarzać to nie można przewijać ponieważ odrazu film cofa na początek albo całkiem z niego wychodzi, a nawet jak już ruszy to tnie. Zmieniłem ps3 na Servioo i to samo, nie łapie wszystkich filmów, chociaż tu już ładnie przewija bez problemów, film w marnej jakości potrafi się zaciąć i nic nie mogę już zrobić z tv, poza tym, dziś właśnie jak się bawiłem w te odtwarzanie filmów po lanie, tv zaczął mi się wyłączać po około 1 minucie, sam z siebie, Myślałem że to przez te filmy ale teraz tv wyłącza się i sam włącza non stop.
Komp mam w miarę dobry i wątpię żeby to przez to tak cięło, tym bardziej że jak oglądam te same filmy na 27 calowym monitorze samsunga to wszystko jest ok.
Parametry kompa:

IntelŸ Core™ i7-2600K (8M Cache, up to 3.80 GHz)
8 GB ram
64 bit windows
radeon hd 7800 series

Co może być nie tak ? Przecież nie będę co chwila przestawiał kompa pod tv żeby coś sobie obejrzeć..
 

asqinejem

New member
@ardax - przy oglądania filmów z pośrednictwem kompa (przez HDMI) trzeba wyłączyć funkcję "Gra" lub "Komputer". Masz którąś z nich włączoną?
 

tower3

New member
Tak. Nie zauważyłem z tym żadnych problemów.
Sprawdź czy masz wyłączony tryb gra-komputer
Ja również nie mam z tym problemów ale chce się upewnić że na najnowszym sofcie będę mógł włączyć zawsze 3D. mój wzmacniacz nie obsługuje 3D(HDMI 1.3a) ale dzięki temu że TV nie sprawdza czy otrzymuje sygnał 3D mogę oglądać filmy 3D z raspbery pi przez wzmacniacz.


Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka
 

ardax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdziłem z dysku te same filmy i tak na szybko mogę stwierdzić że nie chaczą, ale musiałbym cały film obejrzeć, jest tylko problem z napisami, brak polskich i małe strasznie :), więc jeżeli z dysku filmy działają normalnie to co w takim razie ? 2 kable już sprawdzałem i to samo.
 

PiotrG

New member
A, no to jasne :) temat jest o 47" więc tym się sugerowałem :)

Prawdę powiedziawszy, jak przyszło pudło z TV to pomyślałem sobie, "gdzie ja tego byka postawię?". Po wyjęciu z pudełka okazało się, że 47" to rzeczywiście akurat na moje warunki (pokój ok 20 m i odległość ~3,5 m), ale następnym razem, nie ma bata, będzie większy!


Nie wiem, może to kwestia tego, że się naczytałem tutaj o tej dziurze między obudową a ekranem, ale jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że to fajne rozwiązanie i fajnie też wygląda. Ale wiadomo, że jak matryca nie jest przyczepiona do obudowy ze wszystkich stron, to będzie trochę falować. Trochę się tego bałem przy przenoszeniu TV na miejsce po zamontowaniu stojaka, bo złapałem się na tym, że czubkami palców, wydawało mi się, że mocno, zaparłem się o matrycę, ale nic się nie stało.
Wydaje mi się, że dzięki temu rozwiązaniu można było zastosować tak cienką obudowę.


Made in Hungary. Rozwarstwień, ani światła nie zauważyłem. Może dlatego, że TV dopiero trochę ponad tydzień u mnie stoi, ale też po prostu oglądam TV i filmy z dysków i nie zauważyłem, żeby coś mi przeszkadzało. Gdyby tak było, najprawdopodobniej bym zauważył.
A mnie się wydaje, że matryca nie jest na wierzchu, na wierzchu jest plastikowa szyba ochronna. Przynajmniej u mnie jak naciskam to widzę, ze ta szyba się wygina i dotyka do matrycy pod spodem. Ja u siebie poluzowałem śrubki aby zmniejszyć clouding w miejscach ich występowania. Nawet pomogło choć idealnie nie jest.
 

mehias

New member
Witam.
Wlasnie dostalem e-mail ze telewizor juz do mnie jedzie. Wiec mam pytanie , czy jesli jest w nim stary soft to czy aktualizowac do najnowszego ???....
 

asqinejem

New member
Wybór należy do Ciebie. Ja np. zawsze aktualizuje oprogramowanie z nadzieją, że będzie lepiej :D. Póki co, znaczącej poprawy w żadnej nowej wersji nie zauważyłem, ale na pewno nie jest gorzej :).
 

rafcioha

New member
Bezsensowne aktualizacje

Wybór należy do Ciebie. Ja np. zawsze aktualizuje oprogramowanie z nadzieją, że będzie lepiej :D. Póki co, znaczącej poprawy w żadnej nowej wersji nie zauważyłem, ale na pewno nie jest gorzej :).

Zgadzam się z asqinejem w 100%, wszystkie aktualizacje jaki wykonałem do tej pory nic nie dały. Niestety nie ma nadziei, że cokolwiek poprawią.

Pozdrawiam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jestem zainteresowany tym telewizorem do grania 55 cali .Jak sie sprawdza z konsolami ps4 ,xbox 360 ,xbox one ? Gra ktos na nim ?
 

asqinejem

New member
Gram na nim, ale z kompa... W sumie to głównie wyścigi i FIFA, w których telewizor spisuje się bardzo dobrze. W strzelanki nie gram, więc nie wiem jak się w nich spisuje (nie widzi mi się siedzieć z klawiaturą i myszką przy tak dużym monitorze :D, a granie w strzelanki na padzie jest jakimś żartem :p).
 
Do góry