Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Okazuje się, że DTS może i kiedyś będzie ale od modelu 7008

... dekodowanie dźwięku DTS (z USB) istnieje na razie tylko w telewizorach 3 firm : LG, Panasonic, Samsung (i tylko w ich wyższych modelach).
Jeśli inne koncerny dostaną kiedyś tę licencję to raczej nie będzie aktualizacji w starych modelach, bo tu chodzi o biznes (czyli sprzedawanie nowych modeli), a nie o robienie dobrze starym klientom.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
I tak sie placi od kazdego urzadzenia ktore to posiada, wiec nie wchodzi w gre dokladanie z pol dolara do kazdego tv jaki sie sprzedalo (bo nie ma jak sprawdzic kto zrobil a kto nie zrobil aktualizacji kodeka).
 

Reynold

New member
Niestety podpisuje się pod tym co napisałeś. Czekam na test PFL6008 i to zawieszenie coraz mniej mi się podoba, tym bardziej, że jestem tuż przed zakupem nowego TV (rozważam u KiKi-ego) ale testu jak nie było tak nie ma. Faktycznie stawia to KiKi-ego jako sprzedawcę w bardzo niekorzystnym świetle, niestety. A wystarczyło napisać chociażby coś w stylu "nie da rady teraz, będzie za dwa tygodnie".
Brawo pebe86, a KiKi żółta kartka :-(


Kiki, widzę że zaglądasz tu regularnie a odpowiadasz tylko na wybrane pytania... A więc-
 

Swirek00

New member
... dekodowanie dźwięku DTS (z USB) istnieje na razie tylko w telewizorach 3 firm : LG, Panasonic, Samsung (i tylko w ich wyższych modelach).
Jeśli inne koncerny dostaną kiedyś tę licencję to raczej nie będzie aktualizacji w starych modelach, bo tu chodzi o biznes (czyli sprzedawanie nowych modeli), a nie o robienie dobrze starym klientom.

A czy na głośnikach TV jesteśmy w stanie na prawdę usłyszeć DTS?

Ja do tego mam kino domowe.
 
Ja się cały czas zastanawiam nad Panasonic TX-L50ET60, a Philipsem 47' 6008.

Przewagą Panasonica jest większy ekran o 3 cale, a to zawsze coś ;) No i smart dość fajnie wygląda.

Jaki software jest w sklepowym Philipsie ?


Czy ktoś dokonał może takiego porównania??
Test Panasa na stronce i jest i wg mnie wypada rewelacyjnie w stosunku jakość/cena. Nie wiem jak wypada Philips dlatego tutaj was chciałbym się doradzić jeszcze w tej sprawie.
 

strzala

Member
... dekodowanie dźwięku DTS (z USB) istnieje na razie tylko w telewizorach 3 firm : LG, Panasonic, Samsung (i tylko w ich wyższych modelach).
Jeśli inne koncerny dostaną kiedyś tę licencję to raczej nie będzie aktualizacji w starych modelach, bo tu chodzi o biznes (czyli sprzedawanie nowych modeli), a nie o robienie dobrze starym klientom.

Nie masz racji, bo po ostatniej aktualizacji oprogramowania istnieje również w tegorocznych Philipsach od serii 7008 wzwyż. Potwierdziło to kilku użytkowników tutaj na forum. Koledze chodziło o to, że kiki kiedyś pisał, że ta aktualizacja będzie od modelu 6008 wzwyż, co się okazało nieprawdą, bo model 6008(również tegoroczny) nie dostał tej aktualizacji. W ogóle to jak patrzę na różnice np. pomiędzy tegorocznym modelem 8008 a zeszłorocznym 8007, który kupiłem w kwietniu, to nie mam czego żałować. Za różnicę w cenie dostanę blu-raya Samsunga BD-F6500 za 450zł z DTSem i SmartTV takim, jakiego Philipsy nie będą mieć nigdy i jeszcze mi zostanie na kino domowe. Jedyny minus, to kolejne zewnętrzne pudełko.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tak , opcja zakupu odtwarzacza Blu-ray firmy Samsung model BD-F6500 do współpracy z telewizorami
firmy Philips to korzystny wybór bez dwóch zdań .
Trzeba jednak dodać , aby być obiektywnym , że telewizory firmy Sony , modele z roku 2013 również
mają funkcję obsługi DTS;) .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Bebol

New member
Kto produkuje TV Philips ??.

Witam,

Mam pytanie, troszkę z innej beczki do kolegi Kikiego (z racji tego że promuje szczególnie tą markę więc myślę że będzie wiedział), czy to prawda, że telewizory Philipsa są obecnie produkowane w Chinach przez firmę TPV (z prawem do korzystania z marki Philips)??. Pytam się dlatego, że jakiś czas temu głośno było o sprzedaży całego ramienia RTV Philipsa jakiemuś azjatyckiemu koncernowi. Philips pozostawił sobie tylko produkcję oświetlenia i sprzętu medycznego.

PS. Jeśli post napisałem nie w tym miejscu gdzie trzeba, to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam.
 

Bebol

New member
O tym też słyszałem, tak więc Philips zrobił chyba dobry interes na tym. Ciekawe, czy tak samo dobry interes zrobili ludzie kupując TV "Philipsa" :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest udziałowcem w 30%, telewizory są produkowane w fabryce Philipsa na Węgrzech.

010_P1430805.JPG

Poinformowała nas, że firma w Polsce jest od nie dawna, bo od 2.04.2012 i przedstawiła nową firmę i jej zadania.
Ogólnie jest to - Joint Venture firm TPV i Philipsa.

011_P1430807.JPG

Czym jest TPV - jak na powyższym opisie. Ale jak widać kasę trzymają Japończycy i Chińczycy.
http://translate.google.pl/translate...ed=0CFYQ7gEwAA - Tu więcej informacji korporacyjnych.

014_P1430810.JPG

Dlaczego powstała taka spółka ?
Myślę, że tu są najważniejsze odpowiedzi.

015_P1430811.JPG

Następnie zaprezentowano film o firmie TPV.
Ponieważ jest wiele nieprawdziwych opowieści o firmie postanowiliśmy sprostować je.


Wszystkie telewizory są produkowane w Europie. Laboratoria jak były tak są w Belgii w Brugge:
http://www.philips.be/about/company/...gge/index.page.
Co ma być gwarantem niezwykłej jakości telewizorów Philipsa.
Zresztą w przedstawionych testach już mogliśmy się przekonać o tym.


TPV Technology Limited jest największym na świecie monitorów komputerowych oraz producentem LCD TV . Grupa również dystrybuuje swoje produkty na całym świecie pod własnymi markami AOC oraz Envision i Amarc. W 2009 i 2011 r. Grupa nabyła wyłączną licencję na sprzedaż monitorów firmy Philips globalnie oraz telewizorów w Chinach.
W kwietniu 2012 roku Grupa zawiązała spółkę joint venture ("JV"), TP Vision Philips przejmując jej przedsiębiorstwa telewizyjne. JV zajmuje się projektowaniem, produkcją, dystrybucją, marketingiem i sprzedażą na całym świecie telewizorów Philips z wyjątkiem Chin, Indii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku i niektórych krajów Ameryki Południowej. JV jest w
70 procentach własnością TPV i w 30 procentach własnością firmy Philips.
TPV jest notowana na giełdach w Hongkongu i Singapurze od października 1999.

018_P1430814.JPG

Firma posiada sześć fabryk w Chinach, jedną w Brazylii i jedną w Polsce.


Polska fabryka mieści się w Gorzowie Wielkopolskim , wybudowana 2008 roku. Rozbudowana o drugą halę o powierzchni 24,3 tysiące metrów kwadratowych . W fabryce pracuje 1200 osób.

A teraz już rozbudowa o trzecią halę o powierzchni 40 tys m2
Fabryka TPV Technology , AOC - Gorzów Wielkopolski
7726.jpg


Informacje dodatkowe

  • - obiekt znajduje się na na terenach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • - zakład powstał kosztem 40 mln euro
  • - w fabryce powstają monitory LCD, ich produkcja wynosi 10 mln monitorów rocznie
  • - przestrzeń produkcyjna to 22,5 tys. metrów kwadratowych
  • - cała firma na świecie zatrudnia 25,5 tyś osób.
020_P1430817.JPG

A oto wykaz firm dla których TVP produkuje różne podzespoły.

Tu masz historię współpracy.
Ludzie opowiadają bzdury bo coś gdzieś słyszeli, ale dokładnie nie wiedzą ani co ani gdzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma 30% udziałów. A nowy inwestor jako jeden z niewielu w branży poszedł na jakość obrazu.
 
Do góry