Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

pebe86

Member
Bez reklam
Ciekawy cytat w tym artykule:
"Co prawda Chińczycy przejęli wszystkie technologie Philipsa, więc pierwsze chińskie telewizory nie muszą być porażką, ale co będzie później? Chińczycy raczej nie będą inwestować w rozwój technologiczny, bo to zbyt droga zabawa. A jak wiemy Chińczycy lubią szybko i tanio. Po to powstał ten joint-venture - żeby obu firmom przynieść łatwe zyski. A nie da się tego osiągnąć w krótkim terminie, inwestując w rozwój technologii."

Poza tym ten układ nie jest tak idealny jak się tu przedstawia:

"Warunki umowy są następujące - Cały oddział TV Philipsa włącznie z fabrykami, centralą i pracownikami zostanie przekazany Chińczykom na rzecz układu joint venture. Chińska firma TPV będzie całkowicie zarządzać produkcją telewizorów i będzie czerpać 70 proc. zysków ze sprzedanych telewizorów. Philips będzie dostawał pozostałe 30 proc. Holenderska firma oddała kontrolę nad produkcją telewizorów oraz swoją markę (więc logo Philips wciąż będzie na telewizorach) w zamian za zyski z przyszłej sprzedaży chińskich telewizorów. "

Więc nie jest tak, że oni tylko "wpompowali" dodatkowe pieniądze w Philipsa-przejęli fabryki oraz zarządzanie, więc kluczowe decyzje są typowo chińskie.

Obym się mylił, ale dotychczas takie "chińskie" przejęcia na rynku zawsze miały piękne założenia, a kończy się zwykle tak samo.
Przykładów jest mnóstwo, choćby IBM lub Volvo. Obie marki istnieją (IBM/Lenovo), ale są cieniami samych siebie sprzed paru lat.
 

bla.zej

New member
Wszyscy tutaj tak sie podniecaja jakoscia obrazu, zgodze sie że jest niezly, ale nikt nie wspomina tutaj o artefaktach ktore niezle potrafia wkurzyc, ogladajac film w FullHD przy szybkich scenach obraz jakby sie rozymwal, przy obrazie SD jest to mniej widoczne ale tez wystepuje.
Moze sie ktos wypowie rowniez na ten temat.

Na marginesie, po dwoch miesiacach padl mi pilot, oddalem do sklepu, Ci oddali do serwisu, po dwoch tygodniach jest do odbiory, w poniedzialek musze debrac.
 

pit630

Banned
Niestety wg mnie @pebe86 masz rację, te firmy to tylko cień dawnej świetności. Jeżeli ktoś musi oddawać 30% to jest to kosztem jakości. Po drugie Chińczycy to mistrzowie podróbek, tylko co będą podrabiać jak sami nie zainwestują w rozwój technologii.
 

pit630

Banned
Na marginesie, po dwoch miesiacach padl mi pilot, oddalem do sklepu, Ci oddali do serwisu, po dwoch tygodniach jest do odbiory, w poniedzialek musze debrac.

Ciesz się że to tylko pilot. To cytat pewnego wpisu, który został usunięty. "Ponieważ byłem zainteresowany kupnem tego TV, a opinie były rozbieżne to ruszyłem wczoraj 4 litery o obszedłem kilka jak nie kilkanaście sklepów (czterech dużych marketów TV) w celu podpytania o ten telewizor i nie tylko. Jak to zwykle bywa jedni polecali Sony w805, inni Panasonica et60, to nie ważne. Najważniejsze jest to, że nikt, powtarzam NIKT nie polecał Philipsa. Wszyscy jednomyślnie byli negatywnie nastawieni "wszystko tylko nie philips". Większość twierdziła że matryce padają jak muchy. Podobno mają tyle zwrotów z marca, kwietnia, że załamka. Trafienie na dobry egzemplarz, który nie padnie, lub nie ma pikselozy graniczy z cudem. Przyznam, że naprawdę ten TV był moim faworytem, ale po tylu opiniach (przecież nie możliwe żeby się dogadali) rezygnuję z tej chińszczyzny w 100%. "
 

tomasz.k

New member
Ja akurat mialem stycznosc z philipsem a pozniej ich joint venture podobnym jak z tv (jako dostawcy modulow do naszych systemow) i zasadniczo nic sie nie zmienilo - calkiem dobre sprzetowo, z softem gorzej bo trzeba walczyc o poprawe kazdego babola i dlugo czekac, jak cos sie zacznie sypac to olewka. A mowa byla o grubych milionach. Nie wiem czy sie cieszyc czy plakac, ale raczej wyraznie gorzej nie bylo i dalej sa w pierwszej lidze w tym (calkiem prestizowym) biznesie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pit 630-
Trzeba być tępym sprzedawcą żeby opowiadać takie głupoty.
Owi podawcy - bo sprzedawca zna się na rzeczy- a więc owi podawcy nie maja zielonego pojęcia o czy mówią. Pracuję przy telewizorach ponad 30 lat i takich bzdur dawno nikt nie opowiadał.
Żadne telewizory , żadnych firm nie "padają jak muchy" od dawna. Chyba że owi podawcy żyją mentalnie w czasach socjalizmu .

Nie opowiadaj z kolei Ty głupot bo to nie jest towar z Chin . Telewizory Philipsa produkowane są na Węgrzech a ile mi wiadomo z geografii Węgry leżą w Europie. I wbrew debilnym wypowiedziom podawców mają się bardzo dobrze.
Przypominam że najczęściej debilne wypowiedzi opowiadają Ci którzy nie widzieli ich na własne oczy , nie dotykali tych telewizorów i nie mają ich w swoich sklepach - czyli pracownicy MM.

Dlatego nie słucham podawców bo oni nie mają nawet podstawowej wiedzy - potwierdzonej tymi wypowiedziami - na ten temat. Ale tym akurat wcale się nie dziwię...
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przestańcie zaśmiecać temat , osoby które będą chciały poczytać tylko o tym tv przez takie osobiste wycieczki będą po prostu zawiedzione. Utwórzcie osobny temat i piszcie do woli że nie ma testu , że .....
Moderatorzy oczyście ten i podobne( model 7008) tematy z postami nic nie wnoszącymi odnośnie funkcji itp. telewizorów (mój post oczywiście też).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 6008 ma równiejsze podświetlenie matrycy, lepszą czerń, lepszy dźwięk- ambiVoox, miracast, multi-room, ma TVN Player, mniejszy input lag.
 

januszprz

New member
No niestety po przeczytaniu ostatnich postów stwierdzam, że Kiki okazuje się być lekko obrażalski na wszystkich którzy mają inne zdanie niż on. Dostrzegam u niego brak pełnego obiektywizmu (chyba zionie zupełnie nieuzasadnioną nienawiścią do telewizorów LG i tkwi nadal w XX wieku rozpływając się w zachwytach nad coraz bardziej kiepskimi i drogimi Soniakami i Panasami). Moja rada Kiki - nie obrażaj tylko przeprowadzaj obiektywne i rzetelne testy nowych telewizorów bez względu na ich markę. Ludzie czekają na testy np telewizorów LG LA które zapowiadałeś ok. 2 miesięcy temu i co nadal cisza. Czas się wziąć do roboty.
 

Swirek00

New member
Wszyscy tutaj tak sie podniecaja jakoscia obrazu, zgodze sie że jest niezly, ale nikt nie wspomina tutaj o artefaktach ktore niezle potrafia wkurzyc, ogladajac film w FullHD przy szybkich scenach obraz jakby sie rozymwal, przy obrazie SD jest to mniej widoczne ale tez wystepuje.
Moze sie ktos wypowie rowniez na ten temat.

Na marginesie, po dwoch miesiacach padl mi pilot, oddalem do sklepu, Ci oddali do serwisu, po dwoch tygodniach jest do odbiory, w poniedzialek musze debrac.


Rozumiem że masz ten TV i jesteś w stanie obiektywnie ocenić?
Bo ja mam i akurat HD jest zajebiste. Oczywiście łatwo można przekombinować z ustawieniami, a wtedy to na każdym TV będzie źle wyglądał obraz.
 

bla.zej

New member
Skoro pisze ze zepsul mi sie pilot to chyba mozna łatwo wywnioskowac ze mam telewizor.
Nie masz zadnych bledow obrazu ? Moglbys podac ustawienia ?
 

Swirek00

New member
Skoro pisze ze zepsul mi sie pilot to chyba mozna łatwo wywnioskowac ze mam telewizor.
Nie masz zadnych bledow obrazu ? Moglbys podac ustawienia ?

Co do TV - ok źle zrozumiałe post.

Co do ustawień, to na razie jestem na NATURALNY, ale ciągle je delikatnie modyfikuję. Szukam najlepszych dla mnie ustawień.
Ponadto zauważyłem, że nie ma jednych uniwersalnych nastawów. Dużo zależy od sygnału (nawet te w HD różnią się bardzo od siebie jakością) no i tego co oglądasz - sport, film, przyroda.

Ostatnio modyfikuję ustawienia na BBC HD, jest seria ŻYCIE. super jakość obrazu i tam fajnie jest się pobawić.

Z kolei jak oglądałem w piątek Underworld, to mysiałem zupełnie zmienić na, chyba zdjęcie, z delikatnymi modyfikacjami. Tam były same ciemne obrazy, i to jest coś zupełnie innego niż ptaki i inne kolorowe obrazki.

Jak będę miał dłuższą chwilę, to postaram się spisać ustawienia, ale one w zasadzie ciągle się zmieniają.
 

max654321

New member
Witam, posiadam TV Philips PFL6008 od około miesiąca i jestem niestety średnio zadowolony z zakupu.

Ambilight - rewelacja
3D - rewelacja
czerń - rewelacja
clouding - brak
jakość obrazu - rewelacja*

smart TV - działa, ale nieraz ma kłopoty z odtwarzaniem, długo buforuje, nie może odtworzyć materiału itp (być może to wina podłączenia przez WiFi zamiast LAN)

*Najgorszy problem to tragiczny obraz przy szybkich, dynamicznych scenach. Boks, MMA wygląda tragicznie - kopnięcia, uderzenia wyglądają jak pokaz slajdów - kompletny brak płynności. Włączenie/wyłączenie ulepszaczy obrazu nie wnosi żadnej poprawy.

Orientuje się ktoś może czy jest to poprostu cecha tego TV (ew. tej technologii) czy da się może to jakoś poprawić?
 

Swirek00

New member
Witam, posiadam TV Philips PFL6008 od około miesiąca i jestem niestety średnio zadowolony z zakupu.

*Najgorszy problem to tragiczny obraz przy szybkich, dynamicznych scenach. Boks, MMA wygląda tragicznie - kopnięcia, uderzenia wyglądają jak pokaz slajdów - kompletny brak płynności. Włączenie/wyłączenie ulepszaczy obrazu nie wnosi żadnej poprawy.

Orientuje się ktoś może czy jest to poprostu cecha tego TV (ew. tej technologii) czy da się może to jakoś poprawić?


Sprawdzałeś na kilku kanałach i na różnych ustawieniach (chociaż na predefiniowanych)?

Ja akurat boksu nie oglądałem, na, chyba to było mma, nie widziałem, oglądałem mecze piłki, siatkówki, biegnącego lamparta i nie było problemu.
 

max654321

New member
Max masz złe ustawienia w menu.

Nie ukrywam, że nie jestem zbyt obeznany jeśli chodzi o TV. Jest to mój pierwszy płaski telewizor (do tej pory miałem stary kineskopowy Telestar)

Efekt opisany przeze mnie występuje na każdym kanale, filmie, itp przy szybkich scenach (boks, mma to tylko przykład) Piłka nożna, siatkówka wygląda ok bo szybko poruszające się fragmenty są małe (ale przy powtórce w zbliżeniu jest już kiepsko).

@kiki mógłbyś w takim razie poradzić co i jak mam ustawić, aby w pełni wykorzystać możliwości TV i cieszyć się dobrym obrazem:?:
 
Do góry