Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Calvex

New member
A ja mam pytanie dla ludzi którzy kupili tv. Gdybyście jeszcze raz kupowali tv wybralibyście ten sam model ? :D

Zastanawiam się jeszcze nad Samsung UE-46ES8000, Panasonic TX-L50ET60E i Philips 6008k, a może coś innego do 5k zł ? max 50 cali.
 
Ostatnia edycja:

Wojo11

New member
Jedyne co bym zmienił to wielkość: z 47 na 55 cali.

A ja mam pytanie dla ludzi którzy kupili tv. Gdybyście jeszcze raz kupowali tv wybralibyście ten sam model ? :D

Zastanawiam się jeszcze nad Samsung UE-46ES8000, Panasonic TX-L50ET60E i Philips 6008k, a może coś innego do 5k zł ? max 50 cali.
 

mkk

New member
A ja mam pytanie dla ludzi którzy kupili tv. Gdybyście jeszcze raz kupowali tv wybralibyście ten sam model ? :D

Zastanawiam się jeszcze nad Samsung UE-46ES8000, Panasonic TX-L50ET60E i Philips 6008k, a może coś innego do 5k zł ? max 50 cali.

Po miesiącu od kupna 47PFL6008 kupiłbym go ponownie - Z TV nie zdarzyło się kompletnie nic co mogłoby wpłynąć na inną decyzję. Powiem więcej - bardzo chętnie wymieniłbym model 40PFL5507k (który mam w drugim pokoju) na 42PFL6008 ale 6008 jest za duży o 1,5 cm :(.
Sterowanie telewizorem jest znacznie płynniejsze (szybsze) niż niż w 5507, dużo żwawiej reaguje na polecenia z pilota. Zdecydowanie lepiej jest też pomyślane zarządzanie kanałami satelitarnymi (w obu TV wykorzystuję tunery SAT z modułami Aston i kartą Cyfry+)
Jak na razie 6008 żadnej zawiechy nie zaliczył.
 

Calvex

New member
Dzięki za info ;) Tv musze kupić w tym miesiacu, tylko czekam az potanieje ostatnio w euro agd byl za 3800 zl + tablet, a teraz cena 4199 zl. ;/ mam nadzieje, ze cena wroci na 3,8k
 

Swirek00

New member
Ja właśnie też kupiłem w te promocji i jestem z TV zadowolony (a syn z tabletu - warunek konieczny żeby był telewizor :D)

Nie widzę ani bandingu, ani cloudingu. rogi są takie jak reszta telewizora. Dźwięk – super.

Pewnie jak bym szukał problemów, to bym je znalazł, tylko czy po to kupowałem TV?
A mógłbym się czepnąć również TV za 25 tys, co zresztą na tym forum zrobiłem, co wg mnie świadczy o tym, że nie ma telewizorów idealnych, a płacenie więcej niż 4-5 k za TV, to marnowanie kasy.

ale każdy robi jak chce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Swirek00- gratuluję i zakupu i podejścia. Widać że inteligetny człowiek zawsze wie czego chce.

=================================================
Calvex - Cena nie wróci tak szybko - napisz na PW dostaniesz info

=================================================

Reynold
- Model 6907 na inny design i oparty jest na innej platformie.
Nowe aplikacje będą omijać stare serie.

=================================================
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kiki, ciekawe masz podejście. Widzisz problemy w obrazie, nie jesteś inteligentny. Nie widzisz ich- to świadczy o Twojej inteligencji.
A może wystarczyłoby uszanować to, że ludzie tutaj zaglądający mają trochę większe oczekiwania względem obrazu niż przeciętny Kowalski, którego potrzeby zaspokoi większość niedrogich LED-ów? I bynajmniej nie świadczy to o tym, że nie wiedzą czego chcą. Wręcz przeciwnie.


A poza tym- mógłbyś również wyjaśnić, dlaczego od dwóch miesięcy oszukujesz że test "lada dzień" będzie- a testu jak nie było, tak nie ma. Wiele osób tutaj wspiera to forum finansowo, więc tym bardziej nie wypadałoby ludzi oszukiwać.
 

mk1234

New member
Mogę w okazyjnej cenie kupić 47fpl6007 ( w cenie troszkę poniżej 3000zł) , lub w w wyższej o 300zł cenie 42fpl6008 , co byście wybrali ? Czy warto poświęcić tę parę cali kupując nowszą serie smart tv ? Proszę o opinie osób posiadające oba modele tv.
 

Wojo11

New member
Ja właśnie kupiłem za 3798,99 zł + tablet za 1 zł w mediaexpert 1 lipca. Nie wiem ile mieli sztuk ale już ich nie ma - zostały 55 i 42 cele.

Dzięki za info ;) Tv musze kupić w tym miesiacu, tylko czekam az potanieje ostatnio w euro agd byl za 3800 zl + tablet, a teraz cena 4199 zl. ;/ mam nadzieje, ze cena wroci na 3,8k
 

Swirek00

New member
Kiki, ciekawe masz podejście. Widzisz problemy w obrazie, nie jesteś inteligentny. Nie widzisz ich- to świadczy o Twojej inteligencji.
A może wystarczyłoby uszanować to, że ludzie tutaj zaglądający mają trochę większe oczekiwania względem obrazu niż przeciętny Kowalski, którego potrzeby zaspokoi większość niedrogich LED-ów? I bynajmniej nie świadczy to o tym, że nie wiedzą czego chcą. Wręcz przeciwnie.


A poza tym- mógłbyś również wyjaśnić, dlaczego od dwóch miesięcy oszukujesz że test "lada dzień" będzie- a testu jak nie było, tak nie ma. Wiele osób tutaj wspiera to forum finansowo, więc tym bardziej nie wypadałoby ludzi oszukiwać.


Skoro to inteligenty było o mnie, to pozwolę sobie odpisać historyjką :) , bo chyba nie zrozumiałeś, o co czlowiekowi chodziło.

Mój dobry kolega kupił sobie super rower za duże kilka tysięcy.
Był z niego bardzo zadowolony. Ale jak to Polak, postanowił zajrzeć na forum rowerowe i poczytać trochę rzetelnych postów o sprzęcie, który nabył. Jakież było jego zdziwienie, jak się dowiedział że ten rower, na którym tak dobrze mu się jeżdzi, jest w zasadzie do dupy.
Na szczęście po tygodniu czepiania się o wszystko (rówież o to, że tenże rower nie robi prania i nie gotuje obiadów) stwierdził, że jednak jest super.

Koniec historyjki.

A napisał - że ja wiem czego chcę. I to się zgadza. A czy jestem inteligentny, czy nie, to nie ma żadnego znaczenia, a tym bardziej on tego nie jest w stanie zweryfikować.
 

TomDs

New member
Dzięki za info ;) Tv musze kupić w tym miesiacu, tylko czekam az potanieje ostatnio w euro agd byl za 3800 zl + tablet, a teraz cena 4199 zl. ;/ mam nadzieje, ze cena wroci na 3,8k

teraz w euro
Philips 47PFL6008K + tablet Pentagram TAB 7.5 za 3 940 zł
Masz trochę lepiej, ale nie tak jakbyś chciał.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Swirek, nie chodziło mi o nic personalnego :)

Tylko o uogólnienie, że jak ktoś dostrzega pewne problemy, to od razu jest "czepialski". A przecież nie o to chodzi- forum służy temu, aby wymieniać się opiniami, nie tylko tymi pozytywnymi, ale również tymi krytycznymi.
A co do porównania z rowerem- ok, tylko jest jedna zasadnicza różnica. Tutaj jednak większość osób szuka opinii przed zakupem, a nie po ;)
 

Swirek00

New member
pebe86 - nie odebrałem tak, sugeruję tylko, żeby cieszyć się z nabytków za ciężko zapracowane pieniądze, a nie szukać wad, o których nie wiedząc np. z forum, nigdy podczas oglądania byśmy się nie dowiedzieli.

Nie ma TV idealnego i pewnie nie będzie - i o to producentom przecież chodzi :bober:
 

Konradt

New member
Aktualizacja wykonana
Zmiany raczej w aktualizacji oprogramowania opcji smart;np inna szata graficzna Youtube, szybciej działająca przeglądarka
Szybciej działające menu telewizora.
Innych zmian nie zauważyłem.
Pozdro
K.


Witam
Nie mam takiego problemu przy startowaniu tv z pilota po wyborze PWR on, ch+ tzn telewizor normalnie sie uruchamia.
Dzisiaj zainstaluję nowy soft, zobaczymy jakie zmiany. Ponoć TV ma dedykowany procek do obsługi menu, dobrze gdyby zoptymalizowali ten element w nowym sofcie.
Pozdro!
K.
 
Ja tównież nastawiony byłem na 55PFL6198k i gdyby nie to że czekałem na ten osławiony już test 6008 to pewnie juz bym go miał w domu. Niestety cena w Electro.pl skoczyła w tym czasie znów z 5200 na ponad 5800zł i zastanawiam sie czy w tych pieniądzach nie kupię czegoś innego.

Nie będę zakładał kilku oddzielnych wątków w kilku działach forum i może zapytam o wszystko tu, bo jednak chcę to porównać do 6198.

Zacząłem szukać czegoś w 60 calach. Na starcie zainteresował mnie 3D LG 60PM680. Cena poniżej 5000. Tylko mało co o tym modelu można znaleźć w sieci. Na stronie LG tez nic nie ma.
Jego podstawowe minusy w stosunku do Philipsa to brak dual play i ambilight no i to plazma i zapewne żre więcej prądu.
Zastanawia mnie czy LG LEDy robi tylko do 55 cali a więcej to już tylko plazma.
Co za tym idzie LG (tak mi się wydaje) w plazmach ma 3D aktywne a w LCD pasywne. Które tak naprawdę jest "lepsze"? Przeczytałem wątek o wyższości jednego nad drugim i w sumie to nadal nie mam pojęcia. Może obecnie nie ma już różnicy w jakości obrazu między jednym a drugim, a i przy tym aktywnym też już tak bardzo nie boli głowa jak dawniej?

Takie jedno konkretne pytanie. Czy jest jakiś godny uwagi model TV 3D smart 60 cali (LED mile widziany) do 5500zł mający dualplay,tryb pasywny (chyba że to już nie ma większej różnicy), który moglibyście polecić?

Obecnie mam od 3 lat 42 calową plazmę LG i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć i może jednak znów poszedłbym w LG ale ten ambilight mnie kusi.
 

Calvex

New member
Moim zdaniem nie warto kupować tego 3D LG 60PM680, LG to chyba nigdy nie był pionierem w plazmach.

Wolałbym dopłacić te 700 zł do Philipsa 6008k i mieć spokój, bo później to pewnie bedziesz załować.
A mnie ciekawi Philips 47 PFL 6008 vs LG LA740s ?

Wiadomo kiedy bedzie test Philipsa ? jest szansa na ten tydzien ?

/////

W Media Expert można kupić tv za 3799 zł.

http://www.ceneo.pl/23203066
 
Ostatnia edycja:

cougar911

New member
Porażka?:(

Heja,

Jakiś miesiąc zbierałem się by podjechać do kilku salonów RTV i obejrzeć 6008 i jego "jak dla mnie konkurencję" w mojej wyimaginowanej klasie 42" pułap 3000-3300:
- PHILIPS 42PFL6008
- LG 42LA691
- Panasonic TX-L42ET60

Dzień ten nastał dziś.
Wyszedłem wpierw z Avansa potem z Euro "letko powiedziawszy" podłamany Philem68 (a był to mój faworyt po ahah/ochach Kiki'ego i innych userów z tejże witryny ;) )...:(
Co by nie było oba egz. świeżo z pudła (żywy klient - chcę dziś kupić - Panowie "nacio klient nać Pan") jedynie w Euro LG od 2-3 tyg. na wierzchu, tryb Dom.

Panasa w żadnym grajdołku nie uświadczyłem...:(
Z partyzanta wyszło więc nie miałem materiałów HD/mkv1080/BR/laptek/iPad apps/Samsung SGS3 etc. .
Oceniałem wpierw estetykę, jakość wykończenia, interface ustrojstw.
Także Phil i LG.

Estetyka po 9/10
Oba designerskie, "super lux malyna" (wchodzisz patrzysz... cudeńka) z leciutką przewagą LG.
Do prawie niczego nie można się przyczepić - cienkie ramki wygląd jakby obraz wypływał wprost z przestrzeni - brawo
LG - lekki połysk stopki z lekką nutką art deco tłoczeń i szlifów.
Phil - nazbyt "arogancka" jak dla mnie stopka.

Jakość wykończenia po 8/10
Materiały/spasowanie el. na pierwszy strzał oka rewelka.
Przy drugim strzale z bliska już letko wadzące nie doróbki lecz może dla innych będzie w porządku.
Oba kiwają się jak Żyd po pustym sklepie. Philowi masakrycznie ugina się osłoną matrixa. Stabilność taka sama w obu TV w obu płaszczyznach (boki i w głębi).

Interface Phil 2/10 (2 na zachętę) - LG 9/10
Nie wiem, może mam jakieś zboczenie po prekursorze smartphone'ów i tabletów - Apple.
Wszystko ma działać doskonale/precyzyjnie/w każdym momencie/na ten tychmiast i tak jak JA sobie tego życzę...!

Jacież nie "parolę" - Phil to muł bagienny wyrzucony do żywicy przeistaczającej się właśnie w bursztyn.
Totalne dno na "końcu" Rowu Mariańskiego z Jacques'em Cousteau + metr mułu...;(
Przełączanie programów HD na DVB-T (zasięg "full" - 10-15km od nadajnika w Waw) trwa wieki - dosłownie ze stoperem w ręku 5-6s, w LG 2-2,5s, switching źródeł kolejną starożytność.
Intuicyjność menu - sam chiński projektant Pà wéi zapewne w tym się gubi...
Spoko, spoko uprzedzam wąty, jestem z IT ogarniam masę systemów tych jedynych słusznych i tych konkurencyjnych (pracuję równolegle na Win7/Citrix/Cisco(command line), ale to co się dzieje w Philu to przerasta nawet MS/Orange/Androida i co tam jeszcze sobie złego dodacie zusammen do kupy!
No przepraszam czy ja przyszedłem do 70-letniego biblitekarza z uwiądem starczym, czy usiadlem przed TV z 21. wieku...???
Pilot patrzę na niego i widzę Aliena - ależ z tego Aliena fajny gość w porównaniu do pilota Phila.
Zastanawiasz się czy ten "guzik" połączony z dwoma innymi przypadkiem nie detonuje jakiejś bymbki w Rosji... cieżko i bez przekonania.
O nie, dziękuję postoję. :hihi:

LG - działa tak jak chcę - NOW!
Speed - Speed 2 a to różowe 5 albo nawet 6 ;)
Intuicyjność menu - bankowa, wszystko widoczne i na swoim miejscu.
Pilot - nawet nie musisz patrzeć na pilota po 1' - twoja pamięć mięśniowa zna wszystko.

Przy tym wszystkim to nawet jakby Phil miał czerń jak z jaskini to za nic bym go nie kupił, gdybym miał się co chwila wq... do czerwoności na interakcję człeka z ustrojstwem...;[

Zapewne cześć rzeczy pominąłem, ale to co opisałem starczy jak dla mnie nad wyrost.

Nie wiem co Wy widzicie w tych Philach - ja wiem, wiem miłość od pierwszego wejrzenia ale halo, halo to nie długonoga blondysia z 90D tylko brownie sąsiadka z 70B.
To tak jakby porównać softowo słabego HTC Wildwire (Andek 2.coś tam) z iPhone4/5 (iOS6). Nie ma bata Afganistan versus USA - ktoś komuś wpier...lił śniadanie.
Design/estetyka obu to lux, jak HTC One vs iP5 - rewela.
Nie jestem stronniczy - miałem iPhone'a 3G/4/5, HTC Wildfire/DesireS obecnie Szajsunga SGS3.
Jednak ergonomia idącą w parze z designem i logiką zawsze wygra (czyt. na tą chwilę iPhone'owy LGy).

Reszta obraz i coś jeszcze jak się wybiorę ponownie z materiałami. :p
Długo było - ale musiałem.

Pozdr


PS

Philips Ambilight (jedna z "wieeelkich" zalet).
Jeśli wg. mnie lampy "salonowe" Philips Living Colors są genialne, lecz połączenie tegoż z TV to przebłysk geniusza zła - to uspokajające antidotum dla znerwicowanyc userów interface'u Phila.
Testowane w ciemnym pomieszczeniu - jak dla mnie fajny dodatek na czysto / lecz nie po lądowaniu w Normandii (ze świerzo upieczonymi żołnierzami - szwejami) spod znaku orki w menu. :shock:


LG Magic Remote (drugi pilot)
Geniusz zła pojawił się ponownie - lecz w samych superlatywach.
Pilotowana ręcznie powietrzna inwazja na Hawaje - brill/majstersztyk (będę bardziej się tym ekscytował na co dzień niżli Ambilight). Szczególnie iż ten pilot ma zastosowanie przy wybieraniu kanałów jak i w menu, a także w Smart'cie...
+ mega (nie mylić grubym Kimem Dotcomem) komendy głosowe z pilota... American Pie w czystej postaci. :idea:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry