Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Reynold

New member
r_p_r ja dokładnie tak samo.
Stoję przed wyborem samsung 46F6770 a philips 47PLF6008 i czekam na ten test z niecierpliwością
 
Ostatnia edycja:

mieciu777

Banned
Ponieważ byłem zainteresowany kupnem tego TV, a opinie były rozbieżne to ruszyłem wczoraj 4 litery o obszedłem kilka jak nie kilkanaście sklepów (czterech dużych marketów TV) w celu podpytania o ten telewizor i nie tylko. Jak to zwykle bywa jedni polecali Sony w805, inni Panasonica et60, to nie ważne. Najważniejsze jest to, że nikt, powtarzam NIKT nie polecał Philipsa. Wszyscy jednomyślnie byli negatywnie nastawieni "wszystko tylko nie philips". Większość stwierdzał że matryce padają jak muchy. Podobno mają tyle zwrotów z marca, kwietnia, że załamka. Trafienie na dobry egzemplarz, który nie padnie, lub nie ma pikselozy graniczy z cudem. Przyznam, że naprawdę ten TV był moim faworytem, ale po tylu opiniach (przecież nie możliwe żeby się dogadali) rezygnuję z tej chińszczyzny w 100%.
 
Ostatnia edycja:

mieciu777

Banned
Ponieważ zrezygnowałem z tego TV (dlaczego napisałem w poście 242) mam pytanie - jaki wg. Was jest lepszy: Panasonic TX-L47FT60E czy Samsung UE46F6670? Ewentualnie (trochę przekracza budżet) Sony KDL-47W805A. Z góry dziękuję za pomoc.
 

daro0305

New member
wg. mnie to jest mega żałosne, gość piszę, że umieści test a i tak go nie ma! tj.robieni sobie żartów z użytkowników forum!!! ŻAŁOSNE!
 

Konradt

New member
Prawdopodobnie test jest sponsorowany i dopóki dystrybutor nie zapłaci - nie opublikują ;-)
Co naturalnie nie oznacza, że telewizor jest zły.
Moim zdaniem dobrze wydane pieniądze i po własnoręcznej kalibracji(nie potrzeba do tego "fachowców") sprzęt świeci w pełni zadowalająco.
Instalował ktoś ostatnia aktualizacje softu?
 
Ostatnia edycja:

Gas32

New member
Prawdopodobnie test jest sponsorowany i dopóki dystrybutor nie zapłaci - nie opublikują ;-)
Co naturalnie nie oznacza, że telewizor jest zły.
Moim zdaniem dobrze wydane pieniądze i po własnoręcznej kalibracji(nie potrzeba do tego "fachowców") sprzęt świeci w pełni zadowalająco.
Instalował ktoś ostatnia aktualizacje softu?

Tak, zainstalowałem 000.171.051.000 i działa, jest to soft który pojawił się po kilku dniach od ostatniego 000.171.049.000, widocznie sporo namieszali, że tak szybko kolejną aktualizacje stworzyli. Zauważyłem poprawione tłumaczenie w menu głównym. Poprawnie wyświetlany jest funkcja szybki start zamiast skrócona instrukcja obsługi. Na ta chwile cały czas jest problem z włączeniem TV przy aktywnym szybkim starcie poprzez inny przycisk jak włącznik główny, jeśli np. spróbujesz włączyć TV poprzez przycisk "CH+" TV się zawiesi i nie włączysz go już w ogóle dopiero po wyciągnięciu kabla zasilającego (myślę, że taka wada jest we wszystkich odbiornikach). Włączanie działa normalnie poprzez 3 przyciski na pilocie przy wyłączonym szybkim starcie.

Restartów na tą chwile, żadnych nie ma, TV działa poprawnie. Telewizor bardziej stabilny niż przy poprzedniej wersji 049 w mojej ocenie należny zaktualizować software.

Czy masz taki sam problem z włączaniem TV przy szybkim starcie innym przyciskiem niż "ON"?
 

Calvex

New member
Ja się cały czas zastanawiam nad Panasonic TX-L50ET60, a Philipsem 47' 6008.

Przewagą Panasonica jest większy ekran o 3 cale, a to zawsze coś ;) No i smart dość fajnie wygląda.

Jaki software jest w sklepowym Philipsie ?
 

r_p_r

New member
Ciekaw jestem tresci tego testu, a pytac o termin juz mi sie nie chce...

W czym taki problem, ze trzeba tyle czekac?

...cala akcja tylko zraza potencjalnych nabywcow.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kiki- ja również czekam z niecierpliwością na ten test.

Jakiś czas temu żaliłeś się na obecny rynek, który nie patrzy na sklep i jego jakość, tylko na cenę. Widzisz, dla wielu osób tutaj zainteresowanych zakupem tego tv, osoba składająca tyle obietnic bez pokrycia, traci również wiarygodność w biznesie...

I nie traktuj tego jako atak, bo bardzo cenię ogrom pracy jaki wkładasz w to forum. Ale wystarczy napisać" chłopaki, jestem zarobiony, ciężko mi powiedzieć kiedy wrzucę test, ale w przeciągu 2 tygodni powinien być".

I nie byłoby problemu, nikt nie miałby pretensji...
 

andrzej4

New member
Wydaje mi się że to raczej zwiększa emocje.A test jest sponsorowany i pewnie brak funduszy.Myśle że testy to sobie można tak tylko poczytać jako ciekawostke.
 

admax

New member
... rozważając wszelkie za i przeciw nad kupnem modelu 55pfl6198 prawie pewne jest że zdecyduję się jednak na plazmę Panasonica TX-P50ST60E ... oszczędność około 1500zl przy kupnie na korzyść plazmy, a koszty zużycia energii szacunkowo licząc przy intensywnym oglądaniu tv (8 godzin w tygodniu, 16 w weekendy) wyrównują się po około 6 latach ... tym bardziej że słońce do mojego salonu nie zagląda, tv jest raczej oglądane wieczorami ... to mój typ na tą chwilę przy ogromnym mętliku wśród oferty tv na rynku ...
 

andrzej4

New member
Jeżeli chodzi o wybór tv to najlepiej jest pójść do sklepu gdzie jest duży wybór i wziąć ze sobą pena z jakimś materiałem filmowym porównać i wybrać ten który Wam się najbardziej podoba .Popytać jeszcze o serwis i warunki gwarancji bo to jest też bardzo ważne .Tutaj ciężko będzie o obiektywne opinie.
 

Reynold

New member
Na pierwszy rzut oka w modelu PFL6008 nie podobają mi się dwie rzeczy, do których można się ewentualnie przyczepić jeśli już ktoś szuka minusów: podstawa, która według mnie bardzo łatwo może rysować meble (nie ma pod spodem np. gumowych zabezpieczeń) i odstająca wierzchnia warstwa ekranu (pleksja?). Przy dotyku wyczuwalny, kilkumilimetrowy skok. Trudno mi zrozumieć dlaczego to jest niedopracowane.
Oczywiście powyższe to pierdoły, nie mające wpływu na ocenę jakości obrazu. Przydałby się już ten test...
 
Ostatnia edycja:

Konradt

New member
Tak, zainstalowałem 000.171.051.000 i działa, jest to soft który pojawił się po kilku dniach od ostatniego 000.171.049.000, widocznie sporo namieszali, że tak szybko kolejną aktualizacje stworzyli. Zauważyłem poprawione tłumaczenie w menu głównym. Poprawnie wyświetlany jest funkcja szybki start zamiast skrócona instrukcja obsługi. Na ta chwile cały czas jest problem z włączeniem TV przy aktywnym szybkim starcie poprzez inny przycisk jak włącznik główny, jeśli np. spróbujesz włączyć TV poprzez przycisk "CH+" TV się zawiesi i nie włączysz go już w ogóle dopiero po wyciągnięciu kabla zasilającego (myślę, że taka wada jest we wszystkich odbiornikach). Włączanie działa normalnie poprzez 3 przyciski na pilocie przy wyłączonym szybkim starcie.

Restartów na tą chwile, żadnych nie ma, TV działa poprawnie. Telewizor bardziej stabilny niż przy poprzedniej wersji 049 w mojej ocenie należny zaktualizować software.

Czy masz taki sam problem z włączaniem TV przy szybkim starcie innym przyciskiem niż "ON"?


Witam
Nie mam takiego problemu przy startowaniu tv z pilota po wyborze PWR on, ch+ tzn telewizor normalnie sie uruchamia.
Dzisiaj zainstaluję nowy soft, zobaczymy jakie zmiany. Ponoć TV ma dedykowany procek do obsługi menu, dobrze gdyby zoptymalizowali ten element w nowym sofcie.
Pozdro!
K.
 

skorup84

New member
Czy orientuje sie ktos czy w Polsce dostepny jest model PFL6678? Na polskiej stronie Philipsa jest tylko 6008 a w sklepach widzialem 6008 i 6198. Z tabeli na 1 stronie tego postu wynika ze 6678 jest najlepiej wyposażony.
 
Do góry