Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Tika

New member
Bez reklam
Witam ! Zauważyłem dziwną rzecz wczoraj w tym TV mianowicie , podczas oglądania telewizji (kablówka bez dekodera) dość dłuższy czas , zaczęły mi się wyłączać kanały, kompletny brak obrazu i dźwięku , gdy przełączyłem na inny kanał zaczął się wyświetlać i po paru sekundach znowu się wyłączał . Dopiero wyłączenie TV pomogło i przez następne parę godzin już nie było z tym problemów , ma ktoś jakiś pomysł czym to mogło być spowodowane ?

mam podobnie, pewnie wina softu
 

mocher3

New member
Też tak miałem, po wgraniu nowszego oprogramowania te objawy ustąpiły. Ten TV ma takie "fochy" że raz działa dobrze a raz źle. TV przynajmniej raz na dwa dni się wiesza, nie działają wszystkie przyciski pilota i trzeba wył. z gniazdka.

Dzięki , w sumie raz mi się to przytrafiło więc chyba nie będę aktualizował softu bo z tego co widzę to jest jeszcze więcej problemów niż przy starszym , chyba że będzie się to powtarzać częściej to się skuszę na aktualizację .
 

demografik

New member
chciałbym się dowiedzieć coś o tym modelu.
Mam kilka pytań do posiadaczy w.w sprzętu:

1) jak wygląda odtwarzanie multimediów z dysku usb (głównie format .mkv + .srt), czy obraz uruchamia się na full screen? (bo np: w LG 660s pojawiają się czarne pasy góra/dół - panorama), czy można zmienić wielkość wyświetlanego obrazu, powiedzmy pomniejszyć gdyż może się zdarzyć, że mamy słabą jakość odtwarzanego obrazu i chcemy poprzez zmniejszenie obraz poprawić jej jakość?
2) czy ktoś ma go podłączonego pod laptopa? czy multimedia uruchomione z laptopa wyglądają równie dobrze jak przy sygnale hd/sd?
3) wiem, że ten model nie posiada WIFI, pytanie do tych, którzy dokupili adaptery, czy są z nimi jakieś problemy, czy kupiliście,zamontowaliście i zapomnieliście (czyt. wszystko chodzi płynnie, żadnych problemów)
4) jak wyglądają napisy podczas oglądania filmów z dysku usb (czy czionka jest wystarczająco duża/wyraźna? czy można ją powiększyć/pomniejszyć/zmienić położenie (góra/dół).
5) mimo iż podczas mojej ostatniej wizyty* w auroagd trafiłem chyba na felerny model ciągle się zastanawiam nad wyborem 6007, napiszcie mi jeszcze jak jest z tym menu, bo podczas moich testów chodziło to b. wolno, głownie będę się przełączał pomiędzy laptopem a dvbt (komp połączony z tivikiem złączem VGA). czy menu nadal laguje (możliwe, że to był model bez aktuaizacji/kilkumiesięczny?)
6) trafiłem chyba na niesprawny model, gdyż po kilku minutach użytkowania na środku ekranu (poziomo) pojawily się cienkie pasy i cała matryca zrobiła się jakby zielonkawa (pomogło dopiero wyłączenie wtyczki). Sytuacja powtórzyła się 2krotnie podczas 1h wizyty w sklepie. Czy komuś się to także zdażyło?


* wizyta w euroagd i test modeli 6007 oraz lg660
Wycięte z innego post'a:
Wczoraj testowałem na LG 42LM660s oraz Philips PFL6007). Przy okazji dodam kilka spostrzeżeń: philips straszne lagi przy używaniu menu, multimedia uruchomiły się bez problemów (dysk 1tb usb3.0) na full screen, bez panoramy (czarne paski góra-dół) ale najgorsze jest to, że kilka razy przestał reagować-wyłączył się, nie udawało się go uruchomić dobre kilka minut, mimo iż dioda reagowała + pojawiły się pasy na środkowej części ekranu, dopiero po wyłączeniu zasilania zniknęły (sytuacja powtórzyła się 2 krotnie przy pobycie 1h w rtveuroagd). LG skolei stał obok sony ex850 oraz philipsa PFL7007 i niestety nie udało się go ustawić w taki sposób(lub chociażby zbliżyć do modeli obok) aby czarny był czarny i jednocześnie biały biały (jeśli udało się ustawić czarny to biały był szary przy ustawienia białego, czarny nie był czarny), dodatkowo multimedia uruchomione (.mkv) z dysku włączyły się z panoramą, którą nie udało się zlikwidować.


na razie to wszystko, co na szybko przyszło mi do głowy.

dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

R

Czyli twoim zdaniem EX850 i 7007 miały podobny obraz?

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

Zymek

New member
Też tak miałem, po wgraniu nowszego oprogramowania te objawy ustąpiły. Ten TV ma takie "fochy" że raz działa dobrze a raz źle. TV przynajmniej raz na dwa dni się wiesza, nie działają wszystkie przyciski pilota i trzeba wył. z gniazdka.
Czy kolega ma na mysli swój TV pisząc ten TV ma takie"fochy"?. Jak wczesniej pisałem nie moge "odpalić' stronki z Philips My Remove /koomunikat redirectet URL/.Mam soft z nr 081 czy jak wgram ten najnowszy 083 to cos zmieni?
 

radish

New member
Czyli twoim zdaniem EX850 i 7007 miały podobny obraz?

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Nie wiem jak były ustawione, ale przy tym sygnale i treści, która aktualnie była wyświetlana jestem skłonny stwierdzić, że sony świecił bardzo dobrze, nic nie ujmując 7007 (przeczytałem b. dużo o tym modelu i widziałem kilka). Jeśli chodzi o moje wrażenia, to tylko był przykład, wtedy akurat nie brałem pod uwagę 7007, także nie skupiałem się na nim, ani na przetestowaniu go.
Wracając do tematu: chciałbym poznać jakąś opinie odnośnie moich pytań.

Pozdrawiam

R
 

Subtitle

New member
Witam ! Zauważyłem dziwną rzecz wczoraj w tym TV mianowicie , podczas oglądania telewizji (kablówka bez dekodera) dość dłuższy czas , zaczęły mi się wyłączać kanały, kompletny brak obrazu i dźwięku , gdy przełączyłem na inny kanał zaczął się wyświetlać i po paru sekundach znowu się wyłączał . Dopiero wyłączenie TV pomogło i przez następne parę godzin już nie było z tym problemów , ma ktoś jakiś pomysł czym to mogło być spowodowane ?


Mam obecnie wgrany 150.82.0 i nic takiego u mnie nie występuje. Na jakim sofcie tak masz ?
 

jodlasty1

New member
Czy ktoś z posiadaczy 6007 ma go podłączonego pod PC za pomocą HDMI?

Filmy w odpalonym ekranie FullHD i 60Hz strasznie się przycinają i nie jest to wina kompa, jak przestawię na 59Hz to prawie jest ok.
Niestety i w tedy czasami zdarzają się mikro przycięcia.
Obecnie jak mój tv jest w serwisie, to mam chwilowo LCDka SHARPA i tam takiego efektu nie ma, na poprzedniej plazmie było super płynnie.
 

zygfryd

New member
Też tak miałem, po wgraniu nowszego oprogramowania te objawy ustąpiły. Ten TV ma takie "fochy" że raz działa dobrze a raz źle. TV przynajmniej raz na dwa dni się wiesza, nie działają wszystkie przyciski pilota i trzeba wył. z gniazdka.
Czy kolega ma na mysli swój TV pisząc ten TV ma takie"fochy"?. Jak wczesniej pisałem nie moge "odpalić' stronki z Philips My Remove /koomunikat redirectet URL/.Mam soft z nr 081 czy jak wgram ten najnowszy 083 to cos zmieni?

Oczywiście wypowiadam się o swoim TV. Ale jak tutaj czytam to nie tylko mój ma problemy z oprogramowaniem. Nawet uaktualnienie nie wyeliminowało wszystkich problemów.
Z Philips My Remove nie korzystam więc nie pomogę.
 

Tika

New member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy 6007 ma go podłączonego pod PC za pomocą HDMI?

Filmy w odpalonym ekranie FullHD i 60Hz strasznie się przycinają i nie jest to wina kompa, jak przestawię na 59Hz to prawie jest ok.
Niestety i w tedy czasami zdarzają się mikro przycięcia.
Obecnie jak mój tv jest w serwisie, to mam chwilowo LCDka SHARPA i tam takiego efektu nie ma, na poprzedniej plazmie było super płynnie.

powinno być 50Hz, u mnie PC tyle podaje przez HDMI na TV i jest ok, wszystko płynnie śmiga, zarówno gierki jak i filmy (do niektórych filmów warto ustawić 24Hz)

nawet jak ustawię 60Hz we właściwościach karty graficznej to i tak zbija mi do 50Hz (sprawdzane Fraps-em), więc różnicy nie ma

nie wiem czy ma to znaczenie, ale korzystam z opcji dublowania ekranu czyli na PC i TV mam tę samą rozdzielczość 1920x1080 (odświeżanie oczywiście też takie same)
 
Ostatnia edycja:

mocher3

New member
Mam obecnie wgrany 150.82.0 i nic takiego u mnie nie występuje. Na jakim sofcie tak masz ?

Witam, w tej chwili mam soft bodajże ten sam , jeszcze raz sprawdzę dzisiaj , ale z tego co pamiętam to jest właśnie 000.150.82 . Jak na razie to przytrafiła mi się tylko raz taka sytuacja , może też dlatego że rzadko oglądam telewizję , w ten dzień właśnie dość długo szła włączona kablówka i mniej więcej po 4 godzinach taka sytuacja się przytrafiła dopiero ponowne włącznie tv to zniwelowało .
 
Ostatnia edycja:
Czy ktoś z posiadaczy 6007 ma go podłączonego pod PC za pomocą HDMI?

Filmy w odpalonym ekranie FullHD i 60Hz strasznie się przycinają i nie jest to wina kompa, jak przestawię na 59Hz to prawie jest ok.
Niestety i w tedy czasami zdarzają się mikro przycięcia.
Obecnie jak mój tv jest w serwisie, to mam chwilowo LCDka SHARPA i tam takiego efektu nie ma, na poprzedniej plazmie było super płynnie.


Dla mnie to jakaś bzdura.
Obraz podany z zewnątrz tv powinien sobie tylko wyskalować.Tak samo jest z kanałami tv,czy obrazem podanym z dvd-on ma tylko przetworzyć.W takim wypadku cięło by ci się wszystko co wpadnie na ekran.

P.s.
Kiedyś tak miałem-zwaliły mi się sterowniki-ścignij najnowszego k-lite pack i wtedy pogadamy.
 

jodlasty1

New member
Dla mnie to jakaś bzdura.
Obraz podany z zewnątrz tv powinien sobie tylko wyskalować.Tak samo jest z kanałami tv,czy obrazem podanym z dvd-on ma tylko przetworzyć.W takim wypadku cięło by ci się wszystko co wpadnie na ekran.

P.s.
Kiedyś tak miałem-zwaliły mi się sterowniki-ścignij najnowszego k-lite pack i wtedy pogadamy.


Tnie się nie z winy komputera, bo na monitorze jest ok na innym TV jest ok, a na 6007 już nie.

Zobaczymy jak wróci TV z serwisu, może porty HDMI były od początku zwalone i dlatego w końcu padły.
 

raczeqq

New member
Witam, nie mam siły czytać całego tematu bo i tak od jakiegoś momentu tylko są wywody i użerania a nie merytoryczne wypowiedzi na temat tego TV zamiast odpowiedzieć koledze gdzieś tam miedzy 120 a 140 stroną na pytanie które podbijał dwukrotnie, rzadko jakieś konkrety tylko dywagacje - poddałem się na 160 - jakieś p***enie w stylu dzień świra - rozmowy kobiet w pociągu - YouTube

Przepraszam za ton ale człowiek czyta z nadzieją odnalezienia cennych wskazówek w wątku poświęconym w/w modelowi a człowiek który zadał pytanie PROSTE dwu krotnie został olany na rzecz kłótni w stylu plazma vs spasowanie ramki.

PONAWIAM PYTANIE/PROŚBĘ

Czy podczas przełączania kanałów na naziemnej cyfrowej jest / pokazuje się lub można włączyć okienko z informacją jaki to kanał, pasek stanu od-do, godzina , co next, co było itd. tak jak w dekoderach jest ?

Rodzice mają starszego philipsa i na naziemnej jest tylko cyfra kanału - tv ma ze 3-4 lata ale interfejs w tym stylu co dzisiejsze filipy, jestem raczej "szarym kowalskim" w tych kategoriach więc pytam. Martwi mnie też to że w bloku mam instalację naziemnej ze spółdzielni i na samsungu wszystko było bajka zawsze bez jednej ściny a wczoraj jak odpaliłem u nich naziemną to rwało - słaby sygnał, czy w 6007 też jest tak beznadziejna głowica ?

Właśnie oddałem samsunga d6750 i nie wiem co z tym philipsem, trochę mnie przeraża bo na 3 egzemplarze w sklepie jeden miał jakieś pionowe linie - zaciemnienia jakby gril od piekarnika pod martrycą - w matrycy na czarnym tle co jakieś 3-4cm pasy cienkie od góry do dołu (może jakieś dyfuzory podświetlenia przebijają albo proces produkcyjny - nie wiem (sprawdźcie proszę) tak jakby w głębii matrycy przy przesuwaniu całą głową patrząc i zmieniając kąt patrzenia z odległości 5cm od matrycy to widziałem to w sklepie delikatnie ledwo co (ustawienia wszystkie bajery eco off i na maxa jasnośc itd) ale bałem się że w domu będzie mogło to być widoczne na czarnych scenach.

Drugi nowy z pudła jakby tego już nie miał, na pewno już nie zauważalne jak na 1, ale za to na dzień dobry pixel zielony....

trzeci jakiś obmacany jak ze zwrotu czy coś...

wolę utopić 50zł i zamówić z neta aby mieć możliwość zwrotu, w auchan i euro ceny odpowiednio 2899 i 2880 za 42''

Byłbym również za zrobieniem małego podsumowania plusów i minusów w odniesieniu do testu z pierwszych stron (bajki) przez kogoś kto ma temat w małym palcu. ułatwi to wszystkim nieco życie.

Pozdrawiam
Piotrek
http://www.sadistic.pl/mario-wypierdziany-dlonmi-vt175117.htm#1847207
 
Ostatnia edycja:
w 6007 pokazuje jaki to kanał i z boku są godziny od do , nic więcej !! lipa na maxa , po co te godziny jak nie wiadomo i tak co leci :)
 

mocher3

New member
Witam, nie mam siły czytać całego tematu bo i tak od jakiegoś momentu tylko są wywody i użerania a nie merytoryczne wypowiedzi na temat tego TV zamiast odpowiedzieć koledze gdzieś tam miedzy 120 a 140 stroną na pytanie które podbijał dwukrotnie, rzadko jakieś konkrety tylko dywagacje - poddałem się na 160 - jakieś p***enie w stylu dzień świra - rozmowy kobiet w pociągu - YouTube

Przepraszam za ton ale człowiek czyta z nadzieją odnalezienia cennych wskazówek w wątku poświęconym w/w modelowi a człowiek który zadał pytanie PROSTE dwu krotnie został olany na rzecz kłótni w stylu plazma vs spasowanie ramki.

PONAWIAM PYTANIE/PROŚBĘ

Czy podczas przełączania kanałów na naziemnej cyfrowej jest / pokazuje się lub można włączyć okienko z informacją jaki to kanał, pasek stanu od-do, godzina , co next, co było itd. tak jak w dekoderach jest ?

Rodzice mają starszego philipsa i na naziemnej jest tylko cyfra kanału - tv ma ze 3-4 lata ale interfejs w tym stylu co dzisiejsze filipy, jestem raczej "szarym kowalskim" w tych kategoriach więc pytam. Martwi mnie też to że w bloku mam instalację naziemnej ze spółdzielni i na samsungu wszystko było bajka zawsze bez jednej ściny a wczoraj jak odpaliłem u nich naziemną to rwało - słaby sygnał, czy w 6007 też jest tak beznadziejna głowica ?

Właśnie oddałem samsunga d6750 i nie wiem co z tym philipsem, trochę mnie przeraża bo na 3 egzemplarze w sklepie jeden miał jakieś pionowe linie - zaciemnienia jakby gril od piekarnika pod martrycą - w matrycy na czarnym tle co jakieś 3-4cm pasy cienkie od góry do dołu (może jakieś dyfuzory podświetlenia przebijają albo proces produkcyjny - nie wiem (sprawdźcie proszę) tak jakby w głębii matrycy przy przesuwaniu całą głową patrząc i zmieniając kąt patrzenia z odległości 5cm od matrycy to widziałem to w sklepie delikatnie ledwo co (ustawienia wszystkie bajery eco off i na maxa jasnośc itd) ale bałem się że w domu będzie mogło to być widoczne na czarnych scenach.

Drugi nowy z pudła jakby tego już nie miał, na pewno już nie zauważalne jak na 1, ale za to na dzień dobry pixel zielony....

trzeci jakiś obmacany jak ze zwrotu czy coś...

wolę utopić 50zł i zamówić z neta aby mieć możliwość zwrotu, w auchan i euro ceny odpowiednio 2899 i 2880 za 42''

Byłbym również za zrobieniem małego podsumowania plusów i minusów w odniesieniu do testu z pierwszych stron (bajki) przez kogoś kto ma temat w małym palcu. ułatwi to wszystkim nieco życie.

Pozdrawiam
Piotrek
mario wypierdziany dłońmi - Sadistic.pl


Witam ! Na naziemnej kablowej u mnie w TV jest opcja info , co leci co następne ,opis itp. Też mam kablówkę w bloku , raczej nie mam przycinek ,czasem na kanałach cyfrowych TVN HD , TVN 24 HD,nie wiem czy to wina TV czy kablówki ,choć pokazuje że sygnał jest dobry,pojawi się pikselioza i z tego co zdążyłem zauważyć tylko na jednym kanale lekko przycina bodajże FILMBOX , reszta chodzi bez zarzutów . Co do pionowych linii na matrycy u siebie nie zauważyłem , staram się nie doszukiwać problemów , jak czegoś nie widzę podczas oglądania to mi to nie przeszkadza . Jedyny ból dla mnie w tej chwili to skopane dynamiczne podświetlenie , które działało na starszym sofcie , pech mój że mam fabrycznie wyższy i nie mogę zmienić na starszy , może poprawia ten błąd w następnym , pozostaje tylko być dobrej myśli niestety ;)
 

askala

New member
Czy podczas przełączania kanałów na naziemnej cyfrowej jest / pokazuje się lub można włączyć okienko z informacją jaki to kanał, pasek stanu od-do, godzina , co next, co było itd. tak jak w dekoderach jest ?

Tez o to pytałem w tym wątku i nie uzyskałem odpowiedzi.
Ma philipsa od miesiąca jestem w sumie zadowolony żadnych wad nie zauważyłem, tylko te wolne menu ale może się kiedyś przyzwyczaję. Odbieram tylko z naziemnej DVB-T i tez mi tego brakuje info co teraz leciitp. Trzeba wcisnąć przycisk INFO odczekać kilka sekund i wtedy wiadomo co leci i co będzie nastepne, Wszysko ok tylko te kilka sekund. W poprzednim LG też tak miałem tylko nie musiałem czekać. Nawet w najtanszym dekoderze jest ta opcja która nam brakuje. Po przełączeniu programu widzimy co leci i jak długo.

ja kupowałę w ole ole też myślałem z zwrocie ale go zostawiłem z nadzieją na szybsze menu. Telewizor mial stać w salonie, ale na rozkaz żony przeniosłem go do sypialnie a w salonie został starszy LG ze względu na szybkość menu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry