Philips 42PFH6309 czy warto kupić?

kierowniku

New member
Ja również jestem zadowolony z telewizorka, wprawdzie narazie mam podłączoną tylko naziemna, ale wkrótce zawita jakis porządny sygnał i będzie można cieszyć oko, niestety w tym telewizorze wolno działa menu, przelaczanie kanałów, mam nadzieję ze po aktualizacji oprogramowania będzie lepiej, również pierwsze słyszę ze to model awaryjny, szczególnie ze to nowy telewizor z tego roku i jeszcze mało kto reklamował go z powodu jakiejs usterki, zobaczymy za jakiś czas, jedyne co doczytalem w internecie to ktoś pisał o problemie brudnej matrycy, szczególnie widoczne na jasnym tle, ale ja nic takiego nie zaobserwowalem u siebie, podswietlanie matrycy dobre, czerń również zadowalająca, kąty widzenia wporzadku, mile zaskoczenie to ogladanie telewizji w dzień, okno mam padające wprost na tv ale i tak pomimo tego w miare ładnie widać obraz, co do 3D to zbyt wiele nie mam do powiedzenia bo nie miałem okazji korzystać z tego na innych tv, po konwersji 2d w 3d w miare ładnie prezentują się ludzie wraz z otoczeniem, nie wiem jak by to wyglądało gdyby puścić typowo film 3D, dźwięk bardzo ładnie brzmiacy, czysty, jeśli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć, myślę ze telewizor jak za tą cenę (1990), 42 calowy ze smart tv i 3D to jest to bardzo dobry wybór, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tical

New member
Witam

Wczoraj i mi się poszczęściło i mam już ten model u siebie, ale w rozmiarze 55".

Kilka słów tak na szybko w stosunku do plazmy Panasa 42S30E, która grała do wczoraj.
- Ambilight, wiadomo, nie będę się rozpisywał
- Jakość obrazu, mamy tutaj 13" więcej i dodatkowo LCD, więc siłą rzeczy widać niedoskonałości obrazu w stosunku do plazmy Panasa, ale generalnie spodziewałem się dużo gorszej jakości, z bliska widać to co było widać także momentami na plazmie, ale generalnie rewelacja. A w odległości 2m (standardowo oglądam z około 4m) nie widać już żadnych pikseli czy innych artefaktów. Sygnał nc+, sprawdzone różne kanały. Natomiast na materiale Full HD z mkv chociażby, jakaś bajka czy inna animacja, tu już w ogóle nie mam żadnych obiekcji, jak to mówią "żyleta", po prostu pięknie..
Eurosport, Canal+ Sport, TVN Turbo, wszystko w HD, wszystko wygląda świetnie. Kawałek meczu czy innego sportu, no na prawdę brak zastrzeżęń.
Czerń jednak ustępuje plazmie, to widzę od razu, ale spodziewałem się większego szoku ujemnego, a mimo wszystko jest akceptowalnie, myślę, że w dłuższej perspektywie nie będę na to narzekał.
- Dźwięk, na pewno lepszy niż w Panasie, widzę z tyłu w obudowie jakiś dedykowany chyba głośnik niskotonowy, bo słychać ewidentnie, że coś tam ładnie łupie, jak na TV to zaskoczony jestem bardzo, dźwięk na prawdę brzmi jak powinien. I wysokie czyste i niskie już nie jak z jakiegoś kartona.
- 3D, to czy ktoś to lubi czy nie, pominę, odniosę się do tego, że mam w domu monitor LG 25" także z Cinema 3D podłączony pod PC. Czasem coś tam włączyłem, generalnie efekty świetne, głębia itd 5+, ale zawsze to tylko 25", tutaj na 55" zasada ta sama, pasywne okulary, ale obraz jak dla mnie klasę wyżej :) Włączyłem Avatara w 3D Full HD, byłem na nim w kinie, więc mam porównanie i mogę śmiało stwierdzić, że w kinie takich szczegółów na pewno nie widziałem. W skrócie 3D w tym modelu mnie wczoraj rozłożyło, usiedliśmy z żoną niecałe 2m od TV i nie mogliśmy odejść. Na pewno włączymy sobie jeszcze nie raz coś w 3D.
- usługi internetowe, akurat tym się nie zdążyłem pobawić za bardzo, sprawdziłem Youtube, jeżeli materiał jest w HD to odtwarza chyba już tak samo w HD, bo widziałem po jakości, że jest rewelacyjna. Innych serwisów masa, ale nie sprawdzałem, czasu zabrakło, ale widzę, że jest bogato.

Co jeszcze mnie interesuje i na czym mi bardzo zależy, żeby działało sprawnie to przeglądanie zdjęć czy filmów ze smartfona z Androidem na owym TV.
TV mam już w sieci domowej, także tym się muszę pobawić, bo jednak jest to bardzo wygodne.
Chyba, że ktoś już to przećwiczył i może podać kilka praktycznych wskazówek, żebym nie musiał już kombinować.

No i aktualizacja softu pewnie mnie też nie pominie, lubię mieć wszędzie aktualny soft, ale to wkrótce.

To tyle ode mnie, kilka słów na szybko, może komuś pomoże podjąć decyzję w jedną lub drugą stronę.

Pzdr
 

tical

New member
Nie wiem, nie sprawdzałem jeszcze, ale na stronie widzę (Odwiedź stronę pomocy technicznej dla Philips Telewizor LED Full HD 55PFH6309/88), że jest nowszy już soft od 1.09 - version:010.003.010.128, tym samym jesteś 2 wersje do tyłu.

Z tego co widzę w changelog'u, lista zmian:

Software History

NOTE: Each release contains all solutions identified in the earlier version.
The latest software solves the issues below:

TPN141E_010.003.010.128 (Date published: 2014-09-01)
 Skype update.
 Fixed issue: Timeshift issue in HbbTV.
 Fixed issue: HDMI Audio issue with Humax STB.
 Fixed issue: VOD content not working.
 Fixed issue: Ambilight + Hue.
 Fixed issue: Miracast not functioning
 Fixed issue: Once P+ is pressed the channel bar continues to run.

TPN141E_010.003.006.128 (Date published: 2014-08-04)
 Fixed issue: [France] M6 info banner not disappear.
 Fixed issue: HbbTV “ANT. Galiobrowser” error message.
 Fixed issue: [Denmark, Finland]: HbbTV is not working on DR channels.
 Fixed issue: OSD message "no program available" sporadically when channel selected.

TPN141E_010.003.002.128 (Date published: 2014-07-02)
 Change the source from the UHD source to another source, the source name become bigger.
 In the EPG, the high light bar is always grey.
 Fixed issue: [Ukraine] Translation correction and text formatting on Skype correction.
 Fixed issue: [Ukraine] VOD playback problem in Megogo & Oll TV.
 Fixed issue: Upoint is not available in USB browser.
 Fixed issue: Pointer not disappear when press arrow key in Smart TV.
 Fixed issue: After RC off about 15-20min, set can't switch to ATV from DTV in favorites list.
 Fixed issue: App Phonestat - all audio clips with distorted sound.
 Fixed issue: Unable to change channel in EPG.

U mnie menu ogólnie też chodzi wolno, czytałem wcześniej, że tak na Philipsach niestety jest...:/
 
Ostatnia edycja:

tical

New member
Więc tak, mam: TPN141E_010.002.016.128

Wychodzi, że z 25 marca...

TPN141E_010.003.010.128 (Date published: 2014-09-01)
 Skype update.
 Fixed issue: Timeshift issue in HbbTV.
 Fixed issue: HDMI Audio issue with Humax STB.
 Fixed issue: VOD content not working.
 Fixed issue: Ambilight + Hue.
 Fixed issue: Miracast not functioning
 Fixed issue: Once P+ is pressed the channel bar continues to run.

TPN141E_010.003.006.128 (Date published: 2014-08-04)
 Fixed issue: [France] M6 info banner not disappear.
 Fixed issue: HbbTV “ANT. Galiobrowser” error message.
 Fixed issue: [Denmark, Finland]: HbbTV is not working on DR channels.
 Fixed issue: OSD message "no program available" sporadically when channel selected.

TPN141E_010.003.002.128 (Date published: 2014-07-02)
 Change the source from the UHD source to another source, the source name become bigger.
 In the EPG, the high light bar is always grey.
 Fixed issue: [Ukraine] Translation correction and text formatting on Skype correction.
 Fixed issue: [Ukraine] VOD playback problem in Megogo & Oll TV.
 Fixed issue: Upoint is not available in USB browser.
 Fixed issue: Pointer not disappear when press arrow key in Smart TV.
 Fixed issue: After RC off about 15-20min, set can't switch to ATV from DTV in favorites list.
 Fixed issue: App Phonestat - all audio clips with distorted sound.
 Fixed issue: Unable to change channel in EPG.

TPN141E_010.002.038.128 (Date published: 2014-06-13)
 Fixed issue: HbbTV video does not start.

TPN141E_010.002.036.128 (Date published: 2014-05-26)
 BBC iPlayer picture format issue.
 App Phonestar - all audio clips with distorted sound.
 HDMI ARC issue / OSD message permanently shown up.
 After channel installation OSD shows "no signal" and no picture.
 Hue lamps and ambi-light cannot switch to static color.
 Error message when copy channel list.
 [UK] missing analogue channels.
 MPEG Artifact reduction not work
 Feature release: Wireless subwoofer for 7500 series.
 Iphone “My Remote Apps” -> “Wi-Fi smart screen” can’t put TV or can’t turn off TV
 Remote Control Pointer not work
 3D effect not working
 TV hang up after it is paired with the ambi-light bridge to control the hue bulbs for few hours
 TV shows black bars seen on left and right side of the screen when user toggles the 3D effect selection from 2D to 3D
 TV guide(EPG) model, TV can't switch the channels
 channel lock not working when joystick (the mechanical switch on the back or bottom of the TV set) is used for channel zapping
 TV reboot when access “My Remote Apps -> Wi-Fi Smart Screen” function in Android devices.
 Cannot active HbbTV on DVB-C or DVB-S.

TPN141E_010.002.016.128 (Date published: 2014-03-25)
 H and T model show satellite icon in channel list.
 MyRemote control and smart screen function NG.
 Race conditions hang up issue.

A co ciekawsze jak wchodzę w aktualizację przez internet to twierdzi, że mam najnowsze oprogramowanie.
Chyba będę musiał przez USB zaktualizować.
 
Ostatnia edycja:

kierowniku

New member
mocno stare to oprogramowanie masz, ciekawe czemu twierdzi ze najnowsze, mnie już trochę denerwuje to ze muszę chwilę czekać zanim menu zatrybi, nie mam dostępu do sieci w tv więc też będę musiał zaktualizowac go z pena, ale to dopiero na weekend, bo teraz brak czasu, jak uda Ci się wcześniej, to napisz jak wrażenia, cży poprawiła się funkcjonalnosc
 

tical

New member
Zrobione.
Poszło z USB.

u4ygyvyj.jpg


A czy chodzi lepiej to zobaczymy.
Pierwsze wrażenia ok.

Nexus 5 | OmniROM | Code_Blue | Tapatalk Pro
 

Player-01

New member
Witam,

Tak dla pewności tical... Dokładny model Twojego TV to 55PFH6309/88? Tak się składa, że obecnie mocno się nad nim zastanawiam.

Przy okazji mógłby ktoś napisać coś o Philipsie, który pojawił się w obecnej gazetce Neonetu? Mam na myśli model 48PFS6609.
 

Player-01

New member
Zastanawiam się jeszcze nad wspomnianym na początku modelem 7109 w 47 calach. I tu rodzi się pytanie: czy ten telewizor jest na tyle lepszy, że warto wziąć mniejszy ekran?

Model 55PFH6309 mogę mieć za 3400 zł., czyli jakieś 200 zł. więcej w stosunku do 7109.
 

MatriX84

Banned
A co skopiować na pendrive dla testów żeby sobe TV sprawdzić w sklepie bo mogę tak zrobić?

Plansze z kolorami co tam jeszcze plik filmowy mkv dzwiek mp3 itp?
 

MatriX84

Banned
Różnice między 55PFS7109/12 & 55PFH6309/88

3699 zł 4599 zł

Wi-Fi Smart Screen w 7109/12
4 HDMI w 3 HDMI
600 Hz & 200 Hz
Dodatkowe tunery T2/S2/C

I w bateriami w pilocie AA AAA :D

Różnica 900 zł
A ktoś porównywał jakoś obrazu na obu coś widać?

Chyba że weźmiecie Philips 47PFS7109/12 za 3300 zł

Bo Ambiling w obydwu modelach tak samo świeci chyba te same kolory są i efekty?

Albo Philips 47PFS7509/12 za 3700 zł z 3 Ambiling.
 
Ostatnia edycja:

herberts

Banned
zobacz obecne promo saturna "do 150zł zwrotu za kazde 1000zł"
(niestety ale nie ma tam tv philipsa z oferty modelowej 2014)
ale jest m.in zachwalany PANASONIC TX-48AS640E za 2549pln
LG 49UB850V (4K) za 3599pln
i mnóstwo innych dobrych telewizorów
 

Wasyl12

New member
Witam !
Może jest ktoś zainteresowany 55PFH6309/88 kupiłem jednak chce większy telewizor kupiłem 10.10.2014 oczywiście jak ze sklepu.A ogólnie telewizor gra świetnie wgrane najnowsza aktualizacja menu nie działa aż tak wolno jak byłem przygotowany po czytaniu fora (tylko trzeba parę sekund poczekać po właczeniu ok 10) tyle że działam na nc+ wiec nie sprawdzę przełączania kanałów a smart naprawdę szybciutko w porównaniu do 46pfl5507k który stoi w sypialni (pytanie do innych posiadaczy jak przejść do podpowiedzi z googla), ambilight rewelacja jak się raz włączy to już się nie wyłączy.
 

tired

New member
Witam,

zastanawiam się nad zakupem tego modelu Philipsa albo Panasonica TX-42AS600E. Telewizor dla rodziców wiek ponad 60 lat. Do oglądania satelity Vectra po HDMI. Kanały typu TVP1 HD oraz TVN, Polsat. Jak gra Polska to i jakiś mecz. Ile ma w końcu Hz ten Philips 50 ? Czy jakość obrazu w ruchu będzie lepsza niż w tym Panasonicu ?
 

herberts

Banned
Witam,

zastanawiam się nad zakupem tego modelu Philipsa albo Panasonica TX-42AS600E. Telewizor dla rodziców wiek ponad 60 lat. Do oglądania satelity Vectra po HDMI. Kanały typu TVP1 HD oraz TVN, Polsat. Jak gra Polska to i jakiś mecz. Ile ma w końcu Hz ten Philips 50 ? Czy jakość obrazu w ruchu będzie lepsza niż w tym Panasonicu ?

philips serii 63 ma natywna matryce 50 hz,
zobacz oferte w oleole na panasa 640 w 40 calach
 

tomek1522

New member
Witam,

zastanawiam się nad zakupem tego modelu Philipsa albo Panasonica TX-42AS600E. Telewizor dla rodziców wiek ponad 60 lat. Do oglądania satelity Vectra po HDMI. Kanały typu TVP1 HD oraz TVN, Polsat. Jak gra Polska to i jakiś mecz. Ile ma w końcu Hz ten Philips 50 ? Czy jakość obrazu w ruchu będzie lepsza niż w tym Panasonicu ?

Witam; Widzę że to jest już stary post ale warto go odnowić więc ja też się zastanawiam nad tym telewizorem dla osoby starszej powyżej 80 r.z. powiedzcie mi czy warto go kupować dla starszej osoby i czy głośniki są mocne i głośne ? jeżeli nie to potrzeba dodatkowe głośniki? co o tym sądzicie? proszę o szybką odpowiedź a tired co kupiłeś swoim rodzicom ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry