Philips 42PFH6309 czy warto kupić?

topol

New member
Przymierzam się do zakupu tego modelu, tylko w 47".
Nigdzie nie znalazłem specyfikacji jakie aplikacje smart TV są na tym telewizorze, czy ktoś może podzieliłby się taką wiedzą?
Czy jest to dobry wybór?
1. odległość od ekranu? ok. 4m
2. jak słońce świeci w pokoju - Okna od południa, obok telewizora
3. Jak duży jest pokój? 40m2
4. Preferowana technologia - LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Philips 42PFL9803H, 2008r.
6. jakie programy najczęściej oglądasz? seriale, filmy
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: tak 10% dzień 90% wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lekkie oświetlenie
11. preferowana wielkość telewizora? 42-50 cali
13. czego nie lubisz w telewizorach? smużenie
14. jakie urządzenia będą podłączone? nc+, Xbox360, laptop
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 85% tv, 15% pozostałe
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? +/- 40 stopni
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? jeżeli się da to tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD ? tak
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie musi
25. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI x3 minimum
26. ile programów HD? kilkadziesiąt
27. ma stać czy wisieć? stać
28. rozdzielczość: FULL HD
29. Dvb-t: tak
30. na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
31. ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 3h dziennie, weekendy więcej
32. sugerowana cena? do 2500
 

Beczkowóz

New member
Chcialbym sie zapytac czy zamulone menu i przelaczanie kanalow to normalka w tym telewizorze? W sumie jesli chodzi o obraz i dziwek to jest bardzo dobrze, ale tuner i menu to konkretna padaka. Przełaczanie kanalow strasznie muli, nie przerzucisz szybko, bo zaczyna glupiec. Do tego po kazdoraowym przelaczeniu na inny kanal obraz z dziwekiem sycnhronizuje sie przez 5 sekund, czyli przez 5 sekund dzwiek idzie szybciej jak obraz. Na pocztaku myslalem ze to pewnie dlatego ze nie mam nowych aktulaizacji, ale po zainnstalowaniu aktualizacji z 19 stycznia jest to samo. W sumie kupilem telewizor do gier i ogladania filow przez odtwarzacz, ale to zamulone menu i tuner naprawde drazni, choc duzo telwizji nie ogladam.
 

fatih

New member
Hi,
First of all i dont know your language. So sorry :)
is there anybody have TPN141E_010.003.010.128 (Date published: 2014-09-01) this firmware for philips smart tv 6309? Or before this version? i hope u help me. :) pls contact me by mail: fatih82@hotmail.com.tr i hope someone have this version and help m.
Thanks
 

rob4u

New member
Witam,

co prawda juz prawie podjalem decyzje o wyborze Sony KDL-40W605b lub Panasonica TX-40AS640e ale zaintrygowany Ambilightem i nie najgorsza cena Philipsa 42PFH6309 chcialem sie dopytac, czy w tym modelu nie wystepuja powazne problemy znane u jego poprzednika PFL6008 a chodzi mi m.in. o gasniecie obrazu czy calkowite zawieszanie sie na ktore pomaga jedynie wyjmownie wtyczki z kontaktu, czy tez trudny do wyeliminowania efekt judder, klatkowanie i rozmazywanie obrazu oraz problemy z wyswietlaniem polskich znakow?

Powoluje sie informacje zamieszczone na tym forum w temacie:
.../forum/philips/97666-philips-47pfl6008-test-ten-model-robi-furore-na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce-477.html

Poza tym, czy ktos z Was ma doswiadczenie, czy sterowanie tym TV poprzez aplikacje MyRemote tez dziala tak powolnie, jak podczas uzywania normalnego pilota?

Bede wdzieczny za uwagi!
 
Ostatnia edycja:

marian_fest

New member
Witam, podbijam temat

Przeczytałem w opinii jednego użytkownika, jakoby ten model cierpiał na tzw. banding. Nie znam się na tym, ale podobno jest to mocno zauważalne przy oglądaniu piłki nożnej. Ktoś może to potwierdzić albo (mam nadzieję) obalić?
 

marian_fest

New member
Może trafił na felerny model. Ogólnie szukam tv, nie będę korzystał ze smartów itp. Od tego mam komputer, telewizja będzie z dekodera więc wymienione wszędzie zacinanie się nie będzie miało wpływu na użytkowanie (prawda?)
Jeszcze jedno pytanie. W domu ojciec ma Philipsa 9704, przyzwyczaiłem się do niego... Czy będzie to ogromna różnica na jakości obrazu między tymi modelami??
 

Dziski

New member
Witam, podbijam temat

Przeczytałem w opinii jednego użytkownika, jakoby ten model cierpiał na tzw. banding. Nie znam się na tym, ale podobno jest to mocno zauważalne przy oglądaniu piłki nożnej. Ktoś może to potwierdzić albo (mam nadzieję) obalić?

Cześć!
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem opis ``bandingu`` na Wiki ale jak dla mnie oglądanie piłki nożnej na NC+ to masakra. Piłkarze zlewają się z murawa, smuzenie. Oglądanie Discovery czy TVP lub TVN jak najbardziej ok, no ale te mecze to porażka na całej linii (o wiele lepsza jakosc obrazu w czasie meczu na moim starym 42pfl5604). Kombinowalem już z ustawieniami kolorów- zmniejszyłem temperaturę barwy zielonej ale to nic nie dało. Może ktoś z Was miał te same problemy i wynalazł jakiś super zestaw parametrów ustawienia obrazu?
 
Do góry