Philips 42PF9631D...warto?

Cosmooo

New member
Witam, przymierzam się do kupna plazmy Philips 42PF9631D....w cenie 9000pln. Czy ktoś z forumowiczów może mi coś konkretnego powiedzieć na jego temat? Niestety modele 9830 (37cali) sa o 2-3k droższe i już mnie nie stać na nie. Więc próbowałem pójśc na kompromis kosztem mniejszej rozdzielczości.(ale jest pixel 2 i ambilight 2)
Sygnał tv mam z kablówki analog. plus b. często filmy z dvd. i na tym się koncentruję. Nie zamierzam inwestować w nic więcej.

Proszę forumowiczów o konstruktywne uwagi, sugestie.
Szczególnie Fatmana i Awujotkę !
P.s. Proszę tylko nie namawiać mnie na inną markę. Liczy się dla mnie Pixel Plus i Digital Natural Motion

Opis modelu:

42'' Telewizor plazmowy
Technologia Pixel Plus 2 HD
Technologia aktywnego podświetlania tła - AmbiLight 2
Filtr grzebieniowy 3D
Digital Natural Motion
Digital Crystal Clear
Active Control
Układ Progressive Scan
Panel HD typu AliS
Rozdzielczość 1024 x 1080 pixeli
Dekoder Virtual Dolby
Kąt widzenia 160/160 (st. w pionie/poziomie)
4 wbudowane głośniki
System wOOx
Moc muzyczna 60 W
Teletekst z pamięcią 1200 stron
Graficzne menu użytkownika typu Compass
3 gniazda SCART
Wejście DVI-i/HDMI Audio out
Wejście na głośnik centralny
Wyjście na subwoofer
Boczne gniazda A/V
Pilot TV/VCR/DVD/DVDR/SAT/TUNER/CD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli się liczy tylko Ambilight
To mozesz brać bez zastanowienia
Tyle,że większość osób decyduje się na jakość obrazu
pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Cosmooo,
Nie reaguj nerwowo na posty ludzi, którzy wyznają tylko kościół JVC i Panasa. Z tego oni żyją i nie można mieć im tego za złe. Naganiają - taka forma marketingu i już.
Kiki pisał też, że "większość osób decyduje się na jakość obrazu".
Zgadzam się. I dlatego właśnie kupiłem swojego Philipsa 9830.
Pamiętaj, to Twoje pieniądze i Ty nimi grasz i Ty tylko wiesz co chcesz mieć w domu na ścianie.
Przeczytałem specyfikację, wygląda OK. Masz dwa wejścia HDMI, USB, pozostałe tryby obsługi podejrzewam, że tak jak w moim.
Ale, ale... ja obrazu na tym TV nie widziałem, nie mogę więc sie wypowiedzieć o jakości. Kupiłem LCD (poświęciłem kontrast i lepszą czerń) na rzecz "brillant" obrazu i powalających kolorów. Ambilight to jest to co pozwala mi wypoczywać nawet jak oglądam wiadomości z Palestyny :)

Rada: Weź film na DVD, który dobrze znasz i idź obejrzyj znane Ci sceny na tym TV, również szybkie (smużenie) i podejmij decyzję.

Ludzie pisali na forum ostatnio o awaryjności sprzętu Philipsa i ich kłopotach z serwisem. Ja (odpukać) nie doświadczyłem jeszcze tego. Mój chodzi idealnie, również DVP 9000S.
Na bieżąco upgrade'uję oprogramowanie i cieszę się wspaniałym obrazem i dźwiękiem.

Powiem tak: Nawet dziś oglądając nowsze już modele innych marek JVC, Panas, Samsung, Loewe jestem przekonany, że w październiku 2005 zrobiłem dobry wybór kupując mojego Philipka.

Pozdrawiam i opisz na forum swoje wrażenia po zakupie. Koniecznie!
 

Cosmooo

New member
o takie odpowiedzi mi chodzi...Nie zalezy mi na potwierdzeniu mojego wyboru tylko ocenie specyfikacji. Cieszy mnie ze w ocenie Fatmana nie ma zarzutów czy kręcenie nosem . o to własnie mi chodziło. Więc jeżeli ktoś ma KONKRETNE sugestie lub uwagi to proszę uzasadniać je RZECZOWYMI argumentami.

Dzięki i pozdrawiam...siła spokoju 10
 

awujotka

New member
Bez reklam
Witaj, ja jedynie mogę się podpisać pod wypowiedzią kolegi Fatmana_1. Niestety nie widziałam jak gra ta plazma, moge tylko mówić o wrażeniach z oglądania mojego LCD. Napewno mając ambilight potem nie chce się już mieć czegoś, co amblilighta nie posiada... Wzrok rewelacyjnie odpoczywa, a własciwie nie męczy oglądanie tv. Na początku nie byłam co do tego przekonana, myślałam sobie - jak to zacznie migać wraz z obrazem to dostanę p....a:p ale na szczęscie tak nie było. Specyfikacja owej plazmy wygląda niczego sobie, więc cóż... decyzja należy do ciebie i tak jak ci Fatman radził - idź do sklepu, poproś o podłączenie do normalnego sygnału (nie pokazówki HD lub jakiejkolwiek reklamówki) i do dvd i sam zobacz jak to gra, szczególnie w porównaniu z innymi modelami. A najlepiej gdyby ten sam sygnał szedł na kilku telewizorkach, cobyć miał porównanie "w czasie rzeczywistym". Ja co prawda miałam przeboje z Philipsem, ale tylko z dvd 9000s (zwrot do sklepu - bezproblemowy), na telewizor (a mam go od listopada 2005) nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa i przynajmniej jak do tej pory (odpukać) jest to jeden z bardziej udanych zakupów, jakich dokonałam. Pozdrawiam i koniecznie daj znać o swojej decyzji a potem opisuj wrażenia :)
 

awujotka

New member
Bez reklam
Aha, zapomniałam dodać:
w moim LCD można sobie podzielić obraz na dwie części i porównywać obraz z pixel plus i bez. I to trzeba po prostu zobaczyć! Wiele daje włączenie tej funkcji, zdecydowanie obraz jest wtedy "pełniejszy", choć wiem, że są osoby, które twierdzą iż najlepszy jest "goły" obraz bez żadnych ulepszaczy. Ja u siebie również mam analogową kablówkę, włączone są w tv wszystkie polepszacze obrazu - i jest super. A obraz z dvd to bajka.
 

bildex

New member
Witam!
Fatman i wojutka ma rację. Sam mam 42Pf9967d, ten model 9631d jest to samo co m,ój tylko dodany masz pixelplus 2 Hd i Ambilight 2 .
Powiem ci że kupiłem go bo :
Ma pixelplus2, DNM o czym inne produkty mogą tylko pomarzyć i ambilight, który króluje.
Dodatkowo w twoim modelu masz jeszcze 2 x hdmi . Obraz w tych panelach jest lepszy niż w każdym JVC SAMSUNG itp. porównywać z nim możesz tylko Pioniera chociaż słyszałem że pioniery sie wypalają.
 

traktordj

New member
Witam serdecznie,

ja jestem posiadaczem Philipsa 42PF9631D.
Po uprzednim studiowaniu watku - co lepsze, plazma czy lcd, jaka marka, jakie rozdzielczosci, kontrasty, ilosci kolorow, zalecane odleglosci ogladania, wejscia, wyjscia, obslugiwane formaty, niedaleka przyszlosc telewizji HD.... - poszedlem do sklepu zapakowany w teoretyczna wiedze na w/w tematy..
I kupilem Philipsa, bo:
-dla mnie osobiscie i malzonki mial najladniejszy obraz
-dla malzonki mial najladniejszy design
-spelnial wymog duzej ilosci wejsc i wyjsc
-stojak included
-ambilight

Idac do sklepu bylem swiecie przekonany, ze kupie albo Panasonica, albo Pioneera.... cale szczescie mam dobry wzrok i nie uleglem lobbingowi tych marek na tym forum.

Serdecznie pozdrawiam i zycze Tobie rownie milego korzystania z tego Philipsika.

TraktorDJ

Sklep e-philips.pl :hmm:
 

bzyk

New member
42pf9631d

Witam, wlasnie jestem w trakcie zakupow plazma/lcd i po dlugim ogladaniu rowniez decyduje sie na zakup ww plazmy.. dlaczego, moim zdaniem dysponuje njwyzsza jakosci obrazu w tej grupie cenowej... podpinalem go do zwojego laptopika i jakosc obrazu wypadla lepiej niz w kazdym lcd... (mojej zonie rowniez wydal sie najbardziej atrakcyjny nie tylko jako design,a le pod wzgledem jakosci obrazu... oczywiscie wyglad super zdecydowanie bije pioniery i jvc, szkoda tylko ze tv wyposazony jest w glosniki:( ) ciekawe czy ktos z Was wiem moze dlaczego w MediaMarkcie zycza sobie za ten model az 12tys ?? przeciez to zdzierstwo w bialy dzien...

pozdrawiam Bzyk
 

nowy66

New member
bildex napisał:
.... Sam mam 42Pf9967d, ten model 9631d jest to samo co ......

Trochę powertowałem różne portale (F+D) i jest bardzo dużo i bardzo dobrych opinii nt 9631 przy wyraźnych średnich opiniach nt 9966/67.

Różnica pomiedzy nimi jest znaczna : (zobacz www.philips.de i dalej porównaj te dwa modele). Nowszy ma przebogate wyposażenie w wyjścia i matryce inną 1024x1080 - więc jest przez Philipsa określany jako PlasmaHD:) .

Mam pytanie do użytkownika tego modelu @traktordj : opisz proszę Twoje wrażenia nie tylko z zakupu (w obecności i współwyborze NIK;) ) ale i użytkowania.

pzdr

http://www.consumer.philips.com/con...&fhquery=fh_secondid=42PF9631D_10_DE_CONSUMER
 

Dariusz

New member
Wygląda naprawdę nieźle...

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie!
Widziałem dzisiaj 42PF9631D w sklepie pośród wielu włączonych tv i muszę przyznać, że ten właśnie odbiornik pokazywał najlepszy obraz programów TVN, Polsat i TV1.
Waham się właśnie czy wybrać CRT 32PW9551 czy plazmę. LCD ma najmniejsze szanse, jak do tej pory, bo tv używam głównie do odbioru audycji z kablówki UPC. Dopóki polscy nadawcy nie uruchomią programów HD pewnie tak zostanie, choć oczywiście czasem oglądam także film z DVD.
Przewaga plazmy to wielkość i design. Żona nie może zaakceptować tego niezgrabnego 9551. A 9631 się podoba!
Pozostaje jednak niepewność co z poruszanym tak często, również na tym forum, problemem wypalania logo stacji na plazmach. W szczególności Pioneera.
Zatem pytanie do właścicieli plazm Filipa, czy obserwujecie u siebie problemy z wypalonym logo? Jak sobie z tym radzicie?
Będę wdzięczny za garść informacji od użytkowników plazm Philipsa o eksploatacji ich TV.
Pozdrawiam.
 

Cosmooo

New member
kupiłem go w konću jakies 2 tyg temu...jesli chodzi o wypalanie loga...czy pojawienie się duszków to temat jest mi na razie zupełnie obcy (czyt. nie występuje). więcej o doświadczeniach z tym tv napiszę już wkrótce
 
Ostatnia edycja:

Mumin

New member
Philips 42PF9631D

Witam !

Mam zamiar kupić tego Philipsa ale co rozmawiam w sklepach o telewizorach to raz polecają Samsunga innym razem Panasonica mam już nieźle namieszane w głowie, zastanawiam się czy funkcje poprawy jakości obrazu w Philipsie są lepsze od Samsunga czy Panasonica, na dzwięku mi nie zależy, sygnał do tego telewizora będzie podawany z Cyfry i DVD. Zastanawiałem się nad Panasonic TH-42PV600E jest trochę tańszy, ma podobne funkcje,ale o tym telewizorze nie znalazłem informacji na tym forum są tylko informacje o PV60, za telewizor nie chcę zapłacić więcej niż 8 tyś. Może ma ktoś jakieś podpowiedzi co zrobić?
Już prawie miesiąc czytam opinie o tych telewizorach i pan w sklepie internetowym polecił mi to forum że może tutaj znajdę jakieś porady.
Jeśli w końcu kupię ten telewizor na pewno odpowiednio go przetestuję i podzielę się informacjami o jego wadach i zaletach.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Philips to światowy koncern z wieloma osiągnięciami.
Podobnie jak Fatman i Awujotka - posiadalismy w sprzedaży Philipsy 9830 . I był to okres gdzie znalazło sie sporo nabywców na ten model.
Też mielismy kilkanaście takich transakcji . Ponieważ mielismy mozliwość obcowania z tym telwizorem i plazmami Philipsa , mieliśmy mozliwość ich porównania.
Moje opisy nie biorą się z mojego widzimisię . W ocenach porównawczych zawsze uczestniczą osoby obce , stare i młode , z lepszym i gorszy wzrokiem. Takie co się znają i takie które nie maja pojacia co jest co. Wysłuchujemy opinii , konfrontujemy z własnymi ocenami i staramy sie coś na początek napisać.
Philips w plazmach miał super serię 9966, A LCD full Hd słabo współpracował z kablówką . Wręcz przerażajaco. Ful Hd nie jest lekarstwem na każdą jakość obrazu , z każdego sygnału.
Obecnie posiadamy kilka modeli Philipsa . I mimo sprzedaży znacznie ponizej kosztów zakupu chetnych nie ma. Ktokolwiek popatrzy na te modele ma wyobrażenie co do jakości. Oczywiście nie polecamy tych modeli bo graja słabo. Są to i LCD i plazmy.
Chętnie je oddamy w dobre ręce w wyjatkowych cenach.
Przypisywanie produktów do kościoła jest z pewnoscią nadużyciem.
Trzymajmy klasę wypowiedzi.
pozdrawiam
 

lexoduspk

New member
Od dłuższej pory zastanawiam się nad wyborem telewizora LCD. Na poczatku zastanawialem się między Philipsem 32PF5321 i Panasoniciem 32LX60. Czytając to forum zdecydowałem się na Panasonica (mnóstwo dobrych opinii), jednak po wizycie w sklepie i porównaniu tych dwóch telewizorów (sygnał z kablówki) zmieniłem zdanie, ponieważ Philips miał ładniejszy i bardziej szczegółowy obraz. Niedawno przerzuciłem się na model 32PF7411 z Pixel Plus, początkowo także zastanawiałem się między tym telewizorem i Panasoniciem (złe opinie na tym forum Philipsów, a właściwie mała ich ilość spowodowały że znów chciałem kupić Panasonica). Po raz kolejny wybrałem się do sklepu i porównałem tego Panasonica z telewizorem Philips wyposażonym w funkcję Pixel Plus (także sygnał z kablówki). Tym razem różnica byłą naprawdę OGROMNA, Philips miał o wiele bardziej szczegółowy, kontrastowy i nasycony kolorami obraz, a w dodatku w ciemnych miejscach nie dało się zauważyć efektu, podobnego do tego jaki zauważamy podczas oglądania DivX-ów z małym bitratem. Zdecydowałem się na Philipsa 32PF7411 i w tym tygodniu mam zamiar zamówić go w którymś sklepie internetowym. Dlatego cieszy mnie ten temat, w końcu ktoś zwrócił uwagę na to, że niektóre osoby na tym forum naganiają sprzedaż Panasoniców, Samsungów, JVC i Sharpów.
 

Dariusz

New member
Mało wrażeń użytkowników Philipsów

Jakoś mało opisów wrażeń użytkowników Philipsów można znaleźć na tym forum. Zastanawiam się czy to świadczy o tym, że są takie kiepskie iż wstyd pisać, że się popełniło błąd i je kupiło. Czy przeciwnie, takie dobre że nie ma co sie rozpisywać, bo lepiej oglądać filmy.
Zatem jak jest?
 

olinek

New member
Z 37pf9830 jestem bardzo zadowolony. Działa super z nbox w HD. Procesor obrazu poprawia nie tylko SD ale i HD. Nie mam problemów z DVP9000s jak i DFR9000 (wszystko połączone przez HDMI z HDCP).
 
Do góry