Philips 42PF9631D...warto?

kenobi36

New member
Jakieś nowe wiadoności na temat tego modelu?
W Saturnie z telewizorów na sygnale antenowym ten miał najlepszy obraz (najwięcej szczegółów przy braku szumów) jedyny problem to czerń ale stał na wysokości 2m czyli odbijał sufit z jarzeniówkami. Próbowałem ustawić kilka innych płaskich telewizorów 37"-50" i na żadnym nie uzyskałęm tak dobrego efektu. Niestety były tylko LCD.
Przeraża mnie że to archaik i ta wielka ramka z polerowanego i nierównego plastiku.
 

kurier76

New member
Filip 9631 42" Plasma tv

Witam wszystkich posiadaczy filipow.
posiadam swojego filipa od prawie roku. generalnie jestem zadowolony. ma tez kilka malych minusow, ale to pozniej.
pracuje obecnie w duzym sklepie z takim sprzetem na zielonych wyspach i ogladam rowniez inne marki na co dzien i dzieki temu mam porownanie. jak narazie nie mialbym ochoty zamieniac tego co mam na inny sprzet. jedyna plazma ktora dorownuje, moim zdaniem, filipowi to panasonic PV70, ale ten tv nie posiada pixel plus i ambilight, wiec tak czy tak odpada.
plusy:
1.dobra matryca 1024x1080, swietnie odbiera programy z cyfry, dvd rowniez. ostatnio podlaczylem komputer z karta graficzna HD z wyjsciem DVI. przejsciowka na HDMI, dobry kabel HDMI i zalaczylem kilka krotkich filmow HD. dzieki temu co zobaczylem wybilem sobie z glowy zamiane na Full HD w niedalekiej przyszlosci. przy ogladaniu z odpowiedniej odleglosci(min 3 m) jakosc obrazu jest wystarczajaco dobra. zadnego smuzenia(ogladalem filmik z formuly 1), mozna wylaczyc pixel plus i rozkoszowac sie widokiem. swietne dla mojego oka podstawowe barwy kolorow, zywe i pelne(to zwrocilo moja uwage na poczatku przed zakupem). jak dotad zadnych sladow duszkow logo stacji tv. doczytalem sie kiedys gdzies ze te matryce maja wzmocniona powloke aby uniknac tego efektu, wiec wyglada na to ze to dziala.
2. ambilight-pamietam moje pierwsze wrazenie w domu po zainstalowaniu, siedzialem jak zahipnotyzowany, bez dalszego komentarza, sami sie przekonajcie.
3. obudowa jest zaprojektowana z glowa. przyciski schowane z tylu. nic nie przyciaga zbednej uwagi. dopasowana szklana stopa; szeroka, czarna ramka wokol ekranu swietnie oddziela obraz od swiatla padajacego na sciane z tylnych lamp ambilight. najciekawszy pilot jakiego widzialem do tej pory pracujac w sklepie RTV. ogolnie za design 6+.
4. i jak dla mnie proste i przejrzyste menu w telewizorze.

a teraz minusy:
1. brak wejscia VGA dla komputera. ale jesli jest w posiadaniu komp z DVI albo HDMI to nie ma problemu.
2. szkoda ze nie ma trzeciego kanalu Ambilight. jest miejsce na to, ale nie ma lamp. mysle nad tym zeby je dolozyc jesli to tylko bedzie mozliwe.
3. moge sie jeszcze przyczepic do glosnikow-sa slabe, ale i tak uzywam zewnetrznych.
4. przyciski do sterowania z boku telewizora ciezko sie wciskaja, ale tego tez nie uzywam.
to tyle.
mam nadzieje ze to przekona niezdecydowanych do kupienia tego tv. ja jestem na tak i nie zaluje ani przez chwile. jesli lubisz rzeczy ktore ciesza oko swoim wygladem i jakoscia pracy to to jest to czego szukasz.
pozdrawiam. Rafal.
 

iwi1

New member
Moduł CAM (CI) MPEG2/MPEG4

Witajcie.
Odnośnie TV Phillips 42PF96341D/10
Czy ktoś znalazł w Polsce pasującą kartę dekodującą z MPEG2 na MPEG4 do oglądania DVB-T?
Mam dźwięk, ale obrazu nie widzę.
Zewnętrzny tuner jakoś mnie nie interesuje - mam już sporą ilość pilotów, a w końcu to jest jeden z lepszych (droższych) TV więc powinien z czymś działać.
Dajcie znać jak ktoś jakąś kartę uruchomi.
Podobno ta karta działa : Products - SmarCAM-3 Italia HD
ale jest nieosiągalna w Polsce.
 
Do góry