Philips 42PF9631D...warto?

Cosmooo

New member
od września jestem użytkownikiem plazmy wspomnianej przeze mnie w temacie.
Więc...
Temat jakichkolwiek duszków, powidoków jest dla mnie zupełnie obcy. Kontrast i kolory mam ustawione na 65% , jasność na 50%, ostrość 70% i nic...zero wadliwych efektów. DVD ogląda się super, SD tez chociaz..
Obiektywnie oceniając...zaniepokoił mnie trochę system Digital Natural Motion, który podczas SD wyprawia z obrazem dziene rzeczy. Nazywam to "efektem meduzy"..poniewaz wokół każdej postaci pojawia sie co jakiś czas zdrobniona ale zauważalna pikseloza. zdarza się ze po prostu wyłączam ten system zeby nie drażnił oczu.,
Poza tym na niektórych "domowych kopiach oryginalnych filmów dvd" podczas oglądania czarnych pól (np noc) pojawia sie szara sieczka. Przypuszczam ze po części jest to wina Pixel Plusa (gdzie po wyłączeniu znika uciążliwy efekt) a także kiepkiego dvd Yamahy s540 z którego jestem totalnie niezadowolony.

Jednak zarówno DNM jak i PixP2 podczas oglądania dvd z wypożyczalni działa bajecznie.

Obiektywnie oceniając w/w plazmę daję jej 8/10pkt

P.s. głośniki cieniutkie, dlatego puszczam przez ampli. (miałęm CTR panorame 32'' Sony gdzie głośniki naprawde miały kopa + niezły bass)

P.s. II ...playstation 2 na 42" ekranie zwala z nóg...burnout albo F1...kierownica obowiązkowa :)
 

Spamik

New member
Dzisiaj miałem wreszcie możliwośc porównania telewizorów plazmowych najbardziej ostatnio poszukiwanych marek. Telewizory stały w pobliżu siebie i mogłem przełączać zródła sygnału. Myślałem dotąd o dwóćh: Pioneer 427 lub Hitachi 42-9700. I muszę przyznać, że wybrałem....Philipsa.
Chodzi o model 42PF9631D.
Ta plazma to już inna bajka ! Ma nowoczesną matrycę, taką sama jak Hitachi (1024x1080).
Porównując dwie dotychczas rozważane (Hitachi i Pioneera), wybrałbym tego pierwszego, chociaż Pioneer przeważa jakością obrazu przy słabszych żródłach sygnału. Hitachi jednak lepiej oddaje szczegóły, gdy ma do dyspozycji dobre źródło a te są już w zasięgu - N-ka, Blue ray, wkrótce Cyfra+.
Po dzisiejszej sesji stwierdziłem, że ta plazma (Philips) jest dobra w każdych warunkach. Nawet film oglądany ze zwykłego DVD wygląda super ! To już nie to, co dotychczasowe plazmy Philipsa !!!
 

behappy

New member
kwestia ceny

Witam, sprawdziłem ceny w USA. Omawiany model można dostać za 1300 USD, a w Polsce najtaniej w granicach 10K PLN. W przypadku modeli Panasonic różnice Polska vs USA są niewielki. Skąd takie podejście Philipsa do polskiego rynku? Pozdrawiam, Karol
 

TRIESTO

New member
philips plazma

kiki napisał:
witam
Philips to światowy koncern z wieloma osiągnięciami.
Podobnie jak Fatman i Awujotka - posiadalismy w sprzedaży Philipsy 9830 . I był to okres gdzie znalazło sie sporo nabywców na ten model.
Też mielismy kilkanaście takich transakcji . Ponieważ mielismy mozliwość obcowania z tym telwizorem i plazmami Philipsa , mieliśmy mozliwość ich porównania.
Moje opisy nie biorą się z mojego widzimisię . W ocenach porównawczych zawsze uczestniczą osoby obce , stare i młode , z lepszym i gorszy wzrokiem. Takie co się znają i takie które nie maja pojacia co jest co. Wysłuchujemy opinii , konfrontujemy z własnymi ocenami i staramy sie coś na początek napisać.
Philips w plazmach miał super serię 9966, A LCD full Hd słabo współpracował z kablówką . Wręcz przerażajaco. Ful Hd nie jest lekarstwem na każdą jakość obrazu , z każdego sygnału.
Obecnie posiadamy kilka modeli Philipsa . I mimo sprzedaży znacznie ponizej kosztów zakupu chetnych nie ma. Ktokolwiek popatrzy na te modele ma wyobrażenie co do jakości. Oczywiście nie polecamy tych modeli bo graja słabo. Są to i LCD i plazmy.
Chętnie je oddamy w dobre ręce w wyjatkowych cenach.
Przypisywanie produktów do kościoła jest z pewnoscią nadużyciem.
Trzymajmy klasę wypowiedzi.
pozdrawiam


Witaj Kiki
Jeżeli masz nadal problem z plazmami tej firmy to jestem chętny kupić jedną z nich od Ciebie poniżej kosztów jak to piszesz.
Pozdrawiam
 

mako

New member
Co się dzieje

Ludzie co z tym wątkiem? Jak mozna dowiedzieć się czegoś o tej plaźmie przed jej zakupem?
Podzielcie sie swoimi informacjami, spostrzeżeniami, doświadczeniami!!!
Dla mnie ta plazma (widziałem w MM) gra bardzo przyzwoicie, wydaje mi sie ze lepiej niz okrzyczane Hitachi 9700, na które wczesniej byłem zdecydowany.
Mam kumpla w NY który ma ten model do 1,5 roku i sobie chwali, byłem u niego w styczniu i naprawde działa bardzo fajnie. Na marginesie dał za nia 3,3K$ a teraz kosztuje 1,7k$.
Macie jakieś swoje opinie na temat tej plazmy??????????
 

TRIESTO

New member
9631d

Witaj Mako
no jak widzisz pewnie mało osób posiada ten tv a jeszcze mniej o nim pisze. Ja po swoich problemach z samsungiem też interesowałem sie tą plazmą , ale :
- mało opini użytkowników
- trudno dostepny , wbrew pozorom
- nie ten przedział cenowy / chciałem sie zmieścić do 5500/
Jeśli chodzi o cene to może zdecydowałbym się na tą plazme , ale chciałbym mieć pewność ze będzie naprawdę super a powiem szczerze że jeszcze w żadnym sklepie nie widziałem jej w akcji.
Chciałbym Ci też awrócić uwage , że Philips ostatnim czasem nic nowego w plazmach nie wypuszcza - wyprzedaja to co mają .
Poza tym jak Philips to tylko z PixelPlusem a to jest jedyny model z nim , nie ma nic pośrodku aby było taniej np. bez Ambilight-a.
Wniosek następujacy: inwestuja mocno w LCD.
Pozdrawiam
 

mako

New member
Jeżeli jesteś z Wawy możesz zobaczyć w MM na Ostrobramskiej.
Ten model ma chyba ponad rok i rzeczywiście nic nie wypuścili w tym rozmiarze. Widziałem ten model w sklepie i u 2 kumpli, jeden ma kłopoty z "duszkami" ale jest zadowolony. Ciągle porównuję ten model i Hitachi 9700 i szczerze mówiąc lepszy obraz prezentuje chyba Philips,l Hitach oglądałem w Galerii Mokotów i nie zwaliło mnie z nóg , obok grał model niższy 8600 i bardziej mi się podobał ale za dużo tych nie wiadomo czekam aż spadną ceny
 

GITAR

New member
9631d

czy ktos ma jakies nowe informacje zo do tej plazmy....?jak ona hula z cyfrą no i jak sie sprawuje.....? mam tez pytanko co do tunera dvb ktory on posiada w sobie i jak sprawuje sie cyfra bezposrednio przez ten tuner..?
 

jawer1

New member
GITAR napisał:
czy ktos ma jakies nowe informacje zo do tej plazmy....?jak ona hula z cyfrą no i jak sie sprawuje.....? mam tez pytanko co do tunera dvb ktory on posiada w sobie i jak sprawuje sie cyfra bezposrednio przez ten tuner..?

GITAR, DVB-T to tuner cyfrowej telewizji naziemnej, nie satelitarnej. W Polsce nie do wykorzystania.

Jeszcze jedno. Nie zaśmiecaj forum zadawaniem 2x takich samych pytań. Poco tworzyć nowy temat? :fool: Cosmooo stworzył ten wątek o 9631D po to, by TU wydawać o nim opinie bądź zadawać pytania.


Dziś widziałem w MM ten TV. Grał na nim Polsat z dachówki. Obraz bardzo mile mnie zaskoczył. Jak na SD to rewelacja:shock: . Mimo, że byłem zdecydowany na Panasa PV70 to chyba pozbieram trochę kasy i kupię tego Filipa. Całe szczęści zakup planuję dopiero pod koniec czerwca, to może ceny jeszcze spadną. Dziś to 7100 PLN w Market Media:)
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Ceny juz raczej nie spadną na ten model gdyż wychodzi on z oferty Philipsa, więc trzeba sie spieszyć z zakupem, zwłaszcza że jest to bdb telewizor, ma świetny panel od Hitachiego wspomagany elektroniką Philipsa.
Zdecydowanie polecam.Gra świetnie nawet z kablówki, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej odległości(conajmniej 3m).
Pozdrawiam
 

DarekSerwis

New member
Witam
2 uwagi
Po pierwsze jeszcze nie wychodzi z oferty, a wiec mozna spodziewac sie spadku cen.
Po drugie Philips nigdy nie stosował paneli Hitachi, w tym modelu jest zastosowany panel Fujitsu o rozdzielczości 1024x1080 pixeli, w wersji 50" jest panel Samsunga o rozdzielczości 1366x768 pixeli.

Pozdrowienia
Darek
 

Romanoff

New member
W najnowszym line-upie narok 2007, 42pf9631d jest przewidziany do końca roku, bez następcy.
Natomiast to, że posiada panel od Hitachi to fakt, potwierdzany wielokrotnie na szkoleniach Hitachiego, gdzie przedstawiciele firmy pluli sobie w brodę że juz nigdy nie dopuszczą do sytuacji gdy ich panel ukazuje się na rynku w tv innej marki zanim w modelu z własnej oferty.Bo tak w istocie było.Najpierw pokazał się Philips 9631 a póżniej Hitachi 42pd9700.U Fujitsu nie widzę w ofercie panelu z rozdz.1024x1080.
Pozdrawiam
 

DarekSerwis

New member
Witam

Nie wiem skąd masz informacje ze tam jest panel Hitachi ale wedlug mojej wiedzy (i listy czesci) wystepuje w tym odbiorniku panel FPF42C128135UA-52.
Jest to panel produkcji Fujitsu.
Philips nigdy nie stosowal paneli Hitachi w swoich produktach.
Były stosowane LG, Samsungi i Fujitsu, w jednym modelu 50FD9934 był panel NEC ale to juz jest historia.

Pozdrowienia
Darek
 

Romanoff

New member
Zasięgnąłem troszkę więcej informacji i wychodzi na to że są to wspólne ekrany grupy skonsolidowanej wokół produkcji paneli plazmowych FUJITSU -HITACHI PLASMA DISPLAY LIMITED.Taka grupa powstała stosunkowo niedawno.
Faktem jest natomiast,iż to Hitachi wyprodukowało panel typu ALIS mający zastosowanie np w plaźmie 42PF9966 Philipsa, a także w omawianym 42PF9631d.
Hitachi jest firmą,która wymyśla i patentuje różne ciekawe rzeczy a później odsprzedaje je swoim kontrahentom, bądź bierze częściowy udział w produkcji tychże.Tak jest np z matrycami IPS w LCDkach.No i jak się okazuje również z panelami ALIS, produkowanymi pod szyldem Fujitsu.Mam nadzieję,że moje wytłumaczenie jest dosyć klarowne.
Pozdrawiam
 

Patrycjusz

New member
Witam Wszystkich.

Czy ktoś kto posiada model Philips 50PF9631 D i może coś konkretnego napisać o tym modelu.
Co z tymi matrycami w 50PF? Samsunga czy kogo? Czy to źle, że samsunga, czy dobrze?
Do tej pory zapatrzony byłem w LCD Sharpa, ale dzisiaj widziałem Philipsa 50PF9631 D i z lekka mnie zaintrygował. Czy jest to dobry model? Czy warto zapłacić za ten sprzęt w granicach 10k, czy polecacie coś innego.
Przeczytałem Forum o Philipsie i nie za wiele tu się dzieje, nie mogę znaleźć żadnej konkretnej wypowiedzi, uzasadnienia przemawiającego za TAK lub NIE dla tego modelu.
Bedę wdzięczny za jakieś konkrety.

KIKI, pisałeś wcześniej, że ten model raczej wypada cienko, możesz napisać coś więcej :) z czym porównywałeś, dlaczego wg ciebie kiepsko wypada, jakie odczucia mają inni (prezentacje w domu, jeżeli wogóle był brany do porównań)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry